Jump to content

Moto Zajednica

t rex u Srbiji?

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: kikinda
  • Motocikl: r1

evo i ja da probam da pokrenem svoju prvu temu :)  ako neko zna kako da ga registrujem bio bih veoma zahvalan, vise slika na instagramu mozete videti user je srbtrex

post-38412-0-49003700-1475613860.jpg

post-38412-0-54919400-1475613889.jpg

post-38412-0-62986000-1475613918.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Pa mislim da moras krenuti od atesta, ako ne mozes da ga dobijes onda 100% nista od registracije...Treba da imas papire od masine... Nazalost mislim da ce ti se ogaditi ako stignes do registracije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nacrti,proracuni,papiri od motora,racuni od delova koristenih za sklapanje (ne priznaju se sa otpada),racuni od koristenuh materijala,atestiran varilac,molbe i obrazlozenje ABS zasto si pravio ... puuuuno srece i zivaca!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Mozda ti je lakse da nadjes firmu koja ce stati iza tog projekta ili mozda kao start up kompanija. Kazem veliko,,MOZDA''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

A sta sa nama koji ne koristimo instagram? Bilo bi lepo da stavis slike u toku izrade, napises poneku rec o projektu... Ide zima, a ovakve stvari svi vole da citaju   :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: kikinda
  • Motocikl: r1

bio sam postavio slike u trajk forumu kad je bio golisav tj samo od cevi, Pogoni ga yamaha r1 koja je uredno na mom imenu, Imam atest od cevi, od atestiranog varioca, masinskog inzenjera cu navatati da da potpis iako sam ja crtao citaj kopirao jer nisam toliko pametan to da izmislim, neko mnogo pametniji sa reli iskustvom je to usavrsavao 20 godinai normalno se vozi po Kanadi i Americi. Kopija je radjena po originalu u mm skinuta. Kupio bih sportske pojaseve sa homologacijom ako neko ima da proda, da ga ne testiram ovako bez pojaseva mi je strasno. Savrseno se ponasa na putu, gledao sam tonu materijala na netu kako ulazi u krivine ... tvrdim da bih polozio NAJSTROZI tehnicki pregled koji mozete da zamislite i takodje tvrdim da sa pojasevima bi preziveo tumbanje kao u reliju, jer sam u kavezu-jak je kao tenk i ima 500kg, i skoro ga je nemoguce prevrnuti zbog niskog tezista, koci savrseno posto su kocnice od BMW 5 a zadnja je standardno od R1. Sad zasto sam ga pravio zato sto mogu i zato sto je voznja nesto najzanimljivije sto sam u zivotu radio sa podignutim pantalonama ;)   

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

pitaj na tebi najblizem masinskom fakultetu to ti je najmerodavnije sta prolazi a sta ne . znam da su te ateste strasno postrozili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

bio sam postavio slike u trajk forumu kad je bio golisav tj samo od cevi, Pogoni ga yamaha r1 koja je uredno na mom imenu, Imam atest od cevi, od atestiranog varioca, masinskog inzenjera cu navatati da da potpis iako sam ja crtao citaj kopirao jer nisam toliko pametan to da izmislim, neko mnogo pametniji sa reli iskustvom je to usavrsavao 20 godinai normalno se vozi po Kanadi i Americi. Kopija je radjena po originalu u mm skinuta. Kupio bih sportske pojaseve sa homologacijom ako neko ima da proda, da ga ne testiram ovako bez pojaseva mi je strasno. Savrseno se ponasa na putu, gledao sam tonu materijala na netu kako ulazi u krivine ... tvrdim da bih polozio NAJSTROZI tehnicki pregled koji mozete da zamislite i takodje tvrdim da sa pojasevima bi preziveo tumbanje kao u reliju, jer sam u kavezu-jak je kao tenk i ima 500kg, i skoro ga je nemoguce prevrnuti zbog niskog tezista, koci savrseno posto su kocnice od BMW 5 a zadnja je standardno od R1. Sad zasto sam ga pravio zato sto mogu i zato sto je voznja nesto najzanimljivije sto sam u zivotu radio sa podignutim pantalonama ;)   

 

Sve smernice daje agencija za bezbednost a napisao sam zasto jer oni tako zahtevaju,glupo pitanje po meni i sta koga briga zasto ali oni se sve pitaju,znam profesora na Novosadskom FTN-u koji voli ovakve stvari i voljan je pomoci,msm da je i sam pravio tako nesti ili ucestvovao u prijektu.

Ako hoces mogu ti poslati broj da ga kontaktiras.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: kikinda
  • Motocikl: r1

 

bio sam postavio slike u trajk forumu kad je bio golisav tj samo od cevi, Pogoni ga yamaha r1 koja je uredno na mom imenu, Imam atest od cevi, od atestiranog varioca, masinskog inzenjera cu navatati da da potpis iako sam ja crtao citaj kopirao jer nisam toliko pametan to da izmislim, neko mnogo pametniji sa reli iskustvom je to usavrsavao 20 godinai normalno se vozi po Kanadi i Americi. Kopija je radjena po originalu u mm skinuta. Kupio bih sportske pojaseve sa homologacijom ako neko ima da proda, da ga ne testiram ovako bez pojaseva mi je strasno. Savrseno se ponasa na putu, gledao sam tonu materijala na netu kako ulazi u krivine ... tvrdim da bih polozio NAJSTROZI tehnicki pregled koji mozete da zamislite i takodje tvrdim da sa pojasevima bi preziveo tumbanje kao u reliju, jer sam u kavezu-jak je kao tenk i ima 500kg, i skoro ga je nemoguce prevrnuti zbog niskog tezista, koci savrseno posto su kocnice od BMW 5 a zadnja je standardno od R1. Sad zasto sam ga pravio zato sto mogu i zato sto je voznja nesto najzanimljivije sto sam u zivotu radio sa podignutim pantalonama ;)   

 

Sve smernice daje agencija za bezbednost a napisao sam zasto jer oni tako zahtevaju,glupo pitanje po meni i sta koga briga zasto ali oni se sve pitaju,znam profesora na Novosadskom FTN-u koji voli ovakve stvari i voljan je pomoci,msm da je i sam pravio tako nesti ili ucestvovao u prijektu.

Ako hoces mogu ti poslati broj da ga kontaktiras.

 

moze broj naravno, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Umesto da kazu svaka cast majstore i traze ti signalizaciju kocnice....oni ce da te gnjave ,

a vozila bez pola delova kamioni sa Euro O normom, prikolice sa pola gibnja im se voze pun gas

jer su ih uredno atestirali sredinom proslog veka, ej!

 

Bravo majstore, nadam se da cemo te sresti na putu ili na nekim moto desavanjima, da se i uzivo divimo tvom radu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Svaka cast majstore. Postavi ovde jos koju sliku, mnogima od nas je bjb skoro pa jedini dodir sa virtualnim svetom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: kikinda
  • Motocikl: r1

Umesto da kazu svaka cast majstore i traze ti signalizaciju kocnice....oni ce da te gnjave ,

a vozila bez pola delova kamioni sa Euro O normom, prikolice sa pola gibnja im se voze pun gas

jer su ih uredno atestirali sredinom proslog veka, ej!

 

Bravo majstore, nadam se da cemo te sresti na putu ili na nekim moto desavanjima, da se i uzivo divimo tvom radu!

upravo tako, hvala, i ja se nadam da cu moci makar za te susrete da ga vozim, a mogao bi i serijski da ih pravim jer mi je sad 1000 puta lakse...videcemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Tuga je kad vidiš one gancije na motokultivatorima i šasijama od kola kao se normalno vozikaju po Beogradu a tebe drndaju na tehničkom recimo za foliju na staklima ili druge gluposti koji su malo bitne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Svaka cast i blago tebi sto imas takvo vozilo :) kada budes imao vremena i volje napravi temu o projektu. Bice posecena sigurno.... a dok je ne napravis daj nam malo info koliko je tezak, koliko km/h razvija,kako si resio prenos, koje su mu dimenzije,koliko je upotrebljiv u saobracaju... da nasoj znatizelji malo udovoljis :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: kikinda
  • Motocikl: r1

Svaka cast i blago tebi sto imas takvo vozilo :) kada budes imao vremena i volje napravi temu o projektu. Bice posecena sigurno.... a dok je ne napravis daj nam malo info koliko je tezak, koliko km/h razvija,kako si resio prenos, koje su mu dimenzije,koliko je upotrebljiv u saobracaju... da nasoj znatizelji malo udovoljis :)

pa ovo je tema o tome zar ne? Posto je prenos isti kao na motoru a masa 500kg nece da vuce petom i sestom brzinom preko 200, nego samo smanji obrtaje. To sad pokusavam da resim, pa sam stavio prednji zupcanik sa 14 umesto 17 zuba, kad vec ne mogu zadnji da povecam jer niko ne garantuje (svi prave zupcanike za polj masine). nadam se da ce mu tako biti krace brzine i da ce imati bolje ubrzanje uz mesta. Najbolje vuce sa nekih 30 do 180.Kad ide prvom 120  tad mi bezi levo desno zbog 11000 obrtaja, ali sve ja to iskontrolisem, i cim prebacim u drugu momentalno se smiri, ili kad putim gas, nije kao kod automobila sa zadnjom vucom. Rikverc nema ali sam zato nasao alnaser sa redukorom na kome je nabacen i ostrugan prednji lancanik i koji se zajedno sa njim uzubi na lanac i stisnes dugme i ides u rikverc metar dva. Mogu da ga uzubim preko poluge od rucne ali bih vise voleo na dugme a za to mi treba automat sa dugim hodom kao od autobusa kad otvara vrata...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: kikinda
  • Motocikl: r1

prednji amortizer mi je propisao ulje mislio sam da pada kisa :lol2:  treba mi par sa rasponom rupa oko 290 mm, al da su lepi i jaki, takodje mi trebaju sportski pojasevi sa homologacijom, ako neko zna odmah kupujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja