Jump to content

Moto Zajednica

Procharger Compact

Recommended Posts

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Postaviću glupo pitanje, ali na kraju krajeva nije sramota pitati.

 

Kada stavim pametni punjač na aku, koliko on realno struje troši za njegovo punjenje, tj održavanje? 12v je akumulator, ali šta to znači za potrošnju struje za njegovo održavanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Punjač uvek troši nešto struje iz mreže 220V čim ga uključiš u utičnicu u zidu :)

 

Tako je napravljen da stalno meri napon na akumulatoru čim ga povežeš sa istim i prema njemu određuje struju punjenja. Kada napuni akumulator - dostigne nekih 14.4V prestaje punjenje i pametnica prelazi u "Trickle Charge" - mod održavanja napunjenosti akumulatora. Stalno prati napon i čim malo padne odmah krene da ga dopunjava malom strujom, reda nekoliko miliampera.

Tako može da održava akumulator napunjenim godinama :) i ujedno da u tom modu održavanja vuče iz mreže 220V vrlo malo struje, reda mesečne potrošnje jedne sijalice od 20W.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Vidim da je kupus spreman:takoje:,ali mi ne odgovori na moje pitanje.
Razumeo sam da se pitanje odnosi na to da li stavljamo jedan te isti punjač na vise motora u različitim periodima vremena, a ne za potrošnju struje u kući. Kao što reče doctor Arakis potrošnja je zanemarljiva

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Potrosnja je stvarno zanemarljiva, meni racun za struju stize izmedju 8500 i 9500din, dok nisam imao punjac koji inace ne vadim iz zida stizalo je oko 300-400 dinara manje u proseku. Stvarno zanemarljivo, e sad ne znam da li punjacu skodi da bude stalno ukljucen u struju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 6 sati, BaneVuk58 je napisao:

Razumeo sam da se pitanje odnosi na to da li stavljamo jedan te isti punjač na vise motora u različitim periodima vremena, a ne za potrošnju struje u kući. Kao što reče doctor Arakis potrošnja je zanemarljivaemoji482.pngemoji482.png

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 

Nista ti mene nisi razumeo,evo ovako-jedan punjac,dva motora,da li puniti jedan motor 7 dana pa prebaciti punjac na drugi i punuti 7 dana,ili menjati svaki dan s jednog na drugi,ili svaka 3 dana,ili svakih 15 dana,i nigde nisam spominjao potrosnju-odakle to izvuce majke ti:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 5 minuta, piki je napisao:

Nista ti mene nisi razumeo,evo ovako-jedan punjac,dva motora,da li puniti jedan motor 7 dana pa prebaciti punjac na drugi i punuti 7 dana,ili menjati svaki dan s jednog na drugi,ili svaka 3 dana,ili svakih 15 dana,i nigde nisam spominjao potrosnju-odakle to izvuce majke ti:zbunjen:

Nije ni bitno šta je ko i kako razumeo.....kupi punjač za svaki motor.....znači u tvom slučaju dva motora = dva punjača. ....ende. :lol:  ;). Možda sam se pogubio od predhodnih komentara jbg :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

I ja sam "zelen" kad je održavanje akumulatora u pitanju.

Kupio sam punjač u Louis-u https://www.louis.eu/artikel/h-tronic-al-1000-plus-battery-charger-2-6-12-v/50003000?filter_article_number=50003000&list=f6a144c30c6e97eb6a51a6befacc403f

 

Na sebi ima opciju 500/1000mA, kao i opciju punjenja/osvežavanja.

 

Mislio sam da se akumulator skine preko zime sa motora i 2-3 puta godišnje priključi neko vreme na punjač... Čitajući vaše komentare shvatam da treba da se drži celu zimu na punjaču!?

 

Samo mi kažite da li to znači da treba da ga držim na "Refreshu" ili na punjenju, i na kojoj jačini, 500 ili 1000 mA?

Hvala.

 

p.s. pretpostavljam da je ovo pitanje za čika @Arakis ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 17 sati, piki je napisao:

Nista ti mene nisi razumeo,evo ovako-jedan punjac,dva motora,da li puniti jedan motor 7 dana pa prebaciti punjac na drugi i punuti 7 dana,ili menjati svaki dan s jednog na drugi,ili svaka 3 dana,ili svakih 15 dana,i nigde nisam spominjao potrosnju-odakle to izvuce majke ti:zbunjen:

A možeš i svakih 7 dana da upališ motor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
A možeš i svakih 7 dana da upališ motor 
To je loša varijanta jer ako ga provozaš više si iscrpeo aku nego dopunio. To sam i ja radio nekad i na kraju bio na izdisaju.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 18 minuta, BaneVuk58 je napisao:

To je loša varijanta jer ako ga provozaš više si iscrpeo aku nego dopunio. To sam i ja radio nekad i na kraju bio na izdisaju.

Nisam siguran kako može od vožnje da iscrpi aku, ako je sve ispravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Nisam siguran kako može od vožnje da iscrpi aku, ako je sve ispravno.
Pardon ....ako ga NE provozaš. Izvinjavam se

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja isto imam pametnicu i dva akumulatora.

Preko leta, dok se vozi, dopunim 2-3 puta kad se setim.

Zimi ih skinem, izuzetno pristupačni pa nije nikakav problem, traje akcija 10min. Unesem ih u kuću napunim oba. Kad krene sezona vožnje napunim ih ponovo i montiram.

Da napomenem da se oba dopune jako brzo. Ovom metodom mi fabrička yuasa napunila 10 god i radi kao i prvog dana.

Kineski aku iz skutera mi je radio skoro 6 godina i prošle sezone zamenjen Vartom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Napravi se silna nauka oko banalne i proste stvari (zimovanje motora i akumulatora).

Još ispade da ukoliko nemamo "pametan" punjač da će akumulator zasigurno da nam strada tokom mirovanja motora. Pa vozili su ljudi motore (i automobile) i pre pojave ovakvih pomagala i trajali su im akumulatori godinama bez nekog posebnog održavanja.

Evo par saveta za očuvanje akumlatora tokom zime (i uošte):

1. Ugradite na motor neki indikator (najbolje digitalni Volt metar) i imaćete uvek kontrolu ispravnosti sistema za punjenje kao i samog akumulatora. Čim napon akumulatora (u mirovanju) padne ispod 12,4V to je već znak da nije u dobrom stanju, a ukoliko u vožnji napon nije u granicama 13,6 do 14,4V isto je znak da nešto nije kako valja.

2. Ukoliko nemate nameru da vozite motor tokom zime, proverite nivo elektrolita (kod kiselinskih akumulatora), a onda akumulator dopunite odgovarajućim punjačem (strujom do 10% od nazivnog kapaciteta akumulatora), a do napona od 14,5 do 15V.

3. Akumulator je tokom mirovanja dobro držati u HLADNOJ prostoriji (par stepeni iznad nule), bilo na motoru, bilo skinut sa motora i trebalo bi ga na dvadesetak dana opet dopuniti na 14,5 do 15V. Par sati pre priključenja na punjač akumulator uneti u topliju prostoriju.

A ukoliko imate "pametan" punjač možete akumulator ostaviti uključenog na punjač tokom zime.

Ukoliko motor ne vozite zimi nije preporučljivo startovati ga povremeno da bi radio par minuta, iz razloga što više isprazni akumulator nrgo što ga dopuni za par minuta rada i zbog toga što se takvim startovanjem motor ne zagrejena radnu temperaturu pa se u ulju (i na sklopovima unutar mašine) kondenzuje vlaga i izaziva koroziju. 

Ukratko:

Nije neophodno držati akumulator tokom cele zime neprekidno priključenog na punjač.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Kazu hladan start ubija agregat, jos gore po hladnom vremenu...bolje drzati na pametnom punjacu nego paliti i gasiti motor kad je hladno...evo ne znam :neznam:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 8 minuta, bocca_bastard je napisao:

Ako napolje nije kijamet, sta fali obrnuti par grugova po komsiluku :)

Ništa ne fali, čak je za pohvalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 14 minuta, Mladen990 je napisao:

Kazu hladan start ubija agregat, jos gore po hladnom vremenu...bolje drzati na pametnom punjacu nego paliti i gasiti motor kad je hladno...evo ne znam :neznam:...

Bez dnevne sobe propade motor totalno  ::)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, Mladen990 je napisao:

Ne mora dnevna soba, samo mislim da su nasi motori dosta osetljiviji od automobila, treba malo vise paznje :D

Suva garaža je sasvim dovoljna za prezimljavanje.

Moj motor (i ovaj sadašnji, a i oni prethodni) nema čast da bude pažen i mažen u toploj garaži, jer je u funkciji tokom cele sezone (retko se desi da neki dan bude bez neke vožnje).

Pošteđen je i sklonjen u garažu baš kada je neki jak kijamet i kada ne mogu da se probijem od snega do glavnog puta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@zika56 ja imam toplu garazu, ali i hladna radi isti posao, bitno je da ne duva vetar i da ima krov, naravno i da je suva, a da li je topla ili hladna meni nije bitno. Struja, punjac, pun rezervoar i prezimi mi motor. Nemam auto, sve sam pare dao za motore, tako da zimi idem pesaka svuda i ne gojim se :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 6 minuta, Mladen990 je napisao:

Ne mora dnevna soba, samo mislim da su nasi motori dosta osetljiviji od automobila, treba malo vise paznje :D

Nema veze sa temom, al' ajde. Iz iskustva (lošeg) znam da recimo automobili koji stoje na placevima više propadaju nego da se voze. U mom slučaju je crkla vodena pumpa, što je po priči majstora redovna pojava ako je auto stajao. To me koštalo generalne i svašta nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja