Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA TDM 850 - 1999-o, 57500km

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

E pa dragi moji BJB-ovci, doslo je vreme da se oprostim od mog TDM-a. Puno Vas zna i ovaj motor i mene sa raznih BJB voznji, akcija (Moto deda Mrazovi itd). Verovatno znate i razlog prodaje - odlican primerak BMW 1200 GS Adventure kupljen od kolege sa foruma Zarica. Ako vas neki BMW-ejdzija pozdravi u prolazu, da znate ko je  :)

 

Ja sam kupio TDM-a sa namerom da mi posluzi za vozikanje po gradu, a na putovanja sam nameravao kolima. Nakon sto sam se zarazio putopisima ovde na forumu, sve se preokrenulo. Motor koristim za putovanja, a po gradu ga jako retko vozim jer zbog svog posla svaki dan mi je potreban gepek, a tu bilo koji motor ima premali prtljazni prostor za moje potrebe.

 

ISTORIJA:

Motor sam u prolece 2011-e kupio sa 41000 km. od naseg drugara Jasminka VIR-a, kod koga je bio godinu dana i za to vreme prosao manje od 1000 km. Uzeo sam ga zato sto je bio kao sto je i sada u odlicnom stanju i sto sam znao da Jasminko ne kupuje lose motore, pa mi je i to bila neka vrsta garancije. Pre jasminka bio je u vlasnistvu kolege Grof-a iz N. Sada, a on zna prvog i drugog vlasnika. Kupljen je nov u Srbiji, i svi prethodni vlasnici su imali sasvim dovoljno para da ga odrzavaju kako treba.

Imao je na sebi Givi Wingrack 2 i top-case e50. Sve ostalo je bilo fabricko - pri tome mislim i na boju.

 

OPREMA:

Za ovo vreme sto je kod mene ja sam mu ugradio:

   -dva karbon ovalna topa (Robert - RACE Ada). Nisu bucni jer sam ostavio centralni katalizator - taman ono sto sam hteo da postignem izgled bez preterane galame (zamara kod putovanja)

   -povisen vizir (Ivan viziri)

   -ralicu (donji spojler) kod naseg kolege Brrke iz Mladenovca koju sam ofarbao kod majstora originalnim TDM nijansama u dve boje Max-Mayer bojama

   -stavio sam mu kod Arakis-a alarm, pistalicu za migavce kao i jacu duplu sirenu 

   -po meni najbolje dvokomponentne gume tada - Pilot Road 3 (ne secam se koje godiste je DOT, napisacu naknadno) kod Gorana Pardon-a iz Cepina kod Osijeka (cak tamo zbog NEposlovnosti nasih prodavaca guma)

   -promenio top-case za e52 i dokupio po meni najbolje plasticne kofere na svetu - GIVI e41 Keyless, kofere koji imaju jos jedan poklopac sa sifrom - odlicna stvar da uzmete ili stavite nesto u njih a da Vam ne poispadaju stvari. Sva 3 kofera imaju sive poklopce koji se uklapaju sa bojom rama, a gornji kofer ima i originalni GIVI-ev rostilj na poklopcu

   -12V uticnicu je imao kad sam ga kupio, pa nisam morao da je dodajem.

To bi bilo to od opreme ako nesto nisam zaboravio. Ako jesam, dopisacu naknadno.

   -nosac PMR radio stanice - to je jedino sto ne bi prodao i sto bi zadrzao za sebe jer sam ga pravio namenski za stanicu koju posedujem.

   Ono sto sam hteo, a nisam mu stavio su samo jos svetlece trakice na obruce tockova

 

STANJE:

   -motoru sam svakog proleca bez obzira na predjenu kilometrazu (jedne godine samo 1500 km) menjao filter i ulje. Poslednje 3 godine posto prodajem MOTUL stavljao sam njihovu poliusintetiku 5100, gradacije 15w50, ove neku novu 10w50. Ovog proleca sam kod majstora Pedje (ex-laboratorija) promenio sve tecnosti u njemu - antifriz i ulje u viljuskama, motoru i kocnicama.

   -pogonski lanac, iako ga nisam menjao, mislim da moze jos dugo da izdrzi - slikao sam zadnju osovinu, nije ni na pola istegnutosti.

   -svecice takodje nisam menjao - nema ni razloga, sve savrseno radi.

   -prednje kocione plocice sam menjao one godine kad se zapalila nova laboratorija, zadnje mislim godinu dana kasnije.

   -potrosenost guma ne umem da procenim, ali bi rekao da nisu ni blizu kraja. Ako se dobro secam, procene u testovima su bile da mogu da predju 15-ak hiljada, ove nisu ni blizu te kilometraze.

 

OSTECENJE: 

proslog leta sam sa drugarom BEST-om i nasim suprugama pravio 3-dnevnu turu do Soko Banje, Kladova i nazad. U Kladovu nam se pridruzio Nesa (SHOKLA) na voznji kroz Djerdap. Usli smo u tunel ispod Golubacke tvrdjave i stali jer je sa druge strane naisao sleper i zatvorio prolaz. Kada sam stao, spustio sam nogu i TLA NIJE BILO !!! T.j. bilo je, ali mnogo nize... Kad asam ga dohvatio, motor, sa sve suprugom i koferima, je vec presao tacku bez povratka. Pokusao sam da smotam volan skroz levo, i da se jace odgurnem - nisam uspeo, pa smo se prevalili u mestu na levi bok. Nama nista, ali posledice po motor vidite na slikama (pukao je i kraj rucice kvacila, ali to sam zamenio). Kada smo isterali motore iz tunela i ja se vratio da vidim zasto sam pao, imao sam sta da vidim: tunel (koji je sad zatvoren i zamenjen novoprobijenim) je unutra imao bocni nagib kao na NASCAR stazi   >:(  Da sam spustio desnu nogu, nista od ovoga se ne bi desilo. Ostecenja su povrsinska, ali meni bodu oci. Zbog polomljenog migavca, uz motor dajem i par novih LED migavaca.

 

CENA: 

Ovde vec ne znam sta da napisem. Znam da svi, pa i ja, mrze oglase bez cene, ali ja stvarno jedino znam zasigurno cenu sva 3 kofera i Wingrack 2 nosaca. Cena za sva 3 kofera i WINGRACK 2 je 450 eu ukupno, nije mi problem da ih prodam zasebno, pa ako neko hoce da ustedi 450 eu ili mu treba samo nesto od toga uz motor... moze. Postoji i opcija da ga kupite sa E52 MAXIA-om u malo losijem stanju, ali koji ima ugradjena stop/poziciona svetla i migavce, sve u LED tehnologiji.

Za sam motor nisam formirao cenu, pa bi bilo dobro da potencijalni kupac dodje da vidi motor, pa ako mu se svidi da ponudi neku cifru. Ako ponuda po meni bude postena - kupio ga je, ako ne, malo cemo se pogadjati  :)  Nisam zadrt, a sa druge strane, kao Deda Mraz zelje ispunjavam samo deci   :)

 

Naravno, sve moguce probe, provere bilo kod kog majstora ili gde god su moguce, sva naknadna pitanja, slike i objasnjenja takodje. Nemam nameru da sakrijem ama bas nista. Ako nekome odgovara takav motor kakav je - super, ako ne - nema veze. Zamene me generalno ne zanimaju - mozda eventualno za neki motor slicne namene i stanja koji spada u A2 kategoriju, jer mi sin za mesec-dva polaze za A2

 

PS:   napravio sam najklasicniju gresku - nisam postavio broj telefona  :)  dakle: tel je  061 255 6550

PPS: I jos jednu  :)  nisam napisao ni lokaciju: motor se moze pogledati manje-vise svakog dana u blizini Crvenog Krsta na Vracaru u Beogradu. Najvise bi mi odgovarali kasni prepodnevni sati, a za neko drugo vreme morali bi da se dogovorimo BAR dan ranije

 

01_IMG_4792.jpg
 
02_IMG_4795.jpg
 
03_IMG_4791.jpg
 
04_IMG_4793.jpg
 
05_IMG_4800.jpg
 
06_IMG_4784.jpg
 
07_IMG_4786.jpg
 
08_IMG_4787.jpg
 
09_IMG_4790.jpg
 
10_IMG_4797.jpg
 
11_IMG_4798.jpg
 
12_IMG_4799.jpg
 
13_IMG_4796.jpg
 
14_IMG_4788.jpg
 
15_IMG_4789.jpg
 
V_M_Smederevo_3.jpg
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Lep motor, šteta tih par ogrebotina ali to se lako da srediti.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Леп мотор, штета што немам неки "младалачкији" мотор за ђорање :)

 

Срећна продаја

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Мислим да треба јасно да одредиш цену мотора са коферима или без,само са Максијом или без... нема свако времена да долази и да гледа нуди и онда ни близу није понудио,а поготово неко ко је из далека... цене ТДМ 850 4тх су веома широког спектра по огласима...тако да човек нема представу да ли ћеш да тражиш 2600евра кад дође или ћеш бити реалана,па га дати са свом опремом за 2200евра или без за рецимо 1850евра... Не сумњам у исправност твог мотора ,ни у одржавање истог поготово по ономе који те глас бије да си педантан у одржавању... 

Људи су нереални,па за 3vd траже преко 2000евра,а опет 4тх нађеш за 1700евра...нема правила...зато добронамерно саветујем да одредиш испод које цифре не би ишао. Да зна човек да ли да зове или не!

 

Свако добро,брате по габаритима!  ;)

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ivice, Big R je samo do nekle u pravu. kao sto rekoh, i ja ne volim bas oglase bez cene, ali puno ljudi me ovde zna licno, zna koliko sam izmedju ostalog donirao poklona za Deda mraz novogodisnju lutriju pa zato zna da sam daleko od nerazumnog i "ovoliko mi treba" stava. Mislim da se necu dogovoriti samo sa nekim ko dodje sa nekom bezobrazno niskom ponudom. Uostalo, ako neko odavde sa foruma dodje i ne dogovori se sa mnom, niko mu ne brani da ovde napise kako je prosao sa mnom. 

Inace, oglasio sam ga do daljnjeg samo na BJB-u, voleo bi da ostane "u kuci"

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Oni koji te znaju nece kupiti motor, prosto jer bi to već uradili do sad. A lepo si sve to napisao pa za i one koji te ne znaju da imaju bolju sliku sta da očekuju u ovom ili onom slucaju :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Oni koji te znaju nece kupiti motor, prosto jer bi to već uradili do sad. A lepo si sve to napisao pa za i one koji te ne znaju da imaju bolju sliku sta da očekuju u ovom ili onom slucaju :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

 

Mozda je neko oglasio svoj motor i cim ga proda javlja se Lucky-u (Vladano sada je ispravno :P) prvi bih tako uradio,retko ko ima spremne pare za motor na kraju sezone,licno da sam u fazi kupovine motora minut posle uzimanja novca samo bih javio dali da ostavlja kofere ili ne.

Savane,da me ne shvatis pogresno ali dugo si preko,ovde roba retko ode cim se postavi oglas bez obzira koliko je povoljno,znas iz svog primera.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Lucky brate mnogo si iskomplikovao. Sracunaj neku matematiku i odredi cenu za TDM, pa ga oglasi na svim mogucim oglasima! :aha: Nije ti ga majka rodila pa da ne mozes da se rastanes sa njim.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Pa koliko je vremena( stranica na podforumu  za kupovinu GS) potrošeno, ne bi me čudilo da se i ovaj oglas razvuče.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

@Best: pa ti bi bar trebao da znas da MOGU da se rastanem sa njim - zato i nisam odredio cenu u strahu da ne preteram

Lucky,odredi ti cenu,pa ce kupac da vidi dal si preterao

Ja se slazem sa kolezima koji su predlozili cenu...jednostavno svako ima neke svoje gabarite kolko moze da da za motor,pa da se ljudi ne zanose...mislim da trebas cenu da odredis pa neka je i visoka...to je mislim osnov za dobar dogovor,onda kupac moze da kaze ej,mislim da vredi ovoliko ili mogu da ponudim ovoliko...na osnovu onog sto trazis...jer veruj niko ne zeli da dodje i da ti podceni motor...ko zeli dobar motor platice realno kolko vredi bez puno zatezanja...

 

Послато са LG-E460

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Neces, ja cu biti brzi. Kad sam vec profulao :grr:  Beocinski, ovaj Beogradski jeftiniji... :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja