Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GA Adventure LC

Recommended Posts

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Koliko sam zapamtio od prodavača, zadovoljava euro IV normu, nešto oko prijenosa, dodane su mačje oči bočno na vilicama. 

 

A ovo piše na netu :

 

Changes and New Features include a judder damper on the transmission output shaft, a revised selector drum actuator in the gearbox and updates to the transmission shafts and transmission shaft bearings. An On Board Diagnostics (OBD) light, permanently-on sidelights and a revised instrument layout are also added.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@SlobodanR1, @Vinergy - hvala!

 

Da, Puig povisen, prosiren i blago toniran vizir. Postoje jos dve tamnije nijanse. Bas zadovoljan sa njim jer kada je i u krajnjoj donjoj poziciji potpuno sklanja vazduh oko i preko kacige (visok sam 190 cm). Ni pri vecim brzinama kacket na enduro kacigi uopste ne vibrira i ne pravi nikakve probleme zbog strujanja vazduha. Jedino sto je skoro neophodno je da se uzme neka aftermarket podrska za fabricke nosace vizira, tu podrsku preporucujem i uz fabricki vizir pogotovo ako stoji u gornjoj poziciji kao i na tvom GS-u. 

 

Glavna promena na svim 1200 bokser agregatima je sto prelaze na Evro 4 normu bez gubitaka performansi. Na GSA 2017 je blago izmenjena istrument tabla, odnosno dodata je lampica koja treba da signalizira sve potencijalne kvarove prepoznatljive kompjuteru kao i dve tanke plave okrugle linije unutar cajgera. I kao sto je @e-mayl naveo na engleskom, tu su i modifikacije uglavnom vezane za menjac (prenos)... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

Koliko sam zapamtio od prodavača, zadovoljava euro IV normu, nešto oko prijenosa, dodane su mačje oči bočno na vilicama. 

 

A ovo piše na netu :

 

Changes and New Features include a judder damper on the transmission output shaft, a revised selector drum actuator in the gearbox and updates to the transmission shafts and transmission shaft bearings. An On Board Diagnostics (OBD) light, permanently-on sidelights and a revised instrument layout are also added.

 

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

@SlobodanR1, @Vinergy - hvala!

 

Da, Puig povisen, prosiren i blago toniran vizir. Postoje jos dve tamnije nijanse. Bas zadovoljan sa njim jer kada je i u krajnjoj donjoj poziciji potpuno sklanja vazduh oko i preko kacige (visok sam 190 cm). Ni pri vecim brzinama kacket na enduro kacigi uopste ne vibrira i ne pravi nikakve probleme zbog strujanja vazduha. Jedino sto je skoro neophodno je da se uzme neka aftermarket podrska za fabricke nosace vizira, tu podrsku preporucujem i uz fabricki vizir pogotovo ako stoji u gornjoj poziciji kao i na tvom GS-u. 

 

Glavna promena na svim 1200 bokser agregatima je sto prelaze na Evro 4 normu bez gubitaka performansi. Na GSA 2017 je blago izmenjena istrument tabla, odnosno dodata je lampica koja treba da signalizira sve potencijalne kvarove prepoznatljive kompjuteru kao i dve tanke plave okrugle linije unutar cajgera. I kao sto je @e-mayl naveo na engleskom, tu su i modifikacije uglavnom vezane za menjac (prenos)... 

 

 

Hvala na informacijama,

 

Videcu za vikend koja je situacija, kako stvari stoje - verovatno sledi prodaja , menjaza za Triple black  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

Motor prodat, sledi triple - black , ali cu da dogovorim isporuku tek na prolece, ne treba mi motor preko zime.

 

Inace kupujem preko Engleske, GBP je toliko pala da mi je menjaza ispala sa minimalnom doplatom, tj. samo doplacujem extra za dodatnu opremu koju uzimam.

 

Bice to i prlika za lepu turu.

 

Jedino se mislim dal' da uzmem BMW ili Touratech kofere, imao sam Zega Pro i jako sam zadovoljan, presao Norvesku, Dansku, Svedsku, Finsku, Nemacku i kojekuda po Alpima bez kapi vode da udje i dalje su kao nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Svaka čast na trgovini, a i na prodaji.

Ako si zadovoljan sa Zegom, ja ne bi mijenjano, osim ako ima neki drugi razlog.

Brzo će proljeće ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Motor prodat, sledi triple - black , ali cu da dogovorim isporuku tek na prolece, ne treba mi motor preko zime.

 

Inace kupujem preko Engleske, GBP je toliko pala da mi je menjaza ispala sa minimalnom doplatom, tj. samo doplacujem extra za dodatnu opremu koju uzimam.

 

Bice to i prlika za lepu turu.

 

Jedino se mislim dal' da uzmem BMW ili Touratech kofere, imao sam Zega Pro i jako sam zadovoljan, presao Norvesku, Dansku, Svedsku, Finsku, Nemacku i kojekuda po Alpima bez kapi vode da udje i dalje su kao nove.

Cestitam na kupovini , samo jedno pitanje

 

Dali si narucio u Engleskoj motor sa evropskim specifikacijama , ili tvoji svajcarci ne prave problem ?

 

Ziveo sam u Engleskoj , imam jos stan tamo , znam za cene , ali ja mislim da bi imao strasne glavobolje prebacit motor na slovenacke tablice , u mom slucaju ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

 

Motor prodat, sledi triple - black , ali cu da dogovorim isporuku tek na prolece, ne treba mi motor preko zime.

 

Inace kupujem preko Engleske, GBP je toliko pala da mi je menjaza ispala sa minimalnom doplatom, tj. samo doplacujem extra za dodatnu opremu koju uzimam.

 

Bice to i prlika za lepu turu.

 

Jedino se mislim dal' da uzmem BMW ili Touratech kofere, imao sam Zega Pro i jako sam zadovoljan, presao Norvesku, Dansku, Svedsku, Finsku, Nemacku i kojekuda po Alpima bez kapi vode da udje i dalje su kao nove.

Cestitam na kupovini , samo jedno pitanje

 

Dali si narucio u Engleskoj motor sa evropskim specifikacijama , ili tvoji svajcarci ne prave problem ?

 

Ziveo sam u Engleskoj , imam jos stan tamo , znam za cene , ali ja mislim da bi imao strasne glavobolje prebacit motor na slovenacke tablice , u mom slucaju ....

 

 

Nije problem ako imas CoC.

 

Makar meni nikad nije bio problem, ali ako nemas CoC , onda u zavisnosti od zemlje moze biti extra komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

 

Motor prodat, sledi triple - black , ali cu da dogovorim isporuku tek na prolece, ne treba mi motor preko zime.

 

Inace kupujem preko Engleske, GBP je toliko pala da mi je menjaza ispala sa minimalnom doplatom, tj. samo doplacujem extra za dodatnu opremu koju uzimam.

 

Bice to i prlika za lepu turu.

 

Jedino se mislim dal' da uzmem BMW ili Touratech kofere, imao sam Zega Pro i jako sam zadovoljan, presao Norvesku, Dansku, Svedsku, Finsku, Nemacku i kojekuda po Alpima bez kapi vode da udje i dalje su kao nove.

Cestitam na kupovini , samo jedno pitanje

 

Dali si narucio u Engleskoj motor sa evropskim specifikacijama , ili tvoji svajcarci ne prave problem ?

 

Ziveo sam u Engleskoj , imam jos stan tamo , znam za cene , ali ja mislim da bi imao strasne glavobolje prebacit motor na slovenacke tablice , u mom slucaju ....

 

 

Nije problem ako imas CoC.

 

Makar meni nikad nije bio problem, ali ako nemas CoC , onda u zavisnosti od zemlje moze biti extra komplikovano.

 

 

 Ja sam se raspitivao kod mog dilera , dok sam ziveo gore , bilo mi je receno da oni ne mogu da naruce motor sa farom koji baca na pravu , evropsku stranu ili da poruce motor sa kilometrima a ne miljama

 

 A u Sloveniji cujem komplikuju zbog toga ...

 

 Mozda se nesto i promenilo u sloj toj prici , ima bar 4-5 godina kad sam se raspitivao ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Pre par meseci sam registrovao nov motor sa engleskim tablicama ovde kod nas bez problema.

 

 Bozo , da ne duzimo vise ovde , ipak je ovo tema za predstavljanje ....  :)

 

 znam za ko nas ( u Srbiji ) i ja sam ovde prodao svoj motor , bio je na engleskim tablicama i covek ga je bez vecih problema ocarinio i registrovao ...

 

i koliko mi je poznato i danas se voz po Srbiji sa farom koji baca na pogresnu stranu  :takoje:

 

 pricao sam za Sloveniju , gde cu ja da registrujem motor 

 

 mada sad kad razmislim , kolega Vinergy je u Svajcarskoj , a oni i jesu , a vecinom nisu u EU ....  :jee:

 

 

Vinergy , svrati na

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/115869-bmw-r1200gs-adv/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja