Jump to content

Moto Zajednica

ZXR750 1998 problem sa strujom. pomoc !

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Kawasaki zxr750

Pozdrav ljudi ! 

 

Kupio sam zxr750 98 godiste imam problem sa njim a neznam sta je.... 

 

Desava se to da je vec 2 cdi-ja spalio , tako sam ga uzeo od prijatelja upalis radi samo par sekundi i pipnes gas i on se samo ugasi i beli dim izleti iz cdi znaci spali ga. 

 

Sta to moze biti problem ? Odlucih ja i da uzmem pa celu instalaciju novu da kupim sa cdi i naravno kupim stigne mi i ono izgleda nije to to manji  je cdi ovaj sto sam dobio drugaciji dzekovi , i naravno od koga sam kupio nema drugo i slabo se javlja vise :) tako da imam komplet instalaciju ali tu drugaciju ja mislim da je to od ranijih modela 91 92 .... ? 

 

Sta mi je pametno raditi ? Voleo bih par saveta nebih da kupujem opet cdi za 50e kad najverovatnije ce isto da se desi da ode u dim :\ 

 

Evo slika mog cdi koji je levo i desno sto sam dobio. Ako neko ima komplet mozda instalaciju i sve da oce da menja da se bavi sa tim mozemo se i razmeniti. 

 

Ali neznam ni dali to resava problem koji motor ima ? to su kao neki majstori gledaju pa neznaju nista ovde.... zadnji put jos dok je radio dok nije cdi izgoreo imam informaciju da je jako slabo isao mozda 120 130 na sat maximalno... i posle se sve to tako pocelo desavati....

 

Evo par slika razlike cdi i instalacije nove.

 

a6f329f9-8298-4b0a-8336-c4061da0b74e_zps

23d18264-ac18-4aa8-85d4-ff69c7b4d554_zps

2016-10-022012.21.01_zpswtc89efb.jpg

2016-10-022012.21.25_zpsjtfcaavb.jpg

2016-09-092022.58.55_zpso45dt0me.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Kawasaki zxr750

Jeste iz kv. Pa kaze to sto sam i napisao nije imo vise zivaca i para da se zeza i uzeo bi neki manji motor pa smo neku trampu pravili... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

I spremi se da ce verovatno kostati fino.

Ne mora da znaci da ce kostati puno. Joska, a i Arakis cini mi se mogu da naprave ceo novi cdi, ako se ne varam pravili su za transalpe. Ne verujem da je ovo neka nauka za njih. Kao sto ti covek kaze idi kod nekog ko zna znanje, plati i da te ne boli glava. Niko jos ovde nije uspeo da ustedi... ko zeli da stedi kupi kasicu prasicu, a ne motor...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ja bih prvo promenio/proverio regler. Proverio bih i žice koje idu od namotaja do reglera, da tu nema nekog spoja i ubija regler.

 

Ako "nešto" spaljuje CDI, to može samo da bude prejaka struja (prevelika voltaža) koja do njega stiže. Acc je 12V, znači, jedini krivac da se u el.sistemu pojavi viši napon je regler. Alternator, mislim, ne bi mogao da ti izazove takav kvar, osim ako ne baci neku fazu naizmenične struje na masu i tu napravi neki cirkus. Mada bi tada pre crk'o alternator i više ne bi imao punjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

negde od nekud dobija neku struju koju netreba da dobije. .

e sad. . dali kupiti celu drugu instalaciju ili traziti kvar. .

knjigu u ruke, pa polako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Motor ti nije 98 godiste....ram je iz 93-95 ....agregat je zxr-ov a prednja viljuska od zx7r. Desni cdi je za zx7r a levi za zxr 750 91 i 92 godiste. Mozes ubaciti kompletni instalaciju koji si dobio uz levi cdi. Sve je isto samo je raspored kablova na prekidacima za svetlo i zmigavce drugaciji ....ali su dzekovi isti. Radice normalno samo mu je predpalenje malo drugacije  i vrti 500 obrtaja manje 91-92 nego 93-95.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Negde iz alternatora najverovatnije ili reglera dobija pogresan pol struje ili naizmenicnu u cdi.  Nadji uputstvo na netu i pregledaj osnovno u instalaciji. Otvori cdi -izrezi plastiku i vidi dje je gorjelo, i da li mozes da spasis stare cdi zamenom elektricnih komponenata koji su jeftini. Ako to ne umes sam, daj to pomenutim majstorima u gornjem postu. 

Po mom misljenju neka buksa u konektorima cdi dobija napon koji ne sme ili +12v ili probija naizmenicni direkt iz alternatora odn reglera..

U uputstvu imas semu, koja je buksna za sta, voltmetar-om metar u ruke ta nemas 100 buksni. Ako tu ne nadjes kvar , regler proveren ,alternator i instalacija  takodje-pravac majstor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Kawasaki zxr750

Motor ti nije 98 godiste....ram je iz 93-95 ....agregat je zxr-ov a prednja viljuska od zx7r. Desni cdi je za zx7r a levi za zxr 750 91 i 92 godiste. Mozes ubaciti kompletni instalaciju koji si dobio uz levi cdi. Sve je isto samo je raspored kablova na prekidacima za svetlo i zmigavce drugaciji ....ali su dzekovi isti. Radice normalno samo mu je predpalenje malo drugacije  i vrti 500 obrtaja manje 91-92 nego 93-95.

Levi CDI je taj sto imam 2 vec koji su izorela a desni sam dobio sad sa kompletnom instalacijom. desni ima skroz drugacije dzekove za cdi od levog koji je na motoru i ta je instalacija koja na njega odgovara . 

 

Moze li to da se zameni ? bas me cudi da tako godista luda..... lepo je u sabracajnoj zxr750 1998 god :\ 

 

I u srarom cdi ima 8 nogica za kontakt a u novom sto sam dobio samo 6 ./ 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

sorry zesznuo sam se ....levi je od zx7r 96-2002 a desni je od zxr 91/92 , Prebacis komplet instalaciju drugu sto si dobio kao sto sam napisao ili nabavis drugi cdi sa istim dzekovima....od zx7r ili zxr 93-95

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Kawasaki zxr750

sorry zesznuo sam se ....levi je od zx7r 96-2002 a desni je od zxr 91/92 , Prebacis komplet instalaciju drugu sto si dobio kao sto sam napisao ili nabavis drugi cdi sa istim dzekovima....od zx7r ili zxr 93-95

pa onda ispada da je moj agregat zx7r 69-2002 ? taj je original sa njega skinut to je taj sto je izgoreo ima jos jedan isti takav . taj levi veci.... :D mislim narucio bih ja instalaciju i cdi negde al sam sad malo zbunjen koja je to masina :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

 

sorry zesznuo sam se ....levi je od zx7r 96-2002 a desni je od zxr 91/92 , Prebacis komplet instalaciju drugu sto si dobio kao sto sam napisao ili nabavis drugi cdi sa istim dzekovima....od zx7r ili zxr 93-95

pa onda ispada da je moj agregat zx7r 69-2002 ? taj je original sa njega skinut to je taj sto je izgoreo ima jos jedan isti takav . taj levi veci.... :D mislim narucio bih ja instalaciju i cdi negde al sam sad malo zbunjen koja je to masina :)

 

Tvoj agregat je zxr-ov ...jedino ako su prosirili ram da stane od zx7r-a :) .... i odgovara ti cdi desni sa instalacijom....onaj sto je gore tj. koji je crkao je "nabudzen" od zx7r ....posto su na zx7r,zx9r,zx6r, zxr isti dzekovi za cdi tj. skoro cela instalacija je identicna. Tvoj levi cdi je 101% od zx7r posto je njihov cdi siri  od standardnih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Poslacu ti ja originalan cdi od tvog zx-a,ti meni posalji tu sto imas jer to ti je od zzr-a.Da ne komplikujes stvari.Recici ti i ovo oko struje o cemu se radi.Javi se na mob.mail.fejs da mi das adresu i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja