Jump to content

Moto Zajednica

Jawa 350 Vs MZ 250/251

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36/2

Za te pare koje traze za te matorce koji su kao u ok stanju mozes kupiti kineza koji se uopste nisu pokazali lose sto se tice masina...imam druga koji je sa Princom presao sad vec oko 200000 da nije nista dirao na masini mada se meni nije svideo izgledom i ja sam vozio Raptora koji je brutalan motor sto se tice kvaliteta izrade i voznje drzi put ko blesav, ali on je malo skuplji...

 

Sent from my VIVAX_Fly_V550 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pre oko 4-5 god sam prodao Jawu 350, koju sam dobio od dede na poklon kad sam upisao srednju skolu,davno bese, metalik crvena, najlepsa, na satu je imala oko 1100km,dovezao je komsija u gepeku rastsvljenu, prosvercovao iz Austrije, sastavili, upalila na pola kurble. Motor nov. Nigde tacku nije imala, al nije imala ni jedan papir takodje, tada to nikoga nije interesovalo buduci da sam i ja imao par godina do dozvole pa je usled situacije bilo nebitno. Vozio sam je leti kad odem na raspust, jedva sam cekao leto.. Goreo zadnje skolske dane, kada ce proci pre no sto opet osetim miris mesavine koji udje u svaku poru koze.. Eh! Kako sam je voleo, prao sam je svaki drugi dan, verovali ili ne, taj motor se za tih 4-5 godina koliko sam je leta vozio nikada nije pokvario. Samo gorivo. Nisam lanac nikada podmazao. Nisam znao :( kacigu sam video samo na filmu, kao i ostatak opreme.. Vozio sam je i nocu i danju, cim nekako dodjem do goriva, mene nema, samo gas.. Eto, 5 leta vozenja tog motora ni sijalicu nisam zamenio, ja bolju masinu nisam do sada imao. :) posle sam ja porastao, prestao da provodim leto kod babe i dede, odvukle me druge stvari, stajala je godinama u garazi, palio sam je jedanput godisnje i posle je prodao za 200-300€ sa 4-5000km na satu. Znam, nije to sad neka kilometraza, ja sad odem na more i ubijem 2500km, al ja sam tu Jawu vozio samo po lokalu, to su hiljade sati provedenih na tom motoru, lezao na njemu, druzio se za devojkama, svega je bilo, obozavam Jawu, kupicu je opet. Kad, tad!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Secam se i stvari koju nisam tada razumeo, ceo dan je jasem i u sumrak kada pocne vazduh da bude hladniji, ona poludi, pocne da vuce kao da ima jos 4 cilindra, inace je isla kao luda, al uvece, kako zahladni (a ja u majici uvek bio, pa sam i te kako osecao taj trenutak) tako poludi, noc je bila njeno doba!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36/2

To sve zavisi od podesavanja karburatora, ali nikad ni jedan niko nemoze podesiti za ave uslove. Utice na rad i vlaznost vazduha, nadmorska visina, naravno temperatura...zato se ko prati trke to vidi da u garazama za svaku stazu mehanicari podesavaju vozila u odnosu na to gde se vozi kakva je staza, vremenski uslovi...

 

Sent from my VIVAX_Fly_V550 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Vozio sam MZ etz 250 nekoliko ratnih godina. Dijelova nije bilo,snalazili se kako smo znali ali uvjek je isao,cak i u poluraspadnutom stanju nije stao. Glas za MZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Za te pare koje traze za te matorce koji su kao u ok stanju mozes kupiti kineza koji se uopste nisu pokazali lose sto se tice masina...imam druga koji je sa Princom presao sad vec oko 200000 da nije nista dirao na masini mada se meni nije svideo izgledom i ja sam vozio Raptora koji je brutalan motor sto se tice kvaliteta izrade i voznje drzi put ko blesav, ali on je malo skuplji...

 

Sent from my VIVAX_Fly_V550 using Tapatalk

Vozio sam princa ovu i prethodnu sezonu, (9000km) ali uvek sa strahom nekim da me ne ostavi negde, iako je bio u vrlo dobrom stanju, taj motor je sve samo ne pouzdan. Uvek nesto oko njega da se dosteluje, pristeluje i sit sam bio toga. Gde god da krenem ja mu vrsim celokupnu tehnicku proveru.

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Po svemu ovome, gledacu da nadjem nekog MZ-a, imam celu zimu za razgledanje, pa se nadam da ce u prolece zabrundati karakterisican zvuk prepoznatljive mahine. Nadam se da cu naci neki primerak u ok stanju za 300-400E. Gledao sam na polovnim automobilima, ima ih za te pare. Moj otac je imao 3-4 jawe, i pricao sam sinoc sa njim, on mi kaze da uzmem mz. Kaze da za jawu hoces-neces, moras da budes pomalo majstor da bi je vozio. Uvek nesto trazi, kao sto ste i vi rekli.

Hvala svima ☺

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36/2

 

Za te pare koje traze za te matorce koji su kao u ok stanju mozes kupiti kineza koji se uopste nisu pokazali lose sto se tice masina...imam druga koji je sa Princom presao sad vec oko 200000 da nije nista dirao na masini mada se meni nije svideo izgledom i ja sam vozio Raptora koji je brutalan motor sto se tice kvaliteta izrade i voznje drzi put ko blesav, ali on je malo skuplji...

 

Sent from my VIVAX_Fly_V550 using Tapatalk

Vozio sam princa ovu i prethodnu sezonu, (9000km) ali uvek sa strahom nekim da me ne ostavi negde, iako je bio u vrlo dobrom stanju, taj motor je sve samo ne pouzdan. Uvek nesto oko njega da se dosteluje, pristeluje i sit sam bio toga. Gde god da krenem ja mu vrsim celokupnu tehnicku proveru.

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

To je problem ko ga je sklapao, a ne do motora. Svi ti motori dolaze kod nas u delovima, a sklapaju ih priuceni zidari ako nesto nece da legne ubedi ga cekicem
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

Sta si se stisao, daj jos koju sliku! :)

 

Послато са C5303 уз помоћ Тапатока

Danas sam na nekoj montazi,ali koliko sutra okacim fotke

 

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mojne da offujete najbolju temu na forumu!

Gde ona straža?

Puko kardan, puko kardan!

:lol3: dugo se nisam ovako nasmejao :lol3:

 

Hvala!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Vozio sam Tomose oduvek, i prvi pravi veliki motor mi je bio MZ etz125

Kupio sam polovnog, koji je bio kao nov, sa par stotima km na satu.

Imao je neku manu, karburator, struja, platine, nešto je mrsilo,

i išao sam kod par majstora u Ča, pa i kod proslavljenog Rauša u KV na generalku,

da bi posle te generalke stao na pola puta za Ča.

Dupe mi je pomerao, a voleo sam ga :)

Izgleda je tačna ona izreka:Ako je voliš, je*e te, a ako je je*eš , voli te.

Bio je dobar za rupe i off road, mnogo mi se sviđalo, (i to mi sada jako fali na Suzukiju)

što je imao centralni štender, pa ga podigneš i točak skineš za minut,

jer je i prednji i zadnji išao na jednu navrtku, samo izvučeš osovinu i točak ispadne.

Kod zadnjeg je sve ostajalo sa druge strane, lanac zaštićen plastikom.

 

Kada sam prodao MZ u G.M, isto je bio fantastično očuvan,

dečku je na Rudniku (neki izgleda dobar majstor)

stavio karb sa nekog Italijana, čini mi se Gilere, i dečko ga je cepao godinama, nauživao se

 

Da se sad našalim malo, na Jawu sam gledao, kao na radnu mašinu kojoj možeš nakačiti,

plug, drljaču, i tanjiraču, samo joj je falilo IMT :) na rezervoaru.

Znači ne mogu kuditi Jawu, jer je nisam vozio.

 

I još nešto da dokucam.

Vozio sam se letos nešto do Kralljeva sa Marauderom, pa okrenem za Gornji Dubac po sir i kajmak :)

i u Dubcu pustinja bestragija čujem neki zvuk, kad ono prozuja šumar na MZ-u. :)

 

Par meseci kasnije, na moto skupu u Milanovcu saznam da je "moj" MZ iz Gornjeg Milanovca,

otišao za Gornji Dubac.

 

Veže se čovek, nikada ti nije svejedno kada iznenada ugledaš motor, koji je nekada bio tvoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

Vozio sam Tomose oduvek, i prvi pravi veliki motor mi je bio MZ etz125

Kupio sam polovnog, koji je bio kao nov, sa par stotima km na satu.

Imao je neku manu, karburator, struja, platine, nešto je mrsilo,

i išao sam kod par majstora u Ča, pa i kod proslavljenog Rauša u KV na generalku,

da bi posle te generalke stao na pola puta za Ča.

Dupe mi je pomerao, a voleo sam ga :)

Izgleda je tačna ona izreka:Ako je voliš, je*e te, a ako je je*eš , voli te.

Bio je dobar za rupe i off road, mnogo mi se sviđalo, (i to mi sada jako fali na Suzukiju)

što je imao centralni štender, pa ga podigneš i točak skineš za minut,

jer je i prednji i zadnji išao na jednu navrtku, samo izvučeš osovinu i točak ispadne.

Kod zadnjeg je sve ostajalo sa druge strane, lanac zaštećen plastikom.

 

Kada sam prodao MZ u G.M, isto je bio fantastično očuvan,

dečku je na Rudniku (neki izgleda dobar majstor)

stavio karb sa nekog Italijana, čini mi se Gilere, i dečko ga je cepao godinama, nauživao se

 

Da se sad našalim malo, na Jawu sam gledao, kao na radnu mašinu kojoj možeš nakačiti,

plug, drljaču, i tanjiraču, samo joj je falilo IMT :) na rezervoaru.

Znači ne mogu kuditi Jawu, jer je nisam vozio.

 

I još nešto da dokucam.

Vozio sam se letos nešto do Kralljeva sa Marauderom, pa okrenem za Gornji Dubac po sir i kajmak :)

i u Dubcu pustinja bestragija čujem neki zvuk, kad ono prozuja šumar na MZ-u. :)

 

Par meseci kasnije, na moto skupu u Milanovcu saznam da je "moj" MZ iz Gornjeg Milanovca,

otišao za Gornji Dubac.

 

Veže se čovek, nikada ti nije svejedno kada iznenada ugledaš motor, koji je nekada bio tvoj.

Raus u KV i Capo u Radaljevo (Prilike,Ivanjica),to je bilo od majstora u ovom kraju.Ispravka lanac je zasticen gumama za lanac a lancanik bakelitnim deklom (kod jawe limene dekle)- (vid cuda nov lanac i lancanike postavis,podmazes i ne diras do zamene).Ne treba da peres,podmazujes,kupujes E oilere i sl...

 

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

Evo malo fotki od danas. . .prasnjav je od stajanja,mada radi kao sat.Jbg druga se masina voza.3d25a0cd422ab5013d4e735f6394eb31.jpgadc43d31462076385dd729b3351959ce.jpg52774efed7d68637fd919656cae93d9a.jpg

 

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jel tacna ona kilometraža od 70 i kusur hiljada km?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Šalu na stranu. Vozio sam ČZ enduro, ali između njega i Jawe je ogromna razlika, pre svega alu blok motora, Jawu nikada nisam imao pa ne bih baš da sudim na osnovu tudjih iskustava. Dugo vremena sam bio ponosni vlasnik MZ TS 250 petobrzinac sa kojim sam se baš naputovao što po bivšoj Jugi što po Grškoj. Što se tiče ETZ modela, njega nisam imao u posedu ali sam vozio obe koje su posedovali moji prijatelji i kod njega su mi je najviše smetali točkovi od 18 inča. Nekako sam se oseđao kao da sedim na kredencu, ali to je možda i stvar navike, mada sumnjam budući da su se na modelu 251 vraili zadnjem tošku od 16 inča. Mnogima su stradale viljuške treće brzina ali mislim da je toviše  posledica navijanja i oštrog šaltanja nego lošeg materijala budući da je kod mene služila perfektno uprkos kilometrima i optrerećenju kakvo zahteva duže putovanje. Bilo kako bilo i dan danas me nešto štrecne kada negde čujem i vidim MZ ili Jawu budući da me podsećaju na vreme kada smo odrastali. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 Bilo kako bilo i dan danas me nešto štrecne kada negde čujem i vidim MZ ili Jawu budući da me podsećaju na vreme kada smo odrastali. 

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja