Jump to content

Moto Zajednica

Kle 500 vergla nece da upali

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Pozdrav ljudi, imam par pitanja da vam postavim,prelistavao sam forum ali nisam nasao ono sto mi treba... Kupio sam kle-a pre par dana, vosio sam ga nekih 100 km bez problema ( od prodavca do kuce) sem sto kad pustim gas i kad krenem da dodajem on nekako cimne(potrebno stelovanje karburatora), vuce lepo,ide dobro...Palio,gasio vise puta ponekad vergla malo duze a nekad upali na cvrgu(mislim da je i to zbog karburatora) To je sto sam ja primetio za tih 100km predjenih...E sad,ja sam to presao u jednom danu i parkirao motor u garazu... Ujutru sam dosao da upalim verlglao je malo duze i potrosio akumulator, ja probao da ga gurnem on nece da upali,skinem akumulator napunim stavim ponovo,opet nece... Pogledam gorivo dolazi do karburatora ali svecica suva( vergla bez da se nakaslje) poskidam karburatore rasturim operem sve vratim kako ie bilo,jedino sto sam nasao neispravno je opruga na siberu koja je oslabila na sredini i krivi se kad je sabijam... Sada kad sam vratio karburatore (nisam menjao oprugu ) posle duzeg verglanja desi se da opali na auspuh ali opet nema znaka da ce da upali... Ako neko zna neka napise sta moze biti... Unapred hvala svima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE

 

poskidam karburatore rasturim operem sve vratim kako ie bilo,

eto problema

Mislis da je problem sto sam rasturao ili sto sam vratio kako je bilo?

Isti probpem sam imao i pre rasturanja...

A vratio sam kako je bilo zato sto mislim da je karburator zapusen... Motor sam ja ugasio i vise nije hteo da upali,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Ja ti i dalje kazem da probas sa drugim svecicama... Tako se meni desilo pocetkom proleca. Jedno jutro upalio, poceo da radi na 3 cilindra, ugasio se i posle toga mrtav... Ispraznio akumulator, pokusavao na gurku, pa na kablove i s vremena na vreme samo po neki pucanj iz auspuha.

Otisao, kupio druge svecice i sve ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Ja ti i dalje kazem da probas sa drugim svecicama... Tako se meni desilo pocetkom proleca. Jedno jutro upalio, poceo da radi na 3 cilindra, ugasio se i posle toga mrtav... Ispraznio akumulator, pokusavao na gurku, pa na kablove i s vremena na vreme samo po neki pucanj iz auspuha.

Otisao, kupio druge svecice i sve ok...

Probacu ujutru sa novim svecicama,nisam danas stigao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Ako su svecice suve onda nije do njih, ti karburatori su precizni po pitanju nivoa goriva u solji i mislim da mora neko strucan da ih ocisti i nasteluje.

Razumem ja to,njih bi morao stelovati(neko strucan) i da mi se nije ovo desilo... Samo sam pokusao da otklonim kvar... Nisam ja nista stelovao sve je vraceno kako je i bilo jer je tako radio pre nego sto se ovo desilo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Stavljene nove svecice i dalje isti problem... Svecice suve,a u karburatoru ima goriva...

Jel na tim karburatorima dole na solji moze da se natakne crevce da vidis koji je nivo benzina u soljama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE

ma moz da natakne i tonkur,nece pomoci,nego sipaj malo/pola rakijske case\ u svaku svecicu benzina pa vidi jel pali. .

Sipao sam, jednom se nakasljao i poceo da dimi na auspuh i to je to... Skinuo sam filter vazduha i vidim da mi malo vlazi benzin na usisu dok verglam... Ne znam sta jos da pogledam,nije mi jasno sta se desava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE

 

Stavljene nove svecice i dalje isti problem... Svecice suve,a u karburatoru ima goriva...

Jel na tim karburatorima dole na solji moze da se natakne crevce da vidis koji je nivo benzina u soljama?

Moze da se natakne crevo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE

možda ti vakuum slavina ne pušta gorivo? kako ti stoje ta creva?

Pusta slavina gorivo,dolazi do karburatora... Nesto drugo je problem... Dobro stoje creva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Imam slican problem na KLE

Na hladno nece da upali, vergla ko blesav, jedva sastavi posle dugo vremena ili ne sastavi uopste... posle prvog paljenja recimo ujutru ceo dan pali bez problema, normalno se ponasa, ne trza, lepo vuce. Vakum slavinu sam zamenio elektro ventilom, creva su ok, svecice su nove. 

Zna li neko sta moze da bude problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

 

Mora kod majstora na ispitivanje. 
1. Merenje kompresije na hladno sa svećicama koje nisu skinute sa motora.  (na vruće nema svrhe meriti jer tada pali i ima kompresiju)

Tačno je da se kompresija meri na vruće ali sada pokušavamo da uspostavimo dijagnozu zašto ne pali hladan.

 

2. Provera zazora ventila, ako ima zazor a nema kompresiju otvaranje agregata i popravka.

 

3. Ako ima kompresiju onda odrediti da li ne pali zbog struje ili zbog goriva itd...

Zato kažem mora kod majstora....

 

 

Kad je frajlauf onda ne vergla nego zuji ko fen za kosu :)

Takođe i ako vergla bitno je kako vergla...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja