Jump to content

Moto Zajednica

Jelesijević Dragan Jele (1959-1995)

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: suzuki gsxr 600 k10

Otvorio sam u ovu temu u nadi da će se kolege sa drumova setiti mog pokojnog oca koji je pregazio mnogo kilometara na dva točka još u ono vreme komunizma kad su motori bilo bauk i podeliti neku priču ili anegdotu ovde na forumu,tata je medju prvima imao yamahu xj 900 tada 1983 ili 1984 godine,hvala svima unapred

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: suzuki gsxr 600 k10

Ja sam trenutno preko bare pa nemam kod sebe vise slika tatinih motora,ali imao je tu i neki kawasaki i suzuki,imao sam 2 godine kada je tata umro (od bolesti,ne na drumu) tako da i nemam previse informacija sem da je bio jedan od retkih bajkera tada na drumu i da je njegova yamaha xj900 tada bila svemirski brod (sudeci po pricama veterana iz Cacka! ) :) :) :) i mene zanima da cujem ako neko ima price ili dozivljaje sa mojim tatom,pozdrav!

 

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Da je bila svemirski brod ne znam, ali je to definitivno jedan mnogo dobar motor i za danasnje vrijeme.

BTW, motori u to vrijeme nisu bili bauk. Cak se i Stampar vozao okolo, doduse na bonove. ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

kad ti ne bi nešto prokenjao...

dečka interesuje priča tog vremena, možda neki podatak o svom pokojnom ocu...

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Imam veliko poštovanje za ljude koji su u to doba vozili ovakve motore.

Ne znam koliko su vrsnici tvog oca danas po forumima ali uvijek volim čuti moto priče i doživljaje iz tog perioda.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Da se prikljucim mlađem bratu @Jelesije92, hteo sam i ja da otvorim temu, da okačim slike, smatram da će forumasima biti zanimljive, ali eto, nikako... Nas pokojni otac je inače iz Cacka, gde je rodjen i proveo svoj na žalost kratak zivotni vek, umro je sa 36 godina. Imao je svoju štampariju, kasnije je krenuo i papirnu konfekciju, prouzvodnja t. papira, salveta itd... U moto svet se uključio kao osnovac, kasnije nastavio kao srednjoskolac, gimnazijalac, pa sve do smrti. Motorom je krstario i van granica, Nemacka, Italija itd... Sitra ili prekosutra ću postaviti jos slika sa drugim motorima, i sa njihovih tadasnjih druzenja.

 

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

 

ba79d0478a2867e59c27487f37d2e6bf.jpg ovo je moj tata na slici sa tom cuvenom yamahom :)

 

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

P.S

 

Pokojni Jele na sebi ima VP (vojna policija) jaknu...u ono doba ovo je bilo izuzetno ''teško nabavljivo''...ja sam se ''snašao'' znatno kasnije.Inače je jakna odličnog kvaliteta i u vojsci se nije nikad ''rashodovala''.Mogla se popraviti...

Okacicu jos slika, sutra ili prekosutra, bice zanimljivih fotki, za poznavaoce "tog vremena" sigurno.

 

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: suzuki gsxr 600 k10

 

ba79d0478a2867e59c27487f37d2e6bf.jpg ovo je moj tata na slici sa tom cuvenom yamahom :)

 

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

P.S

 

Pokojni Jele na sebi ima VP (vojna policija) jaknu...u ono doba ovo je bilo izuzetno ''teško nabavljivo''...ja sam se ''snašao'' znatno kasnije.Inače je jakna odličnog kvaliteta i u vojsci se nije nikad ''rashodovala''.Mogla se popraviti...

71bbdc5393bef73bcc4d18476a343ce3.jpg pozz stampar,imam sliku tate i u ovoj jakni za motor :)

 

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Uf uf, divno. Ovo moram na kompu da pogledamq. Ako imas dobar sken tih fotografija mogu probati da ti (vam) ih sredim malkice :)

Ima jos slika, okacicu ih kad ih se dokopam, ima tu i yamaha trotockas sa kojim se prevrtao itd... :) Nemam dobar scan, ali mogu da napravim, pa cu ti poslati, hvala na interesovanju i ponudi. :)

 

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

I članak iz novina koji se odnosio na njegovu druzinu i njega u to vreme...

0de99d5ddf561e674c5eccba3fa51afc.jpg

c4abd849ade0a8fc74f75508dfcce385.jpg

 

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

 

Komunisticka demagogija koja se protegla i na ovo vrijeme , samo sto su sad mogucnosti vece zbog slobodnog uvoza i vecih kredita kojih u ono vrijeme nije bilo. ;)

Ko je htjeo i u ono vrijeme raditi po 10-12 sati mogao je zaraditi za dobar motor ili auto. Ja sam radio prije zaposlenja u drzavnoj firmi kod privatnika u auto perionici ( tri mjeseca 1981. ) i izlazio po 1000DM mjesecno da bi onda u drzavnoj firmi radio mjesec dana za 250DM. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Koliko smo jadan narod uvek bili a za uvek cemo i ostati. Ovaj clanak je u meni izazvao takvo gadjenje kakvo odavno nije nista jer sam prestao da citam novine. Jedan jadan novinarcic i njgov jos jadniji urednik su kao uvod da bi napisali da se lose zivi iskoristili fotografiju motora ali im ni to nije bilo dovoljno jer bi mogao neko iz CK da ih pozove nego se bavio analizom potrosnje goriva i garderobom ljudi koji voze motore.

 

U ovoj drzavi se uspeh (ako je to uspeh) nikada nije prastao niti ce..

 

Izvinjavam se pokretacima teme ali me jako pogodilo ovo posredno razapinjanje njihovog oca na stub srama samo zato sto je voleo da zivi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

I članak iz novina koji se odnosio na njegovu druzinu i njega u to vreme...

0de99d5ddf561e674c5eccba3fa51afc.jpg

c4abd849ade0a8fc74f75508dfcce385.jpg

 

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Kakvo komunjarsko palamudjenje za medalju. Samo jednu stvar autor ne pominje zašto on kao diplomirani ekonomista nije radio to za šta se školovao u nekoj čačnskoj fabrici već primao platu u Čačanskom glasu koji je finasiran iz budžeta, odnosno o trošku Čačana.  

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tema premeštena u podforum "Motoristi na drumu" dok se ne otvori poseban podforum koji će se baviti ovakvim i sličnim temama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja