Jump to content

Moto Zajednica

Kako sakupiti pare za motor?

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Barič

Ovako,drugar me je pre neki dan provozao na motoru i odlucio je da me nauci da vozim.On ima Yamaha DT 125,po meni ozbiljna masina :D Sada,imam 16 godina i veoma su poceli motori da mi se svidjaju i zeleo bih neki slican model kao sto on ima.Voleo bih ako neko moze da mi objasni kako sve to ide oko motora (Sa koliko mogu dozvolu da dobijem,koliko kubika motor treba da mi ima i tako te osnovne stvari).Ono glavno pitanje je,kako sakupiti nesto para za motor,ciljam na cifru izmedju 500 do 1000 eura?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da polazes za 125 mozes sa 16, ali s tim sto ti je ograniceno na 11kW (oko 14 konja), sa 18 mozes do 35kW (oko 46 konja), a za novac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Sad sa 16 mozes da polazes za A1. To ti je 125ccm i msm 15kw mada o tome bas konkretno mozes sve procitati na sajtu auto skole VIR tu sve bas lepo pise.

Sto se tice kakav ti motor treba to zavisi od tebe ali za pocetak treba krenuti od 125 ili 200ccm pa onda postepeno na jace. Ja sam krenuo sa 50ccm.

U principu ako si lud sjebaces se i sa 50ccm tako da to samo od tebe zavisi kako ces se nositi sa 2 tocka. U svakom slucaju bilo koja kubikaza nije igra i treba pamet u glavu bez obzira na kubikazu.

Sto se tice skupljanja para...pa to je privatna tvoja stvar i individualno od coveka do coveka. Ja sam skupio 500 kupio 50 ccm pa ga prodao i dodao jos 500 i kupio 200. Sad opet dodajem oko 500-700 i uzimam 250 ccm noviji skuter. Ja pare skupim od plate.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Prvo razgovaraj sa roditeljima

25 godina imam motor, sada imam 40 godina i kada sam kupovao ZZR opet sam pričao sa roditeljima.

Ujedno, opet sam tražio pomoć oko skupljanja kinte.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ali si i za prvi motor pricao ne samo za pare vec i uopste oko motora,na to sam mislio

i za prvi i za drugi i za treći... :)   eh, večita muka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2820 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Što se saveta tiče za postavljača teme zapitaj se šta znaš da radiš da bi zaradio motor i zašto se tebi to sviđa.Ako je razlog sviđanja popularnost batali počni da sviraš neki instrument.Ako pak ima tu nešto drugo trudi se radi budi pametan i sve će vremenom doći na svoje mesto.

Ja sam prvi put o motoru razgovarao sa roditeljima u vezi motora sa 13 godina.Sa 14 sam zaradio prvi motor sam sebi ,a razgovori sa njima su se sveli na to da se oni verovatno kaju zato što mi nisu priuštili motor kada su mogli pa sam ja zarad toga zapostavio neke druge stvari u životu.Od tada je prošlo mnogo motora i godina....

Da i ja sad imam decu i trudim se da ne pravim neke greške koje roditelji prave.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Odgovor na tvoje pitanje- u ovoj zemlji,u ovim uslovima i okruženju, teško. Moraš prvo naci izvor prihoda. Znaci ili sponzora (tesko) ili posao. Bilo kakav. Onda moras odrediti prioritete. Nesto moras potrositi,a ostatak stekaj. Od prioriteta zavisi odnos potrosenog i sacuvanog.
Ja sam u perionici za šest meseci zaradio motor. Od bakšiša sam ziveo (kao momak) ,a platu sam stekao. Sve je bilo podređeno jednom prioritetu.
Naravno da sam razgovarao sa roditeljima,kao sto razgovaram i dogovaram se sa njima i sada. Sada se jos dogovaram i sa suprugom,a i sa decom. Hvala Bogu pa ih imam sve. I eto vec godinama svi oni imaju razumevanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Sa 16god treba da razmisljas o školi,ocenama,koju drugaricu koji dan da kresneš,a sa 18 pocni da razmišljaš o motoru,u medjuvremenu kasicu prasicu u orman pa šta skupiš skupio si

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1768 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Sada se sve nekako svelo na što skuplje i što novije.

Ja sam prvi motor platio 100 maraka - i to mi je bilo mnogo, ali sam se lepše vozao nego kasnije sa daleko skupljim.

Više sam ga popravljao i sređivao nego što sam ga vozio i u tome sam uživao.

 

Moj savet ti je - kupi nešto jeftinije, malo ga sređuj, upoznaj. Za godinu dve prodaj, kupi nešto bolje.

Već ćeš polako početi da zarađuješ i biće ti jasno da li te to zanima ili ne.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Prvo skupi za polaganje(mada ne znam od cega skupljas ako ne radis).

Nije to samo 1000e za motor,treba i registracija,gorivo,oprema itd.

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

poslusaj mradomira

 

Potpuno se slazem, kreni skromno sa nekim malim motorom, a onda polaka kasnije sve ide samo od sebe, pa i veci i brzi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Kako ide onaj vic:

Molio sa boga da mi pokloni biciklu i nista,na kraju sam ukrao biciklu i molio boga da mi oprosti.

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Sa 16god treba da razmisljas o školi,ocenama,koju drugaricu koji dan da kresneš...

Pa Boki zato mu i treba motor... da brze stigne u skolu, da najuri dobre ocene, a usput i sa drugaricama da se druzi... motor je tu kljuc uspeha, razmislja dete, nemoj tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Moj savet ti je - kupi nešto jeftinije, malo ga sređuj, upoznaj. Za godinu dve prodaj, kupi nešto bolje.

Već ćeš polako početi da zarađuješ i biće ti jasno da li te to zanima ili ne.

 

Da li bi ovo bio predlog/savet i ukoliko finansije nisu problem? Polažem uskoro za A2, pa sam shodno tome gledao neke motore od 500 - 650cc, snage uglavnom oko 30 - 35kW. Generalno ja sam već sakupio novac za ono što mi se dopada, ali ponekad razmišljam i na malo drugačiji način - da to nije malo previše za početak? Auto vozim skoro već 5 godina, i imam iza sebe sasvim solidnu kilometražu i sasvim dobro razvijenu vozačku savest. No opet, o motorima ne znam apsolutno ništa, a imam jako veliku želju da se vozim... :D Šta mislite, jel može sve ovo na dobro da izađe, ili je bolje da gledam nešto 'manje'?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Opet jedna glupa tema.

Opet jedan spam, kao onaj 'treba mi pomoc oko izbora motora od 125ccm'...a vi ste lepo naseli.

Decko ce doci mozda sledece nedelje ili kasnije jos jednom da vidi stanje, pa ce vas loziti jos malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Sljaka preko raspusta i eto...ako si fizicki sposoban gradjevina :? :D:) (nista lepse...),ako bas nisi za fiziku onda neki kafic ili neka njiva...nesto sezonski za preko raspusta...al uz mnogo odricanja...jbg skup je ovo sport...
Ja radim pa nikako da skupim bas zbog toga sto odricanje tesko pada  :D skupo pivo,svirke,kampovanja... :D

a zbog svega ukupno idi redom.. alpenac (naucis da vozis a jeftino i lako za odrzavanje) ili neki skuter al to fuj :D;)
pa kad napunis 18 neka 125...pa sta volis...hvala bogu oglasi puni a tad ces valjda i da pocnes da zaradjujes nekako...

sta znam,nista nzm.... :?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Temerin

Kako ide onaj vic:

Molio sa boga da mi pokloni biciklu i nista,na kraju sam ukrao biciklu i molio boga da mi oprosti.

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

"Kada sam bio mali, molio sam boga za bicikl.Onda sam shvatio da bog funkcionise na drugi nacin.Ukrao sam bicikl i molio za oprostaj"        -Al Pacino

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

U tim godinama najbitnije ti je da se posvetiš školi..I zbog toga realnost je da ako roditelji nemaju novaca ili jednostavno ne žele da ti priušte neki motorić, od njega nema ništa..Čak i na raspustu da nešto raduckaš vrlo teško ćeš skupiti, jer mlad si treba i popiti piće sa drugom, drugaricom, curom i tu ide novac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja