Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 250

Recommended Posts

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To nema da pise na amortizeru? Meni je KYB i samo pise upozorenje i serijski broj.

 

Pala mi jos jedna stvar na pamet. Motor kad je hladan pali kao mina, bukvalno. Kada je zagrejan moram da dodam malo gasa i malo duze vergla (sekund-dva)

Ostavio sam ga da se potpuno ohladi i raskacio kabal sa elektricnog  sauga. Motor opet pali kao mina. Nisam siguran da sam razumeo kako taj saug radi, posto mislim da zatvara kada se i sam zagreje. Kako da ispitam ispravnost

 

Edit

Doveo sam struju sa akumulatora i izlazi iglica sauga do kraja, sto bi trebalo da znaci da radi.

Druga stvar, skontao sam da ovaj saug izgleda ima stelovanje. Kod mene stoji ovoliko odvrnuto

 

ADCFC98B-FD9E-4AEA-A964-E897C256C202.thumb.jpeg.b4adf07c0de7dee52624d771ba5b9cc6.jpeg 

 

Nasao sam jos jednu nejasnu stvar. Struja za ovo dolazi negde od napred. Izmedju dzeka za saug i tog odakle

dolazi struja je ubaceno neko parce kabla od jedno metar i povezano dzekovima. Neko je nesto budzio ali nije mi jasno sta je postigao. Fakticki je samo produzio kabal

 

C26E9EF7-048A-4C97-A1C0-18A69FAC2DF0.thumb.jpeg.ae9da7e5b09ddaed5fb4f23c8618187f.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Drugar ima Burgmana 250 i ima jedan specifičan problem... Naime, karburator zalije svećicu prilikom verglanja i skuter neće da upali. Probali smo sa štelovanjem karburatora, tj. na šarafu za smesu (pilot šraf) smo malo ˝osiromašili˝ smesu i tada je skuter palio jedno dan-dva i opet neće da pali. Promenjena svećica, isto se dešava. Elektro-saug je spušten, tj. iglica je dole, probali smo i sa raskačivanjem sauga, ali isto se dešava. Filter vazduha je nov (isto je i sa starim radio), kompletan karburator je prekontrolisan, sve je na svom mestu kako treba, a ipak karburator ˝zaliva˝ svećku...

Da napomenem da skuter (kada upali) radi sasvim normalno i lepo vuče, nema trzanja, trokiranja ili slično...

 

Ima li ko ideju šta može da bude...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nivo goriva drug, da se "mudasca" nasteluju... Takodje, sauh treba da zatvori tek posle 5/6min...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Ako vec ima odgovor na moje pitanje unapred se izvinjavam, nista ne nadjoh preko telefona. Naime kupio sam u Svajcarskoj Burgmana 250 2001god. Dosla je ploca uz njega ali ne i nosac. Kod nas sam kupio za nekih 30e nosac, i montirao. E sad na slici ploca stoji dosta krivo, da li mi fali neki deo koji ce udaljiti kofer od ovog naslona i ispraviti ga da stoji horizontalno, ili ipak treba neki specijalni kofer?

IMG_20190919_153738.jpg

IMG_20190919_153741.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5
Ako vec ima odgovor na moje pitanje unapred se izvinjavam, nista ne nadjoh preko telefona. Naime kupio sam u Svajcarskoj Burgmana 250 2001god. Dosla je ploca uz njega ali ne i nosac. Kod nas sam kupio za nekih 30e nosac, i montirao. E sad na slici ploca stoji dosta krivo, da li mi fali neki deo koji ce udaljiti kofer od ovog naslona i ispraviti ga da stoji horizontalno, ili ipak treba neki specijalni kofer?
IMG_20190919_153738.thumb.jpg.f2039ffd525df6f67f3026c155db3671.jpg
IMG_20190919_153741.thumb.jpg.a9e000b0ecc5ad1c3f193f53fbe8fc44.jpg
Nije dobar taj držač, neko mu je skratio zadnji deo.20383b80d0b18b048efe2b636325b0ce.jpg

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Ne deluje da je skraceno, sto bi neko kratio, mislim da sam nasao na netu sliku ovakvog nosaca. Mozda fali neki deo. 

Ja sam kupio original kappa za isti motor, isto je malo ukoso išao (ali jako malo).

Aki tvoj kao da nije to taj nego da su od nekog drugog stavili.

Visi sliku717ffe2925a3cba535ddf0ff4ae866d2.jpg&key=aa8f4947d347e2219b579731c9077343544322321882619fadc1e8a0f20d92b8

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50, Burgman 250

Da se ne uclanih u ovu zajednicu mislio bi da sam jedan od retkih koji vozi Burgman an250, nekako sam se uglavnom sretao sa 400cc. Inace, moj Bugi je 2000. godiste uzeo sam ga od ujaka iz Svice i mogu vam reci zadovoljan sam njegovom udobnoscu i “voznoscu”. :) Ja ga imam nekih 3 godine i mogu vam reci jako zahvalan skuter, posebno za pocetnike pogoduje taj njegov “lenji start”. Samo da pozdravim sve ljubitelje ove ladje na 2 tocka! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Pa tromije kretanje nego recimo beverly 250 kubika... 

 

Bugi ima tu kao neku 'zadrsku'... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Moj bugi ima multivar, leo vinci i ne znam sta je sa karburatorom radjeno. Trosi kao zmaj, ali zato beverly 300 nema sansu nikakvu kad stane na crtu. Vise puta probano. Yamaha xmax takodje. Sledeci servis cvt moram da zamenim rolnice pa cu i centralnu oprugu i onda ce tek da bude kako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50, Burgman 250

Pa prosto ako se poredi u osnovi mu startnost nije jaca ali to nije ni vazno jer ga niko ne uzima zbog toga nego zbog uzivanja! Setih se jedina stvar je koja mi se ne svidja je kako su resili nosac za kofer. Ne svidja mi se to sto srafovi idu kroz plastiku na zadnjem delu (barem je kod mene tako) i onda kad je neki “strucnjak” dovozio iz CH pretegao sraf pa mi je napukla ta plastika a kasnije od vibracija puklo celo jedno parce oko srafa. :,(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 2 sati, muljaz je napisao:

Moj bugi ima multivar, leo vinci i ne znam sta je sa karburatorom radjeno. Trosi kao zmaj, ali zato beverly 300 nema sansu nikakvu kad stane na crtu. Vise puta probano. Yamaha xmax takodje. Sledeci servis cvt moram da zamenim rolnice pa cu i centralnu oprugu i onda ce tek da bude kako treba

Govorim o fabrickoj varijanti. 

 

Bugi je za uzivanje i 'plovidbu'... Tako sam ga i vozio,nisam mogao skroz da se opustim i obaram ga kao beverly 500,atlantica500,x9 ili madisona. Nije mi legao sto se krivina tice,ali sto se tice voznje u dvoje, table,potrosnje,lepo iskustvo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Kymco Zing Cruiser 125

Pozdrav svima...

 

Imam problem sa strujom na Burgmanu 250...moja pretpostavka je bila da se radi o neispravnom regleru jer sam pre nekoliko meseci, pre nego sto sam kupio novi akumulator, merio napon i taj regler je definitivno crkao posto je struja isla i preko 16V, cak i do 17V pri punom gasu dok je motor na nozicama. Na njemu je vec prethodni vlasnik stavio zamenski regler, znaci nije originalan burgmanov, i to je kod mene zavrsavalo posao dve i po sezone i jos neko vreme dok je bio kod njega. Ja sam kupio novi (slika u prilogu), isto trofazni regler koji je takodje zamenski i identican onom koji je bio na motoru, ali ne vidim da je situacija sa naponom nesto drasticno opala, osim kad upalim duga svetla - onda se krece negde oko 13.5 - 15V...bez ukljucenih svetala ide preko 15V pri vecem broju obrtaja. Prethodni "majstor" koji je ugradjivao taj regler, vidim da je stavio regler sa 6 zica, iako mi se cini da iz instalacije motora ide 5 zica (tri zute, crvena i crna ako se ne varam, a na tom (i novom) regleru koji je ugradio ima i zelena koja je spojena na crnu na instalaciji (pricam po secanju od pre nekoliko dana ali mislim da nisam pogresio)). Znaci, situacija je malo bolja, ali daleko od toga da je idealna. Da napomenem da je napon na leru oko 13.5V. Problem je u tome sto i novi akumulator pocinje da pokazuje znake slabosti kao i prethodni, iako nije vozen ni par meseci pa pretpostavljam da je  zbog jake struje poceo i on da posustaje i da ce polako da umre. Moje pitanje je sledece: da li je uopste u pitanju regler ili da sumnju prebacim na nesto drugo? Ako je stari regler crkao, zasto nema gotovo nikakve promene u naponu sada kad sam stavio novi identican regler koji je isto povezan kao stari?

 

 

regler.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Napon ne bi trebalo da prelazi 14,6V

Kod Burgmana regleri crkavaju vrlo često (pojma nemam zbog čega jer su dovoljno veliki i dobro se hlade). 

Mogu da pomognem tako da mi pošalješ svoj Regler i ja ću da ga istestiram i utvrdim da li je u pitanju neispravno Reglera, ili je u pitanju greška u povezivanju zamenskog Reglera. Ako je Regler ispravan objasniću ti kako da ga povežeš.

Testiranje je besplatno (plaćaš samo poštarinu). 

Javi se na p. p. ukoliko si zainteresovan. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 39 minuta, Arakis je napisao:

Kinez, 50W snage, za skutere do 125 kubika

Koristim telefon i ne mogu da procenim kakav je ovaj Regler sa slike. 

Uglavnom Burgmana imaju (originalno) poprilično veliki Regler. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Zna li neko koje debljine moze da bude dihtung dekle paljenja? Nema ga nigde na stanju, ceka se 15ak dana, a mogao bih da izrezem sam

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Da li ovaj citac brzine sto ulazi u senzor mora da bude ovako iz jednog dela ili ima modela kod kojih je dvodelni? Meni je razdvojeno, a ne bih rekao da je polomljeno, jer ima neku kao zvezdu. Pravilnog oblika je. Menjao sam semeringe na viljusci i kad sam vratio tocak ne radi. Kad ga skinem i okrecem rukom, sat radi kako treba. Kad ga vratim na tocak nece. Ostaonsam jutros do 3 sata da se jebavam sa ovim i nisam uspeo da resim

9454123E-BBC5-45FA-BECE-9493A1FB81BD.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Da li ovaj citac brzine sto ulazi u senzor mora da bude ovako iz jednog dela ili ima modela kod kojih je dvodelni? Meni je razdvojeno, a ne bih rekao da je polomljeno, jer ima neku kao zvezdu. Pravilnog oblika je. Menjao sam semeringe na viljusci i kad sam vratio tocak ne radi. Kad ga skinem i okrecem rukom, sat radi kako treba. Kad ga vratim na tocak nece. Ostaonsam jutros do 3 sata da se jebavam sa ovim i nisam uspeo da resim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

AJde da malo podignemo temu . Evo moj klinac je od danas ponosam vlasnik.....250 2001....

 

Za taj novac ja sam prezadovoljan . Jedina mana je gumece motora ili silen blokovi . Pa ako moze neka pomoc gde to mogu da nadjem . Guglao nesto na brzinu ali nista......hvala vam . 

IMG_5284.JPG

IMG_5285.JPG

IMG_5286.JPG

IMG_5287.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Gume ako te zanima mitas,contintental... bakidoo.com  ,ako si za dunlopa Dum BG. autogume.info

 

Gledaj da stavis fabricku dimenziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja