Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 250

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cim se neka zica greje, znaci samo jedno.... los kontakt ili preveliko opterecenje. Rasturi ti lepo sve i isprati instalaciju namotaja do reglera kao i napajanje istog. Kanda ti je negde los dikilikontakt, pitanje je kakav ti je akumulator u celoj zavrzlami.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kad raskacim dzek ispod sedista,    Dole do ulasja u deklo imam 30xm kabla koji je u buziru onom plasticnom. Tu i tamo ispred samog reglera mi kod merenja daje iste rezultate. Izgleda da ce na prikolicu pa kod Darka u Beograd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 13 sati, muljaz je napisao:

Ovo govno opet crklo. Upalio jutros do grada. Ugasio, posle sat krenuo kuci nece da upali. Slabo vergla los aku. Prespojim dodjem kuci na unimer nista se ne desava kada dodam gas. Kada upalim svetla oslabi napon. Skinem kod reglera dzek on poceo na jednom pinu da topi dzek koliko se zagrejao(mozda je bio los kontakt). Skinem dzek od reglera ispod sedista. Izmerim omski izmedju faza 0.8 izmedju svih. Beskonacno na - klemnu. Upalim motor, prebacim na voltazu i nema nista izmedju bilo koje. Sta se desava sad? I ti kablovi donsedist sto dolaze se greju. Nije mi jasno sto ne pokazuje nikakvu struju, a greju  se

Ovo što si opisao je prilično čudno. Skoro da je nemoguće da nema nikakvog naizmeničnog napona između faza, a da pri tome namotaji nisu u prekidu ili nisu u kratkom spoju prema masi ili međusobno (što si utvrdio prethodnim merenjem).

Proveri to ponovo (i što Rajko reče nisi li pomešao AC i DC područje). 

I koji se to kablovi ispod sedišta što se greju (odakle dolaze i gde odlaze). Ako su u pitanju kablovi koji laze u regler proveri prvo nemaš li neki kratak spoj nakon reglera (koji ti prazni akumulator i opterećuje i alternator i regler). Slično stanje hoće da bude i ukoliko je akumulator neispravan, pa pre svega proveri njegovu ispravnost.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
3 hours ago, Arakis said:

Da nisi merio napon sa faza na DC umesto na AC opsegu? 

Jesam, sto pitas?! :grr: Zato postoje majstori i svako treba da radi svoj posao. Totalno sam to prevideo. 

Izmerio sam malopre brzinski samo tu ispod sedista na dzeku ima sve kako treba. Veceras cu da skinem tamo kod reglera da vidim sta se desava i da stavim drugi aku da probam

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ili je regler ili accu :)... Ako si pregledao sve konektore ako ih ima vise od statora do reglera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sad sam stavljao drugi aku, isto nema punjenja sa njim. Sto se instalacije tice ima dzek ispod sedista i jedan kod reglera. Raskaceno na oba mesta daje ista merenja, trebalo bi da je sve ok. Kad udzekam regler onda pocne da se greje instalacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A moze li se regler ispitati unimerom. Ovako raskacen sam probao na kombimaciju sa + i - pa na faze i dobijam ili beskonacno na sve tri ili 270, 269, 278 pa kad zamenim mesta dobijam 278, 278, 276

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, muljaz je napisao:

A moze li se regler ispitati unimerom. Ovako raskacen sam probao na kombimaciju sa + i - pa na faze i dobijam ili beskonacno na sve tri ili 270, 269, 278 pa kad zamenim mesta dobijam 278, 278, 276

Može da se ispita unimerom, ali je rezultat potpuno nepouzdan. 

Stavi unimer na područje za ispitivanje dioda i onda pozitivan kraj unimera stavi na "minus" iz reglera, a negativnim krajem dodirni sve tri "faze" (naizmenično). Trebalo bi da se pokaže napon od oko 600-900mV. Zatim negativan kraj unimera stavimo na "plus" reglera a pozitivnim krajem dodirujemo sve tri faze (pojedinačno) i trebalo bi da dobijemo isti rezultat kao i u prethodnom slučaju.

Ukoliko pri bilo kom od ovih merenja dobijemo direktan spoj ili potpuni prekid, regler je sigurno "kaput", međutim ukoliko ova merenja pokažu ispravne vrednosti to nikako ne mora da znači da je regler zaista ispravan.  

Pošalji mi regler i ispitaću ga (jedino plaćaš poštarinu).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To je mene zezalo na jednoj X8-ci, kad regler merim unimerom.... dobar, al kad je na motru ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jebava ga opterecenje. Sad sam se opet igrao, kontrolisao kontakte. U jednom trenutku je poceo da puni 15-16v i onda prestao opet. Tako je bilo i sa starim koji je riknuo. Sutra cu da ga saljem nazad kod Zike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Dok cekam regler da se vrati, da prekontrolisem ventile. Zna li neko koji je tacan zazor. Negde sam nasao da pise 0.08-0.13 usisni i 0.17-0.22 izduvni, a negde usisni 0.05-0.1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Regler bio rikavela. Razlog, nekako je vlaga usla. Zika bio maksimalno korektan i sve sredio ponovo. Ovom prilikom jos jednom hvala. 

 

Sto se tice onog zatrokiravanja ili kao prekidanja struje, knedle... i dalje se desava. Pokusavao sam na karburatoru da dodam vazduha i opet isto. Kad drzim duze jedan gas pa oduzmem u sledecem dodavanju ima taj prekid od delica sekunde. Ako postepeno dodam gas onda redje. I primetio sam da se manje desava dok je motor hladan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Imaš nalu brizgaljku na karburatoru, kad naglo okreneš ručicu gasa ona baci dosta goriva i to verovatno zagasi motor ako nije mešavina ok, probaj da digneš ler gas (njemu to otvara klapnu i ima više vazduha u trenutku) ako je gušenje manje, onda probaj da smanjiš dotok goriva na leru, verovatno je pilot šraf više otpušten pa je mešavina jača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Fabricki filter vazduha, dihtuje sve kako treba, auspuh leo 4roud. Garavi auspuh pozadi i kad ga przim, a

trebao bi da beli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Bolji izduv mora da prati i štelovanje pilot (ler) šrafa uglavnom se fodaje malo više goriva), ali i filter vazduha bi trebalo da uzmeš neki sunđerasti, pa tek onda da radiš pravo štelovanje, a možda čak i zamene dizni na veće (u zavisnosti od koliko je viška vazduha).

Ako hoćeš pokloniću ti set dizni za njega i brzi pilot šraf, a ako se vidimo dođeš mi pivo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Motor je dosao nastelovan. Auspuh je bas za ovaj model motora, stavljen je i multivar... imam cak i sve papire i racune iz servisa u Nemackoj gde je radjeno. On ide kako je isao i pre, samo ga to nesto od skora zeza. Najvise mi lici na paljenje. Kad je smesa losa nece ovako kratke i odsecne prekide da

pravi.

Hvala tebi u svakom slucaju za dizne i volju da pomognes. Ne bih ja to cackao sam, prevazilazi moje sposobnosti. Zamenicu svecicu ponovo, mozda je i ona izgorela dok je kabal bio los, a ostalo ce cekati odlazak kod majstora. 

Pivo svakako vazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 9.7.2019. at 23:40, muljaz je napisao:

Regler bio rikavela. Razlog, nekako je vlaga usla. Zika bio maksimalno korektan i sve sredio ponovo. Ovom prilikom jos jednom hvala. 

 

Sto se tice onog zatrokiravanja ili kao prekidanja struje, knedle... i dalje se desava. Pokusavao sam na karburatoru da dodam vazduha i opet isto. Kad drzim duze jedan gas pa oduzmem u sledecem dodavanju ima taj prekid od delica sekunde. Ako postepeno dodam gas onda redje. I primetio sam da se manje desava dok je motor hladan.

U poslednjih mesec dana došlo mi na proveru šest reglera i kod svih je problem bio u tome što je unutrašnjost bila napunjena vodom. Ja reglere koje radim zatvaram alumunijumskim limom i lepim ih za kućište epoksidnim dvokomponentnim lepkom i praktično nema šanse da tu voda uđe.

Ispostavilo se da voda prodre na mestu gde provodnici (kroz gumene vođice) ulaze u regler. Jednostavno kada se motor pere jakim mlazom vode (ili kada mlaz na neki drugi način udari na ovo mesto) ona prođe između provodnika i zaptivne gume i napuni unutrašnjost i kasnije napravi spojeve unutra.  U prethodnim godinama ovakvih kvarova gotovo da nije bilo, a sada baš krenulo vrlo često.

Izbegavajte da koristite vodeni mlaz kada perete delove motora gde imate komponente od elektro instalacije ili neke eloktro uređaje, jer možete da napravite štetu. 

Jeste motor otporan na vlagu i na padavine, ali vodeni mlaz (pod pritiskom) može da prodre bilo gde i da napravi haos.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pored toga, loša pozicija reglera u kombinaciji sa kišom i vetrom....pogotovo vetar il strujanje vazduha u voznji.

Nemo'ž da verujete gde vetar može gurati vodu il bilo koju tečnost ako ima curenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Da li neko zna koja je jacina amortizera sedista za Burgman 250 (ili 400 ali do 2000god)?

Meni je pravio neki lik za prethodnu 250, ali je bio prejak pa mi je stalno nategnuto sediste bilo na sredini odnosno skoro pokrivljeno, pa bih da izbegnem istu stvar ponovo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To nema da pise na amortizeru? Meni je KYB i samo pise upozorenje i serijski broj.

 

Pala mi jos jedna stvar na pamet. Motor kad je hladan pali kao mina, bukvalno. Kada je zagrejan moram da dodam malo gasa i malo duze vergla (sekund-dva)

Ostavio sam ga da se potpuno ohladi i raskacio kabal sa elektricnog  sauga. Motor opet pali kao mina. Nisam siguran da sam razumeo kako taj saug radi, posto mislim da zatvara kada se i sam zagreje. Kako da ispitam ispravnost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja