Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 250

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Koji je motor tacno u pitanju? Mogu ti proveriti u katalogu tacnu oznaku.

 

tj. godiste tvog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Danas konacno pocelo sredjivanje. Ponavljam po ko zna koji put. Nema skup majstor za skutere. Treba to sve razvaliti da bi se doslo do problema.
Prvo sam uzeo da zamenim kabal od svecice posto je on probio. Skinuo sam prednju plastiku ispod sedista, korito ispod sedista i kuciste filtera vazduha. Onda je sve bilo na dohvat ruke.

 

Sledeca stvar je termostat/ Odmah tu na liniji kabla svecice. Nanjemu se nalazi i termo davac ili senzor temperature i ozracna slavina. Drze ga samo dva safa. Zamena prosta. Skinuo crevo sa dodnje strane hladnjaka da ispustim stari antifriz kad je vec na kanalu.
 

Parkirna kocnica nije radila jer je sajla zaribala. Ajde reko kad sam poceo da jedem govna da pojedem do kraja. Na moju veliku muku, sajla je zaribala tako da rucica od kocnice ne moze da se spusti tj. ne moze ni malo da se pomeri pa ne moze plastika ispod guvernala da se skine nikako. Pored toga sto sam sa prednje strane rasturio ceo motor, namucio sam se da pridjem nekako sajli i da je oslobodim od rucke. Na motoru je sve povezano kao creva. Probao da razradim sajlu, ali morace kod Bobana da se napravi nova.

 

Valjalo bi kad sam vec skinuo sve da zamenim i filter goriva. Ima li nege ovakav da se kupi ili da stavim onaj obican

post-1765-0-50233800-1489431344.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ima li neko neku varijantu povisenog vizira za model od 98- ? Ne znam da li da radim onaj dodatak za ovaj fabricki ili ima neki iz komada. Fali mi jedno 10cm visine na ovom mom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Da li svaki burgman ima problem sa granom auspuha dole ispod filtera za ulje, gde prolazi pored nozice? Moj motor ima 4roud auspuh i prepravljana je cev pa ne znam da li fabricka ide tako. Svaka ostrija desna krivina kad se obori drlja o asfalt. Kad sedne neko pozadi onda jos gore. Generalno ceo motor je prenizak za mene, mora mnogo da se pazi. Moze li se podici nekako?

 

A4652E10-2BB5-4C23-BD8E-91A219CBFC60.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Malopre uzeo neki regler od afrike, nisam imao drugi da probam. Povezao onako ugrubo cisto da vidim sta se desava i ne silazi ispod 13.5 i greje se normalno. Moj skliznuo sa sedista i pao u medjuvremenu. Vratim ga na motor, premerim i vidim da je poceo da prepunjava. Verovatno da je negde neki vod bio napola pukao, pa se od potresa konacno pokvario kako treba. Zagreje se za par sekundi i pocne kao da nesto curka na mestu gde se pre poznavalo neko naprsnuce na onoj zaptivnoj masi. Sad svakako mora drugi, pa cu videti sta se desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Da nastavim malo da pricam sam sa sobom. 

Najgora stvar, a mozda ispadne i dobra po vas, kad hocete da se bavite sredjivanjem motora je da pratite Satelisove radove na forumu. Nabije vam komplekse i natera vas da ljudski ubijete jedan kusni dan. 

Naime, kad sam menjao kvacilo i kais pre jedno 5000 km nisam puno posvetio paznje highijeni varijatora. Samo sam grubo izduvao prasinu. Sad sam hteo da prekontrolisem stanje i odradim to temeljno. Bilo je poprilicno masno i zapusteno, ne slikah prvo to. Uglavnom posle par sati

 

6C1AEFF1-D7CD-49E9-B3CA-C8FB36AE08E9.thumb.jpeg.25ee59e84767bcfb3c409db0815a6f15.jpeg9AEB1BAD-5199-423B-B204-894462DE7117.thumb.jpeg.e32d6107484af4b4d7595b5214d7fe03.jpeg25F961DE-8D76-42FD-A0C7-31756F80CEDB.thumb.jpeg.7b0aa05665e44c88723694ed83044e92.jpegC57C9231-C99F-44A2-9B95-C266D3D54D5A.thumb.jpeg.aa3f6a2e54955235afd6b775c58d45b4.jpeg18989AF8-9F9B-46CF-AA38-5FE5B793D2F3.thumb.jpeg.2bce868c2595c0ee5d3319877d1e9ab5.jpegAA9172C8-0B5F-4F1F-BC94-01ABE87D4B18.thumb.jpeg.4f2f33dc0931d78f1c5d414e384483e8.jpeg1A3C6FC7-0727-4149-A92D-ADC647C822F0.thumb.jpeg.e30a270b48376d3c3c630f184e43c0d5.jpeg46011EDA-1FB0-4363-AFE9-3F8EC28E35D7.thumb.jpeg.f94af0d13a6561b4a2adb87314a7092c.jpeg   

 

Predjem na filter vazduha i nadjem jedan kvar. Pukla guma izmedju usisne grane i karburatora. Meni neki model sa posebnom gumom, dve selne drze. Sve brojeva sto sam okrenuo imaju neku varijantu gde ide u kompletu sa usisnom granom. Porucio polovnu

 

0E025966-7B19-42D6-B689-633407785630.thumb.jpeg.8659faf6b551ce399d6793994945b8f5.jpeg

   

I opet me nervirao kabal i bobina, kad operem ili vozim po mokrom dosta onda nesto zeza oko paljenja i puca na auspuh, pa sam narucio komplet lulu, kabal, i bobinu. Da mu jebem majku

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako treba.... da se cakli :jee:

Grana ide tako santravo koliko mi se cini.

Ako imas nekog ko radi u Posti, imaju termo buzire raznih precnika, koriste pri spajanju kablova..... zavrsices posao sto se flanse tice ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

€ 5,81 16%OFF | Motorcycle Carburetor Adapter Interface Glue For Suzuki AN250 Burgman 250 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008

Motorcycle-Carburetor-Adapter-Interface-Glue-For-Suzuki-AN250-Burgman-250-1998-1999-2000-2001-2002-2003.jpg&key=1da5f50c34c00d543388bc632267b6b0311685ce914f9f7a0a7a46d6ba2230d1

S.CLICK.ALIEXPRESS.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com

 

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Za ove pare je raketa. Svake godine da menjaš, pa se isplati.

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa konj. Da sam uzeo zimus da sredjujem ko sav normalan svet, primetio bih i porucio. Sad ne bih cekao 20-30 dana. Narucio sam polovnu komplet za 20€. Nova kosta od 40 do 56€. 

Desno je kao moja, levo je ta sto sam uzeo

 

568071F5-D1C7-42DA-A8B2-BD0E352FB9A9.jpeg

 

@Satelis Nije mi palo na pamet da moze termo buzir to da resi mada ne znam da li bi bilo izvodljivo. Izmedju selni

Ima pola centimetra prostora, a razliciti su precnici i puklo je bas tu izmedju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobar t.b. i te kako moze resiti (samo ako mozes nabaviti), nemo'z verovati koliko razlicitih precnika u cugu "hvata".... da se zabezeknes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa sad gotovo, porucio sam ovo. Treba danas da stigne, pa ako ne bude odgovaralo pnda da trazim. Prvi komsija je sef monterima u posti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
On 5/15/2019 at 1:51 AM, muljaz said:
Pa sad gotovo, porucio sam ovo. Treba danas da stigne, pa ako ne bude odgovaralo pnda da trazim. Prvi komsija je sef monterima u posti 


Matori ja poručio sa aliexpress za mog starog 250, koštalo 8eur:
US $8.33 14% Off | Carburetor Interface Carburetter Adapters Adaptor Insulator Connector for Suzuki AN250 Burgman 250/ Skywave 250 1998-2008 07 06

 

Preduhitrio me kolega gore :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nova situacija sa paljenjem. Pre neki dan vozio, parkirao sve normalno. Sutradan da upalim i nece. Verglam nikakve znake ne daje ni sa gasom, ni bez. Posle malo verglanja oseti se miris benzina. Resim ja da verglam dok ne istopim anlaser. Prodje malo i posle par kratkih verglanja upali. Izvozam ga ja malo i on posle pali normalno. 

Malopre krenem do grada kontakt, pali, kad nece da okrene. Ostalo sediste podignuto pa sijalica valjda ispraznila aku. Prespojim sa auta , krenem da verglam i samo eksplozija ispod sedista. Toliko je jaka detonacija bila da je pukao poklopac filtera vazduha kod jednog od dva safa kojim se priteze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Nova situacija sa paljenjem. Pre neki dan vozio, parkirao sve normalno. Sutradan da upalim i nece. Verglam nikakve znake ne daje ni sa gasom, ni bez. Posle malo verglanja oseti se miris benzina. Resim ja da verglam dok ne istopim anlaser. Prodje malo i posle par kratkih verglanja upali. Izvozam ga ja malo i on posle pali normalno. 
Malopre krenem do grada kontakt, pali, kad nece da okrene. Ostalo sediste podignuto pa sijalica valjda ispraznila aku. Prespojim sa auta , krenem da verglam i samo eksplozija ispod sedista. Toliko je jaka detonacija bila da je pukao poklopac filtera vazduha kod jednog od dva safa kojim se priteze

Suviše jaka smeša prilikom paljenja verovatno, ili bajata svećica.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, muljaz je napisao:

Nova situacija sa paljenjem. Pre neki dan vozio, parkirao sve normalno. Sutradan da upalim i nece. Verglam nikakve znake ne daje ni sa gasom, ni bez. Posle malo verglanja oseti se miris benzina. Resim ja da verglam dok ne istopim anlaser. Prodje malo i posle par kratkih verglanja upali. Izvozam ga ja malo i on posle pali normalno. 

Ovde te je izdala svecica mozda, mozda je i dovod goriva bio los a mozda je i dihtung glave u problemu pa pusti malko antifriza u cilindar kad se ladne i eto problema..... znaci sve je na moze biti al ne mora da znaci.

 

Pre 10 sati, muljaz je napisao:

Prespojim sa auta , krenem da verglam i samo eksplozija ispod sedista. Toliko je jaka detonacija bila da je pukao poklopac filtera vazduha kod jednog od dva safa kojim se priteze

Da ti nije otisla kajla na magnetu pa pomerio paljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pojma nemam. Svecica po katalogu, 5-6000 km malo se povecao zazor, na auspuhu malo tamniji tragovi sagorevanja. Kontam da je prebogata smesa. Probacu novu svecicu i malo da dostelujem smesu pa da pratim.  

Nisam probao jos, treba da zavarim poklopac prvo.

To oko kajle vec ne znam, slabo baratam sa tim

 

EDIT: Zaboravio sam da napomenem da motor inace trosi kao zmaj, od kako sam ga uzeo. Jeste da ima Multivar, i Leo 4roud i vozaca sa grcevima u saci ali opet mislim da ne bi trebao toliko. Mislim da trosi negde oko 6 litara, mozda i vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovo govno opet crklo. Upalio jutros do grada. Ugasio, posle sat krenuo kuci nece da upali. Slabo vergla los aku. Prespojim dodjem kuci na unimer nista se ne desava kada dodam gas. Kada upalim svetla oslabi napon. Skinem kod reglera dzek on poceo na jednom pinu da topi dzek koliko se zagrejao(mozda je bio los kontakt). Skinem dzek od reglera ispod sedista. Izmerim omski izmedju faza 0.8 izmedju svih. Beskonacno na - klemnu. Upalim motor, prebacim na voltazu i nema nista izmedju bilo koje. Sta se desava sad? I ti kablovi donsedist sto dolaze se greju. Nije mi jasno sto ne pokazuje nikakvu struju, a greju  se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja