Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 250

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hvala na odgovoru. Sredicu sve to.A kako da proverim variomat?I na koliko da nalepim ferode ?

 

Variomat proveris sublerom ili nekom ravnom povrsinom, tolerancija od-do mora postojati tako da se prema tome vodis.

Sto se tice feroda sve zavisi da li se moze obraditi tvoje zvono kvacila i koliko ce majstor strugar skinuti mesa sa istog... ako skine vise mesa sa zvona to su deblje ferode na kvacilu da bi dobio normalan start na gasu.... nit premalo-nit previse

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Pozdrav drugari...

od prosle godine vozim burgmana 250 1998 god...

Potrebna mi je pumpa za gorivo, pa ako neko ima ili ima info gde ima molio bih da mi kaze. U oglasima sam nasao polovnu ali cena nije bas pristupaca... pa me interesuje da li moze i od nekog drugog modela da se stavi? Pumpa je spoljna, nije u rezervoaru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

ako si gledao polovne i skupe su ti,pogledaj kod uvoznika i ovlascenih Suzuki servisa.

 

Dobra fora ;)

 

 

Moze li koja slika pumpe?

post-71-0-38683400-1422895209_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Panto, pitam jer je mozda neko imao iskustva, sasvim je moguce da i u neke druge modele japanske proizvodnje starije generacije, ide ista pumpa... klasicna je, nikakav high tech.

 

U servisu traze 100E za polovnu sa garancijom... Preko oglasa 60E naravno bez garancije. U krajnjem slucaju dacu ja tih 60E nije frka, ali hocu prvo da se raspitam, ionako se ne vozim ovih dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako se ne varam, takvu slicnu pumpu nosi X9 250cc sa Hondinim motorom.

 

PS.

jesi li zvao Moto kliniku da vidis da nema kojim slucajem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ljudi,burgman-dzije hocu da kupim burgman 250 i nasao sam jedan 2000 god. (nadam se dobar) presao 21.000 ... e sad sta da gledam-slusam da ne uzmem neki krs,kako da proverim da li je prenos OK (kais,rolnice ili sta vec ..) kako da proverim da li je motor OK (osim da slusam),bilo kakav savet je dobrodosao

Hvala unapred !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav, svima ljubiteljima maxi skutera, javljam se jer ne mogu da rješim problem oko paljenja svog burgmana, ima karburator koji sam očistio, ispuhao, sviječicu stavio novu oznaka ngk cr7e, kada verglam ne baca iskru kada svječicom dotičem blok motora, kada odmaknem svječicu nekih 4-5 mm  od bloka baca iskru između bloka, ali i na svječicu. Ne znam u čemu je problem. Kompresija 9.6, ventili podešeni, na bobinu - primar dolazi napon. Unaprijed se zahvaljujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Borca
  • Motocikl: Suzuki Burgman

Pozdrav svima

 

Vlasnik sam Burgmana 250cc (2000-to godiste) i imam sledeci problem:Kupih burgmana pre par meseci,kaze mi covek koji ga je prodao da mu je akumulator los i da ga trebam promeniti,al aj reko i onako ga necu voziti do marta-aprila pa nek to priceka...Elem kupim pre neki dan nov akumulator,Varta YTX-9 - BS 12v 8Ah,povezem sve kako treba i motor nece da upali....uzmem kablove,spojim na auto i on upali odma i tako sam radio par dana za redom da bi se malo provozao,medjutim danas ponovim sve to kad nece ni da zavergla,cuje se samo "klik" kad pritisnem dugme za paljenje.....Ako neko zna u cemu bi mogao biti problem bio bi mu zahvalan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

veza akumulator sasija ( - )...... ( proveri instalaciju, kleme )

veza akumulator anlaser ( + )...( proveri instalaciju, kleme )

automat anlasera......................( vidi da li prebacuje +12V ka anlaseru )

anlaser......................................( proveri da li do njega stize + sa akumulator kad zaverglas )

frajlauf.......................................( nadaj se da nije )

agregat......................................( tek se ovo nadaj da nije )

 

Kreni tim redom pa ces doci do problema i srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Borca
  • Motocikl: Suzuki Burgman

Prve cetiri stavke koje si naveo sam proverio danas,sve je to ok,merio sam unimerom,proveravo da li stize struja dok verglam,skidao kleme pa ih vracao,pa opet merio preko 12 je.....ali od jednom samo "klik" "klik" vise nece ni da zavergla......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Malaguti Spidermax 500

Pozdrav svima...

Dali moze neko da mi pomogne,imam Suzuki Burgman 250 1999god.malo me buni skala za temperaturu vode,u voznji po gradu drzi skalu 2mm iznad slova C,dali je tu problem sa termostatom ili necim drugim?

I dali neko moze da mi kaze kako se ozracuje sistem za hladjenje...i gde se nalazi vodena pumpa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Pozdrav drugari.

Dali neko zna na koliko mm se steluju usisni i izduvni ventili kod suzuki burgman 250.?

 
Valve clearance (When cold):
Standard: IN.: 0.08 – 0.13 mm (0.003 – 0.005 in)
EX.: 0.17 – 0.22 mm (0.007 – 0.009 in)
ovako je za 400stotku ,pretpostavljam da je isto i za 250ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki burgman 250

Novi clan Dusan Beograd, od pre dva meseca  vozim burgmana 250 - 2002 god. Presao 1500 km, sve naj o skuteru, medjutim pre neki dan pocne da trza I puca kad se zagreje I na kraju se ugasi, ohladi se 15. minuta I ponovo upali normalno I  cim se zagreje desava se ista stvar. Ako neko moze nekako da mi pomogne bio bih veoma zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Mislim da je membrana na karburatoru,zagreje se pa se opusti,pod predpostavkom da tvoj bugi ima karb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja