Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Hvala na informaciji.

Pozdrav

 

Jel zna neko da mi kaze kolika je zapremina rezervoara kod burgmana 250cc 2001. god.Nisam jos stigao da izmerim posto sam ga kupio skoro. Sipao sam jednom samo pun rezervoar i stalo mi je nesto malo preko 10 litara (nije bio prazan ali je bio u rezervi).

 

250 i 400 bi trebali imati isti rezervoar, oko 13,5 l. Kod njih je u sasiji sve isto.Pisem o modelima do 2003.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zemune
  • Motocikl: cb1000r

Cao drugari pozdrav svima koliko vas ima, negde sam se vec predstavljao na forumu,mozda i ovde ,naime vozim burgmana 250 1999 vec par godina i odlicno me sluzi i veliki sam fan ovakvih motora.

 

Dakle imam problem sa reglerom ili alternatorom ustvari ne puni akumulator ispitao sam na akumulatoru,ali jos uvek nisam skinuo regler da ga ispitam, neznam ni gde se nalazi i kako da dodjem do njega,ne bi mu bas skidao sve plastike ako nemoram, mozda neko zna gde stoji i kako doci do njega i mozda je neko vec imao slican ili isti problem pa bilo koja informacija bi mi dobro dosla tipa da li mogu da probam sa reglerom nekog drugog motora ili kako da ispitam regler i koje voltage treba da ima na unimetru??????????

 

unapred zahvalan Bojan stolar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1331689366[/url]' post='1260912']

Cao drugari pozdrav svima koliko vas ima, negde sam se vec predstavljao na forumu,mozda i ovde ,naime vozim burgmana 250 1999 vec par godina i odlicno me sluzi i veliki sam fan ovakvih motora.

 

Dakle imam problem sa reglerom ili alternatorom ustvari ne puni akumulator ispitao sam na akumulatoru,ali jos uvek nisam skinuo regler da ga ispitam, neznam ni gde se nalazi i kako da dodjem do njega,ne bi mu bas skidao sve plastike ako nemoram, mozda neko zna gde stoji i kako doci do njega i mozda je neko vec imao slican ili isti problem pa bilo koja informacija bi mi dobro dosla tipa da li mogu da probam sa reglerom nekog drugog motora ili kako da ispitam regler i koje voltage treba da ima na unimetru??????????

 

unapred zahvalan Bojan stolar.

 

PoZzz.....skini manual ako nemas....i pogledas gde stoji....to to je najlakse i najsigurnija opcija....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zemune
  • Motocikl: cb1000r

Cao drugari pozdrav svima koliko vas ima, negde sam se vec predstavljao na forumu,mozda i ovde ,naime vozim burgmana 250 1999 vec par godina i odlicno me sluzi i veliki sam fan ovakvih motora.

 

Dakle imam problem sa reglerom ili alternatorom ustvari ne puni akumulator ispitao sam na akumulatoru,ali jos uvek nisam skinuo regler da ga ispitam, neznam ni gde se nalazi i kako da dodjem do njega,ne bi mu bas skidao sve plastike ako nemoram, mozda neko zna gde stoji i kako doci do njega i mozda je neko vec imao slican ili isti problem pa bilo koja informacija bi mi dobro dosla tipa da li mogu da probam sa reglerom nekog drugog motora ili kako da ispitam regler i koje voltage treba da ima na unimetru??????????

 

unapred zahvalan Bojan stolar.

 

PoZzz.....skini manual ako nemas....i pogledas gde stoji....to to je najlakse i najsigurnija opcija....

 

imam njegovu knjizicu i tamo nema nikakvo objasnjenje gde se nalazi regler,proverio sam,odvojicu vreme neki dan pa cu da poskidam plastike jednu po jednu,pa cu ga naci ne preostaje mi nista drugo,

pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Cao drugari pozdrav svima koliko vas ima, negde sam se vec predstavljao na forumu,mozda i ovde ,naime vozim burgmana 250 1999 vec par godina i odlicno me sluzi i veliki sam fan ovakvih motora.

 

Dakle imam problem sa reglerom ili alternatorom ustvari ne puni akumulator ispitao sam na akumulatoru,ali jos uvek nisam skinuo regler da ga ispitam, neznam ni gde se nalazi i kako da dodjem do njega,ne bi mu bas skidao sve plastike ako nemoram, mozda neko zna gde stoji i kako doci do njega i mozda je neko vec imao slican ili isti problem pa bilo koja informacija bi mi dobro dosla tipa da li mogu da probam sa reglerom nekog drugog motora ili kako da ispitam regler i koje voltage treba da ima na unimetru??????????

 

unapred zahvalan Bojan stolar.

 

PoZzz.....skini manual ako nemas....i pogledas gde stoji....to to je najlakse i najsigurnija opcija....

 

imam njegovu knjizicu i tamo nema nikakvo objasnjenje gde se nalazi regler,proverio sam,odvojicu vreme neki dan pa cu da poskidam plastike jednu po jednu,pa cu ga naci ne preostaje mi nista drugo,

pozdrav svima

Nije mislio Bugiman na taj User manual koji si dobio uz motor, vec na Service manual koji ima oko 400 stranica :) Evo ti ovde za prethodni model, verovatno je i kod tvog slicno reseno: Service manual

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zemune
  • Motocikl: cb1000r

auuu RESPECT tebra ja sam nesto kao trazio ali nisam nasao download, hvala svakako ,nisam jos uvek to resio ovo ce mi pomoci svakako,javicu sta sam uradio.

pozdrav svima koliko vas ima.

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Pozdrav prijatelji, od skoro sam i ja vlasnik burgmana 250 iz 2000 god. Prelep motor, i odličan za vožnju. Napravio sam jednu vožnju do Srebrnog jezera preko Djerdapske magistrale, negde oko 620 km i prezadovoljan sam, potrosnja sa mojih 110 kg oko 3,5 litra.

 

Sada bi hteo da mu ugradim alarm pa me interesuje da li on ima fabrički konektor za alarm kao neki noviji motori ili mora da se seku žice i da se budzi. Hvala unapred i pozdrav.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Cao ja sam voja. Kupio sam bugia 250 iz 2000god pre mesec dana,registrovao ga i sad uzivam u voznji. Imam nekoliko pitanja za vas. Posto ga jos nisam napunio niti ispraznio sve sipam po 500-600 dinara,zanima me koliko stane u rezervoar? Zatim koliko trosi onako odprilike po gradu normalna voznja. Takodje zanima me da li bi trebalo dolivati ulje u motoru i koje?Sto se tice motora on ne dimi lepo ide pali na pola kljuca,ocuvan je lepo. Okacicu i neku sliku. E sad takodje me zanima ne radi mi km sat pa sam skinuo pinjon i nema onog magneta unutra,gde to mogu nabaviti i po kojoj ceni? Samo taj magnet posebno ako ima da se kupi polovan-nov svejedno zavisi od cene? Inace drago mi je sto sam postao clan ovde. Veliki pozdrav i udobna voznja :)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

pozz vojo najbitnije pitanje koje si postavio se odnosi na ulje , da moras cesto proveravayi nivo ulja ( jer troskare ) ako neznas koje je ulje u njemu onda ga promeni i sipaj 10w40 ( castrol.motul,bardal) sto se tice pinjona teze naci polovan da valja jer to uglavnom crkava nov je oko 70e za potrosnju neznam jer sam vozio 400 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Burgman AN 400

Pozdrav, Vojo. Pinjon imaš u "DEKIMOTO" iz Kanjiže, momak traži 50 eura. 063 - 636156. Ja sam jesenas kupio. Dobro pazi kada ga budeš montirao, da ne pokidaš "nosiće". Rezervoar je oko 13,5 litara. I nikako nemoj dolivati neko loše ulje ako dolivaš. Motor koji voziš zaslužuje litar kvalitetnog ulja za dolivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Pozdrav, Vojo. Pinjon imaš u "DEKIMOTO" iz Kanjiže, momak traži 50 eura. 063 - 636156. Ja sam jesenas kupio. Dobro pazi kada ga budeš montirao, da ne pokidaš "nosiće". Rezervoar je oko 13,5 litara. I nikako nemoj dolivati neko loše ulje ako dolivaš. Motor koji voziš zaslužuje litar kvalitetnog ulja za dolivanje.

 

Hvala na odgovoru. Pozvacu ga,jedan sam od tih da ne volim kad mi jedna stvarcica ne radi na motoru,bilo da je sitnica ili drugo nesto,sve mora da radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: suzuki burgman

U teskoj sam agoniji , imam burgmana 250 koji je pre neki dan crkao u bukvalnom smislu, pukao mi je ventil i upao u klipnjacu i napravio haos, da li zna neko gde traziti delove jer osecam da ce me majstor zaklati za cifru, da li zna neko gde nabaviti ceo agregat, da li moze da se ubaci motor od 400 u sasiju od 250... svaka pomoc bi mi dobro dosla , unapred tnx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

jedino resenje je da ti neko donese celu masinu od preko jer ti se ovako neispalti

decko je ove godine uzimo masinu za 250 iz italije sve sa carinom ga izaslo 450e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ljudi potrebna mi je mala pomoc imam burgmana 250ccm 2001 god. i imam problem sa strujom. Naime vozio sam motor celo leto i palio mi je bez ikakvih problema i odjednom kad ga palim jedva vergla. Pomislio sam da je akumulator crkao i upalio motor na kablove i radio je. Uzeo sam drugi akumulator i stavio ga, motor je super palio dva dana kad ono isti problem slabo vergla. Napunim akumulator i opet upali super, ali onda nakon neke voznje sa upaljenim svetlima oko sat vremena motor se ugasi. Tek tad sam pomislio da motor ne puni akumulator. Pretpstavljam da je otisao alternator? Jel moze neko da mi pomogne? Da li ako je postoji mogucnost da se popravi alternator ako je crkao. Odnosno ako ne moze da se popravi da li neko zna kako se krecu cene novih ili polovnih? Unapred hvala na pomoci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

po tvojoj prici trebao bi biti ili regler ili namotaj,ali je sve ovo napamet dok se ne proveri.cimni stvarno arakisa siguran sam da ce ti pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ljudi potrebna mi je mala pomoc imam burgmana 250ccm 2001 god. i imam problem sa strujom. Naime vozio sam motor celo leto i palio mi je bez ikakvih problema i odjednom kad ga palim jedva vergla. Pomislio sam da je akumulator crkao i upalio motor na kablove i radio je. Uzeo sam drugi akumulator i stavio ga, motor je super palio dva dana kad ono isti problem slabo vergla. Napunim akumulator i opet upali super, ali onda nakon neke voznje sa upaljenim svetlima oko sat vremena motor se ugasi. Tek tad sam pomislio da motor ne puni akumulator. Pretpstavljam da je otisao alternator? Jel moze neko da mi pomogne? Da li ako je postoji mogucnost da se popravi alternator ako je crkao. Odnosno ako ne moze da se popravi da li neko zna kako se krecu cene novih ili polovnih? Unapred hvala na pomoci?

 

Liči na crkotinu od reglera :) Ipak, prvo treba proveriti namotaje statora alternatora pa ako oni rade dobro ostaje ti da zameniš regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ljudi potrebna mi je mala pomoc imam burgmana 250ccm 2001 god. i imam problem sa strujom. Naime vozio sam motor celo leto i palio mi je bez ikakvih problema i odjednom kad ga palim jedva vergla. Pomislio sam da je akumulator crkao i upalio motor na kablove i radio je. Uzeo sam drugi akumulator i stavio ga, motor je super palio dva dana kad ono isti problem slabo vergla. Napunim akumulator i opet upali super, ali onda nakon neke voznje sa upaljenim svetlima oko sat vremena motor se ugasi. Tek tad sam pomislio da motor ne puni akumulator. Pretpstavljam da je otisao alternator? Jel moze neko da mi pomogne? Da li ako je postoji mogucnost da se popravi alternator ako je crkao. Odnosno ako ne moze da se popravi da li neko zna kako se krecu cene novih ili polovnih? Unapred hvala na pomoci?

 

Liči na crkotinu od reglera :) Ipak, prvo treba proveriti namotaje statora alternatora pa ako oni rade dobro ostaje ti da zameniš regler.

 

 

Hvala ljudi na informacijama. Danas sam oterao kod majstora i ustanovljen je kvar reglera!

 

 

Vidi, vidi, pa Rajko zna znanje :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima ,i ja sam veliki l.jubitelj burmana,pa s tim u vezi i posedujem burgmana 250ccm,2002 god,potreban mi je prednji levi migavac(bele je boje),gledano sa sedista voyaca.ukoliko neko ima ili zna gde mogu na ga nabavim neka mi kaze,hvala unapred u burgman je zakon..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

dobrodosao medj burgmandzije 0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gifpa da nam se pridruzis na buducim voznjama.pogledaj po oglasima na netu,ima nekoliko raskomadanih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Knjazevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN250 2004

Pozdrav svima, Burgman 250, 2004, udobniji od kreveta. Imam ga par meseci, kupljen u jesen, majstor rekao da nema potrebe nista da se menja, sem redovnih stvari, ulje, filter, svecica sad pred sezonu... Planiram Motul Scooter Expert 40W10, Ison filter, svecica NGK odgovarajuce oznake... Neki savet od iskusnijih Burgmanista? I interval menjanja tih, redovnih ili drugih bitnih stvari..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

opa rastemo jeeeeeeee1oda.gif1oda.gif1oda.gif1oda.gif1oda.gif,dobrodoosao...

pogledaj malo po netu ima li gde da se skine service manual za tvoj model,tu imas sve intervale servisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja