Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 650

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

pozz kolega sto se tice guma za burgmana 650 nema alternative moraju bas te dimenzije ( tezina - brzina ) pogotovo sto zadnja se jede zestoko ( ako se vozi u fullu ) i koristi cesto power mod ja sam 4 sezone vozio bridgestone battlax to su mu inace fabricke i najbolje su se pokazale sad imam metzeler cene se krecu od 200e do 240e za par .... 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Evo da se javim, imam SUZUKI BURGMANA 650, 2006 god, kupio ga pre par meseci, jos nisam imao ozbiljniju voznju njime jer vremenski uslovi to nedozvoljavaju,za razliku od Honde Silver wing koju sam do skoro vozio deluje mi poprilicno ozbiljnije i uliva veci respekt, nemogu da docekam lepo vreme. Kupljen je u inostranstvu, posle placanja dazbina drzavi odradeo sam mu zamenu svih filtera, ulja u motoru diferencijalu, menjacu (Ipon), ugradjen alarm, nove gume DUNLOP GPR 100, nosac kofera, kofer GIVI MAXIA 3, ostaje mi da ga ovih dana registrujem i planiram da napravim dobru kilometrazu sa njim.Planovi za putovanja su mi sledeci naravno ukoliko budem bio u mogucnosti obisao bih jos neke ali... Za sada nameru imam da posetim sledece destinacije : Crna gora (negde na moru), Alpi ( Slo-Aust), Ohrid, Sevastopolj ( Ukrajna), Istra-plitvicka jezera (Hrvatska), Verona-jezero Garda ( Italija). Ukoliko ima zainteresovanih mozemo i zajedno na put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1328367948[/url]' post='1235793']

Evo da se javim, imam SUZUKI BURGMANA 650, 2006 god, kupio ga pre par meseci, jos nisam imao ozbiljniju voznju njime jer vremenski uslovi to nedozvoljavaju,za razliku od Honde Silver wing koju sam do skoro vozio deluje mi poprilicno ozbiljnije i uliva veci respekt, nemogu da docekam lepo vreme. Kupljen je u inostranstvu, posle placanja dazbina drzavi odradeo sam mu zamenu svih filtera, ulja u motoru diferencijalu, menjacu (Ipon), ugradjen alarm, nove gume DUNLOP GPR 100, nosac kofera, kofer GIVI MAXIA 3, ostaje mi da ga ovih dana registrujem i planiram da napravim dobru kilometrazu sa njim.Planovi za putovanja su mi sledeci naravno ukoliko budem bio u mogucnosti obisao bih jos neke ali... Za sada nameru imam da posetim sledece destinacije : Crna gora (negde na moru), Alpi ( Slo-Aust), Ohrid, Sevastopolj ( Ukrajna), Istra-plitvicka jezera (Hrvatska), Verona-jezero Garda ( Italija). Ukoliko ima zainteresovanih mozemo i zajedno na put.

 

Pozzz dobro dosao.....baci neke slike makine......najvise mi se svidja ovaj deo u tekstu "za razliku od Honde Silver wing koju sam do skoro vozio deluje mi poprilicno ozbiljnije i uliva veci respekt, nemogu da docekam lepo vreme" sad samo da vidimo sta ce hondice da kazu tj motor_che 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav za koleZu PAUN-a! :zdravo: Dobrodošao na ove stranice. Nije loše da napišeš odakle si. Lepe si rute smislio i želim ti da ih ostvariš. Smatraj se pozvanim u našu Maxi Scooter bandu! :takoje:

 

A može i koja fotka ljute mašine. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Bravo Paune, caru, kralju ... svaka ti je ko Njegoševa :lol:

 

E sad sve gore navedeno da ponoviš u temi BJB maxi scooter club, pa da vidiš kako se pali motor-che .... :besan:

 

 

:jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača
  • Motocikl: Piaggio Vespa PX 200, Suzuki Burgman 650

Pozdrav

Vlasnik sam Burgmana 650 2006god vec 3 godine, posto znam za problem oko guma za burgman saljem vam broj jednog lika preko kojeg sam ja nabavio. Predhodne gume su bile bridgestone fabricke, kada sam nazvao predstavnistvo nove su bile prednja 120eur zadnja 110eur, s tim da ih nisu imali na lagreu, sada sam nabavio mischelin pilot, promenio sam obadve i taj lik mi je prodao nove za 150 eur i to su gume 2011 godiste, sto je veoma bitno. Sto se tice guma malo se razlikuju od Bridgestona nekako su grublje i postoje male vibracije, pri manjim brzinama, ali mozda se jos nisam navikao posto su sare dosta buboke, u krivinama drze odlicno, bolje ubrzanje i kocenje, u svakom slucaju ako nista razlika je u ceni a opet i mishelin su vrhunske, evo vam broj od tog lika pa zovite 063502344 lik je iz backe palanke i radi sa moto gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: GSX 750 R K6

ljudi aj mala pomoc imam burgmana 650 2002godiste i poceo je da me zeza ventilator cas radi cas ne radi pa bi da ga zamenim zna li neko gde mogu da nabavim drugi,pustite mi poruku na pp HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

ljudi aj mala pomoc imam burgmana 650 2002godiste i poceo je da me zeza ventilator cas radi cas ne radi pa bi da ga zamenim zna li neko gde mogu da nabavim drugi,pustite mi poruku na pp HVALA

 

Da li je u pitanju sam ventilator ili kontakti? ili je mozda termodavac u kvaru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: GSX 750 R K6

ljudi aj mala pomoc imam burgmana 650 2002godiste i poceo je da me zeza ventilator cas radi cas ne radi pa bi da ga zamenim zna li neko gde mogu da nabavim drugi,pustite mi poruku na pp HVALA

 

Da li je u pitanju sam ventilator ili kontakti? ili je mozda termodavac u kvaru?

99% mislim da je ventilator jer sam ga skinuo i prikacio direktno na napajanje i nije radio posle dva tri udarca je proradio i radio je sigurno sat vremena,ja ga lepo vratim provozam se kad motor opet dize temp. i vidim opet ventilator ne vrti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ne bih ja da se pravim pametan pored ovakvih mehaničarskih ala, ali pretpostavljam da ti ventilatori imaju biksnu a ne lager u sebi... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: GSX 750 R K6

Ne bih ja da se pravim pametan pored ovakvih mehaničarskih ala, ali pretpostavljam da ti ventilatori imaju biksnu a ne lager u sebi... :stabre:

i sta ti saveujes tj koje je tvoje misljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Pa ne bih se ja igrao sa tako osetljivim stvarima kao što je ventilator, sad će Blacky, Markulja, Panta...(izvinjavam se ako sam propustio nekog a sigurno jesam) da nam odgovore, ja da je moj motor kupio bih drugi komad, jer pretpostavljam da je biksna tu otišla (baš zato sam i pitao jer me interesuje kakvi su japanci)...a znaš i sam šta bude kad se mašina pregreje....>:(

 

Da ponovim, sačekaj nečije stručnije mišljenje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Nemam pojma kakav je motor ventilatora u Bugiju ali i da je zaliven - zapertlovan ne znam kako, moze da se otvori i biksnuje ili premota ili...

 

Nego mora opet neki bas poznavaoc Bugija da zna kako taj motor dise, koliko se greje, bile su vrucine proslih dana ali meni nia na kolima ni na skuteru ne pamtim kada se ukljucio ventilator. Citam ovde na forumu mislim za neki KeeWay da se greje vise nego sto treba pa stalno pali ventilator, nesto su pod dimenzionisali i pod tim mislim da ti treba neki "specijalist za Bugije" jer ne verujem da bi Suzuki sebi dopustio takvu gresku...

 

To naravno kazem ne pali ventilator kada je sve ok, ima dovoljno tecnosti, termostat ok, da li je hladnjak cist, iznutra a i spolja cak, itd itd... Ne daj boge da je makina pred ispustanje duse, citam ovde da umeju da potrose ulje pa ko nije pazio na casu, ode makina...

 

Kada elektro motor proradi da udarac, definitivno je biksna mada ovako preko foruma ni to covek ne moze da bude 100% siguran. Ali opet, zasto je taj motor radio vise nego sto treba pa se sj...

 

Dijagnostika je nateza, sve ostalo je lako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Pa dobro, znaci ipak je do ventilatora.Ako moze da se otvori i remontuje, sto da ne. Biksnuju se mnogi anlaseri od automobila koji su vredniji nego Bugi, ali ajde, ciji je motor njegova je i odluka. Mozda je bolje da zameni ispravnim i novim delom po ceni pola polovnog motora, ionako nije nas novcanik pa nas i ne boli. Ako je cilj foruma usmeravati ka majstorima i novim delovima, onda je bolje da bude link odmah ka prodavnicama novih rezervnih delova i problem resen. S druge strane, niko od nas nema kristalnu kuglu da bi dao direktnu soluciju nekog problema najbolji uvid ima sam vlasnik te je pozeljno u sturim opisima kvarova dobiti siri uvid. Na kraju ako nesto ne moze da se poravi, onda se mora zameniti, od toga se ne bezi.

 

 

@Djyxy, ako pak imas problem sa mojim savetima i majstorskim umecem, slobodno dodji da vidis i radionicu a i projekte, malo stvari govorim napamet a da mi nisu prosle kroz ruke. Uostalom, moji su saveti dobronamerni, jer sam ovim hobijem poceo da se bavim posle iskustava kod raznoraznih majstora (ne bih da nabrajam, a mogu i da ti ih preporucim) i namera mi je da pomognem drugarima na dva tocka.

I na kraju, znam sta znam i sta mogu, ne treba mi kum da mi deli epitete, iza mene stoje projekti mojih ruku i umeca, a voleo bi da vidim i vase, a da nisu zavrsili na traumi oko skidanja plastika radi zamene sijalice i odlasku kod majstora.

 

da ne bih linkovao drugi forum, pogledaj na fb deo zavrsenih projekata i onih u radu

http://www.facebook.com/groups/142302795894982/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ja sam samo pitao nešto u prolazu :neznam:...Ako sam nekog (ne daj bože) uvredio, izvinjavam se javno.

 

Pantu sigurno nisam pa se njemu ni ne izvinjavam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

kolega @carlos11 retko ode bas motor mene je prosle godine zezo termoprekidac pa sam ga menjao inace proveri zice da nisu negde u prekidu,osigurac posto je termoprekidac jako nisko postavljen izlozen cestom prljanju neznam kako je kod tebe ranije radio ventilator inace treba mu jako puno da radi da bi ukljucio kolko kockica si imao na dispeju kad nije hteo da pali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Momci hajde malo da spustimo loptu! Viktore, Djuxy je sve rekao u ovoj rečenici: " Da ponovim, sačekaj nečije stručnije mišljenje.." i tu naveo tebe, Markulju i Pantu uz izvinjenje ako je nekog izostavio... DakleM, ne vidim potrebu da se pravi problem tamo gde ga nema. Ako je neko dobrica i drugarčina u MAXI bandi to je naš Djura i nema loših namera u njegovom postu. :jok:

 

Ajmo dalje u rešavanju problema koleZe @Carlos11 :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kao što rekoh (napisah) usredsredimo se na problem koleZe carlos11. Posle ovog mog posta sve što nije u duhu teme biće pometlano... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Ne bih ja da se pravim pametan pored ovakvih mehaničarskih ala, ali pretpostavljam da ti ventilatori imaju biksnu a ne lager u sebi... :stabre:

i sta ti saveujes tj koje je tvoje misljenje?

 

e druze djuxi ti je vec rekao sta je otprilike,ako si vec skidao ventilator znas kako se to radi i vec dobar deo posla ti je gotov.pogledaces jel zapertlovan(u sta neverujem)rasturis ga sve lepo podmazes i sklopis.kod motora i automobila iz par razloga staju ti motorici vent..prvi je fizicko ostecenje a drugi sto je neko napisao da se skoro nikad ne podigne temperatura dovoljno da bih se ukljucio vent i on naravno zariba.to je skroz prost elektro motor,ako si kao klinac rasturao autice i iz njih vadio male eletr.motorice znaces sta je ciniti.(ovo ti sve pisem pod uslovom da ti termostat otvara na vreme i termopekidac radi kako treba)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

s obzirom da je to kratak ventilator, verovatno da su biksne u pitanju. Sledeće što može da bude jeste i dotrajalost grafitnih "četkica" (mada je relativno mlad po godištu) i na kraju, možda je prašina uzrok zastoja. Ako je zaprljan kolektor rotora (onaj bakarni segmentni prsten na osovini rotora) probaj da očistiš kanale između segmenta skalperom ili nekim tankim šrafcigerom. Vodi računa o redosledu sklapanja, da ne bi negde napravio dodatni kontakt. Najverovatnije je da je samo prljav ili zaribao, kao što Panta kaže.

 

Sretno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja