Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Kad vec pricamo o jednom klipu i potrosnji, na X8 400, konstanto smo zena i ja(80+55), do 100-ke,3.6-4.0 l/100km.Jedina stvar koja me nervira je vibracija iz mesta, sve ostalo je tip top.Za mene veoma udoban, 400km u cugu bez problema.Najveca potrosnja 5 l/100km je bila sa nas dvoje, ful natovareni i konstantna brzina na autoputu izmedju 120-130.Nisi zavaljen kao na Bugiju,sedi se normalno ali ima mesta da se ispruze noge.Na zalost nije lagan, 230kg sa punim rezervoarom ali cim krenes, kao biciklo :).Ima 34ks, sasvim dovoljno,mada bih voleo da probam i tih 39ks na sw400 :).

E da, uzasno me nervira nepostojanje rucne kocnice,kad si na uzbrdici i trebaju ti obe ruke da nesto izvadis, problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
46 minutes ago, DaliborBP said:

Mnogo velika potrosnja? 

Ako bi ti rekao da sam se sad vratio iz Sarajeva, zena i ja natovareni (bocni koferi i zadnji kofer) i na 600 km je pokazao prosek 3.3 litre. Voznja 80-100 , ona koja mi prija za voznju u dvoje + radari stoni po BiH. Prosle godine isto tako Zlatibor. Kad idem sam i prelazimo po 500-600 km. Od 3.5-3.7 max... Ovo pricam za Bugija, metoda cep do cepa ,tako i bord kaze. 

 

Vibracija pri startu i na semaforu,  u voznji se to ne oseti. Snage ima podosta... 

 

Srecan kupovina! :takoje:

Hvala! To je sjajna potrosnja! Ali slozices se samnom da bugi ima 2 klipa po 200cc, ukupno 400cc, jos bi manje trosio. Svakako se izbor svodi na SW ili BurgmN, stim sto mi ss mnogo vise svidja burgman, najore bih uzeo 400 od 2008 do 2012 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
14 minutes ago, Alexey said:

Kad vec pricamo o jednom klipu i potrosnji, na X8 400, konstanto smo zena i ja(80+55), do 100-ke,3.6-4.0 l/100km.Jedina stvar koja me nervira je vibracija iz mesta, sve ostalo je tip top.Za mene veoma udoban, 400km u cugu bez problema.Najveca potrosnja 5 l/100km je bila sa nas dvoje, ful natovareni i konstantna brzina na autoputu izmedju 120-130.Nisi zavaljen kao na Bugiju,sedi se normalno ali ima mesta da se ispruze noge.Na zalost nije lagan, 230kg sa punim rezervoarom ali cim krenes, kao biciklo :).Ima 34ks, sasvim dovoljno,mada bih voleo da probam i tih 39ks na sw400 :).

E da, uzasno me nervira nepostojanje rucne kocnice,kad si na uzbrdici i trebaju ti obe ruke da nesto izvadis, problem.

Sw400 je all in one, lep, udoban, 2 klipa, jeftina rega, trosi ok, samo.ja mislim da je manji od burgmana 400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Meni se SW nije svideo zbog table i uzak mi je hvat na kormanu... Opet, dva cilindra su prednost. 

 

Sto bi se reklo, o ukusima ne treba raspravljati... probaj oba, pa sta ti vise cini zadovoljstvo kupi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Vidim da SW ima napred jedan disk, dok burgman ima 2, i citam da dosta bolje koci. SW ima klasicne nogostepe za suvozaca kao na motorima sto mene ako pitas nije sigurno ni udobno, ne daj boze u slucaju pada, kod burgmana su stopala i vozaca i suvozaca zasticenija. Takodje citam da je zastita od vetra dosta bolja na Bugiju. Burgman 400 sam vozio dosta puta, znam ga dobro. Ali mislim da bih ipak 650, vise snage, vise prostora, bolja zastita od vetra... Sad trazim, prodajem lagano svoj motor, pa kad naidje videcu sta je ciniti.

 

Ako neko zna, neka mi kaze, sta je to poboljsano na modelu iz 2005-2006 godine u odnosi na 2002-2003, za Burgman 650. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam nekada hteo Burgmana 650 ali održavanje, delovi i naći majstora je da se rokneš. Ko da voziš ST1100. Eno ti nov Downtown 350i. Daj učešće doplati ratama i vozi novo. Burgman 400 prenizak. Većinom troše ulje koliko i goriva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.
pre 37 minuta, Markone88 je napisao:

Vidim da SW ima napred jedan disk, dok burgman ima 2, i citam da dosta bolje koci. SW ima klasicne nogostepe za suvozaca kao na motorima sto mene ako pitas nije sigurno ni udobno, ne daj boze u slucaju pada, kod burgmana su stopala i vozaca i suvozaca zasticenija. Takodje citam da je zastita od vetra dosta bolja na Bugiju. Burgman 400 sam vozio dosta puta, znam ga dobro. Ali mislim da bih ipak 650, vise snage, vise prostora, bolja zastita od vetra... Sad trazim, prodajem lagano svoj motor, pa kad naidje videcu sta je ciniti.

 

Ako neko zna, neka mi kaze, sta je to poboljsano na modelu iz 2005-2006 godine u odnosi na 2002-2003, za Burgman 650. Hvala

Moj savet ,koliko vidim kod nas po Srbiji, najbolje ti iz uvoza , samo da ne bude Italija :),nesto sa serv.knjizicom, evo sad u CH si ih imao povoljno to 05,06  godiste, sa po 30..50 000 km sa knjizicom do 2000 sfr  mozda i nize.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.
Upravo sada, Markone88 je napisao:

Kolko je nov downtown, jel nudi udobmost bar blizu ovog?

To ne mozes da poredis,ipak je to 300 ili 350 cc, npr kao S klasa i B klasa ,moje vidjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pa gledam sad, Downtown isto ima klasicne nogostepe za suvozaca, i dosta slabiju zastitu od vetra. Ja gledam maxi skuter zbog udobnosti, tako da ili bugi 650 ili bugi 400, ima lepih ocuvanih primeraka 400 2008-2011 god, za oko 2500-3000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, Gnjilanac said:

Moj savet ,koliko vidim kod nas po Srbiji, najbolje ti iz uvoza , samo da ne bude Italija :),nesto sa serv.knjizicom, evo sad u CH si ih imao povoljno to 05,06  godiste, sa po 30..50 000 km sa knjizicom do 2000 sfr  mozda i nize.

 

Ja imam druga u Cirihu, dobrog druga, bio kod njega par puta. On je zaludjenik za BMW, mozda je najbolje da prodam svoj motor, pa da nacekam neki dobar primerak 400/650 iz ch, od prvog vlasnika, sa servisnom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
21 minutes ago, Alekre said:

Ja sam nekada hteo Burgmana 650 ali održavanje, delovi i naći majstora je da se rokneš. Ko da voziš ST1100. Eno ti nov Downtown 350i. Daj učešće doplati ratama i vozi novo. Burgman 400 prenizak. Većinom troše ulje koliko i goriva. 

Imao sam prilike da ga pribam, i vozim par dana na Zlatiboru ove godine. To.je gradski skuter, nije nesto udoban kao ovi veliki, ali je kvalitetno napravljen. Kymco pravi skutere i za BMW i za Kawasaki jos neke italijankse gigante, dobri su! Ali mali

 

Inace, htedoh da ti posaljem poruku, ali nece, kaze da ne mozes da primis poruku :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I dodao bih posto vidim da u par navrata pises...
Klasicni nogostupi (ovi na otvaranje) su suvozacu uvek udobniji/komotniji od ovih odlivaka u plastikama.


Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, N.F.S. said:

I dodao bih posto vidim da u par navrata pises...
Klasicni nogostupi (ovi na otvaranje) su suvozacu uvek udobniji/komotniji od ovih odlivaka u plastikama.


Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 

Moguce, ali zato se pri prevrtanju sklope i noga ostaje izmedju betona i skutera, sto sa ovima na burgmanu nije slucaj. Takodje, na moju visinu od 191 samo burgman daje dovoljno prostora za nogez ne zapinje korman o kolena :) probao sam satelis, kawasaki j300, burgman, majesty... Nisam silver wing, ali i on deluje da je manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.
pre 31 minuta, Markone88 je napisao:

Ja imam druga u Cirihu, dobrog druga, bio kod njega par puta. On je zaludjenik za BMW, mozda je najbolje da prodam svoj motor, pa da nacekam neki dobar primerak 400/650 iz ch, od prvog vlasnika, sa servisnom

Sledece sezone ja mozda prodam moga(pratim Hondu Forzu 300), pa ako si zai teresovan, a jos ga imam, mozda se dogovorimo,inace sam 2 ruka ! Model je Exe preso sada 35 000 km .imas svu dokumentaciju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
pre 12 minuta, Markone88 je napisao:

, na moju visinu od 191 samo burgman daje dovoljno prostora za nogez

SW model 2001-2007 ima mesta dovoljno za noge, ja sam 196cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, Alexa90 said:

SW model 2001-2007 ima mesta dovoljno za noge, ja sam 196cm.

Hvala! Nisam ga probao, ostali su manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 minutes ago, Gnjilanac said:

Sledece sezone ja mozda prodam moga(pratim Hondu Forzu 300), pa ako si zai teresovan, a jos ga imam, mozda se dogovorimo,inace sam 2 ruka ! Model je Exe preso sada 35 000 km .imas svu dokumentaciju!

Zainteresovan sam!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 6 sati, Alekre je napisao:

 Većinom troše ulje koliko i goriva. 

Извини ал морам да питам, који модел троши уља колико и горива?

 Возим бугија 3 сезоне преко 20к км никад није кап уља потрошио.

Иначе је К7-400, сад има на сату 57к км

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja bih gledao sam primerke do 30-35k, od poznatih vlasnika ili od preko. Definitivno bih uzeo bugija, samo je pitanje dal 400 ili 600 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.

Voziti S klasu (Bugi 650)  i ne raditi servis (mali) pred svaku sezonu, onda stvano ,taj ne zasluzje Brugmana 650.

Mada i Piagio fly 125 sam po sezoni prelazio 15 000 do 20 000 km nikad grama ulja ne potrosi (normalno servis pred sezonu).

A ti sto kazu Bugi 400 trosi,pitaj boga odakle dosli ti primerci ,i kako li su budzeni...a da ne pricam o primercima proizvedenih posle 2005 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 10 sati, Alekre je napisao:

Ne troši tvoj sa 57.000 :) Većina domaćih primeraka ovde je razvaljeno.

Alekre predhodni modeli... ovi noviji ne trose (msm za nas je novo 2007). Nemoj sve bugije u isti kos, ljutimo se. :):P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja