Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Hvala momci!

Ako sam dobro razumeo

TPS-throttle position sensor = senzor radilice

a sta je

PPS-pulley position sensor 

Malo sam daleko i nisu mi nepoznati ti senzori ali na burgmanu jesu i ne znam gde su pa cisto da znam sta je sta ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

TPS nije sezor radilice, već senzor pozicije leptira gasa.

PPS je senzor položaja glavne CVT remenice...pošto je ovde sistem malo drugačiji nego kod klasičnih skutera nije baš pravilno nazvati je varijatorom, mada nije ni pogrešno.

Njeno otvaranje (pomeranje) kontroliše elektromotor, a senzor "čita" položaj.

Zato i rekoh na početku da će najbezbolnije biti ako je sam senzor problematičan. Ako je pak remenica u problemu ili sistem prenosa komande od motorića...onda, može da zaboli.

Ima situacija kada je problem zaprljanost...ili ležaj i sl....

....mada, proveri ti prvo 'lektriku.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pozdrav kolege

 

Vec dugo vremema merkam neki maxi skuter, za voznju van grada. U gradu samo Autic, zbog bezbednosti heheh

 

Imam ponudu da kupim burgman 650 executive 2005 godiste. Stanje je bas ocuvano, ima kofer u boji motora, naslon za suvozaca, registrovan, uradjen mali servis. Presao 49000

 

Moje pitanje je vezano za taj kais i tu zamenu, kako mogu da znam da li je menjan ili treba da se menja, jer motor je iz uvoza, a kod nas je 3 godine, on ga nije menjao.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.

Ako nije tajna ,koja mu je cena? Inace ja bas taj model imam,cc ista kilometraza..al nemam trenutno nameru da menjam..motor je tih jos uvek..

Veliki pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Posto se radi o zameni, jos ne znam cenu. Covek je iz Indjije, sudeci po tablici. Deluje motor super. Ali na 47000, ako nema racun o zameni ili ako nije on menjao taj kais, mislim da je to velika stavka na mene da padne

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ima li osim toga jos kvarova kojih se treba paziti. Oce li da ga napadne rdja negde? Ja motor 95% vremena vozim van grada 200-600 km na dan, pa bih malo da odmorim od menjaca. Zato gledam bugija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.

Sto napada rdje, ja nemam taj problem...vidi da je motor tih, da su sve plastike na njemu (skupe su).

Inace motor je upakovan plastikom ..al pogledaj da ne curi negde ..probaj ga ako imas prilike, da ne gori neka lampa na displeju, (npr f1).

Kako menja brzine..kako se ponasa na 120 km ( inace moj se isto 2005 preso 35 000 km,zato ti pisem) inace je ladja sto se udobnosti tice.

Postrosnja je ok 5  do 7 sve zavisi od tebe.. .

Veliki pozz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, Gnjilanac said:

Sto napada rdje, ja nemam taj problem...vidi da je motor tih, da su sve plastike na njemu (skupe su).

Inace motor je upakovan plastikom ..al pogledaj da ne curi negde ..probaj ga ako imas prilike, da ne gori neka lampa na displeju, (npr f1).

Kako menja brzine..kako se ponasa na 120 km ( inace moj se isto 2005 preso 35 000 km,zato ti pisem) inace je ladja sto se udobnosti tice.

Postrosnja je ok 5  do 7 sve zavisi od tebe.. .

Veliki pozz

Kod mene ce biti i ispod 5, ja sam bas mek na gasu :) evo slika koja.

 

I ako mozes kazi mi za koliko bi ti tvoj prodao, da prodajes?

 

Hvala jos jednom za info!

 

IMG-bae7df92a2cc0da64e3ad27f9f98caa5-V.jpg

IMG-20316a756647aeb11d533031686dc6ac-V.jpg

IMG-e9f6b1b62b06778352e837aa1249b185-V.jpg

IMG-5afe84fe42ce617cc4572f80abd86368-V.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I mene je taj model zanimao ali odustadoh...
Razlog je taj sto mu je u eventualnom kvaru potrebna veliiiika kolicina novca za popravku. Tako bar po forumima procitah.
Svaki drugi kada sam gledao da pazarim na mobile.de pridavao se sa sufiksom "gertribe defekt"
Izuzetno tezak za prodaju kod nas, vencanica kao i malaguti spider.
E sada, provozao sam ga i ostao je u lepom secanju. Ogroman, udoban, jak, vizir stelujes tokom voznje...
Dobar primerak mora da kosta! Kais, (prenosim kako mi je receno) kosta oko 40000dinara!

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.
pre 6 minuta, Markone88 je napisao:

Kod mene ce biti i ispod 5, ja sam bas mek na gasu :) evo slika koja.

 

I ako mozes kazi mi za koliko bi ti tvoj prodao, da prodajes?

 

Hvala jos jednom za info!

 

IMG-bae7df92a2cc0da64e3ad27f9f98caa5-V.jpg

IMG-20316a756647aeb11d533031686dc6ac-V.jpg

IMG-e9f6b1b62b06778352e837aa1249b185-V.jpg

IMG-5afe84fe42ce617cc4572f80abd86368-V.jpg

 

20190814_143325.jpg

20190814_143317.jpg

20190814_143310.jpg

20190814_143334.jpg

20190814_143552.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.

Lep je na slikama! Ne ne prodajem moj , inace koristim ga po gradu i do 200 400 km ture..

al i sto malopre kolega rece,teze ide prodaja malo, inace je zmaj , sto se mene tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.

Inace to godiste, ta km,, mozes ovde po CH po 1500e do 2000 e da ih nadjes, mozda i manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Mozda naci u CH, pa uvoz?

 

Jel si probao mozda i 400, kakva je razlika u voznji. Ja gledam 650 jer ima 2 klipa, nekalo ne bih klip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.

Taj mi je sledeci iskren da budem, nego se dvoumim izmedju Honde Forze 300 i Burgmana 400.

Probao sam Burgmana 400 , extra je ima snage, 25 kw ,za razliku od 650 koji ima 40 kw.

Mada ljudi gaze ozbiljne km i sa B 400 .

A da ,kod 650 svidja mi se isto zastita od vetra, koja je perfektna na brzinama od 120 km.

Ko sta voli.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja samo.ne verujem u dobar motor na jedan klip, mnogo vibracija, mnogo velika potrosnja u odnosu na proizvedenu snagu... Mozda gresim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

800 km u 36sati sa 400 agregatom nisam osetio, (2 puta u danu Sokobanja-Kg zbog papirologije neke, 600km) juce, Sb-Vlasina-Nis-Sb) Na skuteru Marina i ja, znas nas oboje i gabarite, Ona 60ak kg, ja 110, pod sedistem stvari, potrosnja ne prelazi 4L, vozim oko 5000 obrtaja naj vise, na trenutke ubrzam do 120km/h pa se vracam na 90, tu se osecam naj lepse.
U petak verovatno idemo iz banje do Budve, Kanda je dole dukatijem pa da ga iznenadimo

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

800 km u 36sati sa 400 agregatom nisam osetio, (2 puta u danu Sokobanja-Kg zbog papirologije neke, 600km) juce, Sb-Vlasina-Nis-Sb) Na skuteru Marina i ja, znas nas oboje i gabarite, Ona 60ak kg, ja 110, pod sedistem stvari, potrosnja ne prelazi 4L, vozim oko 5000 obrtaja naj vise, na trenutke ubrzam do 120km/h pa se vracam na 90, tu se osecam naj lepse.
U petak verovatno idemo iz banje do Budve, Kanda je dole dukatijem pa da ga iznenadimo emoji6.png

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 

Eto odgovora kolegi za 1 klip ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Markone88 Razmotri Silver Wing 600 2006+ Povelik, poudoban, 2 cilindra, 50 konja, dobra zastita od vetra sa after market vizirom, prenos klasican skuterski... Kad dodje do 70-80 K tek je razradjen :) dok se kod Burgera 650 gleda posto - poto da se ne dodje do te kilometraze...

 

Imam dosta drugara i poznanika Slovenaca i svi su ih redom prodavali kako dospeju do 50 K a Silver samo sapuce na tim i mnogo vecim kilometrazama...

 

Razlog je listom prenos koji je komplikovan ubi Boze. Taj famozni remen ako je 40K dinara je super jer je do skora njegova cena bila 550 evara a nikad ne ide on sam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@alexanto hvala na savetu

 

I ja bih pre hondu, ako budem za oare gledao trazicu SW 400/600 ili Bugi 400/600. Ovo sam dobio ponudu za zemenu, samo ako taj kais nije menjan, onda mi taj burgman, kolko god dobro stanje i oprema ne vredi preko 2500-2700 evra

 

Inace SW 400 nisam probao, Bugi jesam, i 400 i 600, bas su veliki i udboni, samo teski za manevar u mestu

 

Imam sjajan motor, kad god ga provozam, podestim se zasto mi tu lezi 3soma evra (mozda i vise), ali me slomilo saltanje u putu...

 

Edit:Ni jedan sw600 mladji od 2006 na oglasu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 21 sati, Markone88 je napisao:

Ja samo.ne verujem u dobar motor na jedan klip, mnogo vibracija, mnogo velika potrosnja u odnosu na proizvedenu snagu... Mozda gresim...

Mnogo velika potrosnja? 

Ako bi ti rekao da sam se sad vratio iz Sarajeva, zena i ja natovareni (bocni koferi i zadnji kofer) i na 600 km je pokazao prosek 3.3 litre. Voznja 80-100 , ona koja mi prija za voznju u dvoje + radari stoni po BiH. Prosle godine isto tako Zlatibor. Kad idem sam i prelazimo po 500-600 km. Od 3.5-3.7 max... Ovo pricam za Bugija, metoda cep do cepa ,tako i bord kaze. 

 

Vibracija pri startu i na semaforu,  u voznji se to ne oseti. Snage ima podosta... 

 

Srecan kupovina! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja