Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 650

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Sa obzirom da imas toliko godina plus toliko iskustvo,dozvolio si da te isproviciraju reči jednog 'klinca'...I da još dozvolis sebi da pišeš ovakve stvari...

Da se vratim na temu,mislim da je fabrika majka,zašto bi(pričam u svoje ime)pokušavao da budem pametniji od inženjera suzukija......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Volim Panto da ga zabiberim malo. Da bude bar po necemu drugaciji od ostalih, a da to drugacije bude mozda i bolje nego fabricko. Sto svi mislite da je to ne moguce.

To drugacije je recimo i to da moj Burgman ide na plin vec 3 godine bez ikakvih problema, itd , itd

To cu mozda u nekoj drugoj temi malo da predstavim, na kraju krajeva ako budem imao volje. Ovakvima kao "bugimen" stvarno ne bih imao volje da pisem o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Dečko ti je lepo rekao, ima višegodišnje iskustvo u vožnji Burgmana, mogao bi malo skratiti jezik, obzirom da nisi klinac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ova guma pored ove na motoru,jel to stara na kojoj si vozio ili si nasao samo tu zbog slike i dimenzije? O.o

Ako si vozio da tom "celavom" nije ni cudo sto nisi mogao da obaras. I ja sam pristalica fabricke dimenzije,ali ako neko zeli da se "igra" i probava,samo napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Sirina felne na odredjenom motoru je tacno propisana za odredjenu sirinu gume u ovom slucaju kod Bugija 130. Ukoliko se stavlja sira ili uza guma to automatski remeti njenu geometriju jer nije projektovana za tu sirinu felne.

Vozao sam sire gume na raznim motorima koje su predhodni vlasninci stavljali i osim lepseg izgledasve ostale karakteristike idu u korist originalne sirine koja je proracunata za tu felnu. Znaci ako stavljas siru gumu onda stavljas i siru felnu da bi sve funkcionisalo kako treba.

To sto ti imas prevezenih 1.000.000 km ne znaci da si najpametniji i da si u pravu.

Npr. Da bi guma lezala kako treba na sirinu felne od 4 incha ide guma sirine 150 i to je to nema nikakvog pametovanja.

No, svako nek tera kako misli da mu je najbolje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Ma koji se ja djavo i raspravljam ovde sa vama. Svi to nesto pametuju i teoretisu, a ja im govorim ono sta se naj konkretnije desava sa stabilnoscu motora koga vozim ja a ne vi. I valjda ja naj bolje znam kako je moj motor lezao pre a kako sada. Apsolutno ne zelim da vas ubedjujem u ono u sta vi ne zelite da verujete.

Vi nastavite dalje , a ja se na ovu temu vise ne ukljucujem. Vidim da je ovo mlacenje prazne slame.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa nekako mi se čini da ovde nije pitanje da li je šira guma bolja za krivinu. Odnosno jasno je da je bolja(vozio sam motor i sa užim i širim gumama). Pitanje je da li je dobro na felnu koja je projektovana za jednu vrstu guma stavljati uže ili šire. Znam da ljudi rade to ali verujem da ne valja preterati u odstupanju.

A u konkretnom slučaju, ove stare gume koje je @banelaki slikao su katastrofalne i verujem da se gume bilo koje dimenzije bolje ponašaju od njih. Ko je vozio motor sa izlizanim i lošim gumama pa je stavio nove, zna o čemu pričam. To je kao vožnja drugog motora. Tako da je moguće da je "sigurnost" u obaranju sa širim gumama zapravo rezultat toga što su stare gume bile retko loše...zapravo sem kod mene na početku moje moto karijere ja nisam video gume u lošijem stanju nego ove na slici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

@banelaki

 

Ako pazljivo procitas moj post mozes zakljuciti da ne pametujem i teoretisem vec da sam naveo i licni primer , t.j. vise njih.

 

Napisao sam jednu tacnu informaciju a to je da po katalogu tacno svaka sirina felne odgovara odredjenoj sirini gume, ustvari obrnuto. ;)

 

Xt-a sa kupio sa novom 150 gumom i kad sam je potrosio stavio sam fabriku 130, razlika u obaranju i lakoci u voznji ko dupe i oko, to sam i tada negde napisao na forumu,davno bese.

Ista situacija je bila i sa proslim motorom gde je guma bila sira za 20 od propisane.

 

Mislljenje je kao dupe , svako ima svoje i svakom tudje smrdi ;)

 

Aj uzdravlje.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

A sta cemo sa Malaguti Spiderom i njegovom spec. dim. zadnje gume.... umesto 150 svi ali svi stavljaju 140 i nisam primetio da je iko nesto drugacije primetio u ponasanju motora po krivinama.

 

..... u glavi se klikne prekidac na nove gilje, ola la la vozi misko sve super  ;)

 

@banelaki

ako mozes tj zelis pisi o ugradnji plina..... zainteresiran sam cuti i videti  :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Da ne bude zabune, kada sam pomenuo da je šira guma stabilnija od uže mislio sam u paru sa felnom koja je šira. Iz ličnog iskustva mogu da kažem da koliko je šira guma/felna stabilnija i bolje se ponaša u bržoj vožnji(a pogotovo u bržim i dužim krivinama) toliko je motor manje manevarski sposoban od onog sa užom felnom/gumama pri manjim brzinama i gradskoj vožnji. Naravno, ništa ovo nije drastično ali sam primetio razliku.

Možda je to samo moj subjektivni utisak kada sam promenio motor, ne znam. Ali sam takav utisak stekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Covek prodaje Burgmana 650, na oglasu sa predjenih  50 000km.  Ali sta kaze slika na fb profilu, pogledajte sami . :tras2:   

 

image.png
 
image.png

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207156360166469&set=pb.1206331462.-2207520000.1455970124.&type=3&theater

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/7371085/suzuki-burgman-executive-650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sta je pisac hteo reci....nemere se videti, losa rezolucija?

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Sta je pisac hteo reci....nemere se videti, losa rezolucija?

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Hteo sam reci da covek prodaje skuter na oglasu sa 50 000km, aa na njegovom fb stoji slika  tog istog motora sa 85 000km i komentar *Jos 15.000 km i STOTKA*  :takoje:  

емотикон grin

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

caos drugari kakva je sansa naci 650burgmana za  neke 4000e da je ok stanja..kakvo je stanje na oglasima        

 

(kod nas u Srbiji)  , verovatno da pratite delom vecina* (ako ne i svi)   ,pa kako vam se cini stanje tih  maxi sqtera..hvala pozdrav! :stabre::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5709 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nije baš nešto da sam skoro pratio oglase ali cenim da za toliko novaca može da se vilja neko 2005.-2006. godište, možda na mišiće 2007. Ukratko, to je skupa igračka sa poskupim održavanjem, pa računaj da je to 8 do 10 god star motor... Slovenci ih mahom prodaju kako se ko približi cifri od 50 K km. Znam dvojicu koji su pregazili preko toga ali su i oni prodali svoje Burgere... A kod njih ih ima kao da ih dele preko sindikata ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

pa  to mi je neka cifra koju bi onako od  srca dao mozda bi jos  malo nesto doplatio... sad zavisi  od stanja i godista, a jasno mi je  za delove  i odrzavanja ispratio sam cene uopste  delova ...itd.. jasno da je skup.,ali u sustini i kod kola je ista prica, jel je sve to delom neki luksuz,nekad neophodan..interesovalo me samo od ljudi koji imaju iskustva sa  burgman 650  dal  mogu da procene stanje po nasim oglasiima,kako im se cini ,to sto je izlozeno,,  posto se nesto bas i ne razumem  u tu vrstu samo mi se bas jako dopada,  pa bih molio ostale  clanove koji imaju iskustva da  malo prokomentarisu.. unapred zahvalan, i hvala puno Alexanto :bacikosku: ...  Bas  sam pogledao slovenske  oglase jbte ima ih sto ti kazes ,ko preko sindikatta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

.interesovalo me samo od ljudi koji imaju iskustva sa  burgman 650  dal  mogu da procene stanje po nasim oglasiima,kako im se cini ,to sto je izlozeno,,...........  pa bih molio ostale  clanove koji imaju iskustva da  malo prokomentarisu.. unapred zahvalan, i hvala puno Alexanto :bacikosku: ...  Bas  sam pogledao slovenske  oglase jbte ima ih sto ti kazes ,ko preko sindikatta..

 

Nema takvih kod nas, mozda jednog dana kad nam standard malko poraste.

 

Za Burgera se nema sta mnogo pricati, jednostavno je top medj maxiima.

Za pocetak bilo bi pozeljno da nadjes nekog koji je provereno dobar u svakom pogledu/segmentu da bi ima neki reper u daljem gledanju.

Neki detalji se mogu videti na slici sa oglasa, estetika uglavnom sto je i najmanje bitno pri kupovini, tako da, dok ne sednes i ne probas ne mozes ni znati.... jedan, drugi, peti, sto vise to bolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

hvala Satelis,   sto ti kazes za slike to je  najmanje bitna  stavka, nadam se da cu naci nesto ok, ... :ups: bemli ga :ups:  gledo sam i hondu silverwing jako malo i po oglasima ima  uglavnom su 2002 god  ne znam dal sam video i  par 2005 ..a vidim i ovde na temi da se od prosle godine nisu oglasavali na  temi silverwinga.. a bas su prelepi  oba dva, svidja mi se ta njihova linija masa vise lice na neke kruzere :vitez: nego  squtere,bas su lepi  majke im ga.. :ljubav:  :confused0068:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5709 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kao najmoćnija krstarica među maksiskuterima, Burgman 650 konačno dobija svoju zasebnu temu, premeštanjem postova iz bivše "zajedničke" Burgman teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja