Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume preferirate za stazu?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5724 postova

I mali dodatak samo kao ilustracija o cemu se zapravo ovde radi. Kosta i ti vozite motore 10tak godina stare i 600 ccm da meni daju novi R1M sa svim mogucim i nemogucim pomagalima ne bih mogao da vam pridjem ni na 5 sekundi razlike. Nemam znanje, nemam rutinu i najvaznije nemam 00

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Kako dvlns rece,Karaula,Bane pa i mnogi drugi voze mnogo brze od nas na SS2,neki voze gume stare po 10 godina (prepoznace se) pa opet voze ludacki tempo (da pokrenemo temu o DOT-u guma,isto bi se ovako raspravljali) ali bi se i tada nasli ljudi koji bi rekli da guma ne sme da bude starija od 2-3-5 godina (imamo dokaz da nije tako).Isto tako,mislim da nije pitanje da li Racer i SC drze bolje od SS2 jer na odredjenim brzinama sigurno su bolje,ali za nase voznje,i pro tome mislim na 85% ljudi koji voze NAVAK,SS2 je vise nego dovoljna.

 Mozda cu ja da odvezem nesto brze u pocetku na SC ili Racer-u nego na SS2 jer cu u glavi (sto bi rekao dovla) postaviti stvari drugacije,ali to nije realno stanje jer to sto sam odvezao neki krug iznad svojih trenutnih mogucnosti,ne znaci da taj isti krug ne mogu da odvezem na SS2 samo uz mozda malo vise ''vezbe'' (ovo vazi ukoliko ''nemas poverenja'' u SS2).

 Dade mi jedan kolega odavde da probam njegov motor na NAVAK nedavno,seo sam prvi put na motor(njegov i na R motor uopste),bio solidno opusten,odvozao,za moje standarde, sasvim solidno vreme samo zato sto sam u glavi znao da on vozi mnogo brze,sa znatno vecim uglovima od onoga sto cu ja u tom trenutku moci..

 

 Zakljucak,:

ako znam da neko moze da vozi SS2 na NAVAK 1.33 ili brze,a ja ne mogu da spustim ispot 1.40,znam da nije problem u gumi nego u necemu drugom,vozicu istu tu SS2 jer je ekonomicnija,a trazicu uzrok i resenje u necemu drugom i raditi na tome dok ne doteram gumu do granice za koju pouzdano znam da moze da drzi kod ljudi koji voze bolje od mene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Srdjan na R1 vozi Bridgestone Bt016pro,koja pada u sport-touring gumu,pa vrti krugove 1.35 cini mi se...a nije isto habanje zadnje gume na motoru od 1000ccm i 184ks i 600ccm i 115ks.

 

Sc1 prednja se lepo trosi na Navaku iako mi je ogibljenje blagi uzas,ali zadnja sc1 se trosi kao puter,dva dana i promasen pritisak,gotova guma.

 

Inace nisam video da neko vozi Bridgestone s20,to hvale kao dobru gumu,ima li neki info za to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Ja sam na Michelin Pilot Road 4 išao ispod 1:33, tako da nema brige... (skoro) svaka road guma može 1:35.

Po meni, više može da se pogreši ako uzmeš race gumu a onda ne možeš da je zagreješ dovoljno pa ti ona bude klizavija nego road guma.

 

PS: Sve ove informacije su zanimljive nama amaterima, a trkači ionako znaju šta je za njihovo vreme/motor/stil/... najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

Ja sam na Michelin Pilot Road 4 išao ispod 1:33, tako da nema brige... (skoro) svaka road guma može 1:35.

Po meni, više može da se pogreši ako uzmeš race gumu a onda ne možeš da je zagreješ dovoljno pa ti ona bude klizavija nego road guma.

 

!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Gsx r1000 l1

Uzmes za stazu i za ulicu dunlop gp racer d211 i ne razmisljas.samo pritisak u gumama podesi i gas.ja samo tu gumu stavljam na motor i za mene trenutno nema bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: CBX, GS, GS, VF1000R, R50, TL, VSTAR

Niko nije nista pisao o gumama za Classic motore, one 18, 19 coli.

 

Za lakse motore

sasvim zadovoljava Heidenau RSW. Povoljna je, brzo nabije radnu temperaturu, ima dobar grip. Jos bolja solucija je Dunlop KR ili AVON AM ali su mnogostruko skuplje.

 

Za teze i jace motore

Mozete da zaboravite na Heidenau, vrlo brzo pregreje, protece tako da na kraju trke nemate gume.

Dunlop i AVON su odlicni mada se prebrzo trose (a cena je preko 500 evra prednja i zadnja)

Najbolja solucija je CONTINENTAL 2CR, jeftine, za jedan krug postignu radnu temperaturu bez stavljanja na grejace i dugotrajne Najomiljenija guma na Endurance takmicenjima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Kako druze 240 kad je prednja 129 a zadnja 169 eur?

 

Ako mislis zbog povrata PDV-a pitanje je da li mi prodaju bez ili moram na granici overu pa povrat u banci jer onda dobijes dosta manje plus postoji sansa da nasi naplate carinu i pdv pa me izadje kao i ovde.

 

Ako imas neki savet moze na PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

E da i koliko sam video ove cene sto sam napisao su za d212 gp racer ne za d212 pro jer njih ne rade u 180 a ni ne vidim ih u ponudi. Cisto da se neko ne zabuni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Šta je na kraju tačno iz ove informacije? :stabre:  :neznam:

 

 

 

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume
Ako budete u prolazu, kod njih su gume dosta povoljnije, samo nema Pirelli. Dunlop d212 gp pro ispadaju 240e par. Imaju i tvrdoce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Tacno je upravo to kako je covek i napisao. D212 GP Racer (ne PRO) set 120 + 180 kosta kod Furlana 298 EUR i kada overis racun na izlazu iz EU opet kod Furlana dobijes nazad 22% PDV-a odnosno 53 eur tako da te gume kostaju oko 245 EUR set ukoliko ne platis kod nas carinu i PDV i ukoliko ides nekim drugim poslom bar u Zagreb jer je Furlan na oko 40 km od Zagreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000R, Suzuki gsxr 750

...da jos dodam da u zadnje vreme zajebavaju Hrvatski carinici pa trže da se jih "podmaže" da ne jave kolegama na Srpskoj granici...to iz vlastitog iskustva pricam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

To rade apsolutno redovno. Dirljivo koliko su ostali klosari posle ulaska u eu, tj koliko su isti kao braca rodjena sa srb kolegama.

 

Moj savet svima je da ne placate bilo sta i mrtvi-hladni im kazete da rade svoj posao i zovu koga hoce :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Aprilia Dorsoduro 750 - Husqvarna TE450

Za iznos preko 500e moraju da vas zavedu i popunjavaju formular hrvati, ubace racun u sistem tako da tad sigurno jave nasima. A za manji iznos ako prodjete kod nasih prodjete, zavisi kako su raspolozeni. Furlan je inace u mesto Dobova cim se udje u Sloveniju silazi se sa autoputa 4-5km. Tj. 40-50km od Zagreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja