Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume preferirate za stazu?

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Ove sto su predlozile kolege su odlicne.

Svaki jaci proizvodjac ima po model ili dva za TD a i za ulicu.

Pocepaj par ili dva na stazi pa ces se pronaci sta ti najvise odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Kao sto rece Karaula Dunlop Sportsmart 2 su se dobro pokazale,ja vozim Pireli super corsa (SP) to su race gume sa homologacijom za ulicu tj street legal i one su se odlicno pokazale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Sto sam za sad studirao na netu mislim da je dobar izbor Dunlop d212 ali imam problem sto ne proizvode zadnju koja je 180 siroka nego 190 i 195 tako da to otpada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

D 212 je pravi izbor,licno je vozio juce ceo dan i preporucujem je... treba joj dva kruga da se zagreje i posle toga ludilo,na hladno naduvana na 1.2 bara .... sc je dobra ali se nenormalno trosi na navaku... sa sc1 sam presao na 212 i zavrsio sa pirelijem barem sto se navaka tice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Pa sad gledam po Dunlop sajtu i tamo je svugde napomenuto da je d212 road legal guma. Znam da joj drkeljisanje po gradu nije mesto za sta je namenjena ali mi je potrebno da se mogu ponekad i malo provozati jbg nemogu na stazu dvaputa nedeljno :'( . Sva ova rasprava je za dzabe kad ne proizvode sirinu 180 tj za 600tke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Sta god da je covek pitao 212 moze da se vozi i po gradu i po stazi i sa grejacima i bez grejaca.... i nije samo race guma koja zahteva grejace kao sto si napisao ... to su sve gume i za jedno i za drugo i nijanse su u potanju..... neka se trosi vise po sredini,neka po stranama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Sta god da je covek pitao 212 moze da se vozi i po gradu i po stazi i sa grejacima i bez grejaca.... i nije samo race guma koja zahteva grejace kao sto si napisao ... to su sve gume i za jedno i za drugo i nijanse su u potanju..... neka se trosi vise po sredini,neka po stranama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ako hoces bas drugarski savet poslusaj me. Ako ne gresim ti si buo na kursu u Kuli sa zx6-r? Rekao si ni da nisi do sada isao na stazu (Kulu ne racunam). Dodji prvo na stazu sa tim PP3 sto imas i ja sam ih vozio na Navaku celu jednu sezonu. Da se razumemo gume su smece ali nikako toliko smece da kao pocetnik ne mozes da ih vozis na stazi. Kad utvrdis da ces da vozis stazu (mozda ti se ne svidi) imas da izvrtis krugova i krugova na tim PP3. I ja sam imao trip da zbog guma ne mogu da napredujem i donekle je tacno ali u smislu da moras da imas poverenje u gume. Evo Karaula vrti brze krugove od mene na Sport Smart 2 a ja se kao lozim na GP racer.

 

Znam tacno sta ces prvo pomisliti a to je jebes lovu hocu najbolje gume. A kada za jedan dan unistis gumu od 160 eur zapitas se. Meni se to desilo zato ti pricam. Ovde psiha igra kljucnu ulogu i ja sad u glavi imam problem da kupim "losiju" gumu od d211 a jos jednom ti kazem da Karaula sa tom losijom vrti brze krugove od mene.

 

Drugo ako ne probas stazu sa PP3 pa onda neku "dobru" gumu neces ni znati razliku.

 

Trece ovako uvek mozes dase vadis da si lose vozio zbog guma :P ovo se zezam naravno.

 

Ako se ipak odlucis za d211 nazad iskljucivo endurance uzimaj a napred mozes i medium.

 

Pitaj ako jos nesto zelis.

 

P.S. svi smo pravili i pravicemo nauku od kupovine guma nisi sam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

BIo sam u medjuvremenu na euroringu u Madjarskoj i da ne bude da se hvalim ali posle drugog izlaska vec sam komotno mogao da predjem u srednju grupu gledajuci vremena po krugu (ovo samo govorim da nebude da nemam pojma pa fantaziram  :) ). Glavno je to sto nemam sto ti kazes poveranja u ove gume. Tamo cu cesto ici i ubuduce a planiram i na Navak kad budu track ili open day-ovi. Za te dve staze (manje-vise) mi i trebaju gume. I da, negresis, taj sam  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ok sto se Euroringa tice pojma nemam nisam bio ali dosta ljudi je islo i manje vise svi su mi rekli da je slicno Navaku.

 

Ja mogu da pricam samo o d211 i Navaku iz prve ruke a ostalo sta sam cuo. Ako kazemo da postoje "ozbiljnije" gume d211 je najlosija od tih "ozbiljnih" opet kako sam cuo. Prvi set sam uzeo napred soft nazad medium i zadnju sam ubio za jedan dan. Malo promasio pritisak malo ne znam da vozim i to je to. Posle sam uzeo samo zadnju endurance i potrajala je dosta duze odnosno 4 TD ako ne gresim. Ono sto sam zakljucio je da cim krene da se trosi kako ne treba odlazi za dan. Mozda nisam u pravu ali meni se tako cini. Znaci ako primetis da se nepravilno trosi ili menjaj pritisak odmah ili prekidaj pa je okreni (ukoliko se kao na Navaku trosi samo jedna strana).

 

U odnosu na PP3 imaces utisak da motor moze sve.

 

Iskreno malo mi je krivo sto nisam poslusao savet i uzeo sport smart 2 jer kao sto rekoh ljudi ozbiljno voze na njoj a trosi se 5 puta manje. Sad imam "problem" da sebe ubedim da uzmem nju posle d211. Ovo je samo zato sto nisam sasvim normalan i sto sam mator kao biblija pa imam neka ubedjenja. Ako uzmes spor smart 2 sigurno ces se bolje osecati nago na PP3 a em ces ustedeti na gumi em ces ostaviti prostora da kad napredujes uzmes d211. Ja sad ne zelim namerno da uzmem Pirelli jer se plasim da ce da mi se svidi a trosi se brze od d211 pa cu bankrotirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja