Jump to content

Moto Zajednica

Ozivljavanje starih motora

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 33 minuta, štampar je napisao:

Биће то занимљив послић,

 

Јел'беше да  овај ГС има игличасте лежајеве у радилици?

 

Leteci iglicasti, a stabilni kuglicni lezajevi. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Takodje treba da se oživi ali u malo drugačijem kontekstu.

Ako sam dobro razumeo, 1981 je stigla na odredište i potom 37 god je fatala prašinu. Kliknite da bi videli o kakvom biseru je reč:

https://www.obenaufauctionsonline.com/cgi-bin/mnlist.cgi?obenauf106/948.01/2


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 10.11.2018. at 23:49, štampar je napisao:

На слици би требао бити ГС 1000 ,слика је из 1983-е...у праву сам за дискове а и за точкове.:D15.jpg&key=e0225a446a8e058aeca5751e3c019

 

Jbt-e Castrol GTX2 u limenci. Potpuno sam zaboravio da se nekada ulje pakovalo u limenke. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Au brate svaka ti cast na radu,skidam ti kapu.Samo da li ramove pjeskaris ili ...?I sve ti je ekstra samo ta crvena Suza sa slika mi je zapala za oko kao nista...:jee: :jee1::jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd07a

:)  Cbx prolink...

 

Peskiram, bice sve okaceno kako budem napredovao sa radovima, trenutno malo pauziram zbog obaveza ali bice bice...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd07a

Honda cb900 FA 1980. Kod mene je nesto vise od 3 godine i evo ovih dana ce konacno biti zavrsena i ozivljena iz mrtvih... ako se ne secate posta od pre tri godine kako je izgledala, bivsi vlasnik se bas potrudio da je unisti. Ram je bio odsecen iza sedista, satovi prelepljeni belim papirom, neki pokusaj kafe rejser sedista... mat crna boja, lanci u masini u katastrofalnom stanju. Ali sve u svemu 2.5 vlasnika, jednom ofarban, jednom otvorena masina, radi velikog servisa, tj promene sva tri lanca, pri cemu je i uradjena komplet obrada glave sa stelovanjem ventila, set dihtunga, komplet remontovani karburatori. Ram je vracen u fabricko stanje, opeskiran, ofarban.. svi aluminijumski delovi su polirani do visokog sjaja. Motor je velikom vecinom u fabrickom stanju, cak su i rucke fabricke i prve! Od dodatne opreme motor poseduje crash barove i kerker 4u1 izduv :) ... eto da ne duzim mnogo ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd07a

Hvala svima! Po meni je velika greota pravljenje kafe rejsera od nekih ovako vrednih modela, ali sta je tu je, razliciti su ukusi.. imam i suzuki gs1000 koji je toliko unisten da je rodjen za kafe rejser, ali ja cu pokusati da ga sto pribliznije vratim u original, barem naizgled, videcemo kako ce to da ispadne, vec dve godine sakupljam delove. Finansije su takodje problem, kao i vreme, jer se ne bavim samo ovim poslom. Da inace, zaboravih da dodam, sare na motoru nisu nalepnice, vec je sve odradjeno u farbi, meni je licno bio izazov da pokusam da odradim tako. Radjena je posebno srebrna podloga, pa crni okvir, zlatni, i na kraju crvena metalik u sredini. Zasticivao sam iz ruke, gledajuci u fotografije. Sve je to odradjeno jos pre tri godine, i sad pre neki dan je uradjen zavrsni bezbojni lak u komori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Licno nemam nista protiv kvalitetne prerade. 

Muditim na Balkanu se na preste mogu nabrojati prerade koje lice na nesto funkcionalno i lijepo.

 

Strasno je na kako kultne modele ko biva preradene, mogu da nadem u Bosanskim oglasima. Od starih BMW masina pa sve do kultnih Japanaca.

 

Tako da sa moje strane naklon do poda za vracanje ovih masina u zivot. 

Promenio član mserifov
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd07a

Naravno tu je i zakon koji nas jos dodatno ogranicava u svemu radi bogacenja i pokazivanja moci, a sve sakriveno pod reci "bezbednost". Ali to nije tema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gledajuci temu setih se i svojih pocetaka, motor koji sam vozio sa svojih 20godna, (pre 17 znaci, leti vreme).

Isao na more, vozio preko planina a bez da nosim hrpu alata ili da znam sta je DOT na prvoj verziji michelin makadam gume:)

GS1000G iz 1981god, kardanas!

I onda na nekom skupu sretnem coveka sa slike, vozi slabiju verziju od 850 kubika... Takodje Kragujevcanin, prilazi i kaze "imas auspuh od mene na poklon"

Tako sam poceo da shvatam sta znaci biti motoras, to su ljudi tebi slicni, pomozi i ocekuj pomoc, pokloni deo koji ti ne treba, neko ce biti sretan!!!

 

Na zutom je motoru covek o kome govorim, Dule, pre par dana mu je godisnjica bila, nastradao na ulazu u Kg vozeci motor sa slike...

2.JPG

3.JPG

1240148_384801328313601_964860844_n.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd07a

Prelepa su oba... zuti pogotovo, kao da je mnogo mladji motor lepo mu stoji zuta. Nabavio sam rezervoar i sediste od G-a jer mi je mnogo lepse.. kardanac je mnogo mnogo tezak to je jedina mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja