Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100RT VS. HONDA VARADERO karb. VS. APRILIA Caponord ETV1000 VS. YAMAHA TDM900

Recommended Posts

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nista ja ne preterujem,da nije tvojih postova ne bi ni znali koliko bmw ima problema,i tu dolazimo do onoga "mislis da je dobar a u stvari nije",treba ti stvarno dobar poznavalac da ti ukaze na problem za koji si mislio da nije problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo da i ja iznesem neka svoja zapažanja i iskustva:

Od 2010. do 2015. vozio sam Hondu Transalp (koju sam kupio sa 40.060 km na brojčaniku, a sa kojom sam u naredne pet godina prešao još blizu šesdeset hiljada kilometara. Sa ovim motorom sam bio izuzetno zadovoljan , vozio sam ga i zimi i leti i po blatu, imao nekoliko padova, jedan ozbiljan "susret" sa automobilom .. . I nikada me nigde nije ostavio na putu i uvek sam se kući vratio motorom.

Pre dve godine sam kupio BMW R1100GS (sa gotovo identičnom kilometražom kakvu je imao i Transalp kads sam gavuzeo). Sa ovim motorom sam do sada prešao oko 26.000 km i trenutno je na satu blizu 67.000 km.

I dok sam imap Transalpa, a i sada sa BMW, vodim preciznu evidenciju svih radova na motorima (kako redovnih servisa, tako i kvarova ili prepravki, dorada, ....). Pri tome beležim šta je rađeno, datum i klometražu na brojčaniku. Takođe na isti način evidentiram i svako nalivanje goriva.

I evo uporednih vanrednih radova (usled kvarova) kao i troškova za oba motora (do pređenih 67.000 km).

Transalp:

1. Na 42.307 km "krpljene" membrane (silikonom).

2. Na 46.789 km crkao CDI (ja ga preletovao i radio je dobro).

3. Na 48.600 membrane ipak morale da se menjaju . Cena 140 evra.

4. Na 51.790 crkao "pinjon" brzinomera. Zamenjen. Cena 25 evra

5. Na 54.487 procurelo ulje leve viljuške. Zamenjeni semerinzi. Oko 20 evra.

6. Na 56.560 crkao drugi CDI. Prelemljivanje nije dalo rezultat. Kupljen nov. 90 evra.

7. Na 58.800 otkinula se sajla kvačila. Zamenjena. Cena 400 din.

8. Na 61.480 zamenjen lanac i lančanici. Cena 120 evra.

9. Na 62.550 zamenjene gumice ventila i karike (zbog potrošnje ulja). Cena 115 evra.

10. Na 62.960 procureo zadnji amortizer. Zamenjen polovnim. Cena 50 evra.

11. Na 63.000 zamenjene opruge kvačila.

Dakle, ukupan iznos za delove iznosio je oko 560 evra (ne računajući rad jer sam sve sam radio). Takođe bilo je tu polovnih delova pa je sve povoljnije.

 

A za BMW je situcija sledeća:

1. Na 54.632 km crkla sajla brzinomera. Cena 400 din.

Dakle na BMW do sada samo ovaj jedan kvar.

 

Ništa ne reklamiram, ne hvalim i ne kudim, nego samo iznosim podatke iz moje evidencije.

Inače sve servisne radnje i opravke radim sam i tvrdim da je sve lakše i pristupačnije odraditi kod BMW nego kod Honde.

Toliko od mene.

p.s.

Moram ipak nešto da dodam:

Transalp je još uvek u funkciji (vozi ga moj kolega), na satu ima već preko 120.000 km i u meďuvremenu nije bilo nekih težih kvarova na njemu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

najskuplja membrana je 29e i tacka,

Malo malo pa uvezem 20tak komada. .

idu od8 do 29e. .

To sto se kupuje u delti je za tamo neke . . .

spaner lanca na 3ci i 4ci traje kolko i motor,bas kad se nepromeni lanac na vreme pa ga teras teras oce da ujede zubice,ali to je retko,na kraj krajeva rucni to jest mehanicki spaner je majka mara ,

Jel mogu kod tebe naručiti original hondine membrane za 29 evra? Treba da su ORIGINAL HONDA, a ne neke tamo,ok? I kupujem isključivo original.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

za koju hondu,i da se razumemo,

dobijas membrane bez sibera.

zato i placaju 140e dve membrane jer ih kupuju sa siberima. .

za trandzu recimo idetmembrana sa prstenom,skida se stara sa postojeceg sibera,stavljas novu i nov prsten,29e je komad,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

 

 

traje kolko i motor,

Jel traje bar km kolko ovih milja, i to po asfaltu:

 

http://www.motohank.com/about/

 

HANK_zpskatujasb.jpg

Pa da japanci imaju sat sa 6 cifri svasta bi nesto video,vidis zile je menjao karike na trandzi na 60,000 km, sto je za dobrog trandzu nemoguce,imao je bar200.000km,to sto sat nema 6cifera pa su mu podvalili . .

Ko zna koliko je taj bmw imao generalni puknutih kardana itd pa je dosao do te cifre. .

Opet ponavljam nelogicno je da je zile menjao karike na 60.000km. . Menjao je na 200.000

Japanci predju podosta do generalne,eto ja menjah karike na rt.u i gumice ventilatna 160.000km. .kaze covek da ga je pregrejao. .

Ko da mi je motor dete,pa da sad tolko samo za njega zivim,kao da cu sam njega da vozim ceo zivot. .a gvozdje ko gvozdje,kvari se,citajuci tvoje radove djule čudi me da nisi generalnu odradio. .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne opterecuju se bespotrebnim stvarima,znaju sta su konstruisali ne mora sat da ih reklamira,pet cifara je dovoljno da se ima uvid u redovan servisni interval,Japanska jednostavnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

...i opet rasprava bmw vs japanac...... ja se samo sećam pojedinaca koji su se sa bmw-ima i to čuvenim i nesalomivim GS-ovima napatili ko kaludjer sa kurcem.... ako treba slikaću ovih dana kako izgleda čuveni putni motor K1200LT kada menjač zaglavi treću i četvrtu pa blokira zadnji (pri brzini za treću) i  zbaci vlasnike ko besan konj....

Bigi kupi onaj koji te greje , svaki ima vrline i mane. Caponord sem loše mase (koja je lako rešiva), voda za gorivo sa brzim kpočama koje se menjaju običnim šelnama i loše post prodaje nema nekih mana , Varadero spremiš uz kupovnnu cenu 130eura i (ako troši više od željenog) oteraš kod bokilića i staviš rezervni regler pod sedište i to je to.... nema tu nuklearne fizike.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

 

traje kolko i motor,

Jel traje bar km kolko ovih milja, i to po asfaltu:http://www.motohank.com/about/HANK_zpskatujasb.jpg

Pa da japanci imaju sat sa 6 cifri svasta bi nesto video,vidis zile je menjao karike na trandzi na 60,000 km, sto je za dobrog trandzu nemoguce,imao je bar200.000km,to sto sat nema 6cifera pa su mu podvalili . .

Ko zna koliko je taj bmw imao generalni puknutih kardana itd pa je dosao do te cifre. .

Opet ponavljam nelogicno je da je zile menjao karike na 60.000km. . Menjao je na 200.000

Japanci predju podosta do generalne,eto ja menjah karike na rt.u i gumice ventilatna 160.000km. .kaze covek da ga je pregrejao. .

Ko da mi je motor dete,pa da sad tolko samo za njega zivim,kao da cu sam njega da vozim ceo zivot. .a gvozdje ko gvozdje,kvari se,citajuci tvoje radove djule čudi me da nisi generalnu odradio. .

Kilometraža na momTransalpu je tačna, ali si potpuno u pravu po pitanju menjanja karika. Bilo je to potpuno nepotrebno jer su karike koje sam skinuo bile u fabričkom stanju i nisu bile uzrok potrošnje ulja.

Međutim svi ostali radovi i troškovi nisu mogli da se izbegnu. Pri tom napominjem da bi troškovi bili mnogo veći da je bio plaćan majstor i da nisu osposobljavani pokvareni elementi (CDI) ili nabavljani polovni (zadnji amortizer).

Moje iskustvo potpuno opovrgava tvrdnje nekih da je BMW motor nepouzdan,sklon čestim kvarovima, da je komplikovan i skup u eksploataciju i održavanje, a da ga ljudi uzimaju jedino jer im to dođe kao statusni simbol.

Možda je ovo zadnje i tačno u pojedinim slučajevima, međutim sve ostalo ne stoji.

Ja moj motor koristim kao svakodnevno prevozno sredstvo, potetam ga povremeno sa punim tovarom i suvozačem i na duže putovanje, "akam ga" i po poljskim putevima i livadama, po snegu i blatu, ....@

Niti ga pazim, niti ga mazim, niti mi nešto znači što mu piše da je BMW.

Jednostavno ga vozim što maksimalno zadovoljava moje potrebe po pitanju eksploatacije.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Svestan si Ziko da na Balkanu nema mnogo takvih poput tebe? Zapravo, verovatno je barem trecina na forumu

 

baci pogled na male oglase pa proveri kilometražu koju prelaze bmw-ji napram japancima....možda če ti biti jasnije. U par godina obično prelaze više nego japanci stari 15-20 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

za koju hondu,i da se razumemo,

dobijas membrane bez sibera.

zato i placaju 140e dve membrane jer ih kupuju sa siberima. .

za trandzu recimo idetmembrana sa prstenom,skida se stara sa postojeceg sibera,stavljas novu i nov prsten,29e je komad,

a da, one falš membrane bez šibera....takve imam i ovde da se razumemo. Pričamo o ORIGINALNIM DELOVIMA druže. Honda NE PRODAJE samo membrane posebno več u kompletu fabrički zapertlane. Toliko u informaciju, ako ne veruješ proveri kod ovaščenog hondinog dilera po mikrofilmovima. Nemoguče je naručiti samo membrane. I membrana sa šiberom za tranžu kod na u SLO košta debelo preko 200 evriča, ja jih kupujem po 180 sa debelim popustom i vezama i šaljem na balkan. Cena je naravno za jedan komad. A to što se može svašta budžiti, to je druga priča....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

pa nisam,japanci se neopterećuju predjenom kilometrazom bespotrebno. .

a da imaju svasta nesto bi se videlo pa bi se mnogi pokrivali usima. .

naravno da se ne opterečuju, kad ne prelaze do takve cifre.....zato i nemaju sat sa 6 cifara...... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Pa nije budzevina,kupis membranu samo,a to sto si ti bogat pa mozes da priustis ceo siber za te pare. .to je tvoj problem,na kraj krajeva u suzukiju ti je sam membrana kao zameski deo u originalu 19e,u kawi za gpz 17e,a posto li je za bmw neki stariji siber sa membranom. .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

pa nisam,japanci se neopterećuju predjenom kilometrazom bespotrebno. .

a da imaju svasta nesto bi se videlo pa bi se mnogi pokrivali usima. .

naravno da se ne opterečuju, kad ne prelaze do takve cifre.....zato i nemaju sat sa 6 cifara...... :P
pa nebi se slozio sa tobom ,al dobro,svaki ciga svoga konja hvali,

a vidim da su vozaci'tih kangrba dobro informisani oko cena delova. .sigurno zato sto ih ne kupuju

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja