Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100RT VS. HONDA VARADERO karb. VS. APRILIA Caponord ETV1000 VS. YAMAHA TDM900

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

varadero je u celoj prici jedino što bi izabrao. .

A moze i normalno da troši samo sto niko nece da da 130e za servis karburatora sd delovima nego bi za 50etda se to resi,

Čast izuzetcima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

@bokilic: Е тебе сам чекао да се јавиш као јединог у мом радијусу од 100км ко добро ради такве ствари као што су штеловања карбуратора(такав  те глас бије :) )... значи може Вара да троши умерено? И само још једно питање,зашто толико кошта сервис карбуратора? :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Хвала свима на исцрпним одговорима.посебно ђунти... Сви сте из свог угла и искуства дали своје гледиште за одређене моделе... За сада Вара још увек држи прво место,али мислим да ће ипак пресудити стање мотора(гуме,ланац,регистрација,опрема на мотору) тачније онај на ком не буде улагања...у тренутку кад легну паре од одштете... 

 

Služimo forumu! Mislim da si spomenuo rastojanje sedište-fuzaster kod RT-a, moglo bi da bude veće, to se rešava dodatkom za spuštenje fuzastera, može se i napraviti, ili podizanjem sedišta. Kad i ako reši da se proda BMW, to bude lakše, brže i sa manje gubitaka, jeste skup kao polovan kad se kupuje ali je isto tako i kad se prodaje. Pratio sam malo oglase za drugara i ovde i napolju sve dok nismo našli dobar GS 1.2 napolju, interesantno je da su cene za 1.1 čak i višlje nego pre nekoliko godina kad ih je bilo vrlo retko u ponudi zbog visoke registracije, a Bogami i napolju, bar za GS model. Agregat R1100xx postoji u rekordnih pređenih 800.000km na GS-u, jako dug upotrebni vek i ako je iole bio u normalnim rukama, godine se ne vide malte ne, jedino šrafovi gube sjajnost a neki i pomalo prorđaju. Bez obzira na evidentan kvalitet BMW-a, ipak nemaj iluzija, svaki polovnjak traži neko ulaganje, što opet zavisi i od kriterijuma, smatram da polovan motor mora da se makar prečešlja preventivno i ako ništa, prepodmaže.

 

I da se nadovežem na Bokilića, BMW RT i skoro svi ostali modeli su specifični po mnogo čemu, nekima odgovare dok nekima ne, kao i u sve u životu, dok se ne proba i čak ne uvoza, teško da se donese validan lični  zaključak, konkretno, drugojačiji  je  od ostalih koji te interesuju, ako nisi probao BMW, nemoj se oslanjati na hvalospeve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pocetkom ove godine imao sam apsolutno istu dilemu sta kupiti, podelicu javno sta sam iskusio.

 

Prvi pik je bio GS1150 koji mi je jos uvek favorit. Bio sam cak spreman i na 1100 medjutim dobrog primerka nije bilo. Niko nije imao servisnu niti bilo kakvu detaljniju informaciju o odrzavanju. Za te pare i motor u tim godinama mora je imati bar pisanu u svesci. 

U toj zelji za BMW gledao sam R1100RT u dosta dobrom stanju ali se nazalost vlasnik i ja nismo dogovorili oko cene. Mislim da jos uvek nije prodat.

 

Generalno o BMW, komfor i voznja je neprejebiva. Sve je na svom mestu u milimetar (bar meni sa 194cm tako deluje). Idealno optimizovan motocikl za ozbiljniju osobu kojoj treba udobna voznja sa i bez tereta. Imam utisak da je sasvim svejedno i neprimetno bio natovaren ili ne.

 

Sto sam odustao od BMW? Odrzavanje. Pisano je vise puta na forumu, zahteva izuzetno pedantan i precizan pristup. Nema improvizacija. U kucnoj varijanti ces malo sta moci da uradis. Sto je najgore ne znam puno ljudi koji to mogu kvalitetno da urade. Gde god da odes platices mnogo jer vozis BMW. Mogu na forumu da pricaju sta hoce ali BMW kosta. Ako ovo mozes sam kuci, onda ok.
DSCN2506copy.jpg

 

Jos nesto u vezi RT-a, nije bas dobar za guzvanjce. Moze, ali moze i prst u oko ali boli.

 

Varadero sa druge strane, ogroman enduro tourer. Ne bih uzimao karburasa. Oni po defaultu trose i nemaju 6. brzinu. Ostalo je sve na mestu i svidja mi se. Dakle samo novije godiste.

 

Caponord odlican motocikl takodje, felne, kocnice, oslanjanje, agregat Rotaxov vrhunski. Dizajn, nema diskusije. Dosta agresivan u odnosu na ostale u klasi. Od njega sam odustao iz nekoliko razloga:

Ima problema sa elektricnim instalacijama to jest na nekoliko konektora. Tope se. Imaju problema sa dovodom benzina, puca im dovod na spojnicama i crevima. Za oba slucaja postoje resenja koja su cca 300 eur. Ja sam zeleo samo kljuc u bravu, bez da ista prepravljam i budzim.

 

 

TDM900 sa druge strane bez decjih bolesti, vrlo univerzalan. Kocnice sa R1, aluminijumski ram, EFI... Nemoj mnogo da ga povezujes sa 850, koncept je isti ali motocikli skroz drugaciji po kvalitetu voznje u korist 900ke. Imaj na umu da ga je Yamaha konstruisala tako da bude tehnicki/estetski aktuelan u narednih 10 godina od pocetka prodaje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sto sam odustao od BMW? Odrzavanje. Pisano je vise puta na forumu, zahteva izuzetno pedantan i precizan pristup. Nema improvizacija.  U kucnoj varijanti ces malo sta moci da uradis. Sto je najgore ne znam puno ljudi koji to mogu kvalitetno da urade. Gde god da odes platices mnogo jer vozis BMW. Mogu na forumu da pricaju sta hoce ali BMW kosta. Ako ovo mozes sam kuci, onda ok.

Sa ovim ne mogu da se slozim. BMW bokseri su uvek vazili za masine lake za kucno odrzavanje i fabrika i nezavisni autori su to jako dobro dokumentovali. Podesavanje ventila, sinhronizacija, zamena ulja u motoru, menjacu i finalnom pogunu su operacije koje se izvode za par sati. Sve je lako pristupacno i jasno. Ono sto ja preporucujem je obavezno, obaveno koriscenje moment kljuca jer su delovi vecinom aluminijumski. Servis kocnica je takodje lak posao, Brembo klesta su jednostavna i zahvalna za rad.

 

Ono sto ja nikad nisam radio je petljanje sa kardanom, zadnjom viljuskom, menjacem i kvacilom (izuzev zamene aktuatora kvacila). A i to ce jednog dana doci na red, i mislim da cu se snaci i sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Servis karburatora kosta jer set za reparaciju kosta, kosta necije drkanje sa istim, a to kostanje povecava necije znanje da bi se drkajuci to napravio da lepo radi i malo, ili umereno trosi. Nisam veliki poznavaoc, ali da trosi malo, da se ne kvari, da je prost za odrzavanje, da je jeftina registracija, da puca od snage, da je pri tome udoban i sa odlicnom zastitom od vetra, to nazalost jos nije izmisljeno...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Kazu ljudi:  "Nemoj kuditi konja kog nisi jahao".

 

Nikoga nisam pitao za savet kad sam kupovao Caponord, zeleo sam najlepsi i najagresivniji motor u toj kategoriji i on je to. Vozim ga vec 3 godine i presao sam sa njim 20000km,  menjam gume, plocice i mazem lanac ;) .

 

TDM odlican motor ali prilicno manji od  Varadera i Caponorda. Varadero sa karburatorima VS Caponord - glas za Caponord. BMW ne mogu da komentarisem jer ga nisam imao, teorija je jedno a praksa drugo.

Korisno bi bilo kad bi provozao svaki od pomenutih i videces na kom ces se najvise "smeskati" ispod kacige. :)

Stojim Ti na raspolaganju sa Caponordom ako zelis da sedes i probas, iako nije na prodaju.

 

Ako se plasis potrosnje ne gledaj ni Varadera ni Caponorda, motori imaju po skoro 250kg i 1000 ccm i trose vise od, recimo, TDM-a.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ето свако свог коња и хвали... и ја верујем да је све тако како кажете,зато и не знам за који да се одлучим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

2 rt.a sam promenio i nekako. . . . .slabasan,meni ovako prirodno VISOKOM nije lego. .u to vreme 2006te delovi du bili skupi ko vatra,pumpa za gorivo ko da je od zlata bila,modul abs.a ko honda stara 3god. .sad je to drugacije,,nekazem da ga nebi vozio ali varadero mi je bolji. . .

Talijani ko talijani,doktori za vespe. .

Ma japanac je mama i tačka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ето свако свог коња и хвали... и ја верујем да је све тако како кажете,зато и не знам за који да се одлучим.

 

Svi smo mi sujetno subjektivni, delom i iz nepoznavanja a i volimo tuđ tanjir.

 

Pa onaj za kojim srce zaigra :)A ti ce biti talijan ;):tras2:

 

Prijatelj pre kupovine GS-a u Švici šalje slike, linkove,...pita koji da uzabera, reko da i čuka mora da pripomogne.

 

 Nisam veliki poznavaoc, ali da trosi malo, da se ne kvari, da je prost za odrzavanje, da je jeftina registracija, da puca od snage, da je pri tome udoban i sa odlicnom zastitom od vetra, to nazalost jos nije izmisljeno...

 

Intuitivno si pogodio, RT podrazumeva sve navedene atribute iako naravno nije idealan pošto to inače ne postoji.

 

Pocetkom ove godine imao sam apsolutno istu dilemu sta kupiti, podelicu javno sta sam iskusio.

 

Prvi pik je bio GS1150 koji mi je jos uvek favorit. Bio sam cak spreman i na 1100 medjutim dobrog primerka nije bilo. Niko nije imao servisnu niti bilo kakvu detaljniju informaciju o odrzavanju. Za te pare i motor u tim godinama mora je imati bar pisanu u svesci. 

 

U toj zelji za BMW gledao sam R1100RT u dosta dobrom stanju ali se nazalost vlasnik i ja nismo dogovorili oko cene. Mislim da jos uvek nije prodat.

 

Generalno o BMW, komfor i voznja je neprejebiva. Sve je na svom mestu u milimetar (bar meni sa 194cm tako deluje). Idealno optimizovan motocikl za ozbiljniju osobu kojoj treba udobna voznja sa i bez tereta. Imam utisak da je sasvim svejedno i neprimetno bio natovaren ili ne.

 

Sto sam odustao od BMW? Odrzavanje. Pisano je vise puta na forumu, zahteva izuzetno pedantan i precizan pristup. Nema improvizacija. U kucnoj varijanti ces malo sta moci da uradis. Sto je najgore ne znam puno ljudi koji to mogu kvalitetno da urade. Gde god da odes platices mnogo jer vozis BMW. Mogu na forumu da pricaju sta hoce ali BMW kosta. Ako ovo mozes sam kuci, onda ok.

 

 

Jos nesto u vezi RT-a, nije bas dobar za guzvanjce. Moze, ali moze i prst u oko ali boli.

 

 

Servisnu knjižicu malo ko ima, pedantni vode dnevnike al je njih malo. Za svoj motor imam celokupnu foto dokumentaciju, mogao bi da napišem Hayens, al kad bi rekao pri prodaji, svi bi mislili da motor ne valja a bukvalno je kao nov izuzev par sitnica, plus boljeg stanja od fabričkog u nekim segmentima, svima što radim potkrepim fotkama, naravno samo informativnim, napišem zaključak i preporuku. Kod nas je sinonim kvaliteta: "ništa nije dirano", čak i obične tekuće radnje se smatraju degradirajućem pa dosta prodavaca i prećutkuje ono što je normalno i predviđeno po servisnoj listi. Kupljen je motor u Švici nedavno, na neviđeno i na reč, desetak godina GS, bolji nego što sam predpostavio a nema servisnu knjižicu, nova sva 3 diska i ABS modul, tako da ni papirologija nije baš neophodna.

 

Od gomile tipova motora RT je naj omiljeniji za gradsku službu, unutrašnji krug je 4m a spoljni 8m, ima još demo snimaka koji ilustruju sposobnost RT-a u malom prostoru:

 

 

 

Sto sam odustao od BMW? Odrzavanje. Pisano je vise puta na forumu, zahteva izuzetno pedantan i precizan pristup. Nema improvizacija.  U kucnoj varijanti ces malo sta moci da uradis. Sto je najgore ne znam puno ljudi koji to mogu kvalitetno da urade. Gde god da odes platices mnogo jer vozis BMW. Mogu na forumu da pricaju sta hoce ali BMW kosta. Ako ovo mozes sam kuci, onda ok.

Sa ovim ne mogu da se slozim. BMW bokseri su uvek vazili za masine lake za kucno odrzavanje i fabrika i nezavisni autori su to jako dobro dokumentovali. Podesavanje ventila, sinhronizacija, zamena ulja u motoru, menjacu i finalnom pogunu su operacije koje se izvode za par sati. Sve je lako pristupacno i jasno. Ono sto ja preporucujem je obavezno, obaveno koriscenje moment kljuca jer su delovi vecinom aluminijumski. Servis kocnica je takodje lak posao, Brembo klesta su jednostavna i zahvalna za rad.

 

Ono sto ja nikad nisam radio je petljanje sa kardanom, zadnjom viljuskom, menjacem i kvacilom (izuzev zamene aktuatora kvacila). A i to ce jednog dana doci na red, i mislim da cu se snaci i sa tim.

 

 

BMW jeste kroz istoriju bio konstruktivno izrađivan i prilagođen jednostavnom održavanju, danas je prilično suprotno,  takođe motore nisu vozile neznalice i šminkeri a i postojala je određena tehnička istinska kultura a ne youtube vizuelizacija bez osnovnog razumevanja. Sama pristupačnost ne znači da je i sve tako jednostavno, desetak minuta da se skinu deklovi i hoklica za štelovanje ventila, meni treba između 4 i 5 sati da podesim aksijalni zazor klackalica i da svi ventili budu jednaki na otpor špijuna, ko misli da to može za po sata, skidam kapu, al ne verujem. Ove sezone je bilo 6 faulova bukvalno pogubnih po život, na sreću bez posledica, uzroci nisu bili kvarovi već neadekvatne ruke,  bojim se da će statistika da učini svoje. Lično sam ostao u probnoj vožnji sa GS-om 1.2 bez kočnica na servo sistemu koji je inače izuzetno komplikovan, na decidirano pitanje vlasniku da li su dirane, odgovor je bio izričitio odrečan, kad sam ga obavestio šta mi se desilo, izvinio se što je prećutao, navodno je motor bio u ovlašćenom servisu gde su rađene i kočnice, sumnjam da je i on pokušao al ni nemam razloga da mu ne verujem, jednako smatram malo verovatnim da je serviser napravio grešku, a nije nikako moglo da bude od samog sebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

P.s. dok neprbobas motor,neznas dal ti lezi ili ne.

 

Tako je, provozao sam motore u koje se vlasnici kunu, za pojedine tad i više nikad ne bi seo, a smešno mi kad ti pljuju motor koji su imali a hvale postojeći ili trenutni, mora proba s tim da za BMW nije dovoljan krugić, bar meni je trebalo malo vremena da ga "skroziram".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zakljucak price je vrlo jasan;

Ako imas para i dovoljne prihodne za razonodu, mozes da vozis BMW.

 

Ako si sirotinja ili polu sirotinja gledajs nesto japansko i opste poznato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ali je bmw i dalje jedna nepoznanica bez stvarno dobrog majstora,(citajuci @djuntine postove za koga smatram da tata za bmw)mislis da je dobar a u stvari nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

BMW je traktor, ne brini se za održavanje... poprilično je to glup motocikl, mislim na tehniku. Fića 750  ima komplikovaniji motor i menjać od njega !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

BMW je traktor, ne brini se za održavanje... poprilično je to glup motocikl, mislim na tehniku. Fića 750 ima komplikovaniji motor i menjać od njega !

Znaci cisti platine i sanjaj o japancu(imo sam ficka u osnovnoj skoli)

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Da sam ja na tvom mestu, posto imas ovu kvadri-lemu  ;) Birao bih izmedju RT-a i TDM-a. Varadera bih eliminisao jer je velika mazga sa karbovima pa mi je to nekako recept za vecu potrosnju,koja je u SRB bitna.Pri tome nisam siguran da je ciklistika Varadera dobra koliko i RT-a,ako uzmemo u obzir da su oni od tvoje cetvorke najpribliznijih gabaritia. O Capnordu ne znam bas nista al znam da su me svi odgovarali od Italijana ,takodje vidim da se tesko prodaju.Dakle vec imas dilemu :) Naravno ja sam izabrao RT-a pa nisam objektivan i mislim da TDM i RT i nisu motori iste klase,pa je ta dilema svedena na osnovu tvojih potreba i gabarita pre na RT-a. 

 

                                                                                                                                                                       

 

U Beogradu 25.9.2016                                                                                                                                       Prezadovoljni vlasnik BMW R 1150 RT  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

od te četri mogučnosti.....nema dileme...

Caponord.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zakljucak price je vrlo jasan;

 

Ako imas para i dovoljne prihodne za razonodu, mozes da vozis BMW.

 

Ako si sirotinja ili polu sirotinja gledajs nesto japansko i opste poznato.

 

Imam prilika da viđam raznorazne motore i da se informišem o problematici iz puke znatiželje, znači čisto površno. Moj neki zaključak, koji je krajnje proizvoljan i bez neke čvrste argumentacije je da se voze motori stanja ispod crte u svakom pogledu, dok BMW-i su po mom zapažanju uglavnom dobri. Da zanemarim kvalitet, mislim da je odnos vlasnika primaran, nekako BMW-ejaši su savesniji i drže do opšteg stanja motora i otuda možda verovanje da kod Japanca može sve i da ne košta ništa. itd. Svež primer, dobar poznanik, il drugar, vozi neku Hondu mislim već 3 godine, hvali kako ide al, kad je drugi drugar uzeo istu al noviju, zaključio da motor ne ide kako treba a redovno servisiran kod dobrog majstora, 2 godine pričamo da nije u pitanju blokada za švajcarsko tržište, na kraju se ispostavilo da su dve membrane od 4 raspadnute. Verujem da će Djura Vidik da ih reši inače će da boli od koštanja, nema komad ispod 110€, u Delti su oko 150€ komad, valja zameniti sve četiri. Paralela, kod BMW-a postoji sličan problem usisa, al motor ne gubi performansu, lupka al ide zavidno, OEM reparacija košta muški al se može uraditi za stotinak €, preventivni remont za pedesetak. Slično, kod BMW-a do 2008 je konstruktivno loš levi španer lanca, ne kvari se al može se i to desiti, košta nekih 90€, zamenu može svako sam da uradi, za TDM 850 košta 124&=143€ i nisam siguran da može bez majstorskog rada, plus nije dugotrajan po net informacijama, BMW-ov je teoretski večit. Ko što navede Lalajko, tekuće održavanje BMW-a ako nije jeftinije, ono nije ni skuplje od bilo kog motora, da ne širimo sad priču.

 

Ali je bmw i dalje jedna nepoznanica bez stvarno dobrog majstora,(citajuci @djuntine postove za koga smatram da tata za bmw)mislis da je dobar a u stvari nije.

 

Ajd, ne preteruj, daleko sam od tate, al hvala. Jeste BMW specifičan, dva GS-a kupljena u Švici, oba prepunjena uljem za oko 0,7 litara, a tamo nema prčkanja u svojoj režiji uglavnom, drugom taze urađen servis pa opet kiks, ta banalnost oko količine ulja govori sve.  

 

 

BMW je traktor, ne brini se za održavanje... poprilično je to glup motocikl, mislim na tehniku. Fića 750 ima komplikovaniji motor i menjać od njega !

Znaci cisti platine i sanjaj o japancu(imo sam ficka u osnovnoj skoli)

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

 

 

BMW nema platine, jeste traktor u smisli dugovečnosti, što je sklop jednostavniji, to je savršeniji, a za reparaciju BMW menjača malo guglanja, Fićin menjač je odlično konstruisan, solidno izrađivan, kad se lepo prepakuje i nema napona, nema ni relativno čestog razvezivanja snopa.

 

To je cena upornog off-ovanja po celom forumu.

 

Off mirođije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

najskuplja membrana je 29e. .

nov spaner je 65e za tdm.a.

a moze da se bez muke remontuje,i nije bas kratktotrajan,

Nevidim skupocu delova. .

Malo si ti Djule /nov nadimak iz milošte\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

2 rt.a sam promenio i nekako. . . . .slabasan,meni ovako prirodno VISOKOM nije lego. .u to vreme 2006te delovi du bili skupi ko vatra,pumpa za gorivo ko da je od zlata bila,modul abs.a ko honda stara 3god. .sad je to drugacije

 

Pumpa za gorivo za seriju 11.xx, original Bosh +PDV:

 

pumpa_zpsx6e63aiz.png

 

najskuplja membrana je 29e. .

nov spaner je 65e za tdm.a.

a moze da se bez muke remontuje,i nije bas kratktotrajan,

Nevidim skupocu delova. .

Malo si ti Djule /nov nadimak iz milošte\

pristrasan pa sve vidis nekim naopakim ocima,nije sve tako skupo,

kad ti fukne kardan na bmw.u useres se od muke,il nedaj bože centrala abs.a,a remont bilo čega kod majstora za bmw je skuplji nego rad na jaguaru. . .aj cik promeni lamelu na bmw.u za 20e.jatje menjam na tdm.u za toliko a moz vlasnik i sam. .

 

Membrana za pomenutu Hondu u Delti 17.800 din, na netu ko što rekoh:

 

membrana_zpstlrjbkid.png

 

Španer TDM:

 

tdm%20camchein_zpsli6idagl.png

 

Naravno da ima snalaženja i reparacija ko što su membrane Đure Vidika,( koje su odlične), mi smo prinuđeni da se dovijamo pa zato sve može da prođe, nekad dobro ili čak bolje, a Bogami često i gore. Jeste ABS hirovit kod BMW-a, a  inače svi moduli koštaju novi baš skupo generalno, ali se  za BMW reparira za nekoliko stotki ili kupuje polovan na eBay-u za 200+€, i kad crkne, BMW koči nesmetano, većina motora iz devedesetih kao što je BMW 1.1 ni nema ABS.  Vratilo kardana na seriji 11xx crkava izuzetno retko samo od sebe, većinom je posledica opet zbog ruku,  na eBayu, ili čak ovde je 60-100+€:

 

kardan_zpsyjmwhgp4.png

 

kod 1.2 je druga priča, lošija,  al polovnih vratila tek ima i niske su cene, može se i reparirati i poboljšati. I ne crkavaju ni toliko često ni u tolikom broju koliko se potencira, da izuzmem uticaj upotrebe. Svi ostalo oko celog kardanskog sklopa ima već postovano, sve u svemu set ili dva lanca sa lančanicima bez sprejeva, kad je sve spakvano lepo  traje barem 200K. Za zamenu kvačila je potrebna još jedna nula, nije da je vrši svako, to je tačno, al i to se radi na iznad 100K pa naviše, opet zavisi od stila i opterećenja, ima ovde članova koji su prešli i puno više bez ikakvih defekta.

 

Što se tiče naopakih očiju, smatram da je Aprilia bez razložno podcenjena u Srbiji, o Caponordu ne znam ništa al na oko mi je impozantan motor, i baš bi se dvoumio između pristrasnosti i tipa motora.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

najskuplja membrana je 29e i tacka,

Malo malo pa uvezem 20tak komada. .

idu od8 do 29e. .

To sto se kupuje u delti je za tamo neke . . .

spaner lanca na 3ci i 4ci traje kolko i motor,bas kad se nepromeni lanac na vreme pa ga teras teras oce da ujede zubice,ali to je retko,na kraj krajeva rucni to jest mehanicki spaner je majka mara

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja