Jump to content

Moto Zajednica

Honda NX 650 Dominator 1991.

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Teslić
  • Motocikl: //

Pozdrav svima novi sam ovde na forumu i potreban mi je savjet tj.nije potreban meni vec burazu.Zeli kupiti Endura,i do sada nije imao nijednog i ne razumije se bas toliko puno u njih i uopste u motore.Stalno se predomislja izmedju Honde NX 650

Dominatora 1991 i Kawasaki KL 500 1994,posto ga nece registrovati vec ce ga voziti samo gdje nema murije :D,tj.mozda vise blazi off road,po makadamu ako znate kakvi su putevi po naseljima malo po cesti malo po goloj zemlji :).Po mome misljenju rekao sam mu da je bolja mozda Honda nego Kawasaki,jer se raspitivao i par ljudi mu je reklo da je bolja Honda,a i ja sam na ovom i raznim forumima gledao da preporucuju takodje Hondu da je dobra i za off i za asfalt,dok za Kawasaki kazu da je i on za off ali da je vise za asfalt i za duza putovanja.Imam jos par pitanja pa ako mi mozete odgovoriti na njih,volio bih da napisu misljenja ko je imao iskustva sa njima.

 

1.Zanima me koji je od ova 2 veci tj.visi-odignutiji posto njemu je to jako bitno :D.

 

2.Kolika je potrosnja u Honde?,da li je dugovjecna ili je kvarljiva,i da li je jeftina za odrzavanje jesu li dijelovi za nju skupi?

 

3.Zasto mislite da je Honda/Kawaski bolji.

 

Znam da dosta trazim oko savjeta,ali bio bih vam zahvalan kada bi mi pomogli.Unaprijed hvala. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Samo bih ja voleo da znam gde to ima asfalta bez murije...;) I zašto mu je bitno koji je dobar (bolji) za putovanja ako ga neće registrovati...? Ni sa jednim od ta 2 se neće nauživati u šumi jer su oba preteška za bilo kakav teži offroad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Teslić
  • Motocikl: //

Samo bih ja voleo da znam gde to ima asfalta bez murije... ;) I zašto mu je bitno koji je dobar (bolji) za putovanja ako ga neće registrovati...? Ni sa jednim od ta 2 se neće nauživati u šumi jer su oba preteška za bilo kakav teži offroad. 

Nisi me dobro razumeo druze :D,nisam ni napisao da zeli uzimati za tezi off road i putovanja,vec cisto radi zabave voznja po makadamu,obilazak po naseljima,i poneki odlazak na planinu ali nije tezak teren,nisam mislio da murije nikako ovde nema,ali retko kad je bude.Ne planira sa njim ici u grad ili u susjedne gradove.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pošto je on odabrao konkretna dva motora, neka proba oba.

Treba da vidi u kakvom su stanju diskovi, pločice, lanac, lančanici, amortizeri, gume, plastike - da li je lupan.

Obratiti pažnju na zvukove motora.

Kilometražu nemojte ni gledati, nema smisla za ta godišta.

Ovo sve saberi, oduzmi i samo će ti se kasti.

 

Na pitanje koji je bolji KLE ili Dominator - ne postoji odgovor i zavisi od konkretnog motora.

Ni jedan nije za šumu, lakši makadam može. Nisu ni za duži put - može, ali boli dupe.

 

Neka od ova dva odabere onaj koji je u boljem stanju i neće se pokajati.

 

Da... i bio bi red da se predstaviš, na početku foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1554 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Sto volim kad ovako postave GLUPE teme?!  :tras2:

 

Vozicu ga neregistrovanog i ? Guraces ga do sume, put sa drugim ucesnicima u saobracaju nece videti? Ajde mani se, trazi od administratora da obrise temu i cepaj  enduro na telefonu. Ovde su ljudi da razmene iskustva i prave informacije, a ne da te savetuju kako da cinis nepravilnosti i krsis zakon ili ne daj Boze stradas.  >:(  >:(  >:(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Dalibore, pogledaj polovniautomobili - pa enduro i kros.

Od preko 700 motora oko 500 je ne registrovano, a od toga bar polovina i ne može da se registruje.

Tako da nema potrebe da ovde isteruješ pravdu, jer je očigledno da momci hoće da voze offroad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Kada je u pitanju neregistrovan motor samo za off, Dominator i KLE su veoma loš izbor. Kad tad će poželeti da ga ljudi vide na tom motoru, a to znači naseljeno mesto, asfalt i policija. Zna se šta ide na prikolicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Baš to. Što to govorim? Pa zato što imam u ekipi takve mlade momke. 

Vozim registrovan motor, imam dozvolu i često sam ja taj koji ih zaustavljam da ne siđu u naseljeno mesto. A na pitanje šta ćemo tamo, kada možemo uživati u off-u, odgovor je ''da bi bili viđeni''. 

Naučio sam da u ovom našem sportu više ništa ne može da me čudi.  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Teslić
  • Motocikl: //

Sto volim kad ovako postave GLUPE teme?!  :tras2:

 

Vozicu ga neregistrovanog i ? Guraces ga do sume, put sa drugim ucesnicima u saobracaju nece videti? Ajde mani se, trazi od administratora da obrise temu i cepaj  enduro na telefonu. Ovde su ljudi da razmene iskustva i prave informacije, a ne da te savetuju kako da cinis nepravilnosti i krsis zakon ili ne daj Boze stradas.  >:(  >:(  >:(

Pa ne vidim sta ima tu lose ako ga nece registrovati,da sa njim zeli ici po gradu vozikati se pokazivati se na njemu registrovao bi ga,vec ugl.zeli ici sa njim po blagim i finijim sumskim putevima kao sto mradomir i nidza kazu registracija i nije potrebna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ja razumem vožnju motora koji nije registrovan po planinama, uvek van naseljenog mesta... Ali ne razumem što je izbor pao na ova dva motora, ako ovo prethodno uzmemo u obzir? Jer mi se na osnovu izbora modela čini de će poželeti da prokrstari i asfaltom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

 

Sta kao, da te vide snajke mlade? lokalni dripci? mlade mame?

 

Ne znam odakle da krenem da ti nabrajam sta je tu cudno

 

Dođi u bilo koje manje mesto (ne u Srbiji nego na Balkanu) sa svojim lepim TDM-om pa ćeš shvatiti da ovo što Nidža kaže apsolutno stoji - šacovaće te snajke mlade, lokalni dripci i mlade mame (a i ostatak populacije) - pa ti biraj koja ti je ciljna grupa... Normalno da mladim momcima prija pažnja (a i nama matorijim) - ne vidim tu ništa čudno. Svako će se okrenuti za lepim autom, lepom ženom i skoro pa bilo kakvim "velikim" motorom (ne mora ni biti preterano lep, a nije loše ako je glasan :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Teslić
  • Motocikl: //

Baš to. Što to govorim? Pa zato što imam u ekipi takve mlade momke. 

Vozim registrovan motor, imam dozvolu i često sam ja taj koji ih zaustavljam da ne siđu u naseljeno mesto. A na pitanje šta ćemo tamo, kada možemo uživati u off-u, odgovor je ''da bi bili viđeni''. 

Naučio sam da u ovom našem sportu više ništa ne može da me čudi.  :takoje:

U pravu je Nidzo ima takvih danas podosta koji se zele pokazivati na motoru i da ga vide :D,a i znam takvih likova.

Buraz ima 23 god,ja sam mladji ali zelja mi je isto da endura uzmem to mi je zelja od malih nogu :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Teslić
  • Motocikl: //

Ja razumem vožnju motora koji nije registrovan po planinama, uvek van naseljenog mesta... Ali ne razumem što je izbor pao na ova dva motora, ako ovo prethodno uzmemo u obzir? Jer mi se na osnovu izbora modela čini de će poželeti da prokrstari i asfaltom. 

Pa iskreno ni ja ne znam zasto,njemu je moglo bi se reci najvaznije da ima dubok zvuk kao u Honde da grmi i da je motor visok-odignut kada sjedne da ne moze spustiti obadvje noge na tlo kako treba vec da se skoro samo prstima moze odrzavati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Bolje bi mu bilo da moze da spusti obe noge, jer se pri terenskoj voznji desava da stanes na takvom mestu da je prednji tocak na visem terenu, pa i oni koji mogu da spuste obe noge - zaplivaju u vazduhu sa njima pa padnu ( video vise puta, a i ja pao tako par puta ) . 

  Po meni - nek kupi neki jednocilindras - enduro, sa kramponkama, mozda i da dodatno skrati prenos da moze svuda da se izvuce.  

 Estetika ( plastike, poluoklopi ) nije bitna, bitno je da ima stitnike za ruke, svetla i sirenu zbog zivotinja , mada ce ih glasan auspuh i ovako rasterivati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Burazer ti ima malo čudne kriterijume za izbor motocikla. 

Što se tiče visine, imaš odgovor od kolege iznad. Takođe delim mišljenje kada je u pitanju estetika, jer i sam vozim motor koji ima lepu plastičnu masku koju mrzim, sa kojom nemam pravo da padnem, jer će se kruta plastika smrviti. A oba motora koje si naveo upravo imaju ''višak'' estetike. Ne znam gde on planira da vozi, ali ovi iako mogu da pregrme teži off, jednostavno nisu za to. 

 

Mislim da bi mu za to što on želi, neki malo stariji KTM LC4 bio mnogo bolji izbor, još da nađe nekog stranca bez papira, proćiće jeftino. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I jos jedan savet, ako namerava da se vozi po sumama i planinama - nek ne ide sam vec nek nadje nekog kolegu da ide sa drugim motorom. Moze se desiti da nezgodno padne, iscasi neki zglob , pa nit moze hodati nit dici motor, a tesko da ce neko naici da mu pomogne. Ovako uvek ima neko ko mu moze pomoci il otici po pomoc .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Kao sto i sam kazes, ako ce ga terati po sumi vijaj neki motor sa sto manje plastika

Sa svojim Dominatorom sam svuge izvukao na off roadima, cak i sa celavim gumama

Oba motora koja si naveo su dobra za sve a za nista najbolji :)

Nek vija neki hard enduro , meni je iskreno XR vise za tako nesto ili TT mada ce tesko njih naci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Nešto do 130kg težine, šteta je u vašem kraju da ne idete malo kroz šumu, a ova dva definitivno nisu za to.

Ja probao sa KLE-om, pa kad sam se prvi put zaglavio došlo mi da sednem i plačem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Teslić
  • Motocikl: //

Hvala vam svima na savjetima,uzeo je Hondu i cekam rezultate dok ga provoza par dana :D,uzivo evo 1 put kako sam ga vidio iznenadio sam se koliki je motor :D.I jos jednom hvala svima :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja