Jump to content

Moto Zajednica

X10

Recommended Posts

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Bio sam danas da gledam jedan X10 koji je tako reci nov, dva meseca star. Motor je sve bez greske, ali kad sam ga probao cini mi se da ima veliku bas vibraciju pri manjoj brzini i kad krece. Nisam odavno probao nesto takvo osim Beverly 500. Da li je to normalno kod ovog modela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pretpostavljam da je u pitanju X10 500 ccm... Ne bi trebalo osim ako nije već naterao preko 10 K.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Da 500. Presao je celih 1800 km, ali bas nekako dobru vibrciju ima. Znam da je jedan cilindar i velika kubikaza ali cini mi se da beverly manje vibrira. Ovaj sav nekako drci. A pregledao sam ceo motor, jedan saf nije pipnut na njemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Generalno je problem sto vecina maxi skutera zavrsi u pogresnim rukama mladih zeljnih dokazivanja, narocito silovito startovanje na semaforu. Skuter jednostavno nije za to. (Italijani drndaju, razdrndaju pa kupe drugi.) Taj fenomen mi nikada nece biti jasan oko pogresnog izbora. Postoje zujalice pa ih akati dok im se ne uzme dusa a onda ih prodati u delovima. Kubikaze prilagodjene kategorijama, menjac izdrzljiv, viselamelno kvacilo u ulju tesko poderivo. Dizanje na tocak dok se ne upali lampica za ulje pa im se onda menjaju lezajevi na radilici i prodaju kao gotovo novi sa svim uradjenim servisima kad im vreme nije. Radjen dihtung glave, menjan (i) klip (ovi), menjac, lamele... da se smrznes.

Motori mogu da traju gotovo 100.000 km pa i vise bez vecih cackanja osim redovnih servisa u zavisnosti od opsteg stanja.

Najosetljiviji delovi na skuterima su rolnice i kais, maltretiranje svake godine koje podrazumeva ciscenje zvona, kontrola varijatora (drzati se fabrickih rolnica). Menjanje ulja i filtera po fabrickim specifikacijama.

Manje gledati vozace MotoGP-a jer je njihov fond preko 6.000.000 EUR (miliona) pa im se moze.

Savet: Vlasnika koji zeli da prikrije istinu, izbegavati. Problem bi mogao da bude u zvonu i varijatoru ili specificno fabricko resenje sto sigurno iziskuje par zelembaca.

Odes u servis i pitas ili neko strucan i iskusan postavi ovde odgovor.

 

 

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Covek ga prodaje zato sto mu je preveliki, kupio ga je bez probe - navodno.

Stvarno je presao 1800 i dva meseca registrovan, nema bukvalno jednu tacku na sebi da se poznaje da je vozen. Ima fabricku garanciju jos 22 meseca. Zato mi to sve malo cudno, da je neko mogao da ga nesto sjebe za tako kratko vreme. Varijator tesko, jedino kais i kvacilo :neznam: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Skoro pa nemoguce da se tako nesto desava na toj km tj ne bi trebalo. Zavisno gde i kako se vozi 500-ka, tako se manifestuju vibracije, npr. kod nekog ce tresti na 5K, kod nekog nece ni posle 10K.

 

Posto kazes da motor nije diran, nov i ostalo, sto znaci da ne bi trebalo da je ista dirano, cackano oko CVT-a....najbolje bi bilo otvoriti isti i odmah ce se znati da li je istina ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jasno mi je to oko stila voznje posto sam ja na leonardu vozio fabricki kais blizu 60.000km. Takodje kvacilo i varijator. Jedino su rolnice bile menjane negde na 30 i neku hiljadu.
Motor je u 3t racing-u. Gagi, vlasnik servisa, kaze da je vibracija normalna zato sto je kubikaza velika i jedan cilindar (350 ne trese ni malo) To znam i sam, ali malo mi glupo da coveku koji je sigurno strucniji od mene drzim pridike oko toga. Ne bih zeleo da ga uvredim. Zato sam opet hteo da pitam ovde za misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Tesko je sad drzati pridike majstorima posto taj motor nije odomacen na nasim prostorima. Majstori i doktori su cudne sorte ☺ Sad sve je u domenu - mozda. Mozda je do fabrike los deo (besplatna zamena u garanciji ako postoji zvanican dopis po serijskom broju), konstrukcijska greska (tu nema pomoci)... itd. Sve sto ti padne na pamet. Probaj na inostranim forumima, testovima... Motor jeste lep, mada uvek postoji ono ali, kad je bilo koja fabrika u pitanju.

Npr. Burgman 400 ima problem sa CVT zbog loseg ophodjenja vozaca - trzanje na malom gasu do 40km/h, lek je zamena.

Da skratim.

Ako i inostrani testovi i komentari kazu da je vibracija normalna, odluka je na tebi. U svakom slucaju dobro se presaberi.

Vozilo u garanciji sa tehnickim problemom ili se servisira ili menja ili nezadovoljan kupac trazi povracaj... Pisi, zovi reviju SAT i njihov pravni tim.

A da... i ljubaznost na prvom mestu ☺

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Zar ovaj model nema drugačije rešeno kvačilo od ostalih skutera?  Nešto sa više lamela i u ulju (multi-plate free-wheel wet clutch) pa je tu nešto otkazalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nemam ti pojma, deklo prenosa izgleda isto kao na ostalim 500. Ima kao neki ASR (mada ne znam sta to trazi na motoru).

Moram traziti jos neki na probu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Gledao sam taj pre par dana i stvarno je kao nov. Ako je to originalna kilometraza, ne verujem da je moglo nesto da mu crkne pa sve da je vozen samo na zadnjem tocku. A ako je nesto fabricki tu je i garancija, mada ne znam koliko li kosta ovakav nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Moj Atlantic ima na satu nepunih 90 K i ne trese ništa preterano pri polasku i malim obrtajima tako da nema načina da je to neka konstrukcijska greška ili šta ti ja znam, pogotovo što ti novi imaju više rolnica i lamelica na kvačilu. Ili je nakaradno sklepana jedinka u fabrici ili je prešao više nego što piše. Što kaže Dare - otvoriti CVT i sve će se pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ubedjen sam da je prava kilometraza. Sem sto nisu sve rese na gumama, motoru moze da se vrati kilometraza na 0 i da ide nazad u salon. Na komsijskom forumu nadjem ova deo sa slike, veceras cu citati celu temu

post-1765-0-82788700-1473794531.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Evo ti odgovora... da izostavim emocije, a ti istrazuj dalje.

 

On Piaggio X10 500 the main reason of vibrations seems to be the clutch and poor clutch bell quality.

 

I had experienced it also on my AA500 and installing just Dr.Pulley weights didn't change a lot. But when I also installed dr.pulley Hit clutch it made a huge difference! What a smooth start!

 

So I suppose dr.pulley weighs in CVT + HitClutch is a must for Piaggio master 500!

 

http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?314375-Piaggio-x10-500-vibrations-at-start-and-at-low-rpm

 

http://www.x9ownersclub.co.uk/forum/index.php?action=printpage;topic=25296.0

 

http://www.x9ownersclub.co.uk/forum/index.php?topic=25296.10;wap2

 

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa da. Sve sto sam dosad nasao o X10 kazu da je to otprilike tako. I sam sam imao ideju o zameni prenosa (kad izadje iz garancije), kako bi sto pre bio u obrtajima. Burgman mi ima Multivar i on niske obrtaje nema :D
sad samo ne znam da li staviti po njihovom savetu Dr. i kvacilo i varijator ili staviti nesto drugo. Vidim ovde da je Alexanto bio malo nezadovoljan sa Dr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa lako je tebi uredniku da brises postove i da ubedjujes druge da su ludi. :D :D :D

Ubedjen sam da sam negde procitao da ti se nije svidelo to sto je non stop u velikim obrtajima i da si skinuo i stavio nesto drugo

 

EDIT
Sad sam se nesto vratio na onu temu i skontao da sam to pomesao sa J Costa varijatorom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

E sad si na pravom tragu :P

 

Ja, istina je, nisam bio zadovoljan sa JCostom a Dare Satelis nije bio zadovoljan, doduše koliko se sećem - samo dugotrajnošću DrPulley-a.

 

Meni je bio skroz OK i sa performansama i dugotrajnost nije bila loša... Imao sam samo rolnice, nemam iskustva sa njihovim kvačilom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Prvi utisci - motor ide standardno za jedan taj master 500. Dosta lepo lezi na putu, lapo koci, lepo izgleda. Ono sto bi definitivno trebalo promeniti to je taj prenos. Mnogo je glupo voziti jedan GT sa ovakvim vibracijama. I to mi nije jasno da jedan Piaggio, koji godinama u vrhu, ne ubaci neki dvocilindricni motor u jednu ovakvu napravu.

Vibracije nisu konstantne. Kada se vozi jedan gas bilo kojom brzinom iznad 30 nije strasno. Ali na brzinama 40-50 i kad su obrtaji na oko 4000, a hoces da odvrnes gas, onda to bas dodje do izrazaja. Bice vozen jedno vreme ovako, pa cemo posle videti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa nekako se pokazalo da te 500+ ccm mašine u kombinaciji sa varijatorom dovode do velike potrošnje goriva. A ipak je Master 500 nešto po čemu je Piaggio i poznat.

Ali Honda zadaje zadatak definitivno DCT-om, velikom kubikažom i malom potrošnjom. Videćemo da li će Italijani da odgovore. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Dogurao do skoro 5000 km, tesko da se zavolimo. 

Na ovom motoru su konstruktori jedino mislili kako da bude lep. Ne mozes ljudski da proveris nivo ulja. Treba teska gimnastika da se dodje do njega, posebno ako neko ima ruku kao ja

S0oKSTV.jpg

 

kBOqGXd.jpg

 

 

 

Sledeca stvar je filter vazduha. Ne moze da se skine samo odvijanjem safova sa prednje strane kucista zato sto su tri safa na mestima gde ih je skoro nemoguce odviti. Moze ali mora dobra gimnastika i mnogo strpljenja. Najlakse skinuti poklopac u gepeku ispod sedista, pa odviti crevo sa usisa, pa skinuti iber koji je zakacen selnom za jednokratnu upotrebu, i jos 3 safa okolo pa izvaditi celo kuciste. 

E sad kako izgleda filter sa 4700 km. Ja mislim da je usisao sve sto je zadnji tocak bacio ispred sebe. I tako...

KZn8qOf.jpg

 

94yNpA9.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja