Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio x7, lampica ulja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Evo ovako. Motor Piaggio x7 250ie, quasar mašina 2008. Jutros u vožnji mi se upalila lampica za pritisak ulja, skuter bio zagrejan. Upaljena je samo na leru, čim dam mali gas, lampica se gasi. Stanem, upalim skuter i lampica se ugasi i ponovo upali, samo na leru. Da naglasim da motor radi sasvim normalno, nema čudnih zvukova.

 

Bilo blizu posla i odvezem 200m i parkiram motor. Sacekam 2 sata, izmerim ulje, malo ispod max. Ulja ima sasvim normalno. Upalim ponovo motor, lampica ne gori.

 

Danas sam ga baš vozio, nije nijednom upalio lampicu, ni na leru ni u turaži. Bio do majstora Baneta iz Višnjičke, sve radi ok, lep zvuk ima. Kaže Bane moguce da je davač pritiska, a ima i neki ventil koji zna da zaglavi. Tek u sredu može da mi izmeri pritisak manometrom, pa da budemo sigurni da ima pritiska. Proverio jačinu ler gasa, kaže dobar je.

 

Ulje promenjeno pre 2 meseca, sa filterom, sipano Ipon 5w40.

 

Da li je mozda neko ima slično iskustvo, budući da je to quasar mašina koja ide u razne skutere? Nije naivan problem pa ne bih da se igram.

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imao sam taj agregat na predhodnom atu (Peugeot Satelis), druzili smo se od 0 do 50K i nikada mi se nije desilo nesto slicno.

Ulje u motoru cak i kad padne ispod minimuma na meracu, ne bi trebao da pali lampicu ulja. 

 

Pre nego sto proveris pritisak ulja (ti, majstor...ko vec), otvori CVT i vidi da li je stegnut sraf na variatoru.

Kad je on labav, hoce da pali lampicu ulja, kasnije kad se odvije...bice belaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Hvala puno kolega! Prateći forum, vidim da imaš puno iskustva i da dobro poznaješ skutere i probleme sa njima.

 

Skrenuću majstoru pažnju na šraf na varijatoru.

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prenizak ler i pretanko ulje mogu stvoruti taj problem, davac pritiska takodje ume da pusta izmedju plasticnog i metalnog dela, patinirao kontakt na istom mozda?

Ja sam slican priblem na scarabeu imao, rotax masina ima oprugu i kuglicu koja regulise pritisak ulja, u vecim obrtajima ulje pogura kuglicu i tako smanji pritisak u magistralama, nekim cudom prljavstina se skupila na toj kuglici i nije dihtovala kako treba, pad pritiska u leru i treperenje lampe za ulje me je nateralo da rasturim masinu i tako nadjoh krivca koji pali strasnu crvenu lampicu, hhhhh...

P.S. Uzeh davac od auta koji otvara na istom pritisku i istog je navoja ali radi kontra! Lampa na kontaktu ugasena a po podizanju pritiska se pali tako da imas i to u vidu ako ti padne na pamet da ga zamenis, takodje, originalni davac mozes odviti i naprsjati wd sprej i rupicu sa donje strane, cevcicom istog par puta blago poguraj unutrasnju membranu...

 

Ako ima gresaka u kucanju ne zameri, sa mob-a kucam, pozdrav Nenad.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Rotax i Piaggio su razliciti u nacinu pogona uljne pumpe (i na druge nacine,ali za ovu temu je to bitno).

Piaggiu se puno toga vaznog nalazi sa strane varijatora, izmedju ostalog i pogon pumpe...a sve to steze centralan matica. Kada se time neupereni majstori igraju i stezu pistoljima na vazduh, cesto se desi da se navoj na radilici osteti. Ne kazem da je to ovde slucaj, ali sam to cesto vidjao. Mnogi su Libertiji tako poumirali...bez potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ler je odličan, a ulje je puna sintetika 5w40, prema specifikaciji. Kupljeno u Biker housu u Zemunu, tako da bi to trebalo eliminisati kao uzrok. Tamo kupljen i filter ulja.

 

Lampica se upalila juče oko 8 ujutro, kada je temperatura oko 18C, a sa istim uljem je radio odlično u julu na +35C. Da je do ulja, sigurno bi tada palio lampicu.

 

Mene samo buni što agregat radi mirno i normalno čak i sa upaljenom lampicom. Zar ne bi trebalo da promeni zvuk, da se čuje nešto iz motora? 

 

Definitivno ću reći majstoru da proveri zategnutost tog šrafa. :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Tačno je to za sito, ali onda se pali lampica kada je motor hladan, nikako vruć. Jer kada je ulje hladno, ono je gusto pa teze prolazi kroz sito. Čim se zagreje, gasi lampicu. Imao i ja taj slučaj na autu, ali meni se lampica na Piaggio upalila kada je motor zagrejan :(

 

Elem, evo već 2 dana ga vozim bez poštede, i nema nikakve lampice. Sve normalno. I hladan i vruć ne pali lampicu, pošto sada pratim situaciju.

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Pa pitanje je logicno jer je ova tema o Piaggiu  postavljen u okviru " MZ Sveta " koja se bavi MZ motociklima.  Mislim da bi bolje bilo da je postavljena u temi o skuterima jer bi tamo verovatno bilo vise odgovora i predloga za resavanje problema . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Neka administrator prebaci temu na odgovarajuće mesto. Nisam primetio da sam stavio temu u podforum MZ svet. Izvinjavam se.

:mobilizator:

Nista strasno,probali smo mi mi malo da ti pomognemo'nego sto rece lijan tamo mozda ima vise vozaca tvogmodela pa pre dobijes pravi odgovor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Na predlog Baneta majstora, skinuo sam žicu i konektor sa davača, malo očistio, pritegao, i već nedlju dana nema nikakve lampice u vožnji :)

 

Tako da verovatno ima neke veze sa lošim kontaktom ili davačem koji brlja ponekad. Ako se lampica bude ponovo upalila, odmah ću promeniti davač i proveriti žicu (to će majstor uraditi)... Bitno je da motor radi lepo, pali lepo i sve je normalno.

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Isto ti napisah na pocetku teme... Super ako je to, najbezbolnije moguce si prosao...

 

Pozdrav Nenad.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja