Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor putovanje 400- 650 kubika

Recommended Posts

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Zasto ne razmislis o starijem Fazeru, pa da imamo isti :)
Vozio sam po 7-8 sati i odlicno mi je legla njegova anatomija. Komotniji je. Agregat je nahvaljen.
Ne vidim zasto bi 95hp smetali, kad to ne utice na registraciju u odnosu na pomenute konkurente. Cak se i na njemu fino oseti suvozaceva kilaza.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Razmišljam, ali se plašim da me ne povuče gas na tim jačim motorima. Polagao sam na SV650s, pa računam da bih tu nekako i vladao motorom. Nemam iskustva u vožnji, pa se plašim da ne ispravim krivinu.

Najviše bih voleo nešto "lenjo", a da nosi dvoje i prtljag. Maxi skuter već imam, ali mi se čini da mi je npr. SV, koji sam jedino još vozio, mnogo sigurniji ispod mene na putu, mada je bio tvrd za ruke. Verovatno opet danak neiskustvu, šta drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Pa, meni je Fazer bukvalno prvi motor, a nepunih 30 mi je. Mene povuce svakako, ali samo na cist pravac. Ali me i dalje kolege neretko obilaze. To je vec individualno, Ima izvanredne kocnice, sa R1 modela :)
Pored toga je izuzetno upravljiv, a ima linearno ubrzanje. Nije lenj u nizim obrtajima. Mada sa saputnikom i tovarom zna da zatrazi nizu brzinu ako je uzbrdo.
Kao savestan vozac, dosta sam istrazivao pre kupovine, i mislim da sam napravio pravi izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Razmišljam, ali se plašim da me ne povuče gas na tim jačim motorima. Polagao sam na SV650s, pa računam da bih tu nekako i vladao motorom. Nemam iskustva u vožnji, pa se plašim da ne ispravim krivinu.

Najviše bih voleo nešto "lenjo", a da nosi dvoje i prtljag. Maxi skuter već imam, ali mi se čini da mi je npr. SV, koji sam jedino još vozio, mnogo sigurniji ispod mene na putu, mada je bio tvrd za ruke. Verovatno opet danak neiskustvu, šta drugo...

Prijatelju tebi treba TDM. On ti je kao vozic, sta god da stavis nanjega on ide isto, lenj je u poredjenju sa ostalim bezim motorima, a isto povlaci i na 60 i na 160 km/h pa se moze reci da je bezbedan. Iskace iz svega sto si naveo, znam. U tom slucaju moze i transalp ili super tenera, obe masine su kao kamila, spore i nezaustavljive.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Ako ti je bitno da i suvozacu bude udobno,a jeste,opet sam za transalpa. Suvozac na njemu mnogo udobnije sedi nego na tdm-u ili na super teneri,ima vise mesta na sedistu izmedju vozaca i suvozaca a i manje su mu savijene noge. Sv koji si vozio kao i tdm osetno brze ubrzavaju od transalpa ali tebi to i nije prioritet. Za oko 2000 bi trebalo da mozes da uzmes model sa 2 diska tj. 1997-1999 godiste. Polozaj ruku je na transalpu. Za mene savrsen,slicne smo visine,nedavno se vratih iz Cg posle skoro 13 sati voznje sa pauzama malo preko 500 km ni ruke ni ledja me nisu bolela. Moj ti je savet da sa svojom suvozacicom sednes na svaki od ovih modela i sve ce ti biti mnogo jasnije. Jer za tu cifru ne mozes "preterano" da biras. Ima dosta dobrih motora ali su skuplji i mladji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ja sam u poslednje 3 godine Diverzijom (XJ600s) napravio 10.000km sa saputnicom i jos toliko sam... Najvise sam dnevno pravio do 600km. Zadovoljan sam kako me je sluzila, meni je bila ok sto se tice udobnosti, ali jos 2-3 voznje pa ce u oglase. Hocu da uzmem nesto 80+ (pozeljno ~100)ks... Ako te 60ks zadovoljava motor je izuzetno povoljan za kupovinu i odrzavanje, po mom misljenju daleko vise pruza nego sto vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

Razmišljam, ali se plašim da me ne povuče gas na tim jačim motorima. Polagao sam na SV650s, pa računam da bih tu nekako i vladao motorom. Nemam iskustva u vožnji, pa se plašim da ne ispravim krivinu.

Najviše bih voleo nešto "lenjo", a da nosi dvoje i prtljag. Maxi skuter već imam, ali mi se čini da mi je npr. SV, koji sam jedino još vozio, mnogo sigurniji ispod mene na putu, mada je bio tvrd za ruke. Verovatno opet danak neiskustvu, šta drugo...

Prijatelju tebi treba TDM. On ti je kao vozic, sta god da stavis nanjega on ide isto, lenj je u poredjenju sa ostalim bezim motorima, a isto povlaci i na 60 i na 160 km/h pa se moze reci da je bezbedan. Iskace iz svega sto si naveo, znam. U tom slucaju moze i transalp ili super tenera, obe masine su kao kamila, spore i nezaustavljive.
Сваки цига свога коња хвали :)

 

 

Него Астрале пријатељу, брзо повуци реч да је лењ. Од ћошка до ћошка, од семафора до семафора 100 коња му не ме ништа. Редна 4. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dobro, to je zbog obrtnog momenta koji imaju 2 cilindra.. Ali, u poredjenju sa Cbr900 Ili bilo kojim Sport mopedom (slicna kubikaza) lenj je veruj... :) mada koga to interesuje on vozi R, koga ne on vozi kamile poput nas... A mislim da bi za Fandja jedan Transalp bio idealan.. On je nizak, pitom, moze dvoje da povuce sasvim dobro i ima ih za 2k €. Ako treba moze se spustiti preradom sedista, verovatno i drugim "dog bone"-vima, tako da ideale...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

@Astral

Tdm i mnogi drugi motori imaju nize sediste od transalpa,ali covek od 1.76 m visine moze opusteno da vozi talpu bez prerade sedista ili spustanja motora,potpisujem. Pocetnici misle da moraju sa oba puna stopala da stoje na zemlji sto je po meni greska. Za drum to nije bitno,pozz i srecna kupovina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Онда га извозаш још док ти не досади, за то време гледаш и читаш и већ ће ти се само каз'ти :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima. Interesuju me vasa misljenja za motore na duze putovanje. S obzirom da sam pocetnik ne razumem se toliko u motore kao vi sa iskustvom. Treba mi vasa pomoc da izaberem pravi motor, nije mi bitna toliko brzina ali 125 kubika je po mom misljenju preslaba za duza putovanja, ali opet bih voleo da cujem misljenja iskusnijih. Hvala unapred! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Yamaha virago xv250s
On 12.9.2016. at 22:11, ivica744 je napisao:

Vozim dovilku dve sezone,isao na more sa njom,tvoje sam visine i odgovara mi,vise puta vozio xj600 i nisam mogao da se namestim nikako ili me bole ruke ili prepone,meni totalno neudoban sa banditom je malo bolje,ali sa dovilkom mnogo bolje.Ono sto vidim u oglasima su prenaduvane cene,u zimskoj sezoni je 1998-2000 oko 1800e.

A sto xj600 ima vazdusno hladjenje? Kako se ponasa posle 500-1000km voznje bez vodenog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 44 minuta, The_new_guy je napisao:

A sto xj600 ima vazdusno hladjenje? Kako se ponasa posle 500-1000km voznje bez vodenog?

Nemam pojma,nisam imao vazdusnjaka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Imao sam ja, kao i svaki drugi motor. Nigde nikad zbog toga problem nisam imao, moja je imala jos bogatiju smesu pa je jos vise grejala. Bila je onaj model bez uljnog hladnjaka. Vozio duge ture vozio po gradskoj guzvi nikad problema. Za putovanja mi je bila ok udobna pogotovu kad sam sediste odradio ko Stiva.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja