Jump to content

Moto Zajednica

Univerzalni cajger Honda SC44-929

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kovacica
  • Motocikl: Honda 929r sc44,Suzuki RMZ-450

Pozdrav društvo,

Kupio sam streetfighta Hondu sc44 tj poznatu kao Honda 929r ,00god koja nije imala cajger(imao sam sat od bicikla) :D Pa sam odlučio da kupim cajger,tražio sam po netu original od Honde ali nisam imao dovoljno para pa sam kupio univerzalni cajger.Problem je u tome što priključak na motoru i priključak na cajgeru nisu isti.Skinuo sam oba priključka i rešio da spojim žice direktno..Šemu od cajgera imam tj funkcije:

-Red: battery positive electrode is connected to the door to come in here (keep always have electricity)

-Brown / Black: Electric door lock control closed the anode (controlled by the switch of the anode).
-Green: negative
-Yellow / White: oil quantity indicator (3 wires)
--Yellow / Green: oil quantity indicator (2 wires)
-Light Blue: right turn indicator
-Orange: left turn indicator
-Blue: high beam indicator
-Red / White: engine speed engine trigger coil (also called pulse coil).

Ovom formom sam dobio šemu od cajgera,sve sam označio ali nemam šemu da druge str. tj od motora :( 

Jel neko ima iskustva sa elektronikom ovog motora ili neku šemu sa kojom bi mogao da spojim cajger?

Unapred hvala

post-13303-0-80019900-1473599490.jpg

post-13303-0-83135100-1473599500.jpg

post-13303-0-19609100-1473599511.jpg

post-13303-0-85844400-1473599530.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Sa ovim i ja muku sada mučim, GSXR nema cajger, oću da uzmem univerzalni ali nisam siguran da li će da paše ili ne. 

Da ne bih otvarao novu temu "bampovaću" ovu i postaviti sličan upit, gde pojuriti cajger i kako biti siguran da će odgovarati? 

Ovo sam našao, jefitno jeste, ok izgleda i radiće posao ali pitanje je da li može na GSX 400 R 1989, samo ja se ne bih sam igrao već bih odvezao kod električara (takodje preporuka ako moze za istog, Beograd)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@Spisky da li si uspeo da povežeš ovaj cajger? Ja sam gledao isti taj model jer planiram preko zime da "oslobodim" Cagivu "viška" plastike (sklonio bih kompletan prednji deo koji je dosta težak i podložan lomovima na off-u i namestio klasični enduro/sm setup). Ovaj konkretan cajger mi je interesantan jer mu je brzinomer na sajlu a ne na HAL senzor. Jedino ne znam kako bi radio sa signalom za obrtomer na mom motoru i da li stvarno ima podešavanje za 1, 2 ili 4 cilindra (pisao sam prodavcu na AliExpress-u i on mi je odgovorio da navodno ima podešavanje).

 

Edit: Evo ovde imaš kako sam na mojoj Yamahi instalirao ove klasične cajgere isto sa AliExpress-a.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/59524-sta-ste-danas-uradili-na-svom-motociklu/page-46#entry1906123

Promenio član icatenej

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja