Jump to content

Moto Zajednica

Andrijana Dević (18) iz Srbije poginula je u užasnoj saobraćajnoj nesreći na Tasosu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Ja sam nosio svoju kacigu kada sam pre dve godine iznajmljivao kros motor na Tasosu, jer sam gadljiv na stvari koje je neko nosio pre mene.

Motori koji se iznajmljuju se jaaako loše održavaju. Kočnice su slabe, ne rade farovi, migavci, cajgeri... Kacige koje se dobijaju uz motor možda mogu pomoći ako ti baš nešto padne na glavu odozgo, kao zaštita prilikom vožnje, nisam siguran. Takođe sam primetio da skutere iznajmljuju ljudi koji ih inače ne voze kad nisu na odmoru (nekako lelujaju po putu, čudno koče...) Ne kažem da je to bio slučaj sa ovim parom, samo bi apelovao na ljude da budu pažljivi i da provere motor pre nego što sednu na njega, a prvi put stisnu kočnicu ispred neke provalije, da bi se tek tad utvrdilo da motoru radi samo zadnja, na primer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Ja kazem. Jer pretpostavljam da je tako. Jer sam bio na tasosu i nisam video ni jednu jedinu osobuna motoru a da ima kacigu na glavi. Samo moja zena i ja.

 

Da li si nekad video nekoga na Tasosu, da vozi skuter i da nosi kacigu?

Lokalci su oni koji ne nose nista na glavi . Tacno se videlo ko je dosao na letovanje . Eto i ja sam sa devojkom iznajmljivao skuter i oboje smo nosili kacigu.

Bas zato mislim da tj kao i ti predpostavljam da je nesrecna devojcica nosila kacigu....

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Beograd

Ove godine u Sivoti (blizu Parge i Igumenice) sam se ježio gledajuću kako se voze motocikli. Samo par turista na nekim maksi enduro ili turing motociklima sam video u opremi, ostali svi bez kacige i u papučama...strašno opasno i neodgovorno ponašanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Saucesce porodici i prijateljima. A sto se ostale diskusije tice , ja bi da prvo saznamo neke detalje - mozda je devojka imala kacigu, mozda nije udarila glavom . . .   Sve sto znamo je da je kurir napisao da je nesreca " uzasna " i da je par ljudi ovde napisalo da je " jezivo " . Ne znam samo na osnovu cega ? Premalo je podataka .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Skliznuo se moze odnositi na situaciju da je bio jak udar vetra, a ako je bio I mokar asfalt, lako se sklizne, pogotovo ako vozac nema iskustva voznje po takvim uslovima. Ovo kazem jer sam negde procitao da je to mozda I razlog. Znam kako meni ume da bude na Pancevcu kad mi naleti tako vetar na skuteru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam ove godine iznajmljivao skuter na Zakintosu. Kako se i ko tamo vozi iskreno me cudi da nema vise zrtava. Kacigu skoro niko ne nosi a i te kacige koje daju su skoro pa nista, jedino da ne pokisne glava. Na Zakintosu bar, asfalt je jako klizav i naravno pun krivina, mora kao po jajima da se vozi. Ja sam za malo zglaznuo cim sam se prvi put opustio.

 

Saucesce porodici i nauk drugima ako nemaju iskustva na motoru da ga ne iznajmljuju ni na moru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 181 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Ja ukapirah da su se strovalili u neku jarugu.Tu bas kaciga ne bi mnogo pomogla.

Ovako sam i ja skapirao u glavi. 

 

Jeza svakako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja