Jump to content

Moto Zajednica

Okolina Ljubovije (parkiranje motora u šumu, Duka Švaler i ostale zgode...)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vidi vidi, uspeo bez traktora kroz baru :P

 

...

Moram reći da sam sa ovim gumama shvatio šta u stvari znači prava kros guma na terenu i koju dozu sigurnosti takve gume pružaju. Na Yamahi su mi Heidenau K60 i to su skroz dobre i sposobne dual-sport gume, ali ovo je jednostavno neka druga liga...

 

A tek rizlu i ostalu štroku po putu što ne zarezuju...

 

Kako ti se ponaša ova kombinacija po rastresitim oštrim nizbrdicama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Pravi motor za pravu nemenu !  Jel ti je to napred zadnja kros guma 100  100  19" ?

 

Napred je Michelin AC10 u dimenziji 100/90-19 (fabrička dimenzija za moj motor). U odnosu na Anakee 2 gumu u toj dimenziji koja mi je prethodno bila na motoru, ova je šira i viša za 5-6 milimetara... Nemam pojma da li se prodaje isključivo kao "zadnja" ali ja stvarno nisam primetio nikakve bitne razlike u vožnji ili kočenju u odnosu na putnu "prednju". Na asfaltu se obara koliko god možeš i apsolutno je predvidljiva. Za sada ima odličnu oblinu, a kako će biti kad se potroši nemam pojma - videćemo. Nadam se da će mi na prednjoj poziciji trajati znatno duže nego da je pozadi.

 

 

Kako ti se ponaša ova kombinacija po rastresitim oštrim nizbrdicama?

 

Totalna kontrola... Biće prilike da probaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Planirao sam totalnu endurizaciju Cagive, u smislu da je oslobodim svih funkcionalno nepotrebnih detalja (prvo da je olakšam, a drugo da sačuvam ove lepe plastike)... Biće tema na zimu... Inače, blatobran je kod nje na 4 plastične obujmice, tako da može da se pomera gore-dole po želji. Sad sam ovako vozio ali treba barem 2 cm gore da se digne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

 

Odlicno! Pod hitno da kupis nesto lagano i visoko za teranje po sumi. Vidi se da volesh:)

 

Imam relativno lagano i dovoljno visoko :) Savršeno ispravno, registrovano godinu dana i redovno se vozi - vidi moj avatar (nema doduše čupave gume ali i ove koje su na njemu videle su pristojnog terena)... Ali gde je tu onda zabava. Barem ti voliš da šrafiš pa ti je valjda jasno... Ovo je moje zezanje - za sada je "enduro diverzija" na levelu 1, polako - biće ako Bog da i level 2 do sledeće sezone :) Ne moramo svi voziti van asfalta motore striktno namenjene za off čak i ako ih posedujemo. Eno i Kepo hoće da uzme staru Trafiku pa da je izmodifikuje po svojim zamislima - drknuće u to para taman da ga neko "racionalan" ozbiljno pita "a što brate ne uzmeš za te pare odmah to i to...". Ali nije poenta u parama, nego u zabavi :)

 

Baš te htledoh pitati šta je sa Cagivom ali si dao odgovor.

Ja ovakve putešestvije planiram sa MZ TS 250...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Mare, jel imaš čupkave gume na Husi ili još teraš SM fazon?

Sad tek vidim pitanje :). Jos teram SM. Mada ce mozda od sledece godine nesto da se menja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

U nedelju smo opet malo prašinarili okolinom Ljubovije, pa da turimo sveže fotke...

 

Moja Cagiva nakon svih prerada :)

 

medvednik-jablanik-01.jpg

 

Na visu iznad Tisovika...

 

medvednik-jablanik-02.jpg

 

 

medvednik-jablanik-03.jpg

 

Odmor u senci bukve na Jablaniku...

 

medvednik-jablanik-04.jpg

 

Jablanik - nameštanje sajle od kvačila...

 

medvednik-jablanik-05.jpg

 

medvednik-jablanik-06.jpg

 

Svi putevi vode do kruške...

 

medvednik-jablanik-07.jpg

 

Vrtače (tačno na sredini između Pašne ravni i Gornjih Košalja) - ne znam kako se zove zaselak...

 

medvednik-jablanik-08.jpg

 

medvednik-jablanik-09.jpg

 

U pokušaju da izađemo na Gvozdac...

 

medvednik-jablanik-10.jpg

 

medvednik-jablanik-11.jpg

 

medvednik-jablanik-12.jpg

 

Track...

 

medvednik-jablanik-13.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Iskoristio sam prošli vikend da trasiram jedan veći enduro krug oko Ljubovije... Ukupna dužina je oko 160 km (sa naznačenim odvajanjima). Teren je mešovit - od dobrih makadamskih puteva do vrlo loših makadamskih puteva (bolje rečeno razlokanih vododerina kojima eventualno još ponekad prođe neki traktor), od dobrih šumskih puteva do blatnjavih kaljuga za koje nisam siguran da su prohodne za teže motore u kišnijem periodu... Ima tehničkih uspona i spusteva, potoka i rečica, vrlo lepih vidikovaca... Asfalta ima vrlo malo (mislim manje od 7-8 km sve ukupno). Ceo trek mogu da prođu i teži enduro motori uz adekvatne gume (pod minimalno adekvatnim gumama podrazumevam one koji imaju kakav-takav krampon - znači TKC 80, T63, E09, MT21... ko vozi na još čupavijim opancima njemu će biti lakše). Dual sport gume "asfaltnijeg" tipa (poput K60 i sličnih) nisu za ovaj teren. Nije da se ne može proći, nego ćete se bespotrebno mučiti - klizati, padati, mučićete se na usponima itd... Trek može da se obiđe za jedan letnji dan pod uslovom da samo vozite (meni je iskreno to bez veze - ovo je trek za uživanje tako da je i po neki "tehničkiji" uspon ili spust tu isključivo u cilju dolaska/prolaska do nekog lepog mesta a ne u cilju samopotvrđivanja sposobnosti za učešće na Red Bull Romaniacs 2018...). MIslim da je mnogo lepše razdvojiti ovo u dva dana, sa noćenjem na Bobiji jer u tom slučaju možete pored glavnog treka i naznačenh odvajanja da obiđete još nekoliko vrlo lepih trasa (recimo klisurom Ljuboviđe do Suvodanja pa odatle preko Tisovika na Proslop, zatim od Soko grada do Rožnja itd...)

 

Ljubovija_veliki_krug.jpg

 

Pogled sa Nemića na drinsku dolinu (sa desne strane Drine je Ljubovija a sa leve Bratunac):

 

nemic_01.jpg

 

Pogled na Savinu glavicu i Postenje:

 

nemic_02.jpg

 

Pogled sa Leovića ka Rožnju:

 

nemic_03.jpg

 

Ljubovija_veliki_krug.kml

Odvajanje_ka_Bobiji.kml

Odvajanje_ka_Caparicu_i_nazad.kml

Odvajanje_ka_drvenom_mostu_u_kanjonu_Tresnjice.kml

Odvajanje_ka_Ostroj_steni.kml

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Uf kakvi tereni, a nisu ni daleko od kuce. Ako bi se neko htio voziti u prvoj polovini septembra rado bih se prikljucio na 2-3-4  dana. Otvoren za  dogovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Prošli vikend je ekipa u sastavu Alp, Severian i ja vozila rutu oko Ljubovije. Plan je bio da se vozi dva dana (u nedelju je i Libero trebao da nam se pridruži), ali smo na kraju zbog nepredviđenih okolnosti ipak vozili samo u subotu - u prevodu, kolektivno smo se polupali ko zvečke :D:D ... Ja sam se prvi na vrhu Nemića preturio u mestu ne mogavši da zadržim motor što je prošlo bez značajnijih posledica (osim kraće pauze da ispravim guvernalu). Zatim je na Gvozdacu Severiana napala koza i primorala ga da se taktički prizemlji na šoder pri brzini od nekih 50-60 km/h (srećom je dobro prošao jer je oprema koju je nosio odlično odradila posao, a ni motor nije bitnije oštećen). Na kraju, na nekih par stotina metara od prenoćišta, Alp i ja smo pokušali da utvrdimo da li čvršće motore prave Japanci ili Italijani i došli do zaključka da ovi kosooki ipak moraju još da uče od Evropljana :D:P Na žalost, prilikom ovog eksperimenta Yamaha je završila na frezi, a za Cagivu smo zaključili da je daleko lepša bez bezveznih bočnih plastika :D Da smo snimili ove potonje scene, pare bi namlatili na Youtube... Ipak, bez obzira na povratak kao iz Rake ili Mosula, mislim da nam je svima ostao generalno pozitivan utisak - dobri tereni, lepi predeli, dobra i pozitivna ekipa... - u svakom slučaju složili smo se da završimo započeto do kraja ove sezone...

 

Evo sada malo fotografija sa mog aparata i GoPro kamere, a nadam se da će i Sev i Alp okačiti nešto od svog materijala. Video će biti kada stignem da izmontiram...


Na vrhu Nemića - iza Severiana je vertikalna litica od nekih stotinak metara :)

 

ljubovija_01.jpg

 

Pogled sa ovog mesta ka drinskoj dolini imate i u mom prethodnom postu ali možemo i da ponovimo gradivo...

 

ljubovija_02.jpg

 

Pogled na Bobiju sa grebena iznad Lukića brda...

 

ljubovija_03.jpg

 

ljubovija_04.jpg

 

Pogled na kanjon Trešnjice iznad Trutinca...

 

ljubovija_05.jpg

 

Sev na livadi iznad Gvozdaca (desno u daljini vide se Jablanik i Medvednik).

 

ljubovija_06.jpg

 

Kod kruške...

 

ljubovija_07.jpg

 

ljubovija_08.jpg

 

Na Bobiji...

 

ljubovija_09.jpg

 

Evo i malo snimaka iz "prvog lica"...

 

Azbukovica na dlanu...

snapshot_01.jpg

 

Kroz "prašumu" (pustinje nema...)

 

snapshot_02.jpg

 

Srećom je bilo suvo.

 

snapshot_03.jpg

 

Gde je taj Red Bull Romaniacs? :D

 

snapshot_04.jpg

 

snapshot_05.jpg

 

snapshot_06.jpg

 

Konsultacije u hladovini...

 

snapshot_07.jpg

 

Sa kamena na kamen...

 

snapshot_08.jpg

 

Slatke kozice (ove su u stvari bile izvidnica i dojavile onoj kamikaza kozi da se spremi za Severiana :D:D )

 

snapshot_09.jpg

 

Pogled na kanjon Trešnjice...

 

snapshot_10.jpg

 

U kanjonu...

 

snapshot_11.jpg

Promenio član icatenej
Gramatika...
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 2 sati, icatenej je napisao:

a nadam se da će i Sev i Alp okačiti nešto od svog materijala

 

Evo nešto fotki i od mene:

 

IMG_5350.JPG

 

IMG_5344.JPG

 

IMG_5355.JPG

 

IMG_5359.JPG

 

IMG_5382.JPG

 

IMG_5362.JPG

 

IMG_5393.JPG

 

IMG_5373.JPG

 

IMG_5406.JPG

 

IMG_5400.JPG

 

IMG_5420.JPG

 

IMG_5426.JPG

 

IMG_5432.JPG

 

IMG_5441.JPG

 

 

Ljubovija, kao i uvek, lepuškast gradić sa odličnim i jeftinim smeštajem, tereni taman kako treba (ni teško, ni lako), Igor pravi domaćin i dobar berg firer :) , priroda dve klase iznad mojih očekivanja, kupanje na Trešnjici "golden waypoint", koze nekulturne i neobučene za turizam :D... Odličan provod!

 

Igore, dolazimo opet :takoje: 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Za vikend sam bio u Ljuboviji da pomognem mojima oko drva, tako da sam u nedelju u povratku za Beograd iskoristio priliku da se malo "endurišem"... Putevi uglavnom poznati uz nekoliko interesantnih deonica koje nisam ranije prošao. Tu je pre svega zanimljiva trasa uz reku Zavojšnicu - traktorsko-kolski blatni "put" koji se konstantno penje kroz šumu i pri tome 6 ili 7 puta preseca reku Zavojšnicu (ili bolje rečeno, reka preseca put ili teče tim putem) - na kraju se izađe na severoistočnu stranu Medvednika. Zatim sam lutao negde po Rebelju promašivši trek koji sam prethodno pripremio i tu takođe naišao na vrlo zanimljive šumske puteve za lakše enduro motore sa adekvatnim gumama. Takođe sam se konačno i popeo na Jablanik zahvaljujući uputstvu drugara Libera :)

 

Nemam puno fotki jer mi je u nekom trenutku počeo da otkazuje anlaser (blokirale četkice) tako da sam gledao da što manje stajem i gasim motor. Evo nekoliko:

 

"Rimski most" preko Ljuboviđe - u odnosu na poslednji put kad sam tuda prošao, most je sada restauriran.

 

ljubovidja_01.jpg

 

Uz Ljuboviđu ka Zavojšnici:

 

ljubovidja_02.jpg

 

ljubovidja_03.jpg

 

Na obroncima Medvednika:

 

jablanik_03.jpg

 

jablanik_05.jpg

 

Na vrhu Jablanika:

 

jablanik_08.jpg

 

Pogled sa Jablanika ka Bobiji:

 

jablanik_09.jpg

 

Pogled ka Bebića Luci i Mijaču (desno se nazire i Valjevo...)

 

jablanik_07.jpg

 

Minijatura...

 

jablanik_01.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Prošli vikend sam iskoristio lepo vreme u nedelju za još jednu antistres terapiju po valjevsko-ljubovijskom kraju. Ideja mi je bila da prođem još nekim trasama koje sam uočio na satelitskim snimcima sa Google Earth a kojima ranije nisam išao...

 

Pogled sa grebena istočno od Suvodanja (vidi se jedan krak jezera Rovni)...

 

medvednik-jablanik-01.jpg

 

U gornjem toku Jablanice...

 

medvednik-jablanik-05.jpg

 

Na žalost, na šumskim putevima uz Jablanik i Medvednik u zabitijim delovima planine, situacija je trenutno "dalje nećeš moći..."

 

medvednik-jablanik-06.jpg

 

medvednik-jablanik-08.jpg

 

medvednik-jablanik-18.jpg

 

Sklanjanje stabala i batrganje sa relativno teškim motorom da bih dve krivine kasnije shvatio da ću ipak morati da se vratim nazad i tražim neki alternativni put, oduzelo mi je previše vremena u kratkom danu.

 

medvednik-jablanik-20.jpg

 

medvednik-jablanik-21.jpg

 

Pauzu za ručak pravim kod Kedine vode na Medvedniku...

 

medvednik-jablanik-10.jpg

 

medvednik-jablanik-13.jpg

 

medvednik-jablanik-14.jpg

 

Odatle se spuštam u gornji tok Zavojšnice.

 

medvednik-jablanik-19.jpg

 

I onda okolo-naokolo izbijam na desni obronak klisure Ljuboviđe...

 

medvednik-jablanik-15.jpg

 

medvednik-jablanik-16.jpg

 

Nastavljam dalje lepim grebenskim putem koji vodi ka Proslopu...

 

medvednik-jablanik-22.jpg

 

medvednik-jablanik-23.jpg

 

U nekom trenutku okrećem ka Dragodolu i već u smiraj dana izbijam na asfaltni put iznad Stava...

 

medvednik-jablanik-17.jpg

 

A u Valjevu, na Jadru policijska blokada - opšta kontrola alkohola :) Neka, samo neka kontrolišu, ja nisam pio, svega mi...

 

medvednik-jablanik-24.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Sjajni predeli!

 

Kum mi je poreklom iz Ljubovije, nedavno je i on usao u enduro vode (uspeo sam da ga ubedim :)), pa smo mislili da napravimo jednu turu od Sapca do Ljubovije, sa sto je moguce manje asfalta. 

 

E sad, ako mozes pomoci malo sa planiranjem rute :) Do Cera smo nasli put totalno bez asfalta. Do planinarskog doma na Ceru, dalje za sada nismo isli.

Jesi li vozio na ovu stranu, ka Sapcu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Nisam vozio ka Šapcu. Taman vas dvojica da trasirate neke interesantne rute :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Od Krupnja ka Ljuboviji sada ide novi asfaltni put urađen u toku ove godine... Ranije je to bio vrlo lep makadam i ja sam tim makadamom više puta vozio. Nove varijante ka Krupnju nisam još uvek stigao da ispitam... Imam ideje i neke potencijalne rute, ali kao što rekoh, nisam još stigao da odvozam...

 

Staviću popodne trek koji sam crtao i koji bi trebalo da je kompletno van-asfaltni od Krupnja do Ljubovije...

Promenio član icatenej
Dodatak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja