Jump to content

Moto Zajednica

12. Moto GP Silverstone 2016

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Jedino sto mi daje osnovu da poverujem u tako nesto je sto idiot Janone toliko zeli da bude prvi vozac. Ali opet mi i to na dugom stapu. Moze jedan vozac da ima vise sanse da uspe, ali zasto bi tim rizikovao poene koje dobija kao proizvodjac zbog necije licne titule?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Zato sto se vozacke titule vise cene i pamte od konstruktorskih. Ja znam koji je vozac bio prvak koje godine jos od Berija Sina 1976. A ekipno nijednu, mogao bih da pogodim mozda 4-5 zbog dominacije. Sto se tice timskih naredbi u F1 one postoje od pocetka. Sa MotoGP je slozenije , 80-ih pa i 90-ih prve violine su dobijale bolji materijal, od 2000 na ovamo stvari su se nesto promenile ali ipak mislim ako nema naredbi mogu podesavanja da budu losija. Ne znam zasto sam ubedjen da je Lorencu namerno napravjena zvrcka cini mi se u Austraiji 2008 da ga skinu Rosiju sa vrata.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Što se tiče Markezove situacije. (Rossijev sam navijač)
Markez nije napravio prekršaj za penalizaciju. Da je nekim slučajem napravio istu grešku još jedno verujem da bi tad dobio neku kaznu a ovako nikom ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@fredi

 

Može biti, ipak je Rosi 80% marketinga MotoGP-a.

 

A da se nadogradim na psihoanalizu Lorenca od pre nekoliko postova...

 

Mislim da je razlog njegove lošije vožnje sasvim prizeman. On je čovek koji je imao dosta teških povreda tokom karijere i mislim da ozbiljno vodi računa da se ne povredi. Setite se kako je vozio kada je došao u MotoGP, bio je lud kao struja.

Nešto slično mi je upravo razlog tako dobre vožnje Marka Markeza jer, ruku na srce, nije se on ozbiljnije ni lomio u kraljevskoj klasi. Taman posla da mu želim da se izlomi ali sigurno mu to dozvoljava da vozi 119% dok ovi drugi se ipak sete...

 

Elem, mislim da Lorenco jednostavno ove sezone ne veruje gumama i to je to. Realno i pokazale su se kao krš i tip neće da rizikuje. I meni je to stvarno ok. Lepo je nama kada iz fotelja gledamo kako se oni kidaju ali ponekad zaboravljamo koliko im je ustvari glava u torbi. Ne mogu nikom da kažem "pičko" zbog toga.

 

A naravno, smatram da definitivno on ima status nužnog zla u Yamahi tako da sigurno nema isti tretman kao Rosi, pa samim tim i nove delove.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

O delovima za važne I važnije.

Colin Edwards je svojevremeno izjavio da Rossi po ugovoru ima pravo da blokira izbor drugog vozača i da kontroliše (sa timom, naravno) ko šta i kad dobija of delova. Do dolaska Lorenza i i dve neosvojene titule. Tu su se stvari verovatno promenile.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

Lorenco je, po meni, izuzetno proračunat lik. Trke su za njega samo posao i imam utisak da ne uživa u njima, već ih odrađuje. Normalno, uživa u pobedi, ali ne i u trkama, zato i vozi kao robot. .

Kakva psihoanaliza iz par kadrova po prenosu... ti si ozbiljan talenat!

 

Mislim da sam jasno napisao da meni Lorenco ostavlja takav utisak, nisam tvrdio da je to zaista tako. E sada, ako je suština ove razmene mišljenja na Forumu samo u prenošenju i citiranju članaka iz stranjskih časopisa, onda se duboko izvinjavam.  :) 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

Volem Rosija, tu nema zbora, ali Markez me u poslednje vreme kupuje.. Ima 00,ume da se zaigra, kao i Rosi, to volim da gledam, to mi je trka.. Kad su bili u duelu, .ebe se njima za 3 mesto, isto bi se borili i za 7. i za 1. to je bila igra dva viteza, prava trka. A sad nesto sto ne umem da objasnim, fenomen zvan Janone. Boze koliko me nervira, on kad bi imao mozga koliko ima 00 on bi ih sve pre.ebo... Vozi decko, al ne znam sta mu je.. Dal ga nisu voleli kad je bio mali? Ili neka 3 barijera u mozgu..? Ne znam.

Vinjalesu svaka cast, zasluzeno nema sta.

kod manijaka je specificna situacija,vozi kao manijak ali ga zeza sto nije jos postavio neke granice i naravno usijana glava...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

 

Volem Rosija, tu nema zbora, ali Markez me u poslednje vreme kupuje.. Ima 00,ume da se zaigra, kao i Rosi, to volim da gledam, to mi je trka.. Kad su bili u duelu, .ebe se njima za 3 mesto, isto bi se borili i za 7. i za 1. to je bila igra dva viteza, prava trka. A sad nesto sto ne umem da objasnim, fenomen zvan Janone. Boze koliko me nervira, on kad bi imao mozga koliko ima 00 on bi ih sve pre.ebo... Vozi decko, al ne znam sta mu je.. Dal ga nisu voleli kad je bio mali? Ili neka 3 barijera u mozgu..? Ne znam.

Vinjalesu svaka cast, zasluzeno nema sta.

kod manijaka je specificna situacija,vozi kao manijak ali ga zeza sto nije jos postavio neke granice i naravno usijana glava...
markez ne osporivo da je odlican vozac,ali ima komplekse,cim ga prodje dekara poludi ipak on je njima svima bio idol,kao i onaj mali kreten lorenco jednostavno nemaju tu harizmu ipak ja dekaru pratim dvadeset i kusur god.kao prvo ovaj sport je digao na visi nivo,dekara je dekara,dao bog da i oni postoje i da imaju karijeru dvadeset i nesto god.i dalje ima onaj isti duh da se takmici,mozda i njemu kada se ozeni nece dati zena vise da vozi...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

 

Volem Rosija, tu nema zbora, ali Markez me u poslednje vreme kupuje.. Ima 00,ume da se zaigra, kao i Rosi, to volim da gledam, to mi je trka.. Kad su bili u duelu, .ebe se njima za 3 mesto, isto bi se borili i za 7. i za 1. to je bila igra dva viteza, prava trka. A sad nesto sto ne umem da objasnim, fenomen zvan Janone. Boze koliko me nervira, on kad bi imao mozga koliko ima 00 on bi ih sve pre.ebo... Vozi decko, al ne znam sta mu je.. Dal ga nisu voleli kad je bio mali? Ili neka 3 barijera u mozgu..? Ne znam.

Vinjalesu svaka cast, zasluzeno nema sta.

kod manijaka je specificna situacija,vozi kao manijak ali ga zeza sto nije jos postavio neke granice i naravno usijana glava...
markez ne osporivo da je odlican vozac,ali ima komplekse,cim ga prodje dekara poludi ipak on je njima svima bio idol,kao i onaj mali kreten lorenco jednostavno nemaju tu harizmu ipak ja dekaru pratim dvadeset i kusur god.kao prvo ovaj sport je digao na visi nivo,dekara je dekara,dao bog da i oni postoje i da imaju karijeru dvadeset i nesto god.i dalje ima onaj isti duh da se takmici,mozda i njemu kada se ozeni nece dati zena vise da vozi...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

Ako zamenarimo Espargara i Baza,MM na startu udario Redinga,2 puta Rosija i Kraclova u koleno,skratio krivinu,ko je jos koga cuknuo u celoj trci?Vozi MM svaka mu cast,ali ne moze brate sve na silu,plasim se da je ovo pocetak kraja za GP i da ce biti kao F1.

tako ce i biti na kraju kao u F1,niti imam zelju niti se secam kada sam je poslednji put gledao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

Tužno mi nekako, iako navijam za njega, da vidim kako se Rosi raduje trećem mestu...

ne vidim u cemu je problem sto de raduje trecem mestu ko prati njegovu kariheru onda i zna sta dekara radi,sve je to kod njega,jednostavno peca ovog malog,kao i sam rekao u interviju sedimo iza i cekamo,mali se peca,dekara se igra i ceka duel sa malim koi ce ako ne dodje sebi na kraju ljubiti sljunak i to nekoliko puta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

O delovima za važne I važnije.

Colin Edwards je svojevremeno izjavio da Rossi po ugovoru ima pravo da blokira izbor drugog vozača i da kontroliše (sa timom, naravno) ko šta i kad dobija of delova. Do dolaska Lorenza i i dve neosvojene titule. Tu su se stvari verovatno promenile.

Zbog toga je i otišao iz Jamahe. Isti uslovi za oba vozača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

mozda i njemu kada se ozeni nece dati zena vise da vozi...

Ozeni? Mislis uda. Nije valjda da nisi skapirao da je u vezi sa onim svojim drugarom sto mu drzi tablet dok je u garazi?

 

 

O delovima za važne I važnije.

Colin Edwards je svojevremeno izjavio da Rossi po ugovoru ima pravo da blokira izbor drugog vozača i da kontroliše (sa timom, naravno) ko šta i kad dobija of delova. Do dolaska Lorenza i i dve neosvojene titule. Tu su se stvari verovatno promenile.

Pa nije ni cudo onda sto je toliko titula osvojio :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

 

mozda i njemu kada se ozeni nece dati zena vise da vozi...

Ozeni? Mislis uda. Nije valjda da nisi skapirao da je u vezi sa onim svojim drugarom sto mu drzi tablet dok je u garazi?

 

Moram da priznam da sam i ja sklon da pomislim slično :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Pa samo pogledaj malo po netu. Mnogi misle tako. Mislim da cak ima i jedna diskusija koju je pevac Sasa Matic pokrenuo na tu temu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Pa, ako mnogi misle po netu, pogotovo relevantni Saša Matić, mora da je peder.

 

A ako je peder, onda je loš čovek i p*čka kao vozač.   :jok:

 

A mi smo svi hrabri, superiorni vozači i psihoanalitičari na jedan pogled!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

To da li je on peder ili nije me ne zanima bar do momenta dok se ne nadjemo zajedno pod tusem ili u hotelskoj sobi. Kako sumnjam da ce se to dogoditi zabole me ona stvar da li je topdzija, furundzija ili normalan. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Pa, ako mnogi misle po netu, pogotovo relevantni Saša Matić, mora da je peder.

 

A ako je peder, onda je loš čovek i p*čka kao vozač.   :jok:

 

A mi smo svi hrabri, superiorni vozači i psihoanalitičari na jedan pogled!

Ovim si se i ti upisao u listu psihoanalitičara! Čestitam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Pa, ako mnogi misle po netu, pogotovo relevantni Saša Matić, mora da je peder.

 

A ako je peder, onda je loš čovek i p*čka kao vozač.   :jok:

 

A mi smo svi hrabri, superiorni vozači i psihoanalitičari na jedan pogled!

Ako nisi skapirao da je taj deo oko Sase Matica zezanje onda da ti kazem da sam hteo da naglasim da je ocigledno da i slepa osoba moze da primeti.

 

A uopste nisam komentarisao njegovu voznju pa ne vidim cemu ovo i sta si hteo time da kazes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

 

Pa, ako mnogi misle po netu, pogotovo relevantni Saša Matić, mora da je peder.

 

A ako je peder, onda je loš čovek i p*čka kao vozač.   :jok:

 

A mi smo svi hrabri, superiorni vozači i psihoanalitičari na jedan pogled!

Ako nisi skapirao da je taj deo oko Sase Matica zezanje onda da ti kazem da sam hteo da naglasim da je ocigledno da i slepa osoba moze da primeti.

 

A uopste nisam komentarisao njegovu voznju pa ne vidim cemu ovo i sta si hteo time da kazes?

 

 

Moraš da budeš politički korektan ili Seve odmah uskače, vidiš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Moraš da budeš politički korektan ili Seve odmah uskače, vidiš?

Ne vidim gde nisam bio PC.

Nego onda predlazem da Seve promeni avatar u ovaj

 

Pcprincipal.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja