Jump to content

Moto Zajednica

Tomos colibri a5

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
Imam problem sa tomosom colibri a5, a problem je sledeci:

Motor je radio bez ikakvih problema, super je vukao, lepo je prebacivao itd, posle nekog vremena

motor je poceo teze da prebacuje u drugu brzinu, otvorio sam masinu i video da su lamele 1. brzine

istrosene, te sam odneo do majstora, i on je postavio nove, vratio sam se kuci, sklopio motor, upalio ga

i krenuo da vozim, motor normalno vuce, ali kad treba da prebacuje pocinje malo da se trese i treba mu vremena, 

i kad prebaci dovoljno je da upadnem u neku rupu ili da smanjim malo gas, motor vrati u 1. brzinu i krece u 2. da

ubacuje, pa me zanima sta bi moglo biti problem, G opruga je citava, lamele mozete videti na fotografijama,

lamele 2 brzine su malo istrosene, mozda je zbog toga problem, ili zbog opruge na 1. brzini, stvarno nemam pojma, 

zato i trazim vas savet, hvala svima :)

 

27116604568900166104.jpg

 

54168330988793285318.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Trebalo bi da pregledas venac...da nije kojim slucajem naprs'o ili su ga valjci vec dobro pojeli.

Druga stvar, jako vazna a ljudi je zanemaruju, a to je ulje. Iskljucivo ono za automatske menjace do propisanog nivoa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Trebalo bi da pregledas venac...da nije kojim slucajem naprs'o ili su ga valjci vec dobro pojeli.

Druga stvar, jako vazna a ljudi je zanemaruju, a to je ulje. Iskljucivo ono za automatske menjace do propisanog nivoa.

Da iskljucivo ATF ulje sipam, hvala na savetu     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Koliko dugo voziš taj motor,koji je auspuh na njemu i i da li si čistio kompresioni prostor i klip?

Verujem kad kažeš da je lepo išao, ali može tu puno stvari da se skupi koje mu smanje snagu, pa ne može da prebaci i pojede lamelu..

Aj' odgovori pa ćemo videti dalje.. Sreća nisu skupi delovi, mada je kvalitet problem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Koliko dugo voziš taj motor,koji je auspuh na njemu i i da li si čistio kompresioni prostor i klip?

Verujem kad kažeš da je lepo išao, ali može tu puno stvari da se skupi koje mu smanje snagu, pa ne može da prebaci i pojede lamelu..

Aj' odgovori pa ćemo videti dalje.. Sreća nisu skupi delovi, mada je kvalitet problem..

Mislim da sam resio problem, jos da sipam ulje u masinu, i uverim se u to..... hvala sto hoces da pomognes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja