Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko LED TRAKE

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Kupio sam novi koffer kappa k53, pa bih hteo da ugradim na kofer led traku za poziciju i stop svetlo (eventualno migavce). Interesuje me da li bi ova led traka bila odgovarajuca http://www.ledshopsrbija.rs/proizvodi/led-rasveta/3528/traka-3528-60-m-wp-c-red-vt. Ili ako neko zna za bolje nek kaze. Ako neko moze da preporuci radnju u Novom Sadu gde da pazarim i gde ce dati savet i to prihvatam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

po mraku se vidi super ... ali po mraku se i cigareta vidi super ... :D
 

 

za stop svjetlo bi ti bila bolja traka sa 5050 ili 5630 čipovima ... za poziciju je OK i ta sa 3528 čipovima .. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Na istom koferu sam ugradio poziciju, stop i migavce.

 

Koristio sam trake sa tri led diode na 5cm i sa 6 na 5 cm (ukrštao sam ih pozicija/stop). Metar trake košta 200 dinara u prodavnici na Novom Beogradu u naselju Belvil.

 

Inače trake su samolepive, ali sam ih ja dodatno lepio plastikom i ugradio sam tanku silikonsku gumu ispod plastike koja to sve pokriva - da ne ulazi voda.

 

Ugradio sam i mikro prekidač koji aktivira alarm u slučaju otvaranja kofera.

 

Najbolje bi bilo da dođeš i pogledaš u razmeri 1:1 kako to izgleda, a mogu i ja da navratim kod tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Ja sam mislio da razvucem poziciju jednu liniju gore, pa ispod u tri linije migavce 1/3 i 2/3 stop. Koje konektore si koristio? Kakva bi zica bila dovoljna?. Jedino sto u Novom Sadu nisam nasao 5050, ako neko zna gde moze u novom sadu nek prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Ja bih imao oko 20 cm stopa na jednoj strani u tri linije (ukupno 60 cm) i tako i na drugoj strani. I oko 15 cm za migavce u tri linije (ukupno oko 45) + druga strana isto. I oko 30+30 cm u jednoj liniji pozicije. Tako sam bar zamislio. Nemogu nigde da nadjem crvenu 5050 sa ip zastitom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Jedan savet: pre nego što zalepite led traku, zalepite belu samolepivu pvc foliju, na mesto gde će led traka da stoji, pa na foliju zalepote led. Mnogo bolje će da isijava. Iz ličnog iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ja bih imao oko 20 cm stopa na jednoj strani u tri linije (ukupno 60 cm) i tako i na drugoj strani. I oko 15 cm za migavce u tri linije (ukupno oko 45) + druga strana isto. I oko 30+30 cm u jednoj liniji pozicije. Tako sam bar zamislio. Nemogu nigde da nadjem crvenu 5050 sa ip zastitom.

 

Pokušaj ovde:  http://www.mikroprinc.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Гуматик?

 

Ако не, увек је ту стара добра кина :) Ако није хитно, наравно

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Nema ni u Gumaticu. Cekam sutra da mi jave jos, ali nevorovatno da nema nigde u srbiji 5050/60 crvene sa IP zastitom. Svi drze samo 3528. Nasao sam u Madjarskoj pa cu nekako iskombinovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Nema ni u Gumaticu. Cekam sutra da mi jave jos, ali nevorovatno da nema nigde u srbiji 5050/60 crvene sa IP zastitom. Svi drze samo 3528. Nasao sam u Madjarskoj pa cu nekako iskombinovati.


Ne znam jesi li uspeo da se snađeš oko svega, ali ako ti treba pomoć oko led trakica, javi se, ugrađivao sam kod sebe na maxia e52 (isto kao i k53 samo druge boje). . . Mogu ti i slike poslati, npr na viber. . . 064 127 57 31

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja