Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Nakon Italijana evo i Francuza. ( ako sam dosadan slobodno kažite, ali neću da prestanem :D jer baš mi se dopada ovaj skuter :) )

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Još jedna francuska redakcija.

(Više od 70% trajanja klipa lik stoji pored skutera i trtlja nešto na francuskom al ko ima vremena nek pogleda, ovaj X-ADV u crvenoj boji je možda i najlepši)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Da ali crveni je brži  :jee3:

Šalim se naravno a zato i napisah 'možda' jer ne mogu da se odlučim koji je lepši.  :aha:

Ali Honda je primenila jako zanimljiv marketinški trik ponudivši X-ADV u bojama Africe Twin. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pa i to je na neki način marketinški trik, barem na tržištima gde računaju na dobru prodaju (a mi na našu žalost ne spadamo u takva tržišta).

Po meni ne postoji realan razlog da X-ADV bude toliko skuplji od Integre, ali poučeni primerom TMaxa koji se odlično prodaje uprkos popriličnoj ceni, u Hondi su odlučili da se umešaju u tu cenovnu klasu. Jer u tom tržišnom segmentu prestiž igra bitnu ulogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Evo i Španci i posle još i MCN i neću više, preterao sam. U ovom klipu se pojavljuje i crni X-ADV, što mi je pomoglo da odlučim koji mi je najlepši. Ako jednog dana budem kupovao polovnjaka, tražiću crnog. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Tamo u onom italijanskom filmicu, kaze onaj lik da je "ovo" delo jednog dizajnera koji je njegov zamljak i koji je kao sa devojkom lutao po Grckoj skuterom i "istripov'o" kako bi bilo dobro da moze da se sidje malo i sa asvalta, kako bi se doslo do neke lepe plazice. I eto ga resenje.

E sad, uz svu ovu pricicu, ti se krije i esencija ovog projekta, a to je da je ipak pomalo fenseraj. Kazu da je tezak i to se oseti u mestu i kad ides sporo i NIKAKO nije za enduro avanture. Neki lagani offic moze. Pride kazu da nije moguce iskljuciti ABS na zadnjem tocku...znaci nista od zajebancije.

I sta...?

12 iljada za malo fensi plastike i dve gume kramponke. Ima bolje zabave za manje love.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Mislim da griješiš...
ABS nema ništa sa kontrolom proklizavanja (ima ali ne u smislu da je to jedna stvar) tako da čvrsto vjerujem da će mogućnost da nepotrebno trošiš zadnju gumu biti dostupna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tamo u onom italijanskom filmicu, kaze onaj lik da je "ovo" delo jednog dizajnera koji je njegov zamljak i koji je kao sa devojkom lutao po Grckoj skuterom i "istripov'o" kako bi bilo dobro da moze da se sidje malo i sa asvalta, kako bi se doslo do neke lepe plazice. I eto ga resenje.

E sad, uz svu ovu pricicu, ti se krije i esencija ovog projekta, a to je da je ipak pomalo fenseraj. Kazu da je tezak i to se oseti u mestu i kad ides sporo i NIKAKO nije za enduro avanture. Neki lagani offic moze. Pride kazu da nije moguce iskljuciti ABS na zadnjem tocku...znaci nista od zajebancije.

I sta...?

12 iljada za malo fensi plastike i dve gume kramponke. Ima bolje zabave za manje love.

 

Kao što si i napisao u opisu, ovaj motor je predviđen "da siđe malo i sa asfalta" a ne za neki ozbiljan enduro. Ni GS ADV nije za neki ozbiljan enduro a i dosta je teži od 'Onde i taj fenseraj košta 20 K pa se opet prodaje k'o blesav... E sad, što je to za nas vasiona novaca, ko nam je kriv  :neznam:

 

I slažem se da ima bolje zabave za mnogo manje novaca  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Boj ne bije svijetlo oružje.......,

 

 

Pratim vas sa Tapatalk-a, a nisam biker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bmw s1000xr (2017), Versys 1000 (2015), Yamaha x-city 250

Zanimljiv koncept. Nesto izmedju motora i skutera.

Verovatno honda gadja mladju urbanu trendi populaciju koja nije tehnicki i vozacki sposobna da vozi caffe racere a hoce nesto sto nije klasican skuter. Ovo je kros-over i verovatno ce biti prvi motocikl za mnoge metro/urbane klince u Evropskim gradovima. Sa druge strane sumnjam da ce ovako nesto voziti stariji vozaci i oni koji vec voze motore. Sve u svemu lepo izgleda, mada malo smesno kada na njega sedne covek od 30+ godina i 100kg... Da imam 15g verovatno bi molio caleta da mi kupi nesto ovako, makar i sa blokadom snage. Ja mom klincu ne dam svakako da polaze za motor, ali kad bi mu dao, verovatno bih mu ovako nesto kupio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

I te kako, sve je to ljudski.

 

 

 

Pratim vas sa Tapatalk-a, a nisam biker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ima za 700 sa obicnim menjacem, nisu jos izbacili za 750 sa DCT menjacem

u sustini ne verujem da ce biti neke rzlike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja