Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

...и боља заштита од ветра...и боља заштита за ноге да не будеш сав зашљепан када приђеш кроз неку воду/блато...

И по мени супер снага за скутер за разлику од НЦ-а где је, опет по мени, преслаб за један мотоцикл.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

projekcija za americko trziste je preko 10.000 dolara i to osnovni paket opreme... ako se uzme u obzir kako honda stoji sa "sitnicama" koje zivot znace ne smem ni da pomislim na koliko ce izaci model sa koferima, stitnicima, nosacima, svetlima, deflektorom... naravno da se i meni jako dopada dizajn, ali ipak previse novca za ne tako puno muzike ako se uzme u obzir cena afrike dct, ipak je ovo samo presvucena integra... sto rece @muljaz, cekam 10 godina staru al da je vozio @DeepDrunk samo do pijace po lubenicu i nazad i samo po suvom, nista blatnjav nasip i makadam  :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Ne pitam pošto je :D

 

(5 sekuindi kasnije )

 

Pošto ti je ovaj skuter :D ?

 

Mali tech spec

 

2017 Honda X-Adv

Engine Type Liquid-cooled, L2, SOHC

Displacement 745cc

No. of Valves 4 per cylinder

Bore x Stroke (mm) 77 x 80

Compression Ratio 10.7:1

Max. Power Output 54.0 hp at 6,250rpm

Max. Torque 50.2 lb-ft at 4,750rpm

Oil Capacity 1.1 gallons

Carburation PGM-FI Fuel

Tank Capacity 3.4 gallons

Fuel Consumption 64.7 mpg

Starter Electric

Battery Capacity 12V-11.2AH

ACG Output 420W @ 5,000rpm

Clutch Type Wet multiplate Hydraulic Dual clutch (DCT)

Transmission Type 6-speed

Final Drive Chain Type Steel Diamond

Dimensions (LxWxH) 88.4 in. x 35.8 in. x 54.1 in.

Wheelbase 62.6 in.

Caster Angle 27°

Trail 4.1 in.

Seat Height 32.2 in.

Ground Clearance 6.4 in.

Kerb Weight 524.7 pounds

Turning radius 9.2 ft

Front Suspension 41mm upside-down fork with spring preload and rebound damping adjustment

Rear Suspension Prolink with rear shock preload adjustment

Front wheel 17 inch

Rear wheel 15 inch

Front Tire 120/70 R17

Rear Tire 160/60 R15 Front Brakes Dual four-piston calipers with 310mm discs ABS System Type 2 Channel

Instruments Digital

Headlight LED

Taillight LED

 

Jes da su neke jedinice na njemačkom al' dobro 

 

ovo sam naš'o na metric :D

 

3.6 l/100 km (64.6 mpg)

68 Nm (50 lb-ft)

13.1 liters (3.4 gal)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Napred ima diskove kao afrika. Obzirom da je i tezina tu negde to je ok. Samo da naprave podesivo vesanje i to je to

 

Sto se tice teskog off i logicno je da nije napravljen za to. Sa takvim polozajem nogu na motoru nije izvodljivo voziti po takvom terenu. Mislim moze, ali moze i prst u oko samo sto boli. Napravljen je da izgleda avanturisticki, ne mora do kraja to i da bude. Isto kao vecina velikih enduro motora (GS, multistrada, nova tenera, afrika, ktm..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

 @bobi_krofna :sto rece @muljaz, cekam 10 godina staru al da je vozio @DeepDrunk samo do pijace po lubenicu i nazad i samo po suvom, nista blatnjav nasip i makadam   :)

:jee1:  :sampion:  :)

@bobi_krofna:ipak je ovo samo presvucena integra... 

 

Upravo je to sto mene brine,pored cene,naravno.Provozao sam Integru sa DCT istog dana kada i NC700 sa manualnim i posle Integre mi osmeh nije silazio sa lica par sati.

Ipak to zadovoljstvo pripisujem DCT menjacu i LeoVince izduvu a secam se da mi je polozaj sedenja bio nekako previse otvoren,nezasticen,kao da sedim na hoklici i jurim.

Plasi me kako bi to izlgedalo pri brzinama na autoputu(naravno na sve se navikne covek),

I sa sadasnjim skuterom sam se posle nekog vremena potpuno opustio i terao ga i do 130 na momente.Kakav bi osecaj bio sa Integrom tj xADV pri nekih 130-150 sa izletima u vece brzine je to sto me plasi a upravo samo zbog te malo vece putne brzine i hocu da menjam kubikazu jer realno 250 ccm moze do 130 ali neka optimalna brzina na autoputu mu je oko 110.

U svakom slucaju bice slatke muke za one koji sebi budu mogli da priuste novo motorce.

I da,ima li neko objasnjenje zasto je Integra prilicno skuplja od NC750 ?Ista masina,isti menjac....ne vidim razlog osim u konkurenciji gde Integra gadja T-max koji je papreno skup a NC svoju konkurenciju koja je jeftinija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5675 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja opet mislim da ADV mora cenovno biti dosta niže od Afrike a nešto niže od Crossrunner-a 800. Što reče Boki ako bude nešto malo niše od GS-a bojim se da ga se neće naprodavati previše a ubeđen sam da je Honda rešila da stvari na tržištu postavi prema sebi i svojim modelima. Cenim da ne sme biti skuplji od NC-a više od 1000 - 1200 eura. Vreme će pokazati  :Mina:

 

... a to da nam ne "ginu" polovnjaci, se podrazumeva  <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

ja se, drugari, pre svega jako slabo razumem u tehnikalije i rukovodim se samo onim da je ovo ipak - srbija :) ... integra je vec sada 8700 klot skroz, sa kompletnom opremom izadje oko 11000 a ima manje mesta za "upgrade" nago adv... racunam da ce kompletna oprema za ovu novotariju biti komotno oko 3K a znam o cemu pricam jer sam posedovao nc750... takodje racunam da ce biti osetno skuplji od integre sto mu i izgled i agresivni nastup najavljuju pa nas ovo dovodi do nekih 12500 za verziju kao sa promocije... bez onih lepotica... africa dct je 13990, znam da su babe i zabe, ali eto cisto radi komparacije :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8915 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prednosti u odnosu na NC750X DCT su koliko ja vidim jedino sto mozes lubenicu sa pijace da stavis napred medju noge(sto meni mnogo znaci),kao na svakom skuteru i nista vise.

 

Bolja zastita od vetra, bolje kocnice, bolji farovi....malo li je?

 

Napred ima diskove kao afrika. Obzirom da je i tezina tu negde to je ok. Samo da naprave podesivo vesanje i to je to

 

Sto se tice teskog off i logicno je da nije napravljen za to. Sa takvim polozajem nogu na motoru nije izvodljivo voziti po takvom terenu. Mislim moze, ali moze i prst u oko samo sto boli. Napravljen je da izgleda avanturisticki, ne mora do kraja to i da bude. Isto kao vecina velikih enduro motora (GS, multistrada, nova tenera, afrika, ktm..)

 

Lepo covek napisa, ubode ga pravo u centar......

 

 

 @bobi_krofna:ipak je ovo samo presvucena integra... 

 

 

Ipak to zadovoljstvo pripisujem DCT menjacu i LeoVince izduvu a secam se da mi je polozaj sedenja bio nekako previse otvoren,nezasticen,kao da sedim na hoklici i jurim.

Plasi me kako bi to izlgedalo pri brzinama na autoputu(naravno na sve se navikne covek),

I sa sadasnjim skuterom sam se posle nekog vremena potpuno opustio i terao ga i do 130 na momente.Kakav bi osecaj bio sa Integrom tj xADV pri nekih 130-150 sa izletima u vece brzine je to sto me plasi a upravo samo zbog te malo vece putne brzine i hocu da menjam kubikazu jer realno 250 ccm moze do 130 ali neka optimalna brzina na autoputu mu je oko 110.

 

I da,ima li neko objasnjenje zasto je Integra prilicno skuplja od NC750 ?Ista masina,isti menjac....ne vidim razlog osim u konkurenciji gde Integra gadja T-max koji je papreno skup a NC svoju konkurenciju koja je jeftinija.

 

Malo integra, malo NC, malo Afrika.....od svega po malo ali opet se skuter uporedjuje sa motociklom i onda "vidi ovo, vidi ono, ovo je smejurija, cemu ovo sluzi" i tome slicno. Skuter je skuter a motocikl je motocikl i dzaba mesanje baba i zaba (lepo bobi napisa).....kad bude neko od konkurencije izbacio nesto slicno, skuter naravno, ondak se moze uporedjivati, diskutovati (Lepo muljaz napisa sustinu....)

 

Ne znam zasto si imao taj trip na Integri, verujem da nema nikakvih problema sto se tice voznje na otvorenom koje god brzine bile, bar ih nisam primetio, no svako dozivljava drugacije.

 

Ista masina, isti menjac.... vise plastika, koncept skutera i ne verujem da su konkurencija T-Maxu jer nemaju ni priblizne karakteristike, pre bi rekao da su gadjali neku ciljnu grupu, samo njima znanu, ali cena ih na karaju zezne. 

 

@alexanto

 

Sto se tice cene, msm da malko gresis, dodatak od 1-1.2Ke pre bi dodao na Integrinu cenu (koja je nesto ispod 10Ke) nego na NC (8.3Ke sa DCT-om).....kao sto Boki rece, ne ispod 10 i ne prko 12Ke u osnovnom paketu, pa na to kad krene kockanje, moze dostici laganih + 2,3Ke (msm na fabricku dodatnu opremu).....fina ce to cifra biti sa svim dzidzabidzama na kraju, cekamo pa ce vidimo za koji mesec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

@muljaz... kakvi su nam putevi po srbiji dodje mu da je svaki nas skuter prilicno "off road" :) ...

 

dodjosmo tako do onoga sto je sve nas, ipak, najvise zanimalo, znaci - bolja zastita od vetra i za noge, bolje kocnice, zicana felna i fensi displej by honda kostaju 4K glede cene nc750, recimo, te ja sada cekam model bar 15 godina star :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

@muljaz :Honda kasni kao muda za veprom

 

Kasni i za Pezoom :)

 

Upravo ovakve situacije kao na tvojim fotografijama ja smatram nekom OFF-road voznjom,da kazemo blagi OFF.

U mom slucaju to je kolski put u sumi ili na nasipu reke,razlokan traktorima sa barama nepoznate dubine i blatom na dnu.

Sve to je Peugeot prosao,natovaren rancevima,stringerom sa ribom u povratku,sa 2 stapa za pecanje ali sa ribolovackim cizmama na nogama spremnim da zaustave proklizavanje i pad i brzinom tek koliko da se prodje.

Koliko naziv ADV moze da doprinese u takvim situacijama ? Prednja malo veca sa kramponima(17'' i 15''),odstojanje od tla nisko,zicane felne su tu da trpe neki ozbiljan OFF ali za blato ne vidim svrhu,aj da kazemo da je nesto sposobniji od obicnog skutera.

Sve i da je takvim terenom moguce preleteti mnogo brze i bezbednije u odnosu na nase skutere ne verujem da bi se nesto zaletao da izvrnem 12000EUR niz nasip(doduse i da kosta 8000 kao NC opet bih pazio).

Stoga zakljucujem da bi mi prelazak na ovako nesto omogucio prilicno brzi prosek na autoputu,uz tovarne mogucnosti kao na skuterima i slikanje ispred kafica sa eto ADV masinom a ostalo ...pa skoro isti qrc kao na 250ccm uz malo veci osmeh prilikom odvrtanja gasa ali i rupom u dzepu.

BTW zvuci li ovo kao da sam opisao GS-a ?

 

Jebi ga,problem vecine nas iz Srbije je platezna moc,naravno da bi svi voleli da ga posedujemo medzutim....videcemo za 2 godine kada nam bude bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5675 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Informacija iz prve ruke sa lica mesta: Tomo iz Osijeka i Maxiscooter HR ekipa su bili na EICMA-i i piše mi malopre da je X-ADV solidno malen po dimenzijama...  :'(  :'(  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3960 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

09d03e1c61723de8132d849e7ec75312.jpg

 

Ako netko prati forum motori.hr pripoznat će na slici joketa iz yamahe Split, on ti je baš mali čovičuljak. Nako 3/4 od normalnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3960 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

A evo i osvrt tipa koji ju je vozija na snimanju po Splitu :

 

Svi se čudite motoru....pardon....skuteru...a niko ne hvali vozača???!!! :mrgreen:

 

Evo mene na slikama, pa samo da kažem koju u Hondinu korist!

Vozim "normalne" motore oduvijek, a na skuter nisam nikad ni sjeo, dok mi nije ponuđen ovaj Xadv. Za svaki slučaj dan prije sam od frenda uzeo neki peugeot skuter od 125 ccm, tek toliko da vidim šta mi se to sprema. :cool:

Hondu smo izvadili prvo u Pučišćima, i tamo sam na kratkom dijelu 500tinjak metara zavoja napravio prvih dvadesetak km tek toliko za probu, da se ne brukam ako me režija zatraži neku žešću akciju pri snimanju. Motor je apsolutno ugodno iznenađenje.....vjerojatno upravljiv od prve početniku od 7 -77 godina , a prihvatljiv ostaloj moto populaciji. Vjerujem da samo žestokim R fanovima neće bit zanimljiv. Neko je tu naveo podatak o 238 kg? Ne vjerujem .....moj Triumph Tiger sa 220 je znatno teži, jest da Honda ima niže težište ali....lakša je ziher od 220.

Ovaj motor-skuter je do na otočkim cestama odličan izbor, vozi se bez imalo napora, a do brzina od 130-140 dolazi bez imalo muke. Nisam imao prilike isprobati maksimalnu brzinu, no koliko se sjećam prva brzina 56, druga 85....stotka cca za 5 sec! Mjenjač je odličan, malo mi je bilo čudno jedino kad ručno mjenjaš, ako dulje želiš voziti na višim okretajima, on ipak prešalta nakon nekog vremena automatski u višu brzinu. To sam primjetio kad brže vožnje nizbrdo....držiš ga u nižoj da koči, a on nakon desetak sekundi, hop u višu....ponovno ga ručno vratiš niže.....desetak sekundi i hop u višu...nema veze, mjenjanje je ionako klik palcem lijeve ruke niže, ili kažiprstom lijeve za višu brzinu.

Rekao bih da je ovo motor za one koji žele motor, a skuter za one koji žele skuter, točno na pola puta, tako da svaki kupac će ga doživljavati na svoj način.

Mogao bih sa takvim vozilom biti zadovoljan i onaj koji ga želi kao gradsko vozilo, može se s njim i na dalji put, sjedalo je extra udobno za oba putnika, može biti i prvi motor neiskusnom početniku, a mogućnost silaska s asfalta dodatno će privući određenu klijantelu.

Neko je spominjao zaštitu od vjetra i završnu obradu..... premda je motor bio potpuno nov, vidi se kvaliteta izrade, nema šanse da se nešto brzo rasklima, a zaštita od vjetra je odlična i pri najnižem položaju vjetrobrana.

Vjerujem da će biti vrlo uspješan motor na svjetskoj sceni, kod nas će biti preskupa jer nije namjenjena određenoj ciljanoj skupini, tako da ne vjerujem da će mo ih puno gledati u Hr.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja