Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sto se mene tice, ja cekam samo da ovom postojecem, polovnom, padne cena i da se skrpim za kintu ::)

 

Eh... pusti snovi...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye

Kazu da ce na novom 2021 da ubace ovaj smart displej, malo vise konja (softverska nadogradnja, sto znaci da se i stariji modeli samo nadograde)....sve ostalo sraf na sraf za "starim" modelom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Kazu da ce na novom 2021 da ubace ovaj smart displej, malo vise konja (softverska nadogradnja, sto znaci da se i stariji modeli samo nadograde)....sve ostalo sraf na sraf za "starim" modelom....

Kako mislis da se i stariji modeli samo nadograde?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, tornadobor je napisao:

Kazu da ce na novom 2021 da ubace ovaj smart displej, malo vise konja (softverska nadogradnja, sto znaci da se i stariji modeli samo nadograde)....sve ostalo sraf na sraf za "starim" modelom....

Bojim se da to nece biti moguce, vreme ce pokazati.

 

Pre sat vremena, tanex je napisao:

Kako mislis da se i stariji modeli samo nadograde?

Cim se pominje softver, znaci putem dijagnostickog uredjaja ili ti nesto slicno ovome....

 

sve se odradi u par klikova

IMG-20200624-103938.jpg

 

IMG-20200624-104053.jpg

 

IMG-20200624-104158.jpg

 

IMG-20200624-104225.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra


Pretpostavio sam da je nesto na tu foru.Nego jel to moze da se odradi na starijem modelu samo tako?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye

iz honde mi rekose da ce moci, sada videcemo. isto kako mu smanje na 35 kw za A2.....Da bas tako kako satelis kaze....prikljuce na komp....i pritisnu dugme....xaxaxaxa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre sat vremena, tornadobor je napisao:

A znam da sam ih i pitao i za NC, jer cu kupiti za klinca sledeci motor bas taj, a on ima A2....

Kako ide to smanjivanje na 35kw i ko to radi? Pretpostavljam da Delta ili Stojanov, odrade update i izdaju potvrdu i posle se ide na atest da se nova snaga upise u saobtacajnu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye

rade u njihovom servisu a cini mi se da daju neki papir da ti je smanjena snaga, e sada ne znam da li mora da se menja saobracajna.....pitacu ih kad budem isao tamo...pa cu da prenesem informacije ovde......

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Ne može to tako da se radi,pogotovo ne naknadno (zato se od početka spomije 35kw verzija). Motor mora se uveze i bude uradjena homologacija na 35kw, tako da je jedina opcija da se poruči nov motor, 35kw verzija. Nema menjanja snage u saobraćajnoj kad je jednom izdata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Baš ih pitaj pa prenesi odgovor, zanima me šta će reći. Pooštrili su sve kod nas dosta, zato nema više ni Švajcaraca na 25kw, već je jedina varijanta da se uvezu motori koji su i preko bili A2 restricted na 35kw iz fabrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

A sta fali ovom modelu pa je potreban novi? :neznam: Facelifting?

 

Motor je aktuelan, DCT takodje, dobio je mod za off road, keyless vec ima... Sve to (sem off road moda) se najavljuje za Forza 750 koja tek treba da izadje...

 

Kad se na to doda nenadjebivo vesanje, full digitalna tabla, odlicna LED svetla, brutalne kocnice, ne vidim kamo potreba za novim?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Zasto je onda bio potreban novi model Africe, GS-a...???? I koliko jos novih modela. 

Prvi put je Xadv izasao 17-te... dakle 3 godine. Ne fali mu nista... a opet ima toliko toga za peglanje. Sve su to vidjenja raznih korisnika. Ali reci da nesto nije potrebno usavrsavati, je suludo.

 

Neko rece svijetla nisu odlicna. U pravu je. Mnogo review-a je imalo zamjerku na svijetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Samo je "mala" razlika sto GS i Africa su u klasi gde ima pun Q modela i proizvodjaca a X-ADV je trenutno klasa za sebe tj nema konkurencije ni na horizontu :neznam: Koji je onda njihov motiv da ga svako malo preuredjuju kad se i ovako odlicno prodaje?

 

Da me shvatis pogresno: nemam ja nista protiv da oni urade neki restajling ili naprave novi X-ADV 800, 850 ili sta ti ja znam. Ovom ce pre onda pasti cena i eto srece za nas kojima je i ovakav odlican ;)

 

Prosto mislim da to nije realno jos neko vreme iz gore navedenih razloga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Slazem se s tobom. Pogotovo s tim da je Xadv trenutno klasa za sebe.

Ali opet dolazimo da nova Forza ima recimo vise prostora za noge. Bluetooth, moderniju tablu... a to je mozda Xadv trebao u startu da ima kad drzi cijenu preko 12k.

 

Jedino sto taj model traje 3 godine pa mozda bi neko osvjezenje dobrodoslo. Mada, ja bih ga sutra kupio da mogu. 

Vec su to ona nasa mastanja koja ne kostaju nista. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Japanci su opšte poznati da to rade i to već dugi niz godina. Ima jako puno modela motocikala recimo, koji su najavljivani kao podmlađeni i "novi", a suštinski se promeni po koja plastika, kolor šema (izuzetno čest slučaj u R svetu) i tako neki površinski detalj. Bude nekada i zahvata na perifernoj elektronici...ali šta je poenta. Njih takav zahvat u principu jako malo košta, pride se "prethodnom" modelu srozava cena kao polovnog...a ono što je ostalo neprodato novo, nudi se po čuvenim akcijskim cenama. To su sve naravno uslovi koji važe na ozbiljnim tržištima, gde se jako puno vodi računa o brojevima.

Iskreno, meni malo detinjasto zvuči to...kao, klasa za sebe. Voli narod da mistifikuje stvari i daje im mnogo veći značaj, nego što to bilo koja stvar ima.

Tako se valjda diže "cena" i onome koji to poseduje.

Da se razgoliti neki moderan skuter, malo digne i stave kramponke...eto nove klase za čas.

To će ionako da ide pod presu još za naših života...bože zdravlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kad kazem (pisem) klasa za sebe, to znaci da trenutno nema slican model drugog proizvodjaca u ponudi a ne da se nesto ovaj mistifikuje.

 

Ovo da se razgoliti neki moderan skuter, malo digne i stave kramponke ne bih komentarisao... Ti si ozbiljan forumas, znas jako dobro da je X-ADV mnogo vise od toga. Honda kao verovatno najveca moto kuca je mogla sebi da dozvoli kockanje sa ovakvim konceptom, drugi evidentno nisu - barem do sada. Pogotovo sto je lestvica postavljena vrlo visoko...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ma kakvo kockanje. Zar misliš da bi Honda propala...i da će propasti ako se ovaj ili neki drugi novitet ne bude prodavao? Oni su dovoljno jaki da mogu da eksperimentišu koliko im volja, ali naravno, neće izlaziti (onako japansko ziheraški) iz okvira koje mogu realno da potkrepe. 

Odmah da se razumemo, apsolutno ne kudim proizvod, već možda nisam baš tako zainteresovan, a reći ću i ostrašćen...pa da glorifikujem bilo koju marku i proizvod. Mislim da možemo da se složimo da na ovoj spravi ne postoji ništa čega nema na još nekom drugom proizvodu, Hondinom ili neke druge marke.

Ideja da se skuter opremi tako da može van asvalta jeste interesantna, neko će reći i revolucionarna...ja to posmatram možda malo trezvenije, pa ne pridajem svemu tome toliki značaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

A mozda ideja da se proba kako trziste prihvata malo udobniju voznju, nego recimo 400km da drzis noge na pedalama precnika 5cm.

 

Xadv je ozbiljna masina s kojom se moze postici svaka ruta i planirani put. Isto kao i sa vecom bracom iz Honde ili drugih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja