Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja sam imao čast da napravim "krug" sa njim i meni se svidelo... mislim da je malo lakše manevrisanje od Integre pošto sam i nju više puta provozao (drug dobar je poseduje), i mogu da kažem da se meni svidja! :)

Da je lep, jeste, dobra mašina, lep je po meni, dobar sa svime što sam isčitao ali i da je skup.... skup je... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ako nekome zatreba, pu pu daleko bilo, desni retrovizor, zastita rucice plasticna, zadnja plastika repa, nosac tablice, zadnja felna ( blago kriva na jednom mestu, lako za srediti) neka mi se javi. Dogovoricemo se u par reci. Sve je preslo 923km

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye

Evo vratismo se sa putesestvija do mora,ohrida i nazad.......oko 2500 predjenih km..... sta reci osim jedva cekamo da krenemo negde ponovo. Prenatovareni (sigurno 30kg vise nego dozvoljeno po manualu) isli prosecno 120 do 140 (po cajgeru) autoputevima sa prosecnom potrosnjom 4,2l.....sve je radilo kao podmazano, dovoljno snage da pretekne i umakne.....a pauze smo pravili na nekih 150km, nije bilo potrebno cesce zbog udobnog polozaja sedenja....sve u svemu potvrdio sam sam sebi da je savrsen za moje potrebe.....toliko za sada...:)))))))

20190805_153953.jpg

20190805_154006.jpg

20190805_154009.jpg

20190805_160232.jpg

20190805_160314.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Sve čestitke i da opet ponovo idete negde. Jesi postavio već negde detaljnije slike ovih kofera?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye
Pre 21 sati, X8 Vračar je napisao:

Sve čestitke i da opet ponovo idete negde. Jesi postavio već negde detaljnije slike ovih kofera?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

nisam, toliko sam bio u guzvi pred odmor da nisam stigao da postavim slike...bice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Da podelim sa vama svoju muku,pa ako neko razmislja na tu temu....neka odustane odmah. Porucio sam u Delti Akrapovic top za adv,platio 109000rsd,cekao 2 meseca i juce napokon preuzet motor sa ugradjenim topom. Izgled je savrsen,ima karbona,lepe linije,sve je to ok. Zvuk....pa zvuka nema,a kupljen je da bi se cuo. Akrapovic sada za evropu pravi topove koji nemaju mogucnost skidanja db kilera. Sraf je ispod karbonske oplate i plus je zavaren,tako da za eventualno skidanje prigusivaca mora da se busi,drka,gubi se garancija...sve u svemu promasaj . Memorija mi je pri kraju pa necu postavljati slike. Ako neko zeli da vidi,poslacu mu na viber slike i snimak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X ADV, Vespa GS, Vespa P200e
47 minutes ago, zemunac72 said:

Ne moguce, ja imam Akrapovica i izuva kako se cuje kad je db kiler na njemu a bez db kilera je na duze od 10km ne podnosljivo!!! Posalji na viber slike da vidim! Jesi menjao granu? Jesi iz bg?

 

 

B71B96EC-B347-470F-B3A4-A0FA9F9D194F.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@zemunac72

 

Lako resis problem, imas skuplju varijantu a to je zamena izduvne grane jer katalizator u istoj je taj koji ubija melodiju.

Ili da skines svoju i odneses kod nekog da ti isece katalizu, stavi drugo parce cevi pa montiras na motor (obavezno sacuvaj katalizator ako nekad zatreba) .... tako sam ja uradio jos pre ihhhaahaaj km.

Pogledaj u ovoj temi, prelistaj strane i sve ce ti biti jasno ki dan.... klik Ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mali al znacajan info za vlasnike X-ADV....

Ima opoziv na zamenu senzora (2 kom.) menjaca sa sve instalacijom. Desava se da pri velikim vrucinama, dobro zagrejanom motoru, gradska voznja, menjac jednostavno zablentavi (zbog senzora).

U tom momentu kad se desi, dostupne su samo 1 i 2 brzina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Samo za xadv, problem je u stvari u kablu koji se greje, tj. njegovoj poziciji, na Afrikama je drugačije rešeno. Bas se drugaru desilo pre par dana. Vozili se i samo zove na mobilni da je ostao u prvoj i check enging mu se upalio. Malo se ohladio i posle lagano vozio, pao mrak zahladnelo i nije više imao problema. Čeka termin za zamenu.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 32 minuta, Singularitet je napisao:

Ništa za NC-ove, Afrike?

Nije da se razumem, ali kontam da su senzori isti...

Drugar je imao sličnu situaciju sa svojom nc 750 dct. Vozili smo se i odjednom se motor u vožnji ugasi, ni glasa da pusti :D

Ne vergla, samo se čuje menjač kako zuji, pokušava da išalta brzine ali bezuspešno. Ostavimo ga tu 40 km od kuće  i dodjem sutradan sa kombijem po njega, natovarimo i pravac garaža.

U medjuvremenu pogledam malo na netu i nadjem na youtubu da je isti problem imao neki tip sa Afrikom dct. Motor se tako ugašen gurne par puta u mestu napred nazad, menjač proradi i odblokira se i posle normalno pali i ide.  Išao je posle u deltu kod Nace-a i mislim da su mu nešto resetovali ili menjali, pitaću ga baš. Redak slučaj ali dešava se.

Eto ako se nekome desi takva situacija, neka malo gur gur i proradiće :D

Ništa strašno ali napravi nervozu, par dana ranije smo bili na turi podaleko od kuće i da se to desilo tamo mislim da bi ga on zapalio. Ovako je prošlo relativno bezbolno. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ja se baš brinuo zbog tog menjača na Integri, međutim sve preživljava po gradu. E sad, dokle će kvačilo da traje sa takvom vožnjom...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, Singularitet je napisao:

Ništa za NC-ove, Afrike?

Nije da se razumem, ali kontam da su senzori isti...

 

Pre 5 sati, Milanezi je napisao:

Drugar je imao sličnu situaciju sa svojom nc 750 dct. Vozili smo se i odjednom se motor u vožnji ugasi, ni glasa da pusti :D

Ne vergla, samo se čuje menjač kako zuji, pokušava da išalta brzine ali bezuspešno. Ostavimo ga tu 40 km od kuće  i dodjem sutradan sa kombijem po njega, natovarimo i pravac garaža.

U medjuvremenu pogledam malo na netu i nadjem na youtubu da je isti problem imao neki tip sa Afrikom dct. Motor se tako ugašen gurne par puta u mestu napred nazad, menjač proradi i odblokira se i posle normalno pali i ide.  Išao je posle u deltu kod Nace-a i mislim da su mu nešto resetovali ili menjali, pitaću ga baš. Redak slučaj ali dešava se.

Eto ako se nekome desi takva situacija, neka malo gur gur i proradiće :D

Ništa strašno ali napravi nervozu, par dana ranije smo bili na turi podaleko od kuće i da se to desilo tamo mislim da bi ga on zapalio. Ovako je prošlo relativno bezbolno. 

Za NC nisam cuo da ima tu falinku.

Bio danas do Delte pa procaskao sa Nacetom dok je ujedno na dizalici radjen opoziv na jednom X-ADV (imam slike al necu kaciti).

 

Bilo kako bilo, DCT menjac trazi dobar napon, ciste i jako stegnute kleme na akumulatoru.

Zatim, pre nego se ugasi motocikl, obavezno prvo izbaciti u neutral pa tek onda okrenuti kljuc kontakt brave (ne na kill) i tako svaki put!

 

@Milanezi

Ugasio se drugaru u sred voznje.... uh bas moze biti opasno.

Verujem da su izbrisali pa ponovo "ucili" menjac. Procedura trazi dobar napon, vruc motor i zakocen zadnji tocak. Kad krene operacija u protokol, preko dijagnostike sam prodje kroz sve brzine (cuje se saltanje), tako memorise pozicije i zapamti menjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Rekao bih da se montira na najistureniji deo, da u slučaju glupavih padova ne drljaš kreš bar, već tu plastiku koja je jeftina i menja se.

Čisto pretpostavka.

 

Edit: preteče me kolega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ma pametno su to napravili, prava stvar <_<

 

Kupljene su OVE maglenke. Zanima me odakle ukrasti struju za to. Ako se veze direktno za aku onda ce moci da se pale svetla i bez kljuca, a to ne bih voleo. Uticnica 12v je pored akumulatora, da l nekako preko nje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Sa pozicije ukradeš struju za kotvu releja, a njih preko releja vežeš na aku. Prekidač na kolo manje struje.

 

Možeš to isto i sa utičnice 12 V (umesto sa pozicije), pošto verujem da u njoj nema napona kada motor ne radi. Prvo rešenje mi deluje čistije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye
On 30.8.2019. at 15:09, Satelis je napisao:

Mali al znacajan info za vlasnike X-ADV....

Ima opoziv na zamenu senzora (2 kom.) menjaca sa sve instalacijom. Desava se da pri velikim vrucinama, dobro zagrejanom motoru, gradska voznja, menjac jednostavno zablentavi (zbog senzora).

U tom momentu kad se desi, dostupne su samo 1 i 2 brzina.

meni se to jednom desilo, zamenili mi instalaciju i to je to......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja