Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X ADV, Vespa GS, Vespa P200e

Blato i storka su odmah oprani jer bilo tragicno! 

 

Tera on off al nije to to i to nebi bilo to ni sa GS jer je i on tezak. Ako ste ikad vozili Crosericu 125-250cc onda znate o cemu se radi. Ona je namenjena tome, lagana i totalno drugacije se vozi po blatu... 

Sto se kofera tice to je stvar ukusa, meni su licno top a i stavio sam ih konkretno jer 9 juna krecem za Atinu! 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja bi' ovo posedovao... :ooo:

A to dal' je za off ili nije, batal'te. Lepo covek napisao: gde je prosao fosamsto, prosao je i X-ADV. Malo li je? Pa pobogu, nije ni zamisljen da se Dakar tera sa njim. GS ADV je sinonim za Adventure motore a ima ihahaj vise kila i poseduje gomilu plastikarije koja se da pokrljati prilikom pada...

 

Meni se ceo outfit sa ovim silnim koferima i zastitama dopada, da ne kazem - odusevljen sam :care:

 

Teraj ti to koleZa dugo godina i uzivaj za sve pare koje si dao za njega! Neka te sluzi kako si zamislio :takoje:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X ADV, Vespa GS, Vespa P200e

Bas tako,

ceo koncept X ADV-a je asflat sa mogucnoscu silaska sa asfalta, sto se meni pokazalo i vise nego ok. Cak sta vise kad sam se vracao uhvati me grad i oluja, nevreme proteram to sve i bio sam prisiljen da u jednoj ulici prodjem kroz ogromnu baru i dok sam prolazio pomislih ako iz ovoga izadje i bude sve ok to je onda to!

Bas kako je @alexanto napisao nije za Dakar. 

Iskreno i ne poznajem tog ko da 15k+ eur i drnda motor po kamenjaru i pesku! Ja sam probao da vidim mogucnosti i to je to od mene, moj offroad ce biti sa asfalta prilazak nekoj plazi! 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ovom X ADV fali samo jedno da bude vrh, a to je previsoka cena, u poređenju sa  Integrom750, NC750 . Ali pojeftini će sa godinama i kilometrima;).

Vozio sam X citing 500r, i nisam se usuđivao ni po makadamu da vozim, što mi je pravilo problema kada asfalta nestane pa se okreći.

Sa ovim bi se samo nasmejao, po gasu i odvrnuo muziku u slušalicama :jee:

Alu koferi su mu seli ali bi "čučnuli" da su crni:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X ADV, Vespa GS, Vespa P200e

@milomir22 ne bih se slozio da treba dosta toga da se rasrafi da bi se odrzavao lanac! 

Ja ovde vrlo lako pristupim lancu dok je na standeru i ocistim ga i podmazem! 

 

@djolji probao sam crne kofere i nije mi se svidelo, taman motor tamni koferi, oni vise idu na srebrni ili crveni! Ovi koferi su malo otvorili ovu boju! 

E726DACB-1904-4395-B689-6B1ABE2349D0.jpeg

F5E232E3-1E2F-45E5-8320-DDBFD66C4C67.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kakav motor, kako dobro izgleda, kolega spakovao si ga ko bonbonca, ko moze sebi da priusti taj luksuz tu nema greske. Da ga u zdravlju vozis i trosis

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

ima kao dodatna oprema fuzasteri da se kupe za njega da stojis dok si u avanturi da ne kazem blatu :) orginalni hondini crveni kostaju ko da su od zlata, ne znam dal mogu neki aftermarket da se stave. Za cenu tog skutera moze da se kupi afrika bez dct-a i bog da te vidi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

... a moze i 4 - 5 jutara zemlje u Banatu, polovan Fap prikolicar, Dacia Duster sa prednjim pogonom na akciji, recni camac u samoizgradnji sa kabinom, revolver strug ocuvan i svasta nesto jos...

 

Da je covek 'teo da kupi Afriku - verujem da bi je pazario jel?

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X ADV, Vespa GS, Vespa P200e

@Nole Bg hvala druze. :) 

 

@stilgar da znam za njih 400€ su original, nisam to hteo od starta jer sam znao da necu voziti offroad! Africa dct je samo 2k eur bila skuplja al me nije zanimala! Hteo sam multipraktic i to je po meni bio xadv. Gledao sam multistradu al automatski menjac za grad je presudio! Ovo je all in one.

Pa kostao me ozbiljno preko 15,5-16k sigurno! 

 

@alexanto. :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
11 hours ago, alexanto said:

... a moze i 4 - 5 jutara zemlje u Banatu, polovan Fap prikolicar, Dacia Duster sa prednjim pogonom na akciji, recni camac u samoizgradnji sa kabinom, revolver strug ocuvan i svasta nesto jos...

 

Da je covek 'teo da kupi Afriku - verujem da bi je pazario jel?

poenta je da je taj skuter bezobrazno skup. Integra ima istu masinu, isti skuter fazon i kosta ohoho manje (3000evra tacnije), al ako i njoj dodaju adv u imenu bice masno skup.

p.s. kolega ce i adv da vozi po asvaltu za sta je i integra namenjena, al avantura je avantura :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X ADV, Vespa GS, Vespa P200e

98% onih koji kupe KTM, GS, AFRICU ne voze off road. Meni se taj fazon motora svidja i zato sam uzeo xadv!

Slazem se da je skup ali i T MAX je skup, tacnije duplo skuplji od XMAX 400 pa se cena godinama drzi kako za nov tako i polovan.  

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
30 minutes ago, sAleks said:

98% onih koji kupe KTM, GS, AFRICU ne voze off road. Meni se taj fazon motora svidja i zato sam uzeo xadv!

Slazem se da je skup ali i T MAX je skup, tacnije duplo skuplji od XMAX 400 pa se cena godinama drzi kako za nov tako i polovan.  

 

 

 

 

ma svaka cast, simpatican je motor i interesantna ideja samo me politika proizvodjaca nervira, a tek cena... evo da ne bude samo da frkcem na hondu da uzmemo za primer jamahu i njihov mt07. Kad se pojavio mogao da se kupi za 5700 nov u platneru na sajmu i kad se pojavio bio jedini sa tom masinom. Vec sledece godine izbacili tracer, retro, cafe ovo ono sve ista masina i cena ode na 7800 evra... ko mobilni telefoni jbt lite model, pro, xl ekran...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Cela srednja klasa je upala u cenu oko 10000. Svi su generalno bezobrazno skupi. Pogotovo ako pogledaš završnu obradu, kvalitet materijala. Nema više poliranih šrafova, većih lakiranih površina, duplih auspuha i još mnogo sitnica koje bi mogao da nabrojim. Prelistajte slike starijih modela i videćete da su kvalitetnije spakovani i odrađeni. Do skoro, jedva da si mogao da nađeš paralerni dvocilindraš. On inače važi za agregat koji je kompaktan, lak i jeftin za izradu. Sada ih ima mnogo, cele familije modela kao što Stilgar kaže i ja ga tu razumem.

 

Evo vam čist primer, za pare koliko košta na primer ovaj X ADV skuter, svojevremeno i ne tako davno, 2010. si mogao da kupiš skroz novi Varadero u maks opremi i da ti ostane skoro 2 soma u džepu da se vozaš. Da ne poredimo sada skuter i Varadero...

 

Da me neko ne shvati pogrešno, nemam ništa protiv X ADV, samo sam uzeo kao očigledan primer koliko su cene novih motocikala otišle u vazduh. 

Radim u automobilskoj industriji i vrlo dobro znam da se danas vrlo vrlo malo toga proizvodi u fabrikama. Motocikl se samo sklapa, a sve komponente i delovi dolaze od dobavljača iz jeftinih zemalja za sitne pare. To je samo kako brutalno i nehumano autoindustrija postupa većim delom. Da vam ne pričam i sada da se zna su neki proizvođači NAMENSKI imali dil da svi zajedno prave kartel i drže visoke cene pa su ga popušili na međunarodnom sudu.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye

prijatelji ja nikako da se javim.......kilometri lete,ja ne silazim sa masine.........sve vise i vise sam zadovoljan svime sto je Honda ubacila u ovaj motor.....pozdravvvvvv......i drago mi je da ima novih vlasnika X-a.........mora da organizujemo neku turu uskoro.....:)))))))))

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye
On 23.6.2019. at 23:39, Boki Vozdovac je napisao:

Pozz 

Novi sam na forumu.

Stize mi X Adv narednih dana.

Treba mi pomoc, gde da odrzajem motor i gde da kupim zadnju gumu ?

matori...nek ti je sa srecom novo motorce....samo kod honde....nov je motor, ne verujem da nasi majstori uopste znaju kako da mu skinu plastike a da nesto ne polome a kamoli nesto vece.....mozda je skuplje ali si sigurniji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue


Zanimljivo

WWW.MOTOPINAS.COM

Renato Zocchi won the 7,000-kilometer 2019 Gibraltar rally, beating motorcycles on his trusty Honda X-ADV scooter.



Vozim motor, nisam bajker.
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja