Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Hvala Dare @Satelis ! Ako znas gde bih ga mogao pazariti najjednostavnije/najjeftinije znacilo bi mi.

@Alexa90 pa ja bih nesto sto jednostavnije, posto je i ovako knap sa prostorom, i ne bih nista da seckam i busim posto je motor skoro nov i u garanciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Odeš na njihov sajt i tu izaberes koji ces paket uzeti, nosač kapalice obavezno.

Ne znam da li salju za SRB ali znam da je najjednostavniji za ugradnju Tutoro.

 

Prooiler je duplo skuplji, montaza zahteva rasturanje plastika leve strane.

Ako je obican model mora se seckati instalacija i kaciti na senzor brzine pa posle ucenje CF-a.

Model sa GPS je daleko laksi za ugradnju ali i dosta skuplji od osnovnog modela.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 776 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Da vas malo udavim:

Za vikend sam napokon napravio i prvu pravu vožnju ovim motorom. Ako nekoga čujem da kaže kako je ovo skuter a ne motor - imaćemo ozbiljan problem. :jee:

Pređoh 810km po srpskim i bosanskim krivinama, brdima i kotlinama. Nisam imao 1m autoputa. 

BG-LA-VA-Osečina-LO-Mali Zvornik-Šekovići-Vlasenica-Han Pijesak-Sokolac-Sarajevo-Lukavica-Jahorina-ponovo Pale-Višegrad-Kotroman-Mokra gora-Mitrovac-Perućac-BB-Kosjerić-Divčibare-Mionica-Bogovađa-BG.

Vešanje sam podesio na tvrđe od fabričkog podešavanja, ali treba još malo (imam 100kg). Nigde ga nisam sabio do kraja, a neravnina je bilo bezbroj. Stvarno mislim da je ovde vešanje iznad mogućnosti ostatka motora.

Kočnice – nijednog trenutka nisu počele da blede iako sam ih maltretirao ozbiljno. Rekao bih da su više nego adekvatne za ovaj motor, ako ne i predimenzionisane.

Automatski menjač u S modu radi više nego ok. Kada nauči i kada sam ja shvatio da oko 5000 obrtaja ne menja u krivinama nije bilo problema.

Ali, Bosanac (ja) tek u pola Bosne sam shvatio da sam skroz zaboravio da ima i potpuno manuelni mod. E tu kreće prava zabava, motor dobija totalno drugu dimenziju. Sam ne prebacuje u viši prenos ni kada opali u crveno debelo, ali ako usporavaš do zaustavljanja i zaboraviš se sam ga prebaci unazad do 1. Totalna kontrola kao sa manuelnim menjačem. Zaba zagarantovana.

Po Jahorini sam probao da se popnem do vrha planine ski stazama i došao sam do pred sam vrh ali je bilo prestrmo da sam pokušavam dalje, jer je ipak pretežak motor. Sa odgovarajućim gumama ne vidim problem za njega po raznim vukojebinama, iako je težina definitivno najveći minus ovde.

Ta ista težina se oseća i pri kratkim krivinama i brzim prebacivanjima levo-desno.

Najvažniji dodatak ovom motoru su off-road pegs, koje ne da znače kada ideš uzbrdo-nizbrdo van puta da se prebaci masa na zadnji točak, nego i u vožnji po krivinama kada na njih staviš noge, motor dobije skroz drugu dinamiku, telo se nagne napred ka kormanu, kao neki turing motor. Najviše sam ga tako vozio.

Givi roll bar smeta ovim fuzasterima da se lepi namesti stopalo, pa se oslanjaš više na prednji deo stopala. Kada sam stopala nakrivio na stranu, kako bih se oslanjao srednjim delom stopala, u jednoj krivini sam zakačio prstima asfalt pa sam odustao od te varijante.

Čitam da se ljudi žale na svetla, u krivini se ne osvetljava unutrašnji deo navodno – vozio sam niz Drinu ka Višegradu po mraku, magistralom koju ne poznajem. Nisam imao problem sa osvetljenjem, tj. jako sam zadovoljan istim (iako je na ADV350 bolje bilo).

Žale se ljudi na sedište isto – nakon prvog dana sam osećao malo dupe, drugi dan malo više, ali ništa strašno. Jutros dođoh na posao motorom i ne osećam ništa, kao da nisam sabio 800km dva prethodna dana. Siguran sam da je tome doprinelo što sam se dosta oslanjao na off-road fuzastere, što opet daje mogućnost za menjanje položaja nogu i opterećenja dupeta u krug, kao nijedan drugi motor.

Pošto je ovo jako štedljiv agregat, o stilu vožnje će dovoljno reći da su mi proseci potrošnje po rezervoaru bili 4,5-5l.

 

Uglavnom, izbegavao sam ovaj motor da kupim jer sam smatrao da je precenjen debelo, ali nakon ličnog uvida u mogućnosti i ponašanje na putu i van njega, kao i svakodnevno u gradu, možda i nije toliko precenjen. Definitivno nema konkurenciju. Pritom sam siguran da još nisam dogurao do njegovih granica po krivinama, iako sam obrijao bočne iglice na gumama.

Treba još da ga testiram van grada u dvoje, ali na osnovu prikazanog verujem da me neće razočarati.

Što se mene tiče, ovo je pravi motor za moje svakodnevne potrebe koji mi pruža sve šta treba i kada hoću da se vozim daleko... Nedostaje mu jedino RoadSync da bi bio potpun.

XADVJahorina.jpg

XADVTara.jpg

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Svaka cast, lepo je ovo citati!
Ovo za footpegs je interesantno da imaju svrhu i po putu u krivinama, moracu ih poruciti da probam..
I da se nadovezem, RoadSync i nije onakav kakvog ga svi zelimo.. Bolje uzeti neki Android Auto / Carplay i zabiti ga iznad cajgera.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 776 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja sam uzeo fuzastere sa Alija, rade posao a 10% cene originalnih. RoadSync mi je bio super za čitanje i odgovaranje na poruke, pozivanje ... Dovoljno meni.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@QmBGD svaka čast kolega , uživanje pravo na tom potezu  i vreme te poslužilo fino.

 

Nego reci nam utiske za vizir , zaštita od vetra na većim brzinama , pri malim brzinama jel ga spustiš dple zbog vrućine , kako vidiš preko /kroz njega u raznim pozama.. sa tim puigom .

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 776 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Vizir ne pomeram više, tj. odustao sam - baš po kiši na putu ga podignem na najvišu tačku a leti ga možda budem spuštao. Kroz njega se vidi jasno ali i u najvišoj tački gledam preko njega, vetar mi udara u kacigu. Stoji mi na drugom položaju od najvišeg i to mi je skroz ok. Vetar udara u kacigu svakako. Sada sam skidao bube sa jakne po rukavima i ramenima, po neka sa grudi. Svakako štiti telo mnogo više od fabričke tacnice.

Rukavice bile bez buba što znači da štitnici rade posao na tu temu. Zbog toga se šake baš i ne rashlađuju, što je opet dobro po hladnoći...

Ne volim da gledam kroz vizir, samo onaj od kacige. Mora da duva na motoru, nemam problem sa tim. Za put su obavezni čepići za uši. 

Ovaj Akrapovič bez DB kilera mi je bio bučan i sa čepićima, sve sam bliži tome da ga nabavim.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Pozz svima ,vec sam pisao na temu Honde x adv da ima problem sa kontaktom kada se ugrije motor ,bio je u tri servisa niko nije uspio da ga popravi .Pregledane su instalacije ,kljuc je ok ,modul kljuca stavljen ispravan  nije ni to jedino sta je ostalo da skinem procesor i da odnesem da se preletuje ako ima hladan lem ! Motor ima novi akumulator nove baterije u kljucu kada upali mozed do njemacke sa njim ali kada ga ugasis nema kontakta 4 do 5 sati sada po toplijem vremenu .

IMG_4756.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Ja RoadSync koristim u kombinaciji sa Google navigacijom na tlf. Preuzme sve sa Googla, ispisuje i navi poruke u dnu displeja motora. Meni je to sve ok u praksi. Držim i tlf (iznad displeja) ali gledam 98% u displej motora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Da nemate vi Androide mozda? Meni na iPhone to sve deluje malko drugacije, necu valjda i telefon menjati


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja