Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ima dve mogucnosti za skidanje db-a.

 

1. probusiti karbon, odviti sraf koji je pecnut varom, izvaditi db i staviti cep od gume.

Ovo je manje kulturan nacin

 

2. razbusiti pop nitne, skinuti karbon kapu, obrusiti var, odviti sraf, izvaditi db, vratiti kapu i zanitovati.

Kulturnije i teze resenje.

 

Milosev bajk ima celu liniju Akrapa sto znaci da nema katalizator. Sad bez db kilera kad zavrne gas.... previse jako se cuje za moj ukus.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu
Ima dve mogucnosti za skidanje db-a.
 
1. probusiti karbon, odviti sraf koji je pecnut varom, izvaditi db i staviti cep od gume.
Ovo je manje kulturan nacin
 
2. razbusiti pop nitne, skinuti karbon kapu, obrusiti var, odviti sraf, izvaditi db, vratiti kapu i zanitovati.
Kulturnije i teze resenje.
 
Milosev bajk ima celu liniju Akrapa sto znaci da nema katalizator. Sad bez db kilera kad zavrne gas.... previse jako se cuje za moj ukus.
 
 
 

Izvinjavam se ako pitanje nije na pravom mestu, ako admin proceni neka ga izbrise ili prebaci...
Za sta sluzi ovo "sace" koje ide izmedju grane i topa?

cf69df894500224cfd3ae9cfe21b06dc.jpg

a62c4b4fe79b24d0876a00a1f5e22c65.jpg

Da li igra ulogu "katalizatora", jer sam primetio da se posle voznje "uzari" pa bolje sagori izduvne gasove za vreme voznje.
Da li ce agregat imati posledice ako se skine?
Da li ce "top" imati posledice(da brze "izgori")?
Cisto testiranja radi, skinuo sam ga, postoji mala razlika u zvuku i subjektivni osecaj je da radi mirnije na leru i skuter bolje povlaci na nizim obrtaijma (ima neki kick (jos jednom subjektivni osecaj))...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To mu dodje kao kataliza-prigusnica, verujem da nece biti nus pojava bez tog dela.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

Gledam razliku novi - stari... 

Kako mi je posle nekog vremena stari postao "star" mislim hocu reci da su ovaj novi bas dobro uradili sa ovim farovima, ne znam kako je sa prakticne strane jer znam da se dosta ljudi zalilo na farove na starom.


Ali cena mu je bas jaka nazalost, ko mi je kriv kada nemam :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
On 24.7.2021. at 22:21, Satelis je napisao:

Ima dve mogucnosti za skidanje db-a.

 

1. probusiti karbon, odviti sraf koji je pecnut varom, izvaditi db i staviti cep od gume.

Ovo je manje kulturan nacin

 

2. razbusiti pop nitne, skinuti karbon kapu, obrusiti var, odviti sraf, izvaditi db, vratiti kapu i zanitovati.

Kulturnije i teze resenje.

 

Milosev bajk ima celu liniju Akrapa sto znaci da nema katalizator. Sad bez db kilera kad zavrne gas.... previse jako se cuje za moj ukus.

 

 

 

Koje su dimenzije zakovica, promjer, dužina...vidim da je inox u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Standardnu nitnu mozes koristiti, ne treba biti dugacka, dovoljno je 2-3mm da prebaci rupu po duzini gledano. Sto se sirine tice, izmeri staru i po njoj uzmi nove nintne.

 

kad smo vec kod Milosevog ADV-a zamenjeni su opanci pred put

IMG-20210729-124044.jpg

 

jos jedna stvar, obratite paznju na zategnutost zbica, hoce da se popuste

IMG-20210729-124039.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Pozz ...

Zanima me crni crash bar  za x adv 2020.

Kako ga niko nema na stanju moram da ga porucim. Moze li neko da mi kaze koja marka je ok,dobar var,da nije kriv i slicno...gde ga nabaviti. Potreban mi je i nosac kofera ,isto pitanje ... hvala

Promenio član Nikola Honda 954

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imas Oem koji je lepse odredjen na pocetku tj gornjem kacenju od Givi crash bara.

Imas Sebu koji je vec pravio za ADV crash, izgledom na Givi lice, kvalitet mislim da je bolji od obe pomenute varijante.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

Moram jace je od mene :)

Moram da postavim jedno hipoteticko pitanje, nadam se da mi necete zameriti na tome, jer mozda se sledece godine odselim i ovo sve padne u vodu.
Da ne otvaram posebnu temu a tice se ovog motora pa bih zeleo da cujem vase misljenje.

Vec duze vreme imam u planu da sebi nabavim motor koji bi mi sluzio kao prevozno srestvo, ne samo voznja, treba mi prakticna stvar.

Gledao sam prvo vespu gts 300 ali posle dosta razmisljanja i price odustao sam nje.

"Prelazim" na forza 350 ali i dalje imam crva u glavi koji vrti X-ADV.
Znam da poredim babe i zabe, ali opet zelim da cujem iskustvo nekoga ko ima ili je vozio oba ili jedan motor. Prvo ADV je 2x skuplji motor , 2x jaci motor, ima dsg naspram cvt... te stvari znam.

Da pojasnim sta mene najvise zanima. Znaci meni treba motor da normalnu voznju, dodjem do grada parkiram mogu da ostavim kacigu, jaknu u motor i idem da zavrsavam sta mi treba, treba mi prakticni motor. Ne zelim da oblacim kombinezon da bih vozio motor, sto bi se reklao u civilu sa zastinom opremom. Nadam se da razumete nasta mislim.

Muka mi je vise parkinga po centru. Sto se tice voznje znaci 80% grad i ovo moze da bude vangracka, nikakva brza voznja i to.

Nemam ni prestavu koje je cena servisinja oba motora da li i kolika je razlika.

Da li vredi dati 2x vise za x-adv naspram forze 350 (znam da su babe i zabe), sigurno da je bolji i kvalitetniji motor, ali za ove neke potrebe da li se oseti razlika? (znam da ce mi svaki motor od 125ccm zavrsi posao) ali mene zanimaju ova dva motora.
Mislim da nisu samo pare, adv mi je prelep i bez razmisljanja ali da mi treba 750ccm, troskovi, registracija, da li ta razlika racionalna, nije sve ni u parama.


Imam jos pitanja ali i ovako mislim da sam vas smorio, oprostite molim vas (bolest ne bira :na_glavi:
Mozda mi neko i da neki praktican i koristan savet. 
Unapred svakako veliko HVALA drugari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Ako hoces samo po gradu da se vozikas i zavrsavas obaveze onda ti je Forza prakticnija zbog gabarita , jeftinija za odrzavanje , jeftinija registracija i manja potrosnja. Moze se reci razumnija varijanta.

A ako hoces da malo vise uzivas u voznji onda je tu XAdv . Xadv je univerzalan motor , jako povozan , zanimljiv , mocan , mozes po gradu da uzivas a i da uzivas u nekoj turi van grada . U odnosu na forzu ima neuporedivo ozbiljnije vjesanje , kocnice i sve ostalo …

E sad ti i sa Forzom mozes dje hoces , moj drugar je sa XMax 300 odvozao turu do Rima i nazad bez ikakvih problema i izmeracio ( a Forza je po meni dosta bolji skuter od Xmax) . Samo je pitanje koliki zelis da priustis gust sebi

Sve je stvar mogucnosti , ako ti novac ne predstavlja problem , ja se trena nebih razmisljao nego uzeo XAdv. Ono sto sam primijetio je da dobri primjerci i ako im je jaka cijena ne zadrzavaju se mnogo u oglasima , tako da i ako ti ne bude odgovarao smatram da ces ga lako prodati .


S obzirom da nisam vlasnik Xadv nego ga samo probao , vise detalja ce ti ispisati neko od kolega forumasa default_0a-smiley.gif

Ps. Ovo sto se tice opreme sto si napisao , oprema je obavezna bilo na 50ccm bilo 1000ccm , to je moje neko misljenje . Nasi ljudi su jako nekulturni u saobracaju , ne postuju motoriste , putevi su nam nikakvi … i nismo bas presigurni na ulicama


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

Odmah da napisem, kada sam napisao opremu, bez kacige, jakne i rukavica ne razmisljam ni da sednem. Ali ne mogu da oblacim moto pantalone i cizme i idem sa time da zavrsam po gradu sta mi treba onda cu i da odustanem od motora. Nazalost imao sam iskustva sa nasom kulturom i dva tocka nazalost vise puta :( 

Sto se tice izdljivosti, ja sam "maratonac" i uzivam u tome tako da bih i sa 350 mogao na more sigurno npr.

E to me zanima iskustvo ko je vozio , osecaj voznje vesanje kocenje razlika. (opet kazem znam da su babe i zabe). 

Bio sam skoro do Delte i gledao x-adv kaze mi lik dzbae gledas sve je prodato uvezli su 100kom sve je otislo... Ova nova je prelepa, bas posle nekog vremena primeti se da je "svezija" 

Primetio sam da drze bas jako dobro cenu a i da ih nema, ali svakako bih isao na nov motor iz nekih razloga...

Ali opet kazem najvaznije mi je prakticnost da mogu kola da zamenim totalno, mislim meni se svidja cb650r mnogo ali dzabe kada ja nemam gde da ostavim kacigu a da vucem sa sobom nisam bas nesto odusevljen sa time, sve je to lepo uzivanje i voznji ali zelim i prakticnost.

@Slavo HVALA SVAKAKO 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako si jak u rukama, nogama pride nisi ispod 1.80 ili 1.85.... uzmi ADV.

Ako pak nisi u navedenoj kategoriji, ondak Forcu kupi.

 

ADV je težak bajk, desiće se da ćeš ga ručno morati isparkirati, obično u rikverc.

Ako nisi tome vičan bićeš u problemu. 

Sa druge strane Forcu možeš kako hoćeš, lagana.

 

Za grad od 125 - 300ccm max.... kaže zdrav razum, zelje i snovi nemaju ograničenja.:)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

@Satelis
Ti si glavni krivac crva da znas :D  

Imam 184  :) 


Kazi ti meni, kakva je razlika u odrzavanju? Ne moras javno o cenama ako ne zelis, ali da li je velika razlika u odazavanja? je l' se intervali razlikuju? Ima li dsg neko posebno servisiranje? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Citam sta si napisao i koje su tvoje potrebe, po mom mislenju kao vlasnik ovog novog x adv-a, mislim da bi ti forza vise radila posao nego adv. Imas vise prostora za odlaganje, skuter odlican, lagan za voznju,nije tezak, ne trosi mnogo, registracija jeftinija, ne brines o lancu, i duplo manje para kosta. X adv tezak skoro 240kg, kao sto je satelis rekao, kad oces nogama unazad treba dobro da povuces sto se kaze, zamisli kako je meni sa 170cm visine :) Da se razumemo, ja vozim motor 9,10 meseci godisnje, adv sada ne bi zamenio ni za jedan drugi motor iskreno da ti kazem, licno sam ga uzeo i zbog nekih planova za duze voznje u buducnosti,stvarno je odlican i ja nemam nijednu zamerku.
Po mom mislenju motor koji jednostavno nema konkurenciju u svojoj klasi.
Sve u svemu, slatke muke sta uzeti.
Satelis pitanje jedno, jel se isplati spustati motor za onih 3 cm sto je moguce? Jedino kad hocu da spustim obe noge malo mi fali i kad hocu unazad da idem motorom dok sedim. Dok sam na semaforu jedna noga skroz na zemlji i tu nemam nikakve probleme. Nisam pametan da li to raditi ili ostaviti ovako kako je


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 10 sati, stikis je napisao:

kakva je razlika u odrzavanju?

Neko je već napisao u ovoj temi primer - zamena slomljenog fara (nepažnja u rukovanju) 700 evrića, pa ti vidi.

Nemam X-ADV, nisam ga ni vozio, ali znam šta je skuter, i to je to, što se tiče tvojih opisanih potreba.

 

Još ako kupiš nov, ne brineš ko je šta zeznuo pre tebe, i šta će da crkne, 2 godine nemaš tehnički pregled, imaš garanciju, ma milinče jedno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

Samo 700 evrica, pa dobro to je laganica nista strasno za jedan far :P

Solo sam igrac i vozac tako :D

Realno neke racionalna prica je forza ali uvek imam nekog crva u glavi da me tera ka boljem kao i sve verovatno, mnogo mi je svidja adv. Gledam po netu, svasta se pise, dosta njih i se i zali na cenu ali npr u poredjenju sa tmax ja licno ne bih ni jednog trenutka razmisljao.
Mislim da je jedan od problema to jer adv nema pravoga kunkurenta na trzistu. Neko ga naziva skuter neko motor ne znam :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa šta je bolje, kao zamena za auto i pretežno za po gradu, otprilike su svi isto odgovorili.

Al ako ti se ADV sviđa, i možeš da ga priuštiš, onda samo napred :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 2.9.2021. at 23:20, stikis je napisao:

Kazi ti meni, kakva je razlika u odrzavanju? Ne moras javno o cenama ako ne zelis, ali da li je velika razlika u odazavanja? je l' se intervali razlikuju? Ima li dsg neko posebno servisiranje? 

Oko odrzavanja, potrosnje, registracije, cena seta guma..... forca ima prednost ma da realno gledano, ta dva modela ne mogu se porediti po tom pitanju jer su razliciti po mnogo cemu.

 

Da sam na tvom mestu, crv u glavi vec radi...... dam ti jedan savet kako bi ja odradio.

Primarna stvar je zelja ili ti ADV, sekundarna je potreba ili ti grad.

ADV-a da arcis po gradu je greota, ne ide + kavih sve debila ima na drumu mozes proci kako ne treba. Mislim na materijalno jer ako dodje do udesa (pu pu pu daleko bilo) ne mozes zamisliti koliko boli, mnogo, usi otpadaju.

 

Prvo odradi sekundarnu stvar kako treba, primarna ce doci ne brini se.

Kupi nesto lagano u rasponu 125-300ccm i ne mora to biti uopste Forca jer Honda drzi cenu, nema potrebe.

Eto kolega boza_kg ima ganc novog Kymca.... odlican maxi, bas tako nesto (koncept/namena) i tebi treba, dobro a da nije papreno.

Sekundarna stvar resena :)

 

Primarna ce pre il kasnije biti realizovana i tu ti takodje ne treba ganc nov i ako je fenomenalan osecaj kad izvezes bajk iz salona.

Moze se fino proci sa polovnim (citaj skoro nov) dobrim, mala km predjena.... za razliku u ceni imas prostora da kockas motor za putovanja (crash bar, koferi, grejaci i td).

 

Sad mozda zvuci "da jeste ali dva motora su dupli troskovi" ali veruj mi da nije tako.

Kad znas sta treba uzeti, gde je kom bajku namena.... ispadne pametna kupovina.

 

On 2.9.2021. at 23:36, X-ADV 2021 je napisao:

.............zamisli kako je meni sa 170cm visine :) ............
Satelis pitanje jedno, jel se isplati spustati motor za onih 3 cm sto je moguce? Jedino kad hocu da spustim obe noge malo mi fali i kad hocu unazad da idem motorom dok sedim. Dok sam na semaforu jedna noga skroz na zemlji i tu nemam nikakve probleme. Nisam pametan da li to raditi ili ostaviti ovako kako je

Prijatelje ja se tebi divim kako ga ceras sto bi rekli sa 1.70 :)

Ja sam malo vislji od tebe pa kad sednem kod drugara noge ko balerina, samo masnica mi fali.

Predostavljam da ti je zadnji amortizer podesen na najmekse pa tako smanjis kliren kad sednes?

Kod ADV je mislim ista visina sedista kao na NC, 830mm tako da 3cm nije malo kad se spusti, znacice sigurno sto se nogu tice.... Ali.

Uvek ima ono hebeno Ali.

Davno bese kad sam napravio dogove za mog NC-a po modelu od S verzije, spustio sam bajk al bolje da nisam!

Odmah po spustanju seo sam da ga provozam. Ma idi, nema veze sa vezom sto se voznih karakteristika tice, jednom recju losa rabota. Vratio sam se na dizalicu brze bolje, vrnuo oem dogove. Nije mi nikako leglo da bude spusten.

 

Lani sam pisao, ADV je fabricki podesen na mekano, bas mekanu amortizaciju ima sto je super za gradske rupe, krpe i zakrpe, lezece ili za off voznju, odlicno odradjuje posao.

Kad se iz gradske vreve odlicis za magistralu gde je relativno dobar put, tad bi (obavezno) trebalo da se presteluje amortizacija, posebno ako je ostriji vozac za kormanom.

Lose oslanjanje ili ako nije podeseno kako treba, direktno utice na ishod kakav ce biti na drumu.

 

Jedinu zamerku kod novog model imam sto nisu uradili oslanjanje da bude "na dugme" u ovom slucaju tipkanje po ekranu.

Fenomenalno bi bilo da na novom displeju vidis i biras modove: kisa, blato, asfalt i td.

Stelas ga brzo i kako ti odgovara :) 

Rucno malo nije prakticno, kljuc kratak, nema mesta, moze se osteti plastika ako se paznja ne povede.... onako, na tipkanje tek konkurenciju ne bi imali.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

Nocas mi razvalise auto (zakucao se u njega) dok je bio parkiran, sta ce biti na kraju ne znam :neznam: tako da mi debile ne pominji.

Mozda sam malo i preterao za grad tj ne mislim samo na grad, imao bih i prigradske voznje dosta voznje. Grad najvise zbog guzve i parkinga mi treba jer mi je muka visa kao i vecini verovatno.
Ali svakako mislim da forza zavrsava posao sigurno. A pritom nemam nameru da ga stiskam i ludim.
Malo smo mi postali razmazeni sto bi rekao Johnny  "cini mi se da je standard pokvario ljude, jedu govne i saranje" ljudi obilazili svet sa 250ccm a meni sada malo 350ccm :D  
Gde sam ja sve stizao biciklom i to ozbiljne ture pravio a ne sa motorom da ne mogu.

ADV mi je ono san snova od kada sam ga prvi put video i sto kazes kad tad ce mi doci u ruke ali vreme prolazi mora nesto da se preuzme vise :D 

+ znam da cu se navuci na njega i da cu kola (ko zna sta ce i biti od kola) bataliti i putovati samo sa njime (ako ga budem posedovao).

Sto se tice novo-polovno.
1. Hondas sam u dusi, znam znam sve znam ne morate da me kritikujete :D

2. Nemam nista protiv da naleti neki skoro nov, kao sto je tvoj drug kupio sa 5k km to tako nesto moze.


Jedno su snovi drugo realnost ali dobro j**** zivot bez snova i mastanja :) 


Da se ja preselim negde gde mogu cele godine da vozim motor i onda ne moram vise ni da razmisljam sta cu da kupim :)



Udavio sam vam OPROSTITE MI ali kao sto sam rekao ovaj motor je za mene dream 


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1398 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Slicno razmisljamo, i ja razmisljam o preseljenju negde juznije, blize ekvatoru, em lepse em prakticnije. Nema grejne sezone, nema zimske odece, cele godine si na motoru, auto ti skoro pa i ne treba…

U svakom slucaju sta god da kupis neces pogresiti

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Me i drugar posao u ameriku da radi , zivi u Californiu , citave godine temperatura 25-30c . Kaze zaboravio da postoji zimaska odjeca . E tamo bih zivio jako rado


Sto kaze kolega definitivno je najbolja opcija neki manji obicni skutercic za svakodnevno vozikanje i motor za merak. Ali opet se pokupi makar na registracije dosta troska


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja