Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Pitam zbog moguce kupovine sledeceg ljeta.

 

Slazem se da je Xadv preskup. I da bi cijena mogla biti niza.

Kod nas u CG kosta 12,390€. Na to dodaj kofer, stitnike, dodatna svijetla, izadje to mnogo.

Kako neko od momaka iznad rece, sa jacim karakteristikama bi presao Africu i izgubilo bi smisao.

Prenabudzili su je sa cijenom i zato ih malo ima po ulicama.

Steta. Da je barem 9k, pa da ima smisla za nadogradnju ccm-a i konja pa da i cijena ide gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

Uopce mi njihova logika nije jasna..Ako sam u pravu to je ista masina i mjenjac ko u nc750x, koji kosta 58k kn, a adv dodje 92k kn.. Pa di je tu logika??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Uopce mi njihova logika nije jasna..Ako sam u pravu to je ista masina i mjenjac ko u nc750x, koji kosta 58k kn, a adv dodje 92k kn.. Pa di je tu logika??

U izgledu koji se vecini svidja a meni licno Adv je najruzniji od Svih tih modela, Integre,NcX i NcS..Lici mi na neki Kros ali neobican je pa se to valjda ljudima svidja sta znam..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Dobar deo cene su nabudzili i to stoji. Prostudirali su oni trziste, znali su da ce prodajabda ide dobro jer je to potpuno novi koncept koji je zanimljiv... ali sa druge strane nije ni bez razloga skuplji. Razvoj agregata i menjaca za taj model ih nije puno kostao, ali ostale stvari jesu. 
Za razliku od NC ima ozbiljnije vesanje napred (verovatno i pozadi), dva diska, pozadi viljuska nije kutija 2x4, vec lep odlivak, druga je to klasa skroz

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye

osim agregata i menjaca totalno je sve drugacije.....mnogo "kvalitetnije" opreme je u xadv-u.....sto kaze muljaz predhodno totalno druga klasa....cak i felne su mu zicane tubeles......a cena njih je prava sitnica stavljaju se samo u premium motorcikle......:(((......neko mi rece da vile za xadv-a kostaju preko 3000!!! tako da ima razlike velike....a da je NC realniji od ADV-a, jesto 100%....ja sam ga samo uzeo sto lici na transformesa!!!!!! xaxaxaxaxaxaxa

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Svaki put se zaljubim kad ga vidim na ulici.

Motor za sve. I za grad i za duze putovanje. 

Jedina zamjerka s moje strane: ispred farova  naprijed trebali su estetski izvesti drugacije, staviti neki kljun kao na GS-a ili nesto, upotpuniti taj dio. 

Nije toliko agresivan kao na Africu.

Africa i bez tog kljuna izgleda agresivno.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

         Kad sve saberem i oduzmem, posle Atlantica jedino sto mi dolazi u obzir za sledeci motor... Plan je Atlantica voziti jos 2 (realnije 3) godine i onda pazariti 5 (realnije 6) godina starog X-ADV-a. Trenutno se mogu naci za 7500-8000 sa kres barom, maglenkama i koferom (onim kockastim lepim ;) ) sa 22-30 K predjenih. Naravno preko ali ima ih vec i sa varijantama povracaja poreza, zatim tu je i cenkanje za kes lovu itd... Cenim da bih tada nasao sa 50-60 K predjenih a to je za X-a nikakva kilometraza. 

 

         Meni svega 3 modela igra kao naslednik moje rage: Honda Deauville, Silver 600 i Benelli TRK 502X. Ostalo me ne zanima k'o ni metar drva za ogrev pored puta. Sto bi Pikac rekao: "ni da me dirne"... :neznam: Kod Deauvilla i Silvera mi se ne svidja polozaj sedenja a posto nisam ni fan menjaca i pentranja na motor k'o na magare tu mi TRK bas nije u prvom planu. Davno sam sebi obecao da sledeci motor mora da ispunjava 3 osnovna kriterijuma u odnosu na Atlantica: Da nema manje kubika (i konja) da nema manje tockove i da nema manje diskova - tu je X-ADV skroz u prici :aha: 

 

         Otprilike ima sve sto me zanima za sledeci motor: Moze da se natovari za put sa sve koferima i tunel torbom, ima performanse koje su mi daleko iznad onog sto ja koristim a opet moze da se ogoli k'o bicikl ako je potreba svakodnevno svrckanje. Ne moram svaki put da se pentram na njega prebacivanjem noge preko sedista (decenije sporta uzele danak), ostane mi odlicna zastita od vetra i kise, ne moram da saltam (a mogu ako mi se prohte). Ostao bih negde u rangu potrosnje goriva i autonomije tanka, kupio bih 15 godina mladji motor...

 

     Sto je najvaznija stvar - Dare vec polako ali sigurno privodu kraju doktorsku disertaciju za taj agregat i menjac tako da majstora ne me bih menjao svakako :jee1:

 

      Ono sto nije idealno je pre svega cena. Nadam se da za 3 godine ce moci da se zavrsi za 5,5 K evara a mozda i nece :stabre:, cena registracije ce biti + 100 evra u odnosu na Atlantic a cena guma i celih 150 vera vise. Ako ga se docepam ikad, oprosticu mu cenu rege i guma zarad keza oko glave koji mi izmami svaki put kad ga pogledam :ljubav:

 

Recimo ovako neki bi mi mnoge dusevne muke olaksao ::)

 

 

82995483_2431945417057498_742128305313939456_o.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Ko bude imao 10k eura keša, da bi na zimu mogao ladno da ga pazari.

Korona je sve sje*ala, i za taj kes bi trebalo da daju, budimo realni. Ako ne, samo pomenes konkurenciju hahah.

 

Sve si lijepo rekao, crash bar, maglinke... i ovaj kljun ispred farova.

 

Dvije stvari koje me odvracaju od velikih motora su: prostor kojeg nema osim u koferima, i mjesto za noge. 

Ipak voziti duzi put a odmarati nogu na paličicu debljine par cm mi ne izgleda privlacno. Jos kad se salta (a ne volim to) osjecam da ce stopalom zakaciti asfalt i otkinuti ga. 

U XAdv ispod sjedista staje full face kaciga i onda ima prazan kofer za potrebne stvari. Malo li je.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, alexanto je napisao:

Ono sto nije idealno je pre svega cena. Nadam se da za 3 godine ce moci da se zavrsi za 5,5 K evara a mozda i nece :stabre:, cena registracije ce biti + 100 evra u odnosu na Atlantic a cena guma i celih 150 vera vise. Ako ga se docepam ikad, oprosticu mu cenu rege i guma zarad keza oko glave koji mi izmami svaki put kad ga pogledam :ljubav:

Cena rege 200e, cena guma ide na 150e vise ako os egzotiku. Recimo Mitas TF set stoji 160e za NC, tako da je mala razlika (40 - 50e max) u odnosu set za AA, samo treba videti dal ih ima u toj dimenziji za X-a.

Potrosnja kod X-a ti je za 1L manja na 100km nego kod AA.

..... i tako blize i tako dalje :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ma oprosticu mu ta dva izdatka viska a guma ce morati biti ADV a ne cestovna naravno. Na Mitas nisam gadljiv i sad su mi na Atlantic-u.

 

Sto napisa koleZa iznad za kacigu u sedistu... Ja 'ladno nadjem video gde lik pominje da na ide full face pod guz'cu - i to mu oprostim. Kasnije ipak nadjem par videa gde se vidi da ide i eto srece posto nameravam imati onaj manji kockasti centralni kUfer u koji ide jedna kaciga. Oni siroki kockasti mi se ne svidjaju a redovan kofer mi nekako ne ide u tu celu ADV pricu...

 

   Sve u svemu, ne "gine" mi jos 30 - 50 K na Atlanticu - X-ADV je jos uvek na dalekom stapu... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Kad budem imao 10k, idem u salon i nudim, ako nece keš, kupicu auto, neko drugi ce htjeti.

Nismo mi Eu pa da svaki dan ima neko da im daje nerealne cijene za komad plastike na dva tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dobro osmisljen logo ali ako je "owners club" onda treba da bude Serbia :popovanje:

Fora sa zastavom kao pozadinom ubija kako je dobra :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da da, kao što imam Integru, CTX-a i sad će samo što nije stigla (kod nas) Forca nova :)

X-ADV je ipak klasa za sebe.

 

Možda drugar kupi za godinu dana (vozi Burgera 650), spisak kockanja je već tu, njegovo je da sluša i klima glavam :aha: 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja