Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
4 hours ago, Satelis said:

Bolji je menjac od bilo kog klasicnog, brzi, bez ikakvog trzaja sem kad se ubaci u 1 brzinu, eventualno iz 1 u 2 i to samo dok se malko ne zagreje. Posle jedva da se kuje klik a kamoli oseti neki trzaj. Trosim DCT menjac vec 56.000km pa ne pricam napamet.

Ne znam sta si tacno hteo da mi kazes ali ja bih da se vratimo na pocetak diskusije

Honda je napravila DCT menjac koji ljudi koriste u manuelnom a ne u automaskom rezimu. Za sve koji to rade, ja sam postavio pitanje a cemu DCT, kada ima toliko motora sa QS i SC, pa onda ostade da je jedina sustinska razlikaa u nacinu kretanja.

A to je nalosije resen deo citavog kocnepta DCT  kao i prebacivanje iz 1 u 2 ( sa malim brojem obrtaja)?

Da je taj menjac toliko superioran mi bi smo ga imali svuda tuda u industriji ali koliko mi je poznato samo honda ga ugradjuje.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad budeš imao, pre svega vozio DCT menjač bar par hiljada km u svim uslovima, znaćeš jedino tad kako zapravo radi. Do tad su ti samo nagađanja jer drugačije ti objasniti ne mogu.

Nema tu nikakvog drugačijeg načina kretanja u odnosu na sve ostale, jedina je razlika sto povlači momentalno.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
6 hours ago, Satelis said:

Nema tu nikakvog drugačijeg načina kretanja u odnosu na sve ostale, jedina je razlika sto povlači momentalno.

 

Upravo o tome i pricamo citavo vreme.

Meni se to povlacnje momentalno nije dopalo. Vrlo je nerafiniran za razliku od verzije istog motora sa manuelnim menjacem. Ili u odnosu na skutere sa CVT.

Isti fenomen o kom pricas je i kod autmobila koji imaju DSG, Power Shift i sl, sa suvim lamelama.

Ali kao i sve ostalo na svetu, neko voli ovako neko onako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X ADV, Vespa GS, Vespa P200e

DCT ili DSG je udobnost voznje na najvisem nivou! Ja samo ne kontam o kom povlacenju se radi, meni xadv isto reaguje kao i Multistrada od burazera! Razlog zasto ja vozim xadv na +- je zato sto vozim zustrije i zelim da kontrolusem motor bez da razmisljam kada ce on da prebaci u visu ili nizu brzinu! Ali za normalnu voznju D S1 je savrseno gas i kocnica! Ja za bolji menajc ne znam. Klasican menjac + QS je odlicna stvar za otvoren put i trke gde ti sa kvacilom mozes mnogo toga!

Al za grad i kreni stani DCT je ne uporedivo komforniji i bolji! 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye

nije suvo kvacilo.....

Clutch Wet multiplate Hydraulic Dual clutch (DCT)
Final Drive Chain
Transmission Type 6-speed

 

...mada ja i dalje verujem da je do DBW...... Nikako mi ne smeta navikao sam se za 2minuta, prokomentarisao sam samo da se to desi.....daleko od toga da smeta bilo kakvoj voznji......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye
Pre 23 sati, pinokio je napisao:

Ne znam sta si tacno hteo da mi kazes ali ja bih da se vratimo na pocetak diskusije

Honda je napravila DCT menjac koji ljudi koriste u manuelnom a ne u automaskom rezimu. Za sve koji to rade, ja sam postavio pitanje a cemu DCT, kada ima toliko motora sa QS i SC, pa onda ostade da je jedina sustinska razlikaa u nacinu kretanja.

A to je nalosije resen deo citavog kocnepta DCT  kao i prebacivanje iz 1 u 2 ( sa malim brojem obrtaja)?

Da je taj menjac toliko superioran mi bi smo ga imali svuda tuda u industriji ali koliko mi je poznato samo honda ga ugradjuje.

 

 

 

Ja sve koje znam da voze sa ovim menjacem voze 95% voznje u automatskom rezimu.....ja licno samo menjam izmedju D i S2 u zavisnosti kako sam raspolozen....i svi modovi su meni perfektni i za grad i za putovanja.....i ako putujem u D modu, cim dam naglo gas (zbog preticanja) automatski da prebaci u neki S mode smanji 1 ili 2 brzine, katapultira nas i vrati u D mod cim smanjim i ustalim gas.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
28 minutes ago, tornadobor said:

nije suvo kvacilo.....

Clutch Wet multiplate Hydraulic Dual clutch (DCT)
Final Drive Chain
Transmission Type 6-speed

 

...mada ja i dalje verujem da je do DBW...... Nikako mi ne smeta navikao sam se za 2minuta, prokomentarisao sam samo da se to desi.....daleko od toga da smeta bilo kakvoj voznji......

Onda je moja greska. Bio sam ubedjen da su lamelice u kupci samo na velikom motoru sa sest cilindara.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
On 5/21/2020 at 9:04 PM, tanex said:


Ako si drzao noge na plastikama kao skuterski polozaj onda da.Ali imas opciju da stavis nogostupe iliti footpegove i da drzis noge kao na motoru klasicnom,ili ncx i totalno je drugaciji osecaj.Ja uvek tako vozim,a ovaj drugi polozaj mi posluzi ako je hladno,ima vetra ili da ispruzim noge ponekad ali 90% vremena koristim nogostupe..


 

Nazalost nisam. ni znao da to ima, tj nisam se ni sjetio..   Samo on meni s tim lancem gubi sav smisao.  Znam znam i adv ima lanac .  Moram samo napomenit da me moj xmax 300  stvarno odusevljava svski dan, ono nema voznje a da nesidjem s osmjehom s skuta.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Nazalost nisam. ni znao da to ima, tj nisam se ni sjetio..   Samo on meni s tim lancem gubi sav smisao.  Znam znam i adv ima lanac .  Moram samo napomenit da me moj xmax 300  stvarno odusevljava svski dan, ono nema voznje a da nesidjem s osmjehom s skuta.. 

Osecaj je totalno drugaciji i NE-skuteraski.Juce sam vozio bas nekih 30km po krivinama u skuteraskom polozaju a posle nazad ovako kako sam ti opisao na nogostupe noge kao na motorima klasicnim i znas koliko vise poverenja imam u motor i da oborim i sve u tom polozaju nego u onom kao skuteraskom.Jel si ti samo sedeo ili i vozio tu Integru na kojoj si sedeo? Ja sam vozio Beverly pre Integre i to je nebo i zemlja..Doduse vozio sam xmax i to 2018 ali nije to ni slicno Integri..


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

Nisam..Uletili u Sloveniji u neki motoshop Doslovno 5min prije zatvaranja, cudilo me uopce sto je covjek imo volje da nam pokazuje motore i trpi nas jos 10min..

 

Ja bi recimo volio kad bi u moj xmax ubacili jos 50cc

to bi onda bio cmok skutercic.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Nisam..Uletili u Sloveniji u neki motoshop Doslovno 5min prije zatvaranja, cudilo me uopce sto je covjek imo volje da nam pokazuje motore i trpi nas jos 10min..
 
Ja bi recimo volio kad bi u moj xmax ubacili jos 50cc
to bi onda bio cmok skutercic.. 

Probaj ti da vozis neki od tih, X Adv, Nc750x ili Integru pa ces da vidis razliku..


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Najjači su mi ovi pljuvači bez podloge...

Sestra komšinicine babe iz Donjeg Vinodolskog iz 'rvacke? E znaš nju? Ne znaš? Nema veze. Od njenog rođaka iz Slovenije sin je ispričao da je DCT golo go*vno od mjenjača. Ne kupuj ni za živu glavu... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
24 minutes ago, GuMi5 said:

Najjači su mi ovi pljuvači bez podloge...

Sestra komšinicine babe iz Donjeg Vinodolskog iz 'rvacke? E znaš nju? Ne znaš? Nema veze. Od njenog rođaka iz Slovenije sin je ispričao da je DCT golo go*vno od mjenjača. Ne kupuj ni za živu glavu... :grr:

Meni samo nije jasno na kog se to u ovom topicu odnosi,ja il nisam dobro cito  il ne znam, al nigdje nisam ovdje vidio da itko pljuje po dtc.. 

 

aaaa sad vidim da je pinokio nesto pametovo..  lol

 

tolko je upecatljiv da sam zabb na to 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
6 hours ago, R3mba said:

Meni samo nije jasno na kog se to u ovom topicu odnosi,ja il nisam dobro cito  il ne znam, al nigdje nisam ovdje vidio da itko pljuje po dtc.. 

 

aaaa sad vidim da je pinokio nesto pametovo..  lol

 

tolko je upecatljiv da sam zabb na to 

zaista ne znam cemu taj ton.

probao sam x-adv i nije mi se dopao koncept a i kako radi taj menajc. otisao i kupio sebi nesto drugo.

u cemu je problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

LoL sta mene napadas..Pitaj gumi5 on te isprozivo,ja sam samo spojio tocke..

Kao sto rekoh tvoj RANT me se dojmio ko lanjski snijeg,te je bio zaboravljen jos dok je citan..

opusteno..

LP 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Malo medjusobne toleranicije i uvazavanja suprotnog misljenja nam nece biti na odmet :zdravo:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ja sam uvijek za kvalitetnu diskusiju/razmjenu mišljenja.

 

Za to treba da budu ispunjena dva uslova.

1) da obe strane iz sopstvenog iskustva znaju o čemu pričaju

2) da su obe strane spremne da razumiju da ne mislimo svi jednako, 

 

Pošto ovdje priča teče "mjenjač je govno i tu nema priče", nameće se jedno filozofsko pitanje.  Čemu? :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Hm, ne bih se slozio... 150 a pogotovo 300 ccm je kategorija gde bi imali potencijalno veliki broj musterija. U mnogim zemljama ni ne treba A za tu kubikazu. 750 X-ADV su osmislili sa vec postojecima agregatom koji ide u citavu gamu HOndinih modela. Tu konjazu sumnjam da mogu dobiti razbusivanjem postojeceg agregata a razvijati nov za ovako modularan model...? :stabre:

 

Eventualno neki agregat koji bi delio sa Afrikom (800-850 ccm) ali i ovaj model je vec skup ko otrov pa bi taj sa 60-70 ks bio verovatno skuplji od te Afrike a tek onda gubi smisao... :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

150 ima vec neko vreme, naravno ne kod nas.

POWERSPORTS.HONDA.COM

2021 ADV150 OVERVIEW - Honda Full-size adventure bikes like Honda’s Africa Twin are great do-it-all motorcycles. And now Honda is bringing adventure-bike style and spirit to a new class: Introducing the 2021 Honda ADV150, an adventure-style scooter that’s ready to conquer the asphalt jungle. It starts with a proven liquid-cooled 149cc four-stroke OHC engine and a steel frame. Then there’s a two-position windscreen, Honda SMART Key, plenty of under-seat storage, an automatic transmission, and the ADV150’s tough, muscular styling. Perfect for a gnarly commute, smooth enough for weekend fun riding, the new ADV150 proves that adventure truly comes in all sizes.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700
Pre 3 sati, DusanMne je napisao:

Takodje se pise i o novoj verziji sa vise kubika i konja.

150 i 300ccm, ne znam zbog cega... ali bi sa 850ccm i 60-70ks razbili trziste.

Sa 750 su ne razbili, nego pojeli trziste. Ide ko alva, bukvalno. 150 vec postoji za Aziju.

Meni licno 300tka sa nekom normalnom cenom bi bila najozbiljniji pik. Tipa ako bi bila izmedju 5 i 6 soma, (sto je mala verovatnoca uzimajuci u obzir cenu 750ice) ja bih ozbiljno razmisljao koji bubreg da tapnem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Jedan model po imenu i nameni, ali nije isti motor. Baci pogled na slike postojece 150ice i 750ice. Lice ali nikako nisu isti, ni iste velicine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja