Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zato sto X-ADV izgleda kao skuter isto kao i Integra, NC il CTX il Goldwing izgledaju i jesu motocikli..... drugi par opanaka je agregat koji ih goni.

 

To mu dodje kao da si pitao da li je Aprilia Mana 850 motocikl ili je skuter Aprilia SRV 850.... isto srce goni oboje, dva razlicita kocepta.

Tak ti je i sa Hondom nekako.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc
Da li neko moze da mi kaze zasto se X-ADV vodi kao skuter?
Isto pitanje vazi i za Integru?
 
Ako su ta dva vozila skuteri onda su skuteri i NC750x DCT ili Goldwing
 
Sustinske razlike izmedju Integre, NC750 DCT, NM4 i Goldwing DCT  - nema.
Zato jer mu je šasija skuteraška

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Vode se kao skuteri po nacinu sedenja i po obliku rama pa samim tim imaju vise plastike nego motori. To sto imaju automatski DCT menjac to nema nikakve veze, imas Aprilia Manu sa automatskim menjacem koja je klasican motocikl. Mislim da prenos ne definise sta je skuter ili nije, nego sam oblik motora i nacin sedenja.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t

Nacin sedenja? Sasija? 

 

OK, izgleda da jedina razlika izmedju skutera i motora je u toma da li butinama mozes da se uhvatis za vozilo.

 

Ako mozes da ga stisnes onda je motor, ako ne onda je skuter. Tacno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Tako je...oblik vozila definise nacin sedenja. Motor jases, na skuteru sedis.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye
On 25.3.2020. at 17:47, stikis je napisao:

Kako ti se cini vizir? Gledao/citao po netu da treba jos onaj mali dotani pri vecim brzinama? 

prijatelju, ovaj kapin poviseni sam skinuo i otisao kod Ivana da mi napravi isti kao original (original cuvam kao oci u glavi) i stavio taj Ivanov, kapin mi ne ogovara zbog visine kada pada kisa ne vidim lepo zbog kapljica na kacigi i vetrobranu, a originalni mi pravi istu zastitu od vetra iako je manji....ja sam visok 180cm.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye
On 1.5.2020. at 21:37, Nole Bg je napisao:

Samo 35 kw snaga motora, kubika nema veze koliko ima. Cisto sumnjam da neki x-adv ulazi u 35 kw

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

kompjuterski ga smanje na 35kw i Hondi i A2 (daju uverenje da je smanjena KW), tako barem kazu u Delti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye

Ugradjene pre 3 meseca.....Totalna razlika u voznji i polozaju dok vozim....Sada se ne sedi vise skuterski, nego motorski...xaxaxxa

20200509_134521.jpg

20200509_134536.jpg

20200509_134545.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye

Moje misljenje je da je nebitno da li ga neko smatra za motor, neko za skuter a neko za hibrid(JA)....Bitno je da je meni za sve veoma dobro upotrebljiv....grad, put ili blagi off...... A za sada jedina mana po meni mu je automatski menjac u krivini....tj ako je u automatskom modu hoce da promeni brzinu u najnezgodnijem trenutku(ili se treba navici na to, ili kao ja stavim u manualni rezim i ja diktiram kojom brzinom ulazim i prolazim kroz lakat krivine).....vidim da su na novoj africi resili taj problem, nadam se u sledecim verzijama X-a da ce resiti i to....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 4 minuta, tornadobor je napisao:

A za sada jedina mana po meni mu je automatski menjac u krivini....tj ako je u automatskom modu hoce da promeni brzinu u najnezgodnijem trenutku(ili se treba navici na to, ili kao ja stavim u manualni rezim i ja diktiram kojom brzinom ulazim i prolazim kroz lakat krivine).....vidim da su na novoj africi resili taj problem, nadam se u sledecim verzijama X-a da ce resiti i to....

Pisao sam u NC temi bas to sto pominjes.....

Kada sam 2016 kupio bajk, vrlo brzo put me naneo na Transalpinu i Transfagarasan.

 

Secam se ko juce da je bilo, desna lakat krivina, ulazim u 2 brzini, dajem gas ne sluteci da ce se ista desiti, menajc klik u 1 brzinu.... momentalni katapult napred jer povlaci ko lud iz nizih obrtaja. Sreca nikog nije bilo u drugoj traci, skola je jeftino placena.

 

Uvek vozim u S1 modu, bas retko koristim S2. Pred serpentine palac mi je na - tasteru, klik i nema problema, nema iznenadjenja.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mora + - ručno jer motor ne vidi put ispred niti saobraćaj niti krivine. Automatika je za neke standardne, lako predvidive, situacije i za veće brzine.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X ADV, Vespa GS, Vespa P200e

Ja sam vozio automatik samo prvih 3-4 dana i presao na +- i navika mi je cim ga ubacim u D odmah kaziprst ide na manual! 
Bolja mi je kontrola motora, ulaska izlaska iz krivine,,... kocenje saltajuci unazad,.... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
7 hours ago, X8 Vračar said:

Mora + - ručno jer motor ne vidi put ispred niti saobraćaj niti krivine. Automatika je za neke standardne, lako predvidive, situacije i za veće brzine.

Ljudi ne razumeju automatski menjac kao koncept a jos manje implementiran na neki motor ili automobil.

Da da bi auto menjac bio pouzdan za pocetnika u svakoj  situaciji on mora biti vezan za vrlo vrlo snazan motor.

To je nacelo koje posotji od kada je napravljen prvi auto menjac. 

Elektronika, seonzori i logika koja prati kretanje vozila, navike vozaca, proverava proklizavanje, kocenje i sl. pomazu da se i sa slabijim motorima dobiju solidni rezultati. otud je auto industrija pocela da pakuje slabe motore i auto menjace.

Medjutim na motorima to nije i nikada nece biti reseno jer logika menjaca mora da zna mnogo vise od pomenutog da bi mogao da proceni sta treba da radi.

Verujem da niko nije pao zbog ovih saltanja u krivini i sl, ali vozacu se ti potezi menjaca sigurno nisu dopali. I eto ljdi prestaju da koriste automotiku.

 

Kod goldwinga, sve odlicno funkcionise. 6 cilindara, obilje snage i obrtnog momenta kroz citav raspon cine da cak ako i presalta u pogresno brzinu, vozac ce da nastavi dalje kao da se nista nije desilo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
On 4.5.2020. at 23:33, pinokio je napisao:

Nacin sedenja? Sasija? 

 

OK, izgleda da jedina razlika izmedju skutera i motora je u toma da li butinama mozes da se uhvatis za vozilo.

 

Ako mozes da ga stisnes onda je motor, ako ne onda je skuter. Tacno?

Malo je komplikovanije od toga.Evo ja imam kao kolega na XADV ove footpegove(nogostupe) i sedim isto kao sto sede kolege na Ncx,isti polozaj maltene.Drugo,razlika izmedju motora i skutera je i u gepeku,na motoru ga nemas a na skuteru imas.E sad Ncx kao motor ima lazni rezervoar a u tom rezervoaru je gepek i on kao motor moze da primi full face kacigu a ja u Integri ne mogu da stavim nijednu a Integra je skuter a NCX motor.Dalje,skuteri 99% imaju variomat,Integra i XAdv imaju lanac,skuteri imaju male tockove,Integra i XAdv imaju velike kao motori.NCx,Integra i Xadv imaju iste tockove,motor,lanac,menjac,isto se voze,apsolutno sve,razlika je u tom "rezervoaru" i plastikama napred.Integra i Xadv imaju opciju da stavis noge kao na skuteru,i kocnice su gore kao na skuteru (NCx ima noznu)i sem plastika napred na Integri to je sve sto imaju kao skuter,a voze se kao motor a ne kao skuter.Sto se tice izgleda Integra i izgleda ali XADv meni licno ne lici na skuter,vec na neki off road motocikl.Ja ne mislim da je skuter losiji nego motor,i da treba vozaci da se dele na motoriste i skuterase,nego sam samo hteo da ti ukazem da Integra i Xadv nisu klasicni skuteri i da se dosta polemike vodilo oko toga sta je Integra kad je izasla i gde da se svrsta,i vecina je misljenja da je to motor sa ponekom osobinom skutera.Vozio sam Beverly500 4 godine pa zato kazem da nisu oni klasicni skuteri..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Ljudi ne razumeju automatski menjac kao koncept a jos manje implementiran na neki motor ili automobil.
Da da bi auto menjac bio pouzdan za pocetnika u svakoj  situaciji on mora biti vezan za vrlo vrlo snazan motor.
To je nacelo koje posotji od kada je napravljen prvi auto menjac. 


To "načelo" je važilo 1960.,možda do 1970. godine najkasnije. Posle toga je došlo do određenog razvoja tehnike, a posebno elektronike.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Koliko filozofije ni oko čega...

 

Suština je samo da je sve napredovalo, sve se menja, a nama u glavi osnova za poređenje ostala ona iz prošlog veka. 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
9 hours ago, PremieRacing said:

Koliko filozofije ni oko čega...

 

Suština je samo da je sve napredovalo, sve se menja, a nama u glavi osnova za poređenje ostala ona iz prošlog veka. 

pa nije bas tako,

 

uz sisteme kao sto su quick shift  i sleeping clutch, potavlja se pitanje cemu sluzi DCT ako se jedino sto radi automatski je kretanje i zaustavljanje. 

Ispade da svako ko ga ozbiljno vozi koristi dugmice da bi menjao brzine.

 

dakle, 2k evra da bi se ustedelo na stiskanje rucice kvacila prilikom kretanja?

 

dodatno, meni se kretanje na x-adv nije dopalo, nije ni priblizno tako mekano kao na skuterima.

 

dct sa suvim lamelama nigde nije mekan kod kretanja pa ni kod honde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

DCT je dual clutch i neuporedivo brži, a u novoj generaciji i fizički kraći iznad agregata, koliko sam razumeo. Sad pitanje cene i ukusa je druga stvar šta kome vredi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
On 5/4/2020 at 11:14 PM, pinokio said:

Da li neko moze da mi kaze zasto se X-ADV vodi kao skuter?

Isto pitanje vazi i za Integru?

 

Ako su ta dva vozila skuteri onda su skuteri i NC750x DCT ili Goldwing

 

Sustinske razlike izmedju Integre, NC750 DCT, NM4 i Goldwing DCT  - nema.

 

Meni nije jasno za adv, al sam sjedio na integri i ima taj fuljavi scooter/sjedim na klozetu polozaj.. Meni to epic fail vizilo od kad sam sjeo na njega . Mozda je to samo prvi dojam,al tako mi je..

 

 

p.s: Za Vlasnike ADV , kaze mi  taj kolega da se jedino u gradu osjeti tezina i glomaznost motora.. I moram rec ovim old school muppetima, taj +/- mjenjac je prva stvar zbog kojeg bi ga kupio.. Ja sam na xmaxu patim za kočenjem masinom/motorom.. Da je to imo moj versys vjerovatno bi ga jos vozio. 

Promenio član R3mba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
 
Meni nije jasno za adv, al sam sjedio na integri i ima taj fuljavi scooter/sjedim na klozetu polozaj.. Meni to epic fail vizilo od kad sam sjeo na njega . Mozda je to samo prvi dojam,al tako mi je..
 
 
p.s: Za Vlasnike ADV , kaze mi  taj kolega da se jedino u gradu osjeti tezina i glomaznost motora.. I moram rec ovim old school muppetima, taj +/- mjenjac je prva stvar zbog kojeg bi ga kupio.. Ja sam na xmaxu patim za kočenjem masinom/motorom.. Da je to imo moj versys vjerovatno bi ga jos vozio. 

Ako si drzao noge na plastikama kao skuterski polozaj onda da.Ali imas opciju da stavis nogostupe iliti footpegove i da drzis noge kao na motoru klasicnom,ili ncx i totalno je drugaciji osecaj.Ja uvek tako vozim,a ovaj drugi polozaj mi posluzi ako je hladno,ima vetra ili da ispruzim noge ponekad ali 90% vremena koristim nogostupe..


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye
On 11.5.2020. at 19:10, pinokio je napisao:

pa nije bas tako,

 

uz sisteme kao sto su quick shift  i sleeping clutch, potavlja se pitanje cemu sluzi DCT ako se jedino sto radi automatski je kretanje i zaustavljanje. 

Ispade da svako ko ga ozbiljno vozi koristi dugmice da bi menjao brzine.

 

dakle, 2k evra da bi se ustedelo na stiskanje rucice kvacila prilikom kretanja?

 

dodatno, meni se kretanje na x-adv nije dopalo, nije ni priblizno tako mekano kao na skuterima.

 

dct sa suvim lamelama nigde nije mekan kod kretanja pa ni kod honde.

mislim da to kretanje nema veze sa menjacem, 99% sam uveren da to ima veze sa drive by wire sistemom, kada gas ide preko sajle onda to kretanje ide mekse zato sto je fizicki povezana rucica gasa za karburatorom (injeksNom) a drive by wire ipak elektronski salje impuls za davanje gasa i u tom polasku sa 0 na 5km ima taj mali zastoj i isporuku snage vise....a sto se tice DCTa, ja nisam nikada osetio mekse menjanje brzina na bilo kom menjacu kao na njemu....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
1 hour ago, tornadobor said:

mislim da to kretanje nema veze sa menjacem, 99% sam uveren da to ima veze sa drive by wire sistemom, kada gas ide preko sajle onda to kretanje ide mekse zato sto je fizicki povezana rucica gasa za karburatorom (injeksNom) a drive by wire ipak elektronski salje impuls za davanje gasa i u tom polasku sa 0 na 5km ima taj mali zastoj i isporuku snage vise....a sto se tice DCTa, ja nisam nikada osetio mekse menjanje brzina na bilo kom menjacu kao na njemu....

Bojim se da ne razumes kako sistem radi. Kvacilo sa suvim lamelama je problem u svakom DCT po pravilu. Koliko i kako ce se taj problem prikazati varira od slucaja do slucaja i kako ce on biti primljen od strane korisnika. Kod tebe postoji taj jedan trzaj koji sam i ja osetio i koji me nervirao svaki put kada sam kretao. Da li bi se navikao? Verovatno. Da li je bolji od pristojnog klasicnog kvacila? Nije. 

Sto se tice rezulicije rucice gasa kod dbw sistema ona je vise nego dovljna da se isprogramira mapa koja ce omoguciti najmeksi moguci polazak. Na kraju krajeva imas isti sistem na motoru sa klasicnim menjacem i nema trzaja jer prenos snage na kvacilu regulises sam.

DCT menjaci sa suvima lamelicama ne trpe veliku vrucinu koja moze da nastane kada bi, recimo, vozio opetereceno vozilo 20 min u nekoj guzvi -  0-15km/h i kretao lagano, bez trzaja. Ako bi hladjenje bilo lose jer je napolju 40c, ocas bi se sistem pregrejao, lamele deformisale i njihova zamena bi bila pakao. 

Zato su honda, kao i vw ili getrag u auto industriji, vreme spajanja lamela prilikom kretanja vozila drzali vrlo kratko da bi se klizanje lamela skratilo.

Sa druge strane DCT kao sto je tvoj menja brzine izuzetno mekano, veoma brzo ali to je rezultat citavo sistema koji kontrolise obrtaje masine prilikom prebacivanja u visu ili nizu brzinu a sama izmena je trenutna. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 14 sati, pinokio je napisao:

Bojim se da ne razumes kako sistem radi. Kvacilo sa suvim lamelama je problem u svakom DCT po pravilu. Koliko i kako ce se taj problem prikazati varira od slucaja do slucaja i kako ce on biti primljen od strane korisnika. Kod tebe postoji taj jedan trzaj koji sam i ja osetio i koji me nervirao svaki put kada sam kretao. Da li bi se navikao? Verovatno. Da li je bolji od pristojnog klasicnog kvacila? Nije. 

Bate, bojim se da ti ne razumes kako DCT menjac radi, pogledaj klip pa mozda bude jasnije jer suve lamele nikako nisu.

 

Bolji je menjac od bilo kog klasicnog, brzi, bez ikakvog trzaja sem kad se ubaci u 1 brzinu, eventualno iz 1 u 2 i to samo dok se malko ne zagreje. Posle jedva da se kuje klik a kamoli oseti neki trzaj. Trosim DCT menjac vec 56.000km pa ne pricam napamet.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja