Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije se bas proslavio BMW sa svojim poluKymco skuterom.

Nego gledam ovo Hondino cudo i razmisljam sta su mogli (po starom oprobanom receptu) da recikliraju od postojeceg materijala.

Ideja je sjajna...negde sam procitao neki slogan ili sta vec da im je ideja da se vozi slobodnije, u smislu da se razmislja o sto manje komandi i stanju puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Vozio sam skuter dosta dugo , Hondin , i vozio bi ga ponovo ako se kocke sklope , ali ....

 

@pronto , kad kazes da se BMW nije bas proslavio  sa onim njihovim skuterom , pa kako da se proslave sa takvom cenom ???

 

Ova Honda izgleda zaista mocno , ali da treba da odvojim 10000 plus koliko ce verovatno da kosta .... mislim stvarno ...

 

Znam , sto ljudi sto cudi i tako to , ali meni su ama svi skuteri preko 300-400 kubika cista misterija ... nejasno mi je zasto i cemu to sluzi ?

 

Ali , skuter jeste lep , nema sta .... ko ga bude kupio sa srecom !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Evo jos nekih slicica uz par komentara.......

 

 

 

Nekoliko fotografija je odrađeno u Splitu. :takoje::care:

Promenio član alexanto
Nepotreban dug citat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@ pronto

 

Odakle ti da se bmw nije proslavio sa skuterom? Lični stav, zaključak ili si negde pročitao? 

@ Velimlje2

Da li ti misliš da su samo pristupačni skuteri za pohvalu i veličanje? Pa valjda mora nešto da bude najskuplje i najkvalitetnije ili ne misliš tako?

I ne znam zašto forsiraš to skuter u ovoj temi... tebi je očigledno skuter neka honda pcx 125 ili možda automatski menjač asociraš sa skuterom pa grešiš debelo...

 

Uporedi obrtaje agregata skutera većih zapremina sa onim manjih na autoputu i rešićeš tu tvoju misteriju zašto neko kupuje preko 300-400, takođe kad uporediš obrtaje agregata na skuteru i automatskom menjaču npr na 120km/h mislim da ćeš uvideti zašto je automatski menjač neizbezna budućnost kojoj ćemo se svi mi MAXI skuteraši okrenuti!!! 

U ovoj celoj priči jedino mi je žao što neko sa foruma neće kupiti ovo čudo u skorije vreme i uputiti nas sve u vrline i mane ovog modela... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

 

Znam , sto ljudi sto cudi i tako to , ali meni su ama svi skuteri preko 300-400 kubika cista misterija ... nejasno mi je zasto i cemu to sluzi ?

 

 

... napisa on u vreme kad postoji bezbroj kategorija i namena motocikala  :staa2:  Maksiskuteri preko 300-400 kubika služe da se udobno i gospodski voziš na daleke ture bez da se ukočiš gde ne treba. Da možeš poneti dosta prtljaga bez da si širok k'o gradski bus. Da se zaštitiš od vetra, kiše, prljavštine... Neki su i vrlo povoljni za održavanje i registraciju a i dosta su zahvalni sa potrošnjom goriva. Poseduju ABS-ove, board comp-ove, grejanje sedišta, grejanje ručica, elektro podesive retrovizore i vizire, parking kočnice i još gomilu opreme. I na kraju veoma bitna svrha njihovog postojanja: ima nas koji ne volEmo da se mlatimo sa menjačem, volEmo da pomeramo noge u toku vožnje, da se vrpoljimo u sedištu ;) - ili kraće rečeno: volEmo koncept maksiskutera  :neznam:  jbg...

 

Ajmo dalje sa X-ADV-om  :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Par podataka dok ga ne vidim uživo (cenim da će me portiri sa sajma skidati pendrecima sa njega jer su svi ostali otišli odavno)...

 

- Tank rezervoara 13,1 litara. Po tvrdnjama Hondinih učenjaka, dovoljno za preko 300 km vožnje. Vala mogli su ga načiniti od 15 litara - ipak je ADV ;)

 

- Težina 238 kg  :staa2:  OK to je u rangu Silvera 600

 

- Hod prednjeg i zadnjeg vešanja 153 mm i 150 mm  :jee1:  :jee1:  :jee1:

 

- Snaga 54 ks 6250 obrtaja 

 

- Obrtni moment 68 nm na 4750 obtaja :)

 

- Klirens od 162 mm nije baš sjajan 

 

- Dimenzije motora od 2245x910x1375 daju nadu da ovo neće biti napiče od motora  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@Vujke1

Prica ja pocela jako lose. Autogolom koji su tesko ispeglali. Kymco (koji je izvodjac radova na masini) je zabrljao, stvar je procurela i pre predstavljanja.

Sasvim je sigurno da BMW nije imao nameru da po broju prodatih primeraka zaseni Piaggio ili japance...uz svo duzno postovanje to je u tom segmentu prilicno tesko dostizno, ali nije ga se ni naprodavao. Jel' u pitanju pomodarstvo, kako cesto ume da bude ili sta drugo, tek broj prodatih Tmaxova je domaci za sve druge. Kao sto je i broj GSova...a dobrih masina sa drugim imenom ima koliko hoces.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Gledam ove klipove, i slike, lep mi je nema šta, al nešto mi mali deluje, za 750 cm3... Ustvari, možda mi se čini zato što je dosta odignut od zemlje, pa izlgeda nekako vižljast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

........

U ovoj celoj priči jedino mi je žao što neko sa foruma neće kupiti ovo čudo u skorije vreme i uputiti nas sve u vrline i mane ovog modela... 

 

Kad bi imao kesa, dao bi mog ata (staro za novo) i uzeo ADV-a bez razmisljanja  :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Vid' bucka što s' napalio k'o Fata  :P  Ganjaj bre to tvoje čedo - opravio si ga kao borbeni avion  :takoje:

 

Al' stvarno je dobar - što bi rekli oni što se razumeju "jako dobra osnova za nabudžiti sve i svašta na njega". Već ga vidim sa tri kofera, crnim vizirom sa MRA dodatkom, malo jačim krešovima, podignutim kormanom i još par sitnica  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Aaaajmemene......vid coek sta sve nabroja od djakonija a vam kaze ja Fata (da ne pricam sta sve ima na AA:P  

 

Salu na stranu, ima vise prednosti u odnosu na NC-a evo i koje su, onako na prvu loptu sto mogu videti.....

 

pored toga sto dele agregat  (sto znaci da je provereno dobra makina), mala potrosnja, prostor za kacigu i td.....ponajvecu prednost mu dajem u boljoj zastiti od vetra, dupli disk sa kombinovanom kocnicom (dok je kod NC-a jedan disk napred), 2 led oborena fara (kod NC jedan). 

Tako da se ne bi ic bunio da jasem ADV-a....ne ne :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Joj ko ce mart da doceka da vidimo to cudo uzivo i bar da zajasemo u hali sto rece alexanto... Pa za par godina kad bude koji polovan da se nadamo obnovi voznog parka! ;-)

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Ne znam zašto ali dobijam neki negativni efekat, što više pratim i čitam o ovom izrodu skutera, sve mi se manje sviđa

 

 

post-18727-0-53008700-1478734195.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2025 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ljudi ovo nije skuter,DCT menjač,lanac itd

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Nakon sto sam odgledao ove video materijale...pa ja da sam ga za sebe dizajnirao i osmislio ne bi bio ovako dobar :aha:  :jee5:

Kako li jos izgleda sa bocnim koferima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja