Jump to content

Moto Zajednica

Komunikator na žicu

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ne vidim ama ba[ nikakvu potrebu za komunikatorom na motoru. Odsustvo komunikacije, čitaj zvocanja, dok voziš i jeste jedna od onih draži koje motor ptuža u odnosu na automobil!!! :sampion:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Или возати се сам мотором.

 

Ја не знам шта су женили људи са овог форума кад 8/10 имају такав став. Шта ће ти то да ти звоца и у вожњи...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

kratko - nema :)

Jedino sto valja je kolega naveo - Albrecht (zicni)

Probao sam vise modela tih zicnih i ni jedan ne valja il slusalice odu ili susti pri vecim brzinama itd...

kupio cellular line BT komunikator 80 eur par (vozac-suvozac) plus moze da se poveze na telefon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Imam nekorišten Autocom za prodat, za dvi kacige sa centralom.

Ozbiljno, nikad nije bio namontiran.

 

8fe063a2911ce1be74c9e1c05c3029b2.jpg

 

 

 

 

ca017c3edeaf8634070056073e92b1c6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Za 140E imas kod mene mnogo ozbiljnu BT komunikaciju (naravno vozac-suvozac,telefon,navigacija,mp3,)...... ako se budes odlucio za istu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

svaka komunikacija je živo sranje za korištenje ako nemaš dobru i adekvatnu kacigu ... ;)

 

ako ti je kaciga loša i bučna, i najskuplja komunikacija je bacanje para.... ni qurca se nećete moći dogovoriti na brzinama preko 30-40 .... a sa dobrom kacigom će ti i obična jeftina komunikacija na žicu raditi sasvim OK.. 

 

pa uzmi i to u obzir ... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Tolikom smo zracenju dnevno izlozeni (wifi, mobilne mreze itd itd itd) tako da ova BT te sigurno nece ubiti :D

Moje lično mišljenje je da griješiš... i to u identičnom smjeru kao što vidim da mnogi rade sa hranom...

Kao eto pazim šta jedem bar koliko toliko, danas sam pretjerao pa ko ga jebe, do kraja dana mogu koliko hoću...

 

Moje mišljenje je da treba da izbjegnemo sve što je moguće. U prošlosti je trebalo (za primjer) 106 godina da se zabrane x-rays od momenta kada je prvi dokaz njihove štetnosti prikazan javnosti. Ima još primjera a poslednji primjer je da sve visokofrekventne bežične mreže izazivaju anomalije u tkivima, da ne kažem rak.

 

Sigurno je da svi možemo za recimo 2 eura kupiti utičnicu za struju sa tajmerom pa ugasiti wifi (kod mene konkretno ne radi od 23-08) bar po noći, da nas ne zrači kada je baš nepotrebno.

 

Da li ćemo ili ne. To je stvar ličnog ubjeđenja.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Slazem se sa konstatacijom ali isto toliko znam da kao sto je covek i sam rekao da dosta prica preko telefona u toku dana smatram da je onda pametnije da koristi cak BT slusalicu za kola kada npr prica preko mobilnog telefona nego da drzi direktno uredjaj na svojoj glavi. Kao sto je poznato istrazivanja su utvrdila da mobilni uredjaji zrace najvise u preiodu kada se prica (ne cak ni kada se koristi wifi bt ili slicno vec tokom razgovora) sta vise potvrdjeno je da je najvece zracenje tokom uspostave veze. A verujem da 90% ljudi prica preko mobilnog telefona koji drzi direktno na glavi umesto da koristi slusalice zicne ili BT. Zato sam i napisao s obzirom da je covek rekao da dosta koristi mobilni telefon u toku dana da ga BT konekcija nece "ostetiti" u tom smisli iz razloga sto podnosi mnogo vece zracenje tokom veceg dela dana kada koristi mobilni dok ne vozi motor.

 

Svakako se slazem da treba izbegavati zracenje kakvo god da je ono i da ga treba svesti na minimum ali onoliko koliko coveku to dozvoljava, ako coveku posao zahteva da konstantno visi na mobilnom telefonu, on moze sebi da pomogne tako sto ce koristiti slusalice ali opet ne moze taj mobilni telefon da izbaci iz upotrebe... Takodje kod kuce moze isto to da ucini sa wifi mrezom tako sto ce je gasiti ali opet neko to ne moze da sebi dozvoli jer nekom mozda treba funkcija wifi signala i u toku noci... takvo je vreme doslo jednostavno ljudi vise ne gledaju na to a vala truju nas sa svih strana raznoraznim stvarima, iz tog razloga sam mislio da ga to nece "ubiti" kada sam napisao :)

 

Nego da ne offujemo temu covek rece da ce razmisliti pa ce sam odluciti sta je najbolje za njega ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Momci, sve ste napisali dobronamerno, to se podrazumeva.

BT ima bolji zvuk, komotniji je...žica ne zrači toliko.

Kacige su inače full face , pa se nadam da neće mnogo da šušti.

Najverovatnije ću da ćapim onaj žični sa KP, što zbog zračenja, što zbog cene, pa da probamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Koristim taj zicani tri sezone unazad i do nekih 80km/h nije los, ali za vece brzine nije. Posto sam vozio maxi skuter i vozio sam mahom od 60 do 90,100 na sat meni je extra ovaj komunikator. Jedino je zajebancija sto ako treba da sidjes sa motora na minut mora otkacinjes zicu pa opet zakacinjes ali nije ni to strasno tolko. Za 10 eura je i vise nego dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Pokazali se super, preko 80 na sat malo šušte, ali za te pare prva liga!

Kacige su fullface.

Samo namotati kabliće na neku rolnu od papirnih ubrusa i neće da budu upleteni i da se lako kidaju.

Radi, a zrači minimalno✌.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja