Jump to content

Moto Zajednica

Slovenija - Autoputem ili Podravskom magistralom?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Pozdrav svima,

 

Potreban mi je savet od vas koji ste išli motorom ka Sloveniji. Imam u planu put iz N.Sada do Velenja, 10.09.,... pošto sam do sad išao uvek kolima, sad smo rešili devojka i ja da zapalimo motorom, pa tražim najbolju opciju.. KUDA, KAKO, GDE? 

Dakle, ako imate savet kojim putem je bolje ići, šta treba videti i gde se može dobro klopati.. bio bih vam zahvalan!  :jee1:

 

Plan putovanja je da se kreće 10.9. oko 14h iz NS a povratak iz Velenja je sreda 14.09. Pa ako neko ide tuda u tom periodu,.. nek se javi!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nasice Pozega Kamenska Pakrac Novska.

To bi bila neka ruta gdje se mora ponekad nagnuti.

Sve ostalo je dizajnirano za Harley. :)

Dobra je i Kamenska Vocin kazu, ali ta ti nije bas na ruti.

Najbolje ti je preko Sarajeva. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Haha.. preko Sarajeva Da,Da,Daaa... :P  Najbolje bi bilo preko mog rodnog Mostara, ali.. ipak bih da ne kružim puno sada. 

Nikad nisam išao Osijek, Slatina, Koprivnica, Varaždin.. pa me zanima kako je tuda? Zaobišao bih autoput ako ikako mogu iz mnogo razloga..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Ove godine sam na  motoru i grupom tri puta prešao rutu Ptuj-BG i jednom Ptuj-BanjaLuka (do Virovitice) po podravskoj. Sad mi smo vozili : Ptuj - Varaždin - Ludbreg -  Koprivnica - Đurđevac - Pitomača,... Virovitica - Dakovo - Vinkovci i granični prelaz Tovarnik-Šid pa tamo posle na AC i sve do BG. Put je skroz OK, širok, asfalt je odličan i nikakvih problema nije bilo. Jedino pazi na ograničenja i kad češ prolazti kroz Pitomaču tamo obavezno vodi računa da voziš po PS. Policajci su dosta netolerantni. A posle nema problema. Ako čete voziti po podravskoj proči čete kroz Varaždin. E tu vam preporučujem da se zaustavite i posjetite stari deo grada. Prekrasan je i tamo ima svega u ponudi. A za klopu preporučujem jedan Pizza-restoran 4M ( http://www.pizzeria-4m.com/onama.aspx ) koji se nalazi jedno 4-5 km van grada Varaždin u kraju/selu Petrijanec na samom putu prema graničnom prelazu Dubrava-Zavrč. Klopa je vrhunska takođe i pizze a cene su im normalne. Primaju i sve kreditne kartice. Da još to, ako nemate tih kred. kartica, obavezno promenite nešto novca u  HR-kune, jer niko živ u Hr ne prima €

Kad prelazite Granicu Dubrava (Slo Zavrč) imate još nekih 15 -16 km do Ptuja, najstarijeg grada u deželi. I tu se možete zaustaviti, pa vas počastim nekimm pičem ili osveženjem. Možemo još malo detaljnije da vam objasnim rutu do Velenja ( iz Ptuja preko Slovenske Bistrice, S.Konjic, Celja ili preko Maribora, Radlje ob Dravi, Dravograda - Uz dravsku dolinu i reku Dravu, Slovenj Gradec, Mislinje do Velenje) i to ne autoputem nego sporednim putem ili magistralom. 

Ako te još nešto interesira slobodno pitaj. Pozdrav iz Ptuja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

DIvno, svidja mi se ideja ... JEdino me malo plaši što zbog posla kasno krećemo iz NS  (cca 14h) pa da nas mrak ne uhvati tamo negde u SLO, jer iskreno zbog vožnje po SLO i idemo motorom!

Jel mi dugo vremena treba preko Podravske? Sa svim tim ograničenjima.. ?  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Podravska magistrala je "dosadna" i konstantno si u naseljenom .... ali svakako bolje nego autoput .. 

 

Ali ako misliš krenuti iza 14h i do mraka biti na cilju i uz koliko toliko normalnu vožnju, onda ti je podravska magistrala optimalan izbor ... 

 

od OS do NA bih preporučio ići na Podgorač umjesto na Bizovac .... napravit ćeš 6 km više, ali vremenski ćeš skratiti za pola sata ... ;) 

 

Ako ćeš tu rutu proći bez zaustavljanja (osim točena benzina) računaj na minimalno 6 sati vožnje čak da se ne držiš propisa .. ;) ... to ti je približno 400 km ... ako misliš negdje stati na cugu ili pojesti nešto, računaj si na još sat i pol više... 

 

što se policije tiče, znao sam proći tu rutu i 10-15 puta da ne vidim nijednog polijajca, a znao sam u jednom prolazu naletiti i na 10-12 patrola ..  :stabre:  .. nemoguće je reći ništa na tu temu osim da se uzdaš u sreću ...  :lol3:  :takoje:

 

Postoje rute za istu relaciju koje su daleko zanimljivije i dinamičnije, ali i vremenski duže i zahtjevnije ... mogu ti ih napisati nekoliko, ali podravska ti je i dalje optimalan izbor ..  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

DIvno, svidja mi se ideja ... JEdino me malo plaši što zbog posla kasno krećemo iz NS  (cca 14h) pa da nas mrak ne uhvati tamo negde u SLO, jer iskreno zbog vožnje po SLO i idemo motorom!

Jel mi dugo vremena treba preko Podravske? Sa svim tim ograničenjima.. ?  :ups:

Gledaj Ptuj-Đakovo po podravskoj ima negde 261 km. Sad kolko ti od NS pa do ŠID-a/Tovarnik do Đakova treba, to ne znam ali od Đakova (Petrol benz. servis) do mene ima tačno 261 km. Mi smo tu razdalju od Ptuja do BG prošli za nepunih 6 sati normalne vožnje u grupi, sa 2x stajanjem na granici i jednim tankiranjem ( Đakovo) a i postankom  na kafi  u Pitomači. Solo vožnja je malo brža ali ako se držiš prosjeka od nekih 70 i + km /sat to ti brzo prođe. Sad pošto su dani več kraći, možda ne bi bilo loše, da idete malo ranije bar oko 11-12 h. Onda nema stresa na putu i straha, da vas uhvati noč. Sad ako čete negde stajati za klopu i nešto još pogledati onda če vam biti knap. A ako krenete u 14 onda čete negde u osam navečer biti recimo u Ptuju a posle vam je najkrača varianta po sporednim putem još oko 70-80 km do Velenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Podravska magistrala je "dosadna" i konstantno si u naseljenom .... ali svakako bolje nego autoput .. 

 

Ali ako misliš krenuti iza 14h i do mraka biti na cilju i uz koliko toliko normalnu vožnju, onda ti je podravska magistrala optimalan izbor ... 

 

od OS do NA bih preporučio ići na Podgorač umjesto na Bizovac .... napravit ćeš 6 km više, ali vremenski ćeš skratiti za pola sata ... ;)

 

Ako ćeš tu rutu proći bez zaustavljanja (osim točena benzina) računaj na minimalno 6 sati vožnje čak da se ne držiš propisa .. ;) ... to ti je približno 400 km ... ako misliš negdje stati na cugu ili pojesti nešto, računaj si na još sat i pol više... 

 

što se policije tiče, znao sam proći tu rutu i 10-15 puta da ne vidim nijednog polijajca, a znao sam u jednom prolazu naletiti i na 10-12 patrola ..  :stabre:  .. nemoguće je reći ništa na tu temu osim da se uzdaš u sreću ...  :lol3:  :takoje:

 

Postoje rute za istu relaciju koje su daleko zanimljivije i dinamičnije, ali i vremenski duže i zahtjevnije ... mogu ti ih napisati nekoliko, ali podravska ti je i dalje optimalan izbor ..  :takoje:

Meni je podravska puno puno  bolja nego dosadni auto put... :)

A gde si ti na podravskoj? da se sledeči put malo zaustavim, kad več prolazim :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

@strasilo

Napisi te "zanimljivije i dinamičnije". Nece se baci. :)

jednu od njih si već i ti naveo .... samo bih ja u Pakracu skrenuo desno na Daruvar-Bjelovar-Križevci-Marof-Varaždin .... da zaokružim cijelu rutu .. ;) 

 

Ako će granicu prelaziti na Erdut, ima zanimljiva cesta uz Mađarsku granicu preko Miholjca koja u Slatini izlazi na podravsku magistralu .. 

 

Ako će ići na B.Palanku, onda na Ilok, pa Vukovar .... Osijek ... i dalje opet po izboru .. 

 

ako će ići na Šid, ja bih pratio staru cestu paralelnu sa autoputom, zanimljiva ruta, ima i bržih dijelova, a ima i zavojitih dijelova .. pratio bih autoput negdje do Okučana, pa bih se digao na Pakrac i dalje po već opisanom ... 

 

Stvar je samo u tome što relativno kasno kreće, a želi stići za dana ...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

Podravska magistrala je "dosadna" i konstantno si u naseljenom .... ali svakako bolje nego autoput .. 

 

Ali ako misliš krenuti iza 14h i do mraka biti na cilju i uz koliko toliko normalnu vožnju, onda ti je podravska magistrala optimalan izbor ... 

 

od OS do NA bih preporučio ići na Podgorač umjesto na Bizovac .... napravit ćeš 6 km više, ali vremenski ćeš skratiti za pola sata ... ;)

 

Ako ćeš tu rutu proći bez zaustavljanja (osim točena benzina) računaj na minimalno 6 sati vožnje čak da se ne držiš propisa .. ;) ... to ti je približno 400 km ... ako misliš negdje stati na cugu ili pojesti nešto, računaj si na još sat i pol više... 

 

što se policije tiče, znao sam proći tu rutu i 10-15 puta da ne vidim nijednog polijajca, a znao sam u jednom prolazu naletiti i na 10-12 patrola ..  :stabre:  .. nemoguće je reći ništa na tu temu osim da se uzdaš u sreću ...  :lol3:  :takoje:

 

Postoje rute za istu relaciju koje su daleko zanimljivije i dinamičnije, ali i vremenski duže i zahtjevnije ... mogu ti ih napisati nekoliko, ali podravska ti je i dalje optimalan izbor ..  :takoje:

Meni je podravska puno puno  bolja nego dosadni auto put... :)

A gde si ti na podravskoj? da se sledeči put malo zaustavim, kad več prolazim :jee:

 

Đurđevac trenutno .. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Mislim da ce te uhvatiti mrak, s' obzirom da su se dani prilicno skratili... U 8 je vec mrak, a koliko to mozes preci magistralnim putem, uz postovanje (koliko-toliko) ogranicenja brzine u naselju. Podeli ukupnu km sa 50 ili 60 kmh proseka pa vidi gde si u 8 uvece. Sad sam pogledao daljinar - do Velenja imas 550 km. Bolje stani negde usput i prespavajte, i da sutra nastavite svezi i odmorni. Mozete npr. u Koprivnici...to je skoro 300 km od NS,taman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Do Djakova mi treba cca 1,5h vožnje (tako nekako), ali ne bih išao na Šid nego na Ilok, tu je dobar put, bliže mi je a i znam ga baš dobro.. Svestan sam toga da kasno krećemo, ali ne mogu ranije, radim u subotu do 15h obično pa i ta satnica od 14h mi je diskutabilna.. al izvodljivija više nego 11h recimo...  :jok:

Ne bih da noćim nigde, samo vožnja pa dok ne stignemo... pa i po cenu onda da nas uhvati mrak..šta sad jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

VIa Michelin mi kaže da ako bih išao autoputem (izuzimajući granicu) da bih mogao za cca 5,5h da stignem... bez pauza.. 

Znam da bih se smorio tim putem ,al eto čisto da znam.. koliko je putarina u HR za motore? Dal smem tamo kolonu malo da... preteknem.. ako bude gužve?  :P i koliko se plaća u SLO putarina?   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Podravska ,odlican i relativno dosadan put za motor ali u svakom slucaju bolje nego autoput slobodno vozi i ne misli ,zena mi je iz Varazdina pa znam put napamet....samo gas i obavezno napravi putopis

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Zasto ne: Ilok, Vukovar Osijek, Valpovo, D Miholjac, Slatina, Virovitica? To je prilicno brza cesta sa dugackim pravcima gde mozes da zavrnes. Postoji obilaznica oko D Miholjca (ove godine zavsena) i delovi kroz sela su malo sporiji, ali zato izmedju sela... Ok nije bas krivinarenje, ali tebi je potrebna brzina bez dosadnog auto puta. Bice nesto krivina kasnije kada udjes u SLO :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

VIa Michelin mi kaže da ako bih išao autoputem (izuzimajući granicu) da bih mogao za cca 5,5h da stignem... bez pauza.. 

Znam da bih se smorio tim putem ,al eto čisto da znam.. koliko je putarina u HR za motore? Dal smem tamo kolonu malo da... preteknem.. ako bude gužve?  :P i koliko se plaća u SLO putarina?  

SLO ima vinjetu, ne plaća se posebno cestarina ... 7-8€ ti je za 7 dana ... ili tako nešto ... 

 

Za HR imaš cijenik na HAC stranicama ... http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

@ Stile Hvala, mislim da ću ići tuda al ipak eto da znam koje su mi opcije i ako nekim slučajem krenem autoputem.

@GhostMile...  :jee:  veoma slikovito poredjenje... upravo zamisljam takvo pecenje hahaha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

@ Zec E pa upravo taj put je najverovatniji da ću krenuti.. Ipak mi ono Djakovo nekako nije bliže od toga, ali rekoh.. ko zna možda je lepši put, ima šta da se vidi tamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Do Djakova mi treba cca 1,5h vožnje (tako nekako), ali ne bih išao na Šid nego na Ilok, tu je dobar put, bliže mi je a i znam ga baš dobro.. Svestan sam toga da kasno krećemo, ali ne mogu ranije, radim u subotu do 15h obično pa i ta satnica od 14h mi je diskutabilna.. al izvodljivija više nego 11h recimo...  :jok:

Ne bih da noćim nigde, samo vožnja pa dok ne stignemo... pa i po cenu onda da nas uhvati mrak..šta sad jbg...

Ako imaš iz NS do Đakova 1,5h onda ti ostaje još nekih  340 km do Velenja ako idete kroz Ptuj, Sl.Bistricu, Slo Konjice, Celje i Dobernu. Pa izračunaj svoj prosjek za tu kilometražu, pa dodaj  i to je to.. Putevi su definitivno ok tako da na nekim delovima možeš malo stisnuti, jedino ograničenja kroz sela. Dobro ako malo voziš i po noči nije to kraj sveta...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

@ Zec E pa upravo taj put je najverovatniji da ću krenuti.. Ipak mi ono Djakovo nekako nije bliže od toga, ali rekoh.. ko zna možda je lepši put, ima šta da se vidi tamo...

Neces ti nista gledati ako zuris u SLO. To je mozda ok za povratak pa polako. Obrati paznju na poljoprivredne masine i zivotinje.

Imas gore link na HAC sajt pa pogledaj stanje na cestama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Zasto ne: Ilok, Vukovar Osijek, Valpovo, D Miholjac, Slatina, Virovitica? To je prilicno brza cesta sa dugackim pravcima gde mozes da zavrnes. Postoji obilaznica oko D Miholjca (ove godine zavsena) i delovi kroz sela su malo sporiji, ali zato izmedju sela... Ok nije bas krivinarenje, ali tebi je potrebna brzina bez dosadnog auto puta. Bice nesto krivina kasnije kada udjes

Lepse je preko Nasica ,ima malo  i uzbrdo i nizbrdo kroz sume doduse jedno 10ak km je duze do Slatine ali je to zanemrljivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

A oвуда?

 

Идем често тута само што се код Вараждина одвајам десно на Чаковец па даље Лендава...

 

Асфалт одличан, ограничења 70-90, нема милиције. Добро, ми углавном крећемо око 1 иза поноћи и тамо смо са зором. Тако да тај део одвозамо ноћу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja