Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

Cao drugari,

 

Vozao sam kineza Yamasaki oko godinu dana (250ka), prodao i odlucio da uzmem nesto malo ozbiljnije i vece.

 

Kako me sve vuce ka chopperima/cruzerima svoj izbor (naspram budzeta ~2k eur) svedoh na Viraga 535 ili Kawasakija en500.

 

Da imam jos koju k eura, ne bih razmisljao puno vec uzeo Hondu Shadow, ali posto je i ovih 2k eura nategnuto do maximuma, jeeebiga, a i sacekao bih da mogu -no neke druge privatne novcane obaveze mi iskacu za koji mjesec pa tako i opcija, "sacekaj proljece i sakupi jos novca" otpada.

 

Elem, Yamaha 535 i Kawa EN500 mi se vrte po glavi. Kazu za kawu manje dijelova nego za Viraga, a i meni se iskreno svidja vise VIrago (vozao sam viraga 250, bas mi je legao)... i tu ja nekako prelomim u glavi ili navijam vise za Viraga, ali ne lezi vraze nekidan mi iskoci prilika za Suzuki GS 500E u pravo dobromstanju, za recimo upola para koliko sam kontao dati.

 

E srce me vuce ka choperu, ali i ova naked Suza mi je kul (natovarim neke kofere i mogu putovat ko coek), imal neko neki recept za ovakve odluke, pomoc? Neko rijeci hvale i kudjenja da bi mi suzio izbor :-)

 

Koliko sam gledao po oglasima najskuplje bi me dosla Yamaha, pa zatim Kawasaki i na kraju Suzuki kao najjeftinija varijanta.

 

Kljucne rijeci: Yamaha 535 vs Kawasaki EN500 vs Suzuki GS 500E

Pare: 2000 eur (max maximuma)

 

Hvala drugari  :Sloper:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ti koji su ti rekli da nema delova za Kawasaki nemaju pojma o zivotu, ta masina  se proizvodila 20 i nesto godina u 4 razlicita modela, enduro KLE 500, sport-turing GPZ 500S, naked ER5, i kruzer EN 500.
Ja licno bi radije uzeo Kawasaki jer je manja registracija za njega, nema onaj visak od 35 kubika kao Virago, i zbog toga placas 4-5000 dinara vise, bolje se za te pare provozati negde :D
A sto se tice Suzukija GS 500, to je super masina, kvalitetna, jednostavna, i  dugo se proizvodila, oko 15-ak godina.
U sustini koji god uzeo, neces pogresiti, samo gledaj da bude korektno ocuvan.

Mozda u trku treba da ubacis i Hondu CB 500, to je vrh sto se tice te klase.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

Uh tesko da je isto, tek nedavno su nam ukinuli porez na luksuz. Ja sam registraciju tog Yamasakia od 250 ccm platio oko 130eru godinu dana. Sad su nesto kao promjenili ali cini mi se da nije pretjerano znacajno.. Recimo za Yamahu 535, mene bi dosla godisnja reg oko 250 erua, Kawasakija oko 180 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Pa pazi ovako. Ako zivis u gradu i nikada neces sici sa asfalta, onda ti je sve jedno. Ali ako ko ja zivis na periferiji i imas parce bez asfalta onda na kaisare moras zaboraviti... Ja sam re par dana kupio viraga 500(ne 535) 94.g za 1600€ U odlicnom stanju. Sto se redovnog odrzavanja tice, virago je najjeftiniji jer jr vazdusara sa kardanom.En500 ima lanac i hladnjak... To su sve stvari koje mozes uzeti u obzir, kao i nacin na koji vozis. Naj sporije ubrzanje mislim da je kod viraga, a takodje i krajnja brzina je najmanja kod njega ako se ne varam. Ja da zivim u centru grada uzeo bih en500.

Inace moj izbor su samo coperi i kruzeri ostale vrste motora me ne zanimaju, cak su mi R-ovi ruzni,ali to ne treba da ti bude reper za navodjenje. Svako ima pravo na izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

Apsolutno se slažem sa tvojim izborom i ukusom. Jbg nisam planirao nikakvog makadama gaziti. Po gradu ne volim voziti, najdraži mi je otvoren put jelte. Samo sam par puta se vozao gradom, previše mi je to cimanja, šaltanja i ebancije sa saobrćejem..

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

koji god motor od navedenih da uzmes, neces pogresiti. pod uslovom da su dobro odrzavani, ne bi trebalo da imas krupnijih problema, tj. neprijatnih i poprilicno skupih iznenadjenja. ostalo, tipa lanaca, kaiseva, kocionih plocica, guma i zajebancija, je potrosni materijal i mora se menjati. sto se tice nekih egzoticnijih modela i delova za njih, sve se moze nabaviti samo je pitanje vremena i, nazalost, novca.

vec sam napisao u jednoj temi, prilikom kupovine motora (ili bilo cega vec koriscenog) najveci je strah da ne kupimo neku lominu i rupu bez dna. ako imas priliku da uzmes dobar motor, po dobroj ceni a pritom ti se i svidja to je win win kombinacija. prema tome, moj glas ide za suzuki (ako je stvarno dobar kao sto kazes). vec su ti rekli da je jednostavna masina, ne kvari se, mali troskovi odrzavanja, ne znam kako je kod vas za registraciju, i sa skoro 500ccm moze da se zaputi na bilo koji put. jos jedna stvar, cak i ako ti se ne svidi, mozes da ga prodas i da ne budes na velikom gubitku posto drze cenu (kod nas su oko 1000e primerci stari 20-25 godina).

kako god, na tebi je da odlucis, posto najbolje znas sta ti treba i sta te greje. i sta god da odlucis i kupis, neka te u zdravlju sluzi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

Hvala ti puno na ovako izdašnom postu. Još uvijek vrtim kombincije po glavi..

 

Svaki savjet je dobrodošo

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Počeo si temu kao dilemu između dva čopera uz opasku da bi najradije uzeo Hondu Shadow (kao treću opciju) iz čega ja zaključujem da si vrlo opredijeljen za čoper-kruzer tip motora.

Onda ti ispadne prilika za GS 500E (nejked) i sad si u nedoumici šta uzeti.

Ja bih ti savjetovao da rasčistiš sam sa sobom koji tip motora želiš da imaš-voziš. Džaba ti odličan čoper ako sanjaš R motore. Brzo dođeš u situaciju da je motor koji imaš OK ali to ipak nije to i onda ponovo prodaja, kupovina, neizvijesnost šta si kupio itd. Možda je taj GS500 odličan motor ali tražiš li ti nejked ili one čopere sa početka teme. Razmisli malo o ovome i srećna ti kupovina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

Da da Gulivere potpuno si u pravu. GS je tu upao jer je cijena upola niža a kontao sam ako je ipak bolji (citaj dugovječniji) po nekom xy kriterja da ipak progutam knedlu i uzmem nejkeda. Čoper kruzer je ipak nešto što volim i u čemu bi uživao.. bar mislim hahahah

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Moj savet ti je Gs 500...ako ne naginjes ni jednoj vrsti vozila... ili yamaha zbog kardana...ako se ne vara(dero)m ....no ako naginjes ka coperima...zaboravi ostale...ni zbog cene ni zbog cega....npr...ja naginjem ka putnim motorima...i da mi neko ponudi R-a za nikakve pare...sta ce mi...ako volim da se vozim udobno...i necu da mi posle 200 km trne ruke do ramena,dupe ...i glava...ma ceo trnim...dzaba sto je jeftino...onaj pak sto voli i vozi R-a...zaplace kad na coperu zavrne gas i ceka...ceka...;)))))) zato kupuj sto ti srce iste...a ne sto je jevtinije...

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

Evo dakle suma sumaruma, spadoh na dilemu:

Virago vs GS.

 

Da znam da su 2 razlicita tipa motocikla, i za razlicite uslove voznje i da imaju mnogo toga razlicitog ali ... 

 

Srce je za Virago, novcanik za GSa :-)

 

Zna li neko gdje se mogu nabaviti bocni koferi za GSa  :jee:  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Suzuki je proveren, jeftin u nabavci, jeftin u eksploataciji, manja je registracija, a i oko 1000e u dzepu (po kupovini) ti nece preterano smetati. A i najlakse se vozi, gotovo kao bicikla. Rezonski najbolja kupovina po merilima placeno-dobijeno. Zato ga stavljam na mesto br 1.

Virago poprilicno drzi cenu, nakon nekog vremena, kada odlucis da ga prodas, neces izgubiti gotovo nista. Vazdusno hladjenje, kardan, jeftina voznja sa malo peripetija oko odrzavanja. Dvojica mojih drugara su sa 535-icama proputovali Balkan uzduz i popreko, vazda natovareni do 00, gotovo uvek sa saputnicama - suprugama, svojim ili tudjim... :-D  Bili i u Ist.Sarajevu pre par godina, na moto-skupu, Grcka, Austrija, Rumunija....Nepoderivo magare, koje odradjuje gotovo sve sto se u nasim uslovima moze baciti pred njega. Mana u odnosu na ostala dva motorina je skuplja registracija, bez nekog realnog razloga. V2 masina vuce iz podruma, bez nekog preteranog skoka snage u celom rezimu rada. Moj glas za mesto br 2.

Kawa je najfensi po izgledu, ali i najzahtevnija za odrzavanje. Lanac, vodeno hladjenje, gotovo neizbezan problem magneta (rotor-stator). Upada u reg.klasu do 500ccm, povoljniju, masina je proverena i voli vise obrtaja u odnosu na Virago. Kawa je bas na pola puta izmedju Suzukija i Viraga, kao da je pokupila pomalo sa svake strane. Ima sestostepeni menjac, i ume da potrosi bas bas malo, pogotovo u kruzing voznji. Proverena masina koja se ne proizvodi 20+, vec 30+ godina. Ume bas lepo da potegne, kada se ubaci u vise obrtaje. Zbog slozenosti masine u odnosu na ostala dva, predlazem je kao br 3.

Ukoliko ti, ipak naidje pod ruku, gadjaj Hondu CB 500, Najmanje greske i najvise zadovoljstva u voznji ces imati sa njom.

Od mene toliko, odluka je, na kraju, ipak na tebi.

POZZZ!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

Suzuki je proveren, jeftin u nabavci, jeftin u eksploataciji, manja je registracija, a i oko 1000e u dzepu (po kupovini) ti nece preterano smetati. A i najlakse se vozi, gotovo kao bicikla. Rezonski najbolja kupovina po merilima placeno-dobijeno. Zato ga stavljam na mesto br 1.

Virago poprilicno drzi cenu, nakon nekog vremena, kada odlucis da ga prodas, neces izgubiti gotovo nista. Vazdusno hladjenje, kardan, jeftina voznja sa malo peripetija oko odrzavanja. Dvojica mojih drugara su sa 535-icama proputovali Balkan uzduz i popreko, vazda natovareni do 00, gotovo uvek sa saputnicama - suprugama, svojim ili tudjim... :-D  Bili i u Ist.Sarajevu pre par godina, na moto-skupu, Grcka, Austrija, Rumunija....Nepoderivo magare, koje odradjuje gotovo sve sto se u nasim uslovima moze baciti pred njega. Mana u odnosu na ostala dva motorina je skuplja registracija, bez nekog realnog razloga. V2 masina vuce iz podruma, bez nekog preteranog skoka snage u celom rezimu rada. Moj glas za mesto br 2.

Kawa je najfensi po izgledu, ali i najzahtevnija za odrzavanje. Lanac, vodeno hladjenje, gotovo neizbezan problem magneta (rotor-stator). Upada u reg.klasu do 500ccm, povoljniju, masina je proverena i voli vise obrtaja u odnosu na Virago. Kawa je bas na pola puta izmedju Suzukija i Viraga, kao da je pokupila pomalo sa svake strane. Ima sestostepeni menjac, i ume da potrosi bas bas malo, pogotovo u kruzing voznji. Proverena masina koja se ne proizvodi 20+, vec 30+ godina. Ume bas lepo da potegne, kada se ubaci u vise obrtaje. Zbog slozenosti masine u odnosu na ostala dva, predlazem je kao br 3.

Ukoliko ti, ipak naidje pod ruku, gadjaj Hondu CB 500, Najmanje greske i najvise zadovoljstva u voznji ces imati sa njom.

Od mene toliko, odluka je, na kraju, ipak na tebi.

POZZZ!!!

 

 

 

Hej hvala na ovakom komentaru, ovo mi u mnogome pomaze. Stvar je sa CB-om sto ih stvarno malo ima (bar na prodaju na glavnom online oglasniku u bih) - da budem precizniji ni jedan. Ima neki matori tipa 85 - 450 ccm, zbog toga je on van igre :-(. Imam burzovog viraga 250, pa mozda i padne GS pa kad mi se kulira mjenjamo :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ne znam da li je neko spomenuo (mrzi me da citam), ali uzmi u obzir da je to prilicno mali motor po dimenzijama.

Nekada davno, kad sam bio u fazi kupovanja prvog ozbiljnijeg motora, taj Suzuki je bio u uzem izboru, sve dok nisam otisao da ga vidim.

 

Visok sam 190cm, a kad sam seo na Suzuki, izgledao sam kao kada deca prerastu bicikl, pa udaraju kolenima u volan. :)

 

Srecno sa kupovinom.

 

S.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

Ne znam da li je neko spomenuo (mrzi me da citam), ali uzmi u obzir da je to prilicno mali motor po dimenzijama.

Nekada davno, kad sam bio u fazi kupovanja prvog ozbiljnijeg motora, taj Suzuki je bio u uzem izboru, sve dok nisam otisao da ga vidim.

 

Visok sam 190cm, a kad sam seo na Suzuki, izgledao sam kao kada deca prerastu bicikl, pa udaraju kolenima u volan. :)

 

Srecno sa kupovinom.

 

S.

 

 

Sjedao sam na motor, meni se cini cak malo i velik :-) vjerovatno jer sam prije vozio chopera, a i nizi sam od tebe nekih 10ak cm .. sto se tice dimenzija odgovara mi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Ja sam bio u slicnoj dilemi pocetkom prosle sezone, CB 500 je odmah otpala jer sam visok 197cm. Virago je otpao jer prelazi 500ccm, i kupim en 500 c 1996 god. Evo druga sezona ja presao 11000 km uglavnom sa zenom. Nemam nekih zamjerki, uglavnom redovno odrzavanje.Motor bas voli da se zavrti i tada nemas osjecaj da si na choperu ( kod mene se to rijetko desava ali se desi ). Sto se tice dijelova jedino sam cekao filter vazduha 1.5-2 mjeseca i kostao je 35e, ostalo je skroz ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

nesto mi se iskomplikovalo sa lovom, jos sam na klackalici. Nekidan sjedah na jednog ENa, nesto mi i ne leze bas najbolje.

 

Takodje u igru je neplanirano uskocio i Kawasaki Zephyr 550. On slicno kao Yamaha ima manu 50ccm vise, ali ajde manje vise sad za to. Hocu da kupim nesto sto cu voziti bar 2-3 sezone bez da brinem da me ostavi na putu. Ovaj Zephyr je nekih 1500eur. Probao sam ga.

Nisam ocekivao da ce mi leci onako. Preudono sjediste i dobre kocnice -nevjerovatno dobre. Nije da imam nekog iskustva, ali e to prijatno iznenadilo. Ono sto me malo brine izgleda mi potezi, mada mi gabaritima odgovara (ja sam visok 181cm sa 70ak kila). 

 

Imal neko iskustva sa voznjom ovog modela? Citao sam malo po forumu, kazu mjenjac, ali kada sam ovog vozio mjenjac je bio ko sat, precizan i bez landaranja (na Yamasakiju sa morao dobro nogu podici da bi presaltao xd).

 

Sad se vrtim izmedju opet vraga 535 i ovog kawasaki zephyr. Cjenovna razlika je poprilicna (nekih 500+ eur) - ali ajde kao sto rekoh kontam nesto malo ozbiljnije kupiti.

 

___________
v masina <3 :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja