Jump to content

Moto Zajednica

Zviždaljka-alarm za rasterivanje životinja

Recommended Posts

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

https://www.norauto.fr/produit/lot-de-2-avertisseurs-a-ultrasons-pour-animaux_490185.html

 

- Danas na buvljaku u NS nađem .  Cena 100 din .  Ima ih još ,originalno zapakovani  u kutijama  sa ostalom robom.  

"Prodavci"  nisu bili upućeni šta prodaju :  Neki đavo , deluje na životinje .  

  Inače ove stvarčice, namontirane na motor/auto ,  navodno kada se krećete brže od 50km/h  svojim visokofrekventnim pištanjem drže životinje dalje od puta .   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nisam znao da postoji ovako nesto... Ako radi, pa to je odlicno.. Cuva i nas (motoriste) od zivotinja i obratno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ovo sam video pre 4-5 godina na jednom motoru, i kad mi je vlasnik objasnio cemu sluzi ostao sam u neverici. Kao to proizvodi neke zvuke koje mi ne cujemo a utice na zivotinje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Nije ni moglo da pomogne za miševe ako je stacionarno postavljen. Određene frekvencije se proizvode u pokretu i prolasku, strujanja vazduha kroz uređaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Nisam znao da postoji ovako nesto... Ako radi, pa to je odlicno.. Cuva i nas (motoriste) od zivotinja i obratno.

radi sigurno ,ja vec dugo to koristim i vidjao sam srne koje pasu pored puta i koje dizu glavu i gledaju prema meni dok sam prolazio, znaci cuju a dosad se nisam sudario ni sa jednom daleko bilo sto znaci da ih sigurno ne privlaci  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Stvar funkcioniše, ali nemojte se previše zanositi. Uvek se prodaju po dve "žviždaljke" koje proizvode visokofrekventne zvukove nečujne ljudskom uvetu. Jedna te zvukove proizvodi do 50km/h, druga iznad toga.....kod divljih životinja te žviždaljke još imaju efekta, dok kod domačih nikako, jer su obično več navikle na taj zvuk, tako da pažljivo po gradu i selima....viđao sam raznorazne varijante tih žviždaljka i uvek su u paru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

За постављача теме (да не изговарам име у вокативу :) ), где да нађем на најлону то? :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

За постављача теме (да не изговарам име у вокативу :) ), где да нађем на најлону то? :)

E izvini, nisam bio za kompom.  

 

 Na buvljaku , glavni ulaz sa ulice , prođe se onaj pokriveni deo.  

 Odmah tu , na kraju nadstrešice.  Kutije su razbacane na zemlji sa raznom robom iz Francuske.  

 

 Evo kako izgleda   :  

https://www.norauto....aux_490185.html

 

https://www.amazon.fr/HOBI-SIFFLETS-ULTRASONS-COLLISION-CHEVREUILS/dp/B000WBBHUY/ref=pd_sim_107_2?ie=UTF8&psc=1&refRID=TPJN0NSVJ6CYX9KH8B6M

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

obidjoh danas najlon uzduz i popreko i ne nadjoh nista ni nalik ovome. pitao na par mesta gledaju me kao da nisam sav svoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Htedoh i ja danas da kupim te pistaljke ali nema ih nigde na najlonu, jos razmisljam da uzmem nekoliko komada visak ako nekom zatreba a da nije iz NS da ucinim uslugu, kad ono.... mosa, nemaaaa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Uzeo sam to ranije iz Slovenije, malo su drugaciji. ( kao kockice ) sa po dve rupe..

Jednu na kawi drugu na opel Combu....nikad nista vise nije preletalo put. Prodjemo motorima srndaci pored puta ni ne pomisljaju da prodju, dok konj ili ker...ne zarezuje me 5%...

NEko kaze radi , neko da je to prevara...nemam pojma , ali od kad to imam nikad nista vise nije pretrcalo put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja