Jump to content

Moto Zajednica

decak poginuo pri padu sa motora

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5724 postova

Da je ovo najveci problem u drzavi neko bi ga mozda i resio. Sta na primer sa oglasima u kojima se prodaje gomila motora i pise vodi se na 34-35KW a ima 70-80-90 KW? 

 

Traziti odgovornost samo na jednom mestu je neozbiljno. Ljudi gledaju da cak i kada kupuju opremu kupe kacigu za 50-60 eur a ostala oprema posto nije obavezna nije ni potrebna. Vecina nas ovde je svesna znacaja opreme, znacaja obuke, i svega sto ovaj nas hobi moze da pretvori u tragediju ali nismo mi ciljna grupa. Nisu to ni nasa deca nego sva deca koja ce mozda samo jednom probati motor i samo 100 m  ali ce se zavrsiti kobno.

 

Kao i u nekim drugim temama misljenja sam da zakone imamo sasvim solidne ali da primena istih nije ni na pocetnom nivou. Ovde ljudi ne idu u skolu da nauce nesto nego da zavrse. Tako i sa auto skolama, niko ne ide da bi se spremio za saobracaj nego ide da bi polozio i da policija ne trazi dozvolu niko ne bi ni isao. Evo Pablo i Severian organizuju kurs bezbedne voznje i 23 prijavljena se smatra izuzetno dobrim odzivom a malo malo neko ovde postavi pitanje kako se krece, koci, skrece... 

 

Ne mora drzava da me tera da naucim nesto od cega mi zivot zavisi mogu valjda i sam za sebe nesto da uradim. Nece ljudi da uce jer u Srbiji svi znaju kako se radi i svako ima komsiju ili prijatelja ili rodjaka koji najbolje zna kako treba i nece neki Pablo ili Severian mene uciti kako se vozi ja imam iskustva a i rekao mi je jedan sto zna jednog koji zivi pored jednog koji zna da vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ljudi slozen je proces formiranja bezbednog vozaca,kada svi faktori budu kompletni mozemo postici cilj. Sve treba da se unapredi,od obrazovanja i usmeravanja u porodici,pravilnkg razvoja u drustvu,obuke u auto skolama,i na kraju same svesti vozaca da nece praviti prekrsaje u saobracaju i da ce prepoznavati i izbegavati iznenadne i rizicne situacije. Auto skole moze da ukaze na uzroke i posledice nepropisnog i nebezbednog ponasanja ali ne moze da zabrani nekome da sedne da vozi pijan ili prebrzo. Nekima i dopru neke stvari do glave ali velikoj vecini ne. Jer vec imaju isformirane negativne stavove koje je jako tesko promeniti. Evo nedavno sam imao u grupi na teorijskoj nastavi momka od 18 god kome je otac nedavno nastradao u saobracajnoj nezgodi. Nisam ni znao to do kraja nastave,dete je odgledalo sve klipove saob. nezgodi, odslusalo sve segmente ovuke koji se ticu bezbednosti,nagledalo se svakakvih slika nezgoda i nije ni suzu pustilo...jako cvrst,primeran i pametan momak,na kraju je rekao da su predavanja jako poucna i dobra. Na zalost na svojoj kozi je osetio neke stvari ali kroz komentare sam video da ima ispravna razmisljanja za razliku od klinaca kojima je u glavi samo provod,alkohol,dobra kola itd...Da ne duzim vise,menjajuci sve segmente smanjujemo rizike i ovecavamo bezbednost. U drzavi u kakvoj zivimo ovaj proces ide sporo....

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I za skuter je potrebna dozvola čini mi se, bar je tako bilo u koje vreme, psp ili M kategorija?

 

a te druge aspekte su svakako nesto sto jedino iz kuce može da se utice na osobu. Eventualno iz škole jer je često i povezano.

 

Da se ne razumemo pogrešno, ne govorim konkretno o ovom slucaju jer nisam poznavao momka, ali generalno govoreci.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Niko nama nije kriv, sami smo krivi sto se desavaju takve situacije i posle kazu sudbina. E pa ja ne verujem u sudbinu, primera radi danas sam video na putu od Topole ka Smederevskoj Palanci devojku koja vozi skuter i ispred nje stavila dete od daj boze da ima tri godine bez kaciga ma bez icega. Aj sto ugrozava svoju bezbednost, nego i detetovu a verovatno mu je majka i posle kad se nesto desi kriv djavo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ej, i u moje vreme, a nije bilo tako davno pre sto godina, vozili smo Tomose bez kacige, bez dozvola, jurcali, padali... I ada isto to rade klinci.

Ali mi nije jasno kada otac ode i kupi sinu od 15-16 godina, pa i 18 neku opasnu mašinu, samo da bi bio glavna faca u kraju i da se vidi da se ima.

 

Priča iz Centra S: Vadi pare na sto i kaže :"Daj mi za malog jednu ceberku šes'stotku da se šareni ki ara" (da se šareni kao ara-papagaj).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

 

ej, i u moje vreme, a nije bilo tako davno pre sto godina, vozili smo Tomose bez kacige, bez dozvola, jurcali, padali... I ada isto to rade klinci.

И радиће докле год буде прича "еее, у моје време..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

 

ej, i u moje vreme, a nije bilo tako davno pre sto godina, vozili smo Tomose bez kacige, bez dozvola, jurcali, padali... I ada isto to rade klinci.

И радиће докле год буде прича "еее, у моје време..."

 

Sa jednom malom razlikom,sto je krajem 80-ih i pocetkom 90-ih kod mene u tehnickoj skoli bilo 2-3 mz-a,5-6 apn6 i jedno 10-ak automatika na oko 2000 ucenika, a danas ima bar deset puta vise motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

 

 

ej, i u moje vreme, a nije bilo tako davno pre sto godina, vozili smo Tomose bez kacige, bez dozvola, jurcali, padali... I ada isto to rade klinci.

И радиће докле год буде прича "еее, у моје време..."

 

Sa jednom malom razlikom,sto je krajem 80-ih i pocetkom 90-ih kod mene u tehnickoj skoli bilo 2-3 mz-a,5-6 apn6 i jedno 10-ak automatika na oko 2000 ucenika, a danas ima bar deset puta vise motora

 

 

  I sa jednom velikom razlikom,  nekada se PROVOZAŠ ,  sad  IZDOMINIRAŠ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Po tvojoj logici kachavenda, ako ti je je tata instruktor ili vlasnik auto skole, automatski mu je potomstvo obuceno maksimalno za saobracaj

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ocekivao bi čovek da ako je otac vlasnik auto škole da je deo svoje profesije preneo i na svoje potomstvo. Sto u konkretnom slucaju ne mora znaciti da je tako.

 

Recimo, sin tenis instruktora(od kog sina) igra dosta bolje tenis od mog sina koji je istog godišta.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ljudi manite se dalje price. Otac je sina obucavao maksimalno i kroz sve su prosli hiljadu puta u prici i decko nije ni imao motor. Ovde se toliko glupih faktora poklopilo da to vecina zove sudbina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Po tvojoj logici kachavenda, ako ti je je tata instruktor ili vlasnik auto skole, automatski mu je potomstvo obuceno maksimalno za saobracaj

Pa ne, naravno. Upravo sam hteo da ukazem na suprotno, a to je da auto akola, koju god da odaberes pa da ti je instruktor i rod rodjeni, nece uticati na to kakav ces ispasti vozac. Samo sam izneo podatak za koji sam se nadao da ce skrenuti pricu sa svaljivanja krivice na auto skole, a u tom pravcu je krenula diskusija, a sa tim se ne slazem. Auto skola treba da te nauci pravilima saobracaja i tehnici voznje, ne da te vaspita. A ti ces biti vozac bas kakav si i covek. Ako si neodgovoran i bahat u zivotu, takav ces biti i u saobracaju, sve auto skole sveta tu nece pomoci...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Prica ima vise krakova oko kojis se vodi polemika. Auto skole su samo jedan od tih krakova. Ja samo kazem da to sto mu je otac instruktor ama bas nista ne znaci. Ja sam se fokusirao na auto skole gledano iz perspektive koliko se paznje u njima posvecuje tome da izadje "kvalitetan" vozac iz njihovih klupa. Slozili smo se da vecini slucajeva izadju kandidati koji su napunjeni teorijom ali prakticno imaju malo do nimalo iskustva i "tehnicke potkovanosti" za upravljanje masinom za koju polazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ljudi forum jeste da o ovome diskutujemo na široko, i ja sam za, može da nastavimo i u ovoj temi..ali mislim da ne treba da dalje kao primjer uzimamo navedeni događaj i da se vežemo za njega, jer po meni zaista, iako sa strašnom posljedicom, nije baš reprezentativan primjer onoga o čemu pišemo ovde..i zaista mislim da je moguće da su ova djeca zlatna, da su roditelji uradili sve ono što smo mi pisali, ali eto kao što sam već napisao, ovde đavo nije spavao i poklopilo se i previše stvari..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja