Jump to content

Moto Zajednica

Rumunija 2016 TF i TA

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Znaci, zemi zinulo pedu za malo extra komfora "not inclouded in price". Kako mnogi preduzetnici padaju na sitnim ali, vrlo cesto, veoma bitnim stvarima!

Samo napred,jedva cekam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd,Vozdovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Samo da naglasim na tom autoputu ka Sebesu ima tabla Transalpina,tako da se moze i tu iskljuciti ali moj predlog je uci u Sebes i iz samog grada poceti penjanje na TA tu je put prelep...nov put lepe krivine za teranje dusu dalo....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd,Vozdovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Sto se snimanja tice ispao sam veliki indijanac kamera tukla sve dole nista se nevidi...ima par snimaka samo malo da ih doteram i postavljam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd,Vozdovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Kroz Sebes normalno guzva,ali brzinski to prolazimo i krecemo penjanje...

 

post-39001-0-44360900-1472492199.jpg

 

 

 

 

 

post-39001-0-66012000-1472492213.jpg

 

 

 

Posle krace pauze  nastavljamo  kroz sumu prelepi predeli,saobracaja slabo vecinom motorcikli....bitna informacija je da u jednom trenutku dolazi te do par kuca usred nicega mislim da je jedno neki kafic odma sa leve strane,a poslednji objekat je prodavnica(ne lici uopste) nije nesto opremljena ali voda,sok,klopa... Znaci izlazak iz nicega pravac nekih 300m i krivina ulevo...tu je PRODAVNICA.

Verovatno nikom nece trebati ali bolje je znati...Vozimo se dalje i dolazimo kao u meki kanjon sa desne strane neka recica(potok) i tu krece kisa koja nas je pratila skoro do vrha TA.

Ima par deonica puta gde fali asfalt negde 300m negde 1km ali su kratke i ima ih mozda 7-8....

 

 

 

 

 

 

post-39001-0-50947000-1472493460.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

post-39001-0-15779300-1472493468.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-39001-0-04750700-1472493476.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-39001-0-74533600-1472493484.jpg

 

 

 

 

 

 

 

post-39001-0-41274100-1472493494.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-39001-0-26923400-1472493501.jpg

 

 

 

 

 

 

 

I konacno smo tu zbog cega smo i dosli....

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: bmw r1250 gsa

Evo i mene kao drugog ucesnika ove male, a za nas velike, avanture!

 

Kao nagrada posle jucerasnje kise, drugi dan planiran za TF i TA topao i bez padavina, penjemo se uz planinu slike kao razglednice.

Prvo TF  

 

 

 

 

hu4kyg.jpg

 

 

 

qrhxly.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: bmw r1250 gsa

 ipak malo kise na Transalpini, srecom kratko je trajala, u odnosu na juce skoro i da je ne osecamo,

ni slika ni video ne docaravaju u potpunosti dozivljaj, trebalo bi svako ko voli putovanja motociklom da se provoza

ovim putevima, Rumunija nije daleko (citaj nije skupo), a dugo se pamti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: bmw r1250 gsa

Transalpina po meni licno,Beban ce se sloziti, daleko veci utisak ostavlja, kao trkacka staza koja se penje  kroz sumu uz planinu, sa desne strane prati vas sumski potok, u jednom trenutku izlazak iz sume - put sece neko jezero, opet suma,

zatim vijuga po vrhu Karpata preko dva tri prevoja,  trag koriscenja gume celom povrsinom, i zadnje i prednje. Na samom vrhu stajemo svaki cas, upijamo pogledom predele koje smo prosli i koje cemo uskoro proci. Ni spust ka juznoj strani nije naivan,  kocnice se pregrevaju diskovi zaista vreli stajemo par puta da se ohlade. TA poznatija kao DN67C (za one koji vole da koriste kartu kao ja) zvanicno traje do mesta Novaci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: bmw r1250 gsa

put sa severne strane karpata posle spusta sa TF do mesta Sebes, slican ibarskoj magistrali moze brzo da se vozi, vec mnogo kilometara smo presli, Beban tera Yamahu, ima vise snage od Transalpa, jedva cekamo da ponovo udjemo u planine. 

Gorivo sipamo na ulazu u Sebes, iz ranijeg iskustva znamo da sledecih 200km nema pumpe, naravno sipa se uvek 100 oktana ili 98, ako je na pumpi dostupan, pa ipak na visinama od oko 2000 metara, pogotovo na Transalpini, imamo osecaj da motori slabije idu, mozda zbog redjeg vazduha.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd,Vozdovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Eto i dzoni kle se prikljucio tako da je sastav potpun...sa TA spustamo se u Novaci i pravac Targu Jiu,tamo smo smeteni u pansionu SIMONA http://www.pensiuneasimona.ro/ evo sajta i smestaj je za svaku preporuku cisto uredno i normalno mesto,moguc dorucak i kafica u dvoristu stvarno lepo,gazdarici traziti da ubacite motore u dvoriste.

 

A tu dve ulice od pansiona ima Restoran Tara mislim da se tako zove ali dzoni kle ce me ispraviti ako gresim,lepo mesto puno ljudi,mi smo jeli picu koja je odlicna...cene su normalne....

 

Posle klope obisli par krugova po Targu Jiu i na spavanje.....

 

Ujutru dorucak,kafa,mazanje lanca i pravac Drobeta-Turnu Severin,granica i Dunavska magistrala....

 

U Donjem Milanovcu smo stali da jedemo na izlazu sa desne strane je kafana ne secam se kako se zove ali dzoni kle verovatno zna....Ukusna klopa,vruca lepinja...

 

Voznja do Smedereva tu sipali gorivu na OMV i gas kuci...

 

 

Tako da to je to od nase avanture....

 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

 

A tu dve ulice od pansiona ima Restoran Tara mislim da se tako zove ali dzoni kle ce me ispraviti ako gresim,lepo mesto puno ljudi,mi smo jeli picu koja je odlicna...cene su normalne....

 

 

 

 

Restoran se zove Anna Terasa i super je klopa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd,Vozdovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

 

 

A tu dve ulice od pansiona ima Restoran Tara mislim da se tako zove ali dzoni kle ce me ispraviti ako gresim,lepo mesto puno ljudi,mi smo jeli picu koja je odlicna...cene su normalne....

 

 

 

 

Restoran se zove Anna Terasa i super je klopa...

 

Hvala na ispravki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

 

 

 

A tu dve ulice od pansiona ima Restoran Tara mislim da se tako zove ali dzoni kle ce me ispraviti ako gresim,lepo mesto puno ljudi,mi smo jeli picu koja je odlicna...cene su normalne....

 

 

 

 

Restoran se zove Anna Terasa i super je klopa...

 

Hvala na ispravki...

 

Evo i slika :)

post-27483-0-67561000-1472713581.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: honda varadero

pozdrav možete li mi poslati rutu  kojom ste isli po danima.

planiram krajem maja da idem  ako ima smisla u to doba.

kazu da je u to doba zatvoren put.

hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

bice zatvoren put, bolje jun jul avg ili sept. Sigurno su vrhovi pokriveni snegom.

ges.

 

 

Iako sam prosle godine bio na TA i TF, moram da priznam da mi je jako zanimljivo citati putopise kolega motorista koji su takodje bili tamo :) Svako je na drugaciji nacin dozivio taj put :)

 

A sto se tice vremena, mi smo isli krajem jula sto je po meni (kao i pocetak avgusta) idealno vrijeme da se obidju ljepotice Rumunije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja